Openda: "Daarom keerde ik niet terug naar Club"

520
Openda:

Na twee succesvolle seizoenen op huurbasis bij Vitesse Arnhem verkoos Lois Openda om niet meer terug te keren naar Club Brugge. De 22-jarige spits opteerde voor een vertrek en in de zomermercato legde RC Lens hem onder contract voor een bedrag van om en bij de 10 miljoen euro.


Openda vindt bij Lens een club die net is teruggekeerd naar de Ligue 1 en waar een groot en boeiend project op til staat. Daarnaast speelde de coach Franck Haise ook een belangrijke rol in Openda’s komst. “Wat ik het leukste vond was de aanpak van de coach”, zei Openda aan La Dernière Heure. ‘Ik ben iemand die veel vanuit het hart werkt. Ik voelde de wens van de coach en de wens van de club. Dit is heel belangrijk voor mij.”

CLUB BRUGGE

Na twee uitstekende seizoenen bij Vitesse had een volwaardige herkansing bij Club Brugge ook wel een logische beslissing geweest. Maar voor Openda was de keuze al veel langer gemaakt dat hij Blauw-Zwart zou verlaten. "Ik had een contract bij Club tot 2024. Maar vanaf de dag dat ik twee jaar geleden werd uitgeleend aan Vitesse, wist ik dat ik daarna uiteindelijk een definitieve transfer zou maken."

De 22-jarige Openda scoorde bij Vitesse maar liefst 37 goals in 88 officiële wedstrijden, waarin hij ook nog eens 11 assists uitdeelde. Dat betekent dat hij minstens één op de twee wedstrijden beslissend was voor de Nederlandse club. Openda hoopt vergelijkbare cijfers neer te zetten in het Stade Bollaert, waardoor hij ook zijn stek bij de Rode Duivels kan vasthouden.

LEES OOK: Trieste beelden op Jan Breydel: "Regelrechte schande"

Moest Club Openda een nieuwe kans geven?

Meest recent

Deschacht kietelt Club: "Ga weer commentaar krijgen, maar ..."

Ondanks een moeilijke wedstrijd nam Club Brugge deze week met 3-0 de maat van RC Lens. Blauw-Zwart ...

49
49
'Flick ramt op tafel: toptransfer Barça in januari'

FC Barcelona scherpt momenteel de messen voor de clash van zondagavond tegen Real Madrid. ...

30
30
Drastische ingreep Anderlecht: tweetal in vieze papieren

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

61
61
‘Spoorloos in Brugge: Leko laat Club-miljonair wegrotten’

Hij won in Saudi-Arabië een finale tegen Cristiano Ronaldo en verdiende daar naar verluidt ...

283
283
Kompany zakt in mekaar na training: directe oorzaak bekend

In de Bundesliga staat Bayern München zondagavond voor de topper tegen revelatie SC Freiburg. ...

132
132
Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

73
73
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

115
115
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

81
81
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

113
113
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

25
25
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

33
33
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

46
46
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

128
128
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

130
130
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

95
95
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

142
142
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

495
495
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

445
445
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

427
427
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

506
506
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

584
584
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

441
441
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

132
132
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

60
60
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

52
52

Meer sportnieuws