Gezichtsverlies dreigt voor Mannaert & Verhaeghe

door
Gezichtsverlies dreigt voor Mannaert & Verhaeghe

Een schamele oogst van één op zes tegen godbetert Eupen en Zulte Waregem: Carl Hoefkens had zich zijn start als hoofdcoach van Club Brugge enigszins anders voorgesteld. De nervositeit neemt stilaan dan ook toe in Jan Breydel, niet in het minst bij de kersvers T1 zelf. Volgende week staan de zenuwen alvast reeds strak gespannen op bezoek bij OH Leuven. Bij een verkeerde afloop dreigt Hoefkens het voor het eerst warm onder de voeten krijgen.


Een zeldzame lichtpunt voor Blauw-Zwart na het matig gelijkspel tegen Essevee: de prestatie van Kamal Sowah. Zijn prijskaartje rechtvaardigen zal de recordaankoop – voorlopig althans – allicht nooit lukken, maar op deze manier komt hij nog van pas. Sowah verving voorin Noa Lang, op de bank begonnen wegens transferperikelen. Met eerder al de soap rond Charles De Ketelaere en het abrupt afscheid van Stanley Nsoki valt Hoefkens, voor wie ook dat aspect van zijn job nieuw is, niet te benijden. Tel bovenop dat uitgaand verkeer Tajon Buchanan en Antonio Nusa die in de ziekenboeg vertoeven, en vooral in het offensief compartiment zijn de opties momenteel uiterst beperkt. In tegenstelling tot Ferran Jutlga kan Cyle Larin nog niet bekoren. Wachten op vers bloed dus, dat er ongetwijfeld wel zit aan te komen.

EXCUSES & CONTROVERSE
Vrijdag stonden de opvolgers van CDK, Nsoki en Lang er evenwel nog niet. Bijgevolg oogde de spoeling ineens vrij dun. Niet dat Vincent Mannaert en co veel te verwijten valt. Akkoord, liever hadden zij hun huiswerk vroeger klaar, maar in Westkapelle hield men de deur op een kier voor een verlengd verblijf van het trio smaakmakers. Hen proactief vervangen, en zo de eigen positie aan de onderhandeltafel verzwakken, was daarom niet opportuun. Bovendien vielen een aantal dossiers in het water, Buchanan en Nusa zijn langer out dan verwacht. Excuses die ook Hoefkens kan inroepen om het puntenverlies te verklaren, al moet de landskampioen in haar huidige gedaante nog altijd in staat zijn om gedoodverfde degradatiekandidaten als Eupen en Zulte Waregem opzij te schuiven. Niets bleek echter minder waar.



De trainer maakte het er zichzelf overigens niet eenvoudiger op door behalve Federico Ricca nu ook Jack Hendry en Éder Balanta naar de tribune te verwijzen. Een ticketje retour voor die eerste na zijn plotse basisstek tegen Eupen, een kans die de Schot niet greep, een verrassing wat die tweede betreft. Jonkies Noah Mbamba, flauw ingevallen Am Kehrweg, en Lynnt Audoor kregen de voorkeur in de brede wedstrijdkern. Een stevig signaal, al blijft het gissen naar de ware toedracht. Controverse die Hoefkens toch kan missen. Het kwam hem reeds op kritiek te staan van de aanhang, die vrijdag na het laatste fluitsignaal met een striemend fluitconcert direct haar ongenoegen uitte. Nochtans kwam Blauw-Zwart tenminste beter voor de dag dan in de Oostkantons. Niet dat het dieper door de ondergrens kon zakken.

BRANDJE ROND VANAKEN
Defensief herpakte Brandon Mechele zich na zijn non-match tegen Genk, Clinton Mata – in Eupen nog deel van de collectieve offday – is samen met Simon Mignolet en de andermaal trefzekere Andreas Skov Olsen als een van de weinigen al op de afspraak. Casper Nielsen lijkt stilaan zijn draai te vinden, Denis Odoi vormde ondanks een paar keer slordig balverlies een meerwaarde op het middenveld. Daar komt Hans Vanaken eveneens langzaam maar zeker op toerental. Na zijn ophefmakende uitspraken van vorige week bleef de Brugse draaischijf dit keer ver weg van de microfoons. Zijn quotes werden toen verkeerd geïnterpreteerd als kritiek aan het adres van Hoefkens, die zo nog meer in het oog van de storm terechtkwam. Op zijn vierde persbabbel moest al meteen een eerste brandje worden geblust.



Nadat het in Eupen louter op stilstaande fases kon dreigen kreeg Club, tevens wat steviger in duel, ook op aanvallend gebied iets meer voor elkaar. De landskampioen versierde genoeg kansen om meer dan één keer te scoren, hoewel het in eigen huis tegen Zulte Waregem nog steeds een pak meer mag zijn. Vooral vanaf links kwam amper gevaar. Bjorn Meijer stelt voorlopig teleur, in afwachting van Buchanan zijn terugkeer komt de dure zomeraanwinst niet verder dan een beurtrol met Eduard Sobol. Als invaller deed hij het nu iets beter dan afgelopen weekend, maar opnieuw brachten Hoefkens zijn (driedubbele) wissels weinig zoden aan de dijk. Net zomin als zijn ondertussen gekende omschakeling naar een 4-3-3, tegen Genk nog het succesrecept. Op dat moment was er geen vuiltje aan de lucht in Jan Breydel.

PETJE TE BOVEN
Eerder won Blauw-Zwart tenslotte ook de Supercup tegen AA Gent. Twee zeges tegen rechtstreekse rivalen voor eigen publiek: een betere vuurdoop als hoofdcoach kon Hoefkens zich niet wensen. Alleen verbloemde het scorebord dat Mignolet zich dan al tot matchwinnaar kroonde. In balbezit zat er, om de woorden van Vanaken te gebruiken, geen lijn in het Brugse spel. Haast alle goals tot hiertoe kwamen ofwel uit de lucht gevallen, doorgaans dankzij een klasseflits van Skov Olsen, ofwel tot stand vanuit een standaardsituatie. Het doelpunt kort na rust tegen Zulte Waregem, dat net zoals Eupen trouwens een pluim verdient, was het eerste waar een fraaie opbouw aan voorafging. Tot de gelijkmaker 25 minuten later legde Club, in de eerste helft slechts bijwijlen dominant, nadien degelijk voetbal op de mat.



Schrijnend en zelfs zorgwekkend was echter het gebrek aan een slotoffensief. Net zoals in Eupen, toen zelfs op achterstand én met een man meer, slaagde de onmondige thuisploeg er niet in om haar wil op te leggen aan een op papier veel zwakkere tegenstander. Fiftyfifty ballen gingen verloren, Club wist het leer zelden langdurig op de helft van de tegenstander te houden. Van druk naar voren of enige dadendrang was nauwelijks sprake, zowel de Panda's als Essevee trokken hun onverhoopt resultaat moeiteloos over de streep. Een kwestie van kwaliteit of mentaliteit? Vermoedelijk een mix van beiden, al staan de capaciteiten van de selectie zelfs zonder de afwezigen niet ter discussie. Reden te meer dus om met de vinger richting Hoefkens te wijzen. Gaat diens promotie tot T1 dan toch zijn petje te boven?

BRUGSE BOUWWERF
De Ketelaere wordt al gemist, ook elders was het de voorbije weken puzzelen. In alle linies probeerde Hoefkens reeds diverse combinaties uit, het elftal dat straks een vierde titel op rij in de wacht moet slepen staat nog in de steigers. Een bouwwerf kunnen we Jan Breydel evenwel bezwaarlijk noemen. De fundamenten bleven grotendeels bewaard, Hoefkens kan bouwen op het werk van zijn vroegere chefs Philippe Clement en Alfred Schreuder. Mede daarom durfden Mannaert en Bart Verhaeghe het aan om de sleutels in zijn onervaren handen te leggen. Een beredeneerde gok van de Brugse bobo's die sinds het ontslag van Juan Carlos Garrido in 2013 zelf geen enkele trainer meer de laan uitstuurden. Schreuder, Clement, Ivan Leko en Michel Preud'homme: stuk voor stuk bleken ze een schot in de roos.



Of ze zich hun keuze nu al beklagen weet men alleen in Westkapelle. Bij de achterban lijkt Hoefkens, nochtans een kind van het huis, alleszins minder krediet te genieten dan zijn voorgangers. Zij vragen zich of hij wel de geschikte persoon is om Club naar nieuwe hoogtes te brengen. Was een omweg zoals die van Clement dan niet beter geweest? Ook het bestuur legt de lat hoog. Binnen een maand staat de Champions League voor de deur, pas dan moet Blauw-Zwart er écht staan. Ondanks het gemor op de tribunes houdt Club in de tussentijd het hoofd koel. De afgelopen jaren ging de landskampioen in haar eerste drie duels telkens even slecht van start. Nadien rechtten Vanaken en zijn maats, die op het eind toch gewoon weer op het hoogste schavot stonden, hun rug met klinkende zeges in Waregem en Genk.

MONEY TIME
Hoefkens hoopt dat zijn troepen de druk die hij nu voor het eerst ervaart in Leuven kunnen wegnemen. In een door het WK bijzonder seizoen is nog meer averij oplopen alvast uit den boze. Club zal niet altijd de schade op de concurrentie goedmaken in de PO's. Het woord 'paniek' staat niet in het woordenboek van Verhaeghe en Mannaert, die oog hebben voor de omstandigheden waarin hun coach zonder extra versterking in alle gelederen moet werken. Overhaaste conclusies zullen zij niet trekken. Voorlopig hoeft Hoefkens, die gevaarlijke spelletjes als die met Hendry en Balanta voortaan misschien wel beter vermijdt, dus niet te vrezen voor zijn job. Toch trekken zijn bazen hun handen er niet voor terug om knopen door te hakken, zelfs wanneer dat eventueel gezichtsverlies betekent. Denk maar aan de mislukte beursgang, of de peperdure flopaankopen die snel werden gedumpt. Voor je het weet is het ook voor Hoefkens money time om de machine van weleer weer aan de praat te krijgen. Te beginnen volgende week zondag aan Den Dreef.

AD

LEES OOK: Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Gelooft u nog in Hoefkens als T1 van Club Brugge?

Meest recent

'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

51
51
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

8
8
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

30
30
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

47
47
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

340
340
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

286
286
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

249
249
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

74
74
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

582
582
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

563
563
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

296
296
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

104
104
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

151
151
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

54
54
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

80
80
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

420
420
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

55
55
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

58
58
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

149
149
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

140
140
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

201
201
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

46
46
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

175
175
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

377
377
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

121
121

Meer sportnieuws