Dartel Racing Genk schiet bijna zichzelf in de voet

114 stemmen
Dartel Racing Genk schiet bijna zichzelf in de voet

Een bijwijlen uiterst sterk Racing Genk heeft na een spektakelstuk nipt de maat genomen van Eupen. De Panda's begonnen zwak in de Cegeka Arena maar rechtten wel nog knap de rug. Een gebrek aan efficiëntie brak het team van Wouter Vrancken nog bijna zuur op.

Racing Genk begon als een wervelwind aan het nieuwe seizoen. Op speeldag één werd ongelukkig (maar met goed voetbal) verloren op Jan Breydel, de week nadien werd andermaal goed gevoetbald en volgde de eerste zege tegen Standard. Coach Vrancken zorgde duidelijk voor een nieuwe wind en behield vandaag het vertrouwen in dezelfde elf namen. Tegenstander Eupen vloerde vorig weekend landskampioen Club Brugge, Storck moest enkel de geschorste Magnée vervangen door Davidson.

Machine uit Genk duwt Panda's volledig plat


Een studieronde kwam er allerminst in de Cegeka Arena, bij de eerste echte aanval werd Paintsil diep gestuurd en hij zorgde met een schot in de verste hoek meteen voor de 1-0. Een wankel Eupen was nergens in de eerste tien minuten en werd even later al op een dubbele achterstand geplaatst: Dessers kapte en schoot prima, Nurudeen redde nog in eerste instantie maar het was andermaal Paintsil die de rebound benutte: 2-0.

De thuisploeg vergat nadien meermaals om zichzelf te belonen en zo bleven de Panda's nog in de wedstrijd. Die gemiste kansen beklaagde Genk zich iets voorbij het halfuur, plots werd Prevljak vrijgespeeld in de zestien meter en de Bosniër maakte er zowaar 2-1 van. Aan de overzijde miste Dessers even later nog eens een huizenhoge kans, het was voorlopig niet de namiddag van de ex-Feyenoord huurling. De spanning die er even terug was, verdween echter niet veel later opnieuw. Deze keer mocht Hrosovsky vrij aanleggen en met een bal die rot was van het effect verraste hij Nurudeen: 3-1, de bezoekende doelman maakte (niet voor het eerst) een belabberde indruk.

Paintsil is de gevierde man met twee vroege doelpunten in een heerlijke eerste helft.

Gebrek aan efficiëntie brengt Eupen in de wedstrijd


Opmerkelijke wissel bij de bezoekers na de pauze: de Spanjaard Moser kwam onder de lat ten nadele van de falende Nurudeen. De nieuwe doelman toonde zich meteen alert bij schoten van Trésor en Dessers, in de beginfase was het opnieuw éénrichtingsverkeer in de Cegeka Arena. Maar andermaal werd de thuisploeg weer pijnlijk afgestraft voor de gemiste kansen, op het uur zorgde Charles-Cook voor de 3-2. Plots geloofde Eupen weer voluit in zijn kansen.

Toch was het nadien opnieuw het team van Vrancken dat de bovenhand nam, zowel El Khannous als Heynen botsten op een ijzersterke Moser. De hoop van de bezoekers werd op vijf minuten van het einde helemaal de kop ingedrukt toen Peeters met een tweede gele kaart van het veld werd gestuurd, opnieuw moesten de Panda's met een man minder verder. In het slot van de wedstrijd zorgde Trésor met zijn derde van de competitie uiteindelijk voor de verlossende 4-2, een verdiende zege voor een bij momenten uitstekend voetballend Racing Genk.

Scoreverloop:

1-0 (3') Paintsil, 2-0 (9') Paintsil, 2-1 (32') Prevljak, 3-1 (37') Hrosovsky, 3-2 (59') Charles-Cook, 4-2 (90+2') Trésor
Bijzonderheid:
Stef Peeters (Eupen) krijgt een tweede gele kaart (84').

LEES OOK: Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Zal Racing Genk dit seizoen meedoen voor de titel?

Meest recent

'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

4
4
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

49
49
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

50
50
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

417
417
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

455
455
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

58
58
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

579
579
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

233
233
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

96
96
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

804
804
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

777
777
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

143
143
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

301
301
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

136
136
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

586
586
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

197
197
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

140
140
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

859
859
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

362
362
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

761
761
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

613
613
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

905
905
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

72
72
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

248
248
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

175
175

Meer sportnieuws