Bizar: 'Club Brugge boekt winst op peperdure flop'

door
Bizar: 'Club Brugge boekt winst op peperdure flop'

Club Brugge deed de afgelopen jaren geregeld uitstekende zaken op de transfermarkt, maar af en toe ging het mis. Zo konden een paar peperdure aanwinsten de hoge verwachtingen nooit inlossen, een scenario dat Blauw-Zwart in het geval van Kamal Sowah hoopt te vermijden. Hij stootte vorige zomer nog David Okereke van de troon als recordaankoop.

Net als Sowah begon de 24-jarige Nigeriaan destijds nochtans goed aan zijn avontuur in Jan Breydel, om nadien helemaal naar de achtergrond te verdwijnen. Het voorbije seizoen besloot Club om Okereke, in 2019 voor maar liefst acht miljoen opgepikt bij Spezia, dan ook uit te lenen. De spits keerde terug naar de Serie A, waar hij bij degradant Venezia met onder andere zeven doelpunten in 33 optredens een degelijke indruk naliet.

Reden genoeg voor Cremonese, dat tevens haar zinnen op Genk-spits Cyriel Dessers heeft gezet, om Okereke definitief weg te plukken bij de landskampioen. Daar liep zijn verbintenis binnen een jaartje af, hoewel Carl Hoefkens af en toe een beroep op hem deed tijdens de voorbereiding zat een nieuwe kans er niet meer in. Belgische media gingen er dan ook vanuit dat Club slechts een peulschil van haar investering recupereerde.

10 MILJOEN
Diverse bronnen vanuit Italië maken echter gewag van niet minder dan 10 miljoen, waarmee de landskampioen zelfs winst zou boeken. Een bedrag dat tevens werd overgenomen door het gerenommeerde Transfermarkt.com. Opvallend, want daar wordt de marktwaarde van Okereke slechts op 4,5 miljoen geraamd. Gezien zijn contractsituatie lijkt bovendien zelfs die som al naar de hoge kant. Een korreltje zout is in dit geval misschien dus wel op zijn plaats.

LEES OOK: 'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Gelooft u dat Okereke nog 10 miljoen opbracht?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

2
2
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

17
17
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

35
35
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

17
17
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

81
81
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

45
45
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

85
85
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

51
51
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

92
92
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

24
24
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

128
128
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

519
519
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

154
154
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

397
397
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

73
73
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

457
457
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

130
130
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

132
132
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

262
262
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

309
309
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

791
791
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

220
220

Meer sportnieuws