Dartel Racing Genk schiet bijna zichzelf in de voet

114 stemmen
Dartel Racing Genk schiet bijna zichzelf in de voet

Een bijwijlen uiterst sterk Racing Genk heeft na een spektakelstuk nipt de maat genomen van Eupen. De Panda's begonnen zwak in de Cegeka Arena maar rechtten wel nog knap de rug. Een gebrek aan efficiëntie brak het team van Wouter Vrancken nog bijna zuur op.

Racing Genk begon als een wervelwind aan het nieuwe seizoen. Op speeldag één werd ongelukkig (maar met goed voetbal) verloren op Jan Breydel, de week nadien werd andermaal goed gevoetbald en volgde de eerste zege tegen Standard. Coach Vrancken zorgde duidelijk voor een nieuwe wind en behield vandaag het vertrouwen in dezelfde elf namen. Tegenstander Eupen vloerde vorig weekend landskampioen Club Brugge, Storck moest enkel de geschorste Magnée vervangen door Davidson.

Machine uit Genk duwt Panda's volledig plat


Een studieronde kwam er allerminst in de Cegeka Arena, bij de eerste echte aanval werd Paintsil diep gestuurd en hij zorgde met een schot in de verste hoek meteen voor de 1-0. Een wankel Eupen was nergens in de eerste tien minuten en werd even later al op een dubbele achterstand geplaatst: Dessers kapte en schoot prima, Nurudeen redde nog in eerste instantie maar het was andermaal Paintsil die de rebound benutte: 2-0.

De thuisploeg vergat nadien meermaals om zichzelf te belonen en zo bleven de Panda's nog in de wedstrijd. Die gemiste kansen beklaagde Genk zich iets voorbij het halfuur, plots werd Prevljak vrijgespeeld in de zestien meter en de Bosniër maakte er zowaar 2-1 van. Aan de overzijde miste Dessers even later nog eens een huizenhoge kans, het was voorlopig niet de namiddag van de ex-Feyenoord huurling. De spanning die er even terug was, verdween echter niet veel later opnieuw. Deze keer mocht Hrosovsky vrij aanleggen en met een bal die rot was van het effect verraste hij Nurudeen: 3-1, de bezoekende doelman maakte (niet voor het eerst) een belabberde indruk.

Paintsil is de gevierde man met twee vroege doelpunten in een heerlijke eerste helft.

Gebrek aan efficiëntie brengt Eupen in de wedstrijd


Opmerkelijke wissel bij de bezoekers na de pauze: de Spanjaard Moser kwam onder de lat ten nadele van de falende Nurudeen. De nieuwe doelman toonde zich meteen alert bij schoten van Trésor en Dessers, in de beginfase was het opnieuw éénrichtingsverkeer in de Cegeka Arena. Maar andermaal werd de thuisploeg weer pijnlijk afgestraft voor de gemiste kansen, op het uur zorgde Charles-Cook voor de 3-2. Plots geloofde Eupen weer voluit in zijn kansen.

Toch was het nadien opnieuw het team van Vrancken dat de bovenhand nam, zowel El Khannous als Heynen botsten op een ijzersterke Moser. De hoop van de bezoekers werd op vijf minuten van het einde helemaal de kop ingedrukt toen Peeters met een tweede gele kaart van het veld werd gestuurd, opnieuw moesten de Panda's met een man minder verder. In het slot van de wedstrijd zorgde Trésor met zijn derde van de competitie uiteindelijk voor de verlossende 4-2, een verdiende zege voor een bij momenten uitstekend voetballend Racing Genk.

Scoreverloop:

1-0 (3') Paintsil, 2-0 (9') Paintsil, 2-1 (32') Prevljak, 3-1 (37') Hrosovsky, 3-2 (59') Charles-Cook, 4-2 (90+2') Trésor
Bijzonderheid:
Stef Peeters (Eupen) krijgt een tweede gele kaart (84').

Zal Racing Genk dit seizoen meedoen voor de titel?

Meest recent

AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

13
13
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

57
57
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

89
89
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

86
86
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

22
22
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

73
73
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

89
89
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

83
83
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

111
111
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

187
187
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

35
35
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

140
140
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

300
300
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

354
354
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

338
338
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

63
63
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

62
62
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

315
315
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

112
112
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

125
125
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

53
53
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

195
195
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

308
308

Meer sportnieuws