Dartel Racing Genk schiet bijna zichzelf in de voet

114 stemmen
Dartel Racing Genk schiet bijna zichzelf in de voet

Een bijwijlen uiterst sterk Racing Genk heeft na een spektakelstuk nipt de maat genomen van Eupen. De Panda's begonnen zwak in de Cegeka Arena maar rechtten wel nog knap de rug. Een gebrek aan efficiëntie brak het team van Wouter Vrancken nog bijna zuur op.

Racing Genk begon als een wervelwind aan het nieuwe seizoen. Op speeldag één werd ongelukkig (maar met goed voetbal) verloren op Jan Breydel, de week nadien werd andermaal goed gevoetbald en volgde de eerste zege tegen Standard. Coach Vrancken zorgde duidelijk voor een nieuwe wind en behield vandaag het vertrouwen in dezelfde elf namen. Tegenstander Eupen vloerde vorig weekend landskampioen Club Brugge, Storck moest enkel de geschorste Magnée vervangen door Davidson.

Machine uit Genk duwt Panda's volledig plat


Een studieronde kwam er allerminst in de Cegeka Arena, bij de eerste echte aanval werd Paintsil diep gestuurd en hij zorgde met een schot in de verste hoek meteen voor de 1-0. Een wankel Eupen was nergens in de eerste tien minuten en werd even later al op een dubbele achterstand geplaatst: Dessers kapte en schoot prima, Nurudeen redde nog in eerste instantie maar het was andermaal Paintsil die de rebound benutte: 2-0.

De thuisploeg vergat nadien meermaals om zichzelf te belonen en zo bleven de Panda's nog in de wedstrijd. Die gemiste kansen beklaagde Genk zich iets voorbij het halfuur, plots werd Prevljak vrijgespeeld in de zestien meter en de Bosniër maakte er zowaar 2-1 van. Aan de overzijde miste Dessers even later nog eens een huizenhoge kans, het was voorlopig niet de namiddag van de ex-Feyenoord huurling. De spanning die er even terug was, verdween echter niet veel later opnieuw. Deze keer mocht Hrosovsky vrij aanleggen en met een bal die rot was van het effect verraste hij Nurudeen: 3-1, de bezoekende doelman maakte (niet voor het eerst) een belabberde indruk.

Paintsil is de gevierde man met twee vroege doelpunten in een heerlijke eerste helft.

Gebrek aan efficiëntie brengt Eupen in de wedstrijd


Opmerkelijke wissel bij de bezoekers na de pauze: de Spanjaard Moser kwam onder de lat ten nadele van de falende Nurudeen. De nieuwe doelman toonde zich meteen alert bij schoten van Trésor en Dessers, in de beginfase was het opnieuw éénrichtingsverkeer in de Cegeka Arena. Maar andermaal werd de thuisploeg weer pijnlijk afgestraft voor de gemiste kansen, op het uur zorgde Charles-Cook voor de 3-2. Plots geloofde Eupen weer voluit in zijn kansen.

Toch was het nadien opnieuw het team van Vrancken dat de bovenhand nam, zowel El Khannous als Heynen botsten op een ijzersterke Moser. De hoop van de bezoekers werd op vijf minuten van het einde helemaal de kop ingedrukt toen Peeters met een tweede gele kaart van het veld werd gestuurd, opnieuw moesten de Panda's met een man minder verder. In het slot van de wedstrijd zorgde Trésor met zijn derde van de competitie uiteindelijk voor de verlossende 4-2, een verdiende zege voor een bij momenten uitstekend voetballend Racing Genk.

Scoreverloop:

1-0 (3') Paintsil, 2-0 (9') Paintsil, 2-1 (32') Prevljak, 3-1 (37') Hrosovsky, 3-2 (59') Charles-Cook, 4-2 (90+2') Trésor
Bijzonderheid:
Stef Peeters (Eupen) krijgt een tweede gele kaart (84').

Zal Racing Genk dit seizoen meedoen voor de titel?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

12
12
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

29
29
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

21
21
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

74
74
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

166
166
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

29
29
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

95
95
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

81
81
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

170
170
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

87
87
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

310
310
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

134
134
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

137
137
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

268
268
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

114
114
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

231
231
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

650
650
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

138
138
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

696
696
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

317
317
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

697
697
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

191
191
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

453
453
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

218
218
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

85
85

Meer sportnieuws