Dartel Racing Genk schiet bijna zichzelf in de voet

door
Dartel Racing Genk schiet bijna zichzelf in de voet

Een bijwijlen uiterst sterk Racing Genk heeft na een spektakelstuk nipt de maat genomen van Eupen. De Panda's begonnen zwak in de Cegeka Arena maar rechtten wel nog knap de rug. Een gebrek aan efficiëntie brak het team van Wouter Vrancken nog bijna zuur op.

Racing Genk begon als een wervelwind aan het nieuwe seizoen. Op speeldag één werd ongelukkig (maar met goed voetbal) verloren op Jan Breydel, de week nadien werd andermaal goed gevoetbald en volgde de eerste zege tegen Standard. Coach Vrancken zorgde duidelijk voor een nieuwe wind en behield vandaag het vertrouwen in dezelfde elf namen. Tegenstander Eupen vloerde vorig weekend landskampioen Club Brugge, Storck moest enkel de geschorste Magnée vervangen door Davidson.

Machine uit Genk duwt Panda's volledig plat


Een studieronde kwam er allerminst in de Cegeka Arena, bij de eerste echte aanval werd Paintsil diep gestuurd en hij zorgde met een schot in de verste hoek meteen voor de 1-0. Een wankel Eupen was nergens in de eerste tien minuten en werd even later al op een dubbele achterstand geplaatst: Dessers kapte en schoot prima, Nurudeen redde nog in eerste instantie maar het was andermaal Paintsil die de rebound benutte: 2-0.

De thuisploeg vergat nadien meermaals om zichzelf te belonen en zo bleven de Panda's nog in de wedstrijd. Die gemiste kansen beklaagde Genk zich iets voorbij het halfuur, plots werd Prevljak vrijgespeeld in de zestien meter en de Bosniër maakte er zowaar 2-1 van. Aan de overzijde miste Dessers even later nog eens een huizenhoge kans, het was voorlopig niet de namiddag van de ex-Feyenoord huurling. De spanning die er even terug was, verdween echter niet veel later opnieuw. Deze keer mocht Hrosovsky vrij aanleggen en met een bal die rot was van het effect verraste hij Nurudeen: 3-1, de bezoekende doelman maakte (niet voor het eerst) een belabberde indruk.

Paintsil is de gevierde man met twee vroege doelpunten in een heerlijke eerste helft.

Gebrek aan efficiëntie brengt Eupen in de wedstrijd


Opmerkelijke wissel bij de bezoekers na de pauze: de Spanjaard Moser kwam onder de lat ten nadele van de falende Nurudeen. De nieuwe doelman toonde zich meteen alert bij schoten van Trésor en Dessers, in de beginfase was het opnieuw éénrichtingsverkeer in de Cegeka Arena. Maar andermaal werd de thuisploeg weer pijnlijk afgestraft voor de gemiste kansen, op het uur zorgde Charles-Cook voor de 3-2. Plots geloofde Eupen weer voluit in zijn kansen.

Toch was het nadien opnieuw het team van Vrancken dat de bovenhand nam, zowel El Khannous als Heynen botsten op een ijzersterke Moser. De hoop van de bezoekers werd op vijf minuten van het einde helemaal de kop ingedrukt toen Peeters met een tweede gele kaart van het veld werd gestuurd, opnieuw moesten de Panda's met een man minder verder. In het slot van de wedstrijd zorgde Trésor met zijn derde van de competitie uiteindelijk voor de verlossende 4-2, een verdiende zege voor een bij momenten uitstekend voetballend Racing Genk.

Scoreverloop:

1-0 (3') Paintsil, 2-0 (9') Paintsil, 2-1 (32') Prevljak, 3-1 (37') Hrosovsky, 3-2 (59') Charles-Cook, 4-2 (90+2') Trésor
Bijzonderheid:
Stef Peeters (Eupen) krijgt een tweede gele kaart (84').

LEES OOK: Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Zal Racing Genk dit seizoen meedoen voor de titel?

Meest recent

Bommetje Anderlecht: oud-topspits én ex-coach Club in running als T1

RSC Anderlecht hoopt eind deze week zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. De shortlist is ...

5
5
Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

17
17
Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

25
25
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

231
231
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

46
46
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

149
149
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

190
190
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

441
441
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

98
98
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

20
20
'Cadeau voor Kompany: topaanwinst richting München'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

146
146
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

458
458
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

42
42
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

95
95
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

112
112
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1181
1181
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

73
73
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

51
51
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

69
69
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

172
172
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

325
325
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

60
60
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

266
266
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

277
277

Meer sportnieuws