Bizar: 'Club Brugge boekt winst op peperdure flop'

door
Bizar: 'Club Brugge boekt winst op peperdure flop'

Club Brugge deed de afgelopen jaren geregeld uitstekende zaken op de transfermarkt, maar af en toe ging het mis. Zo konden een paar peperdure aanwinsten de hoge verwachtingen nooit inlossen, een scenario dat Blauw-Zwart in het geval van Kamal Sowah hoopt te vermijden. Hij stootte vorige zomer nog David Okereke van de troon als recordaankoop.

Net als Sowah begon de 24-jarige Nigeriaan destijds nochtans goed aan zijn avontuur in Jan Breydel, om nadien helemaal naar de achtergrond te verdwijnen. Het voorbije seizoen besloot Club om Okereke, in 2019 voor maar liefst acht miljoen opgepikt bij Spezia, dan ook uit te lenen. De spits keerde terug naar de Serie A, waar hij bij degradant Venezia met onder andere zeven doelpunten in 33 optredens een degelijke indruk naliet.

Reden genoeg voor Cremonese, dat tevens haar zinnen op Genk-spits Cyriel Dessers heeft gezet, om Okereke definitief weg te plukken bij de landskampioen. Daar liep zijn verbintenis binnen een jaartje af, hoewel Carl Hoefkens af en toe een beroep op hem deed tijdens de voorbereiding zat een nieuwe kans er niet meer in. Belgische media gingen er dan ook vanuit dat Club slechts een peulschil van haar investering recupereerde.

10 MILJOEN
Diverse bronnen vanuit Italië maken echter gewag van niet minder dan 10 miljoen, waarmee de landskampioen zelfs winst zou boeken. Een bedrag dat tevens werd overgenomen door het gerenommeerde Transfermarkt.com. Opvallend, want daar wordt de marktwaarde van Okereke slechts op 4,5 miljoen geraamd. Gezien zijn contractsituatie lijkt bovendien zelfs die som al naar de hoge kant. Een korreltje zout is in dit geval misschien dus wel op zijn plaats.

LEES OOK: Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Gelooft u dat Okereke nog 10 miljoen opbracht?

Meest recent

'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

1
1
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

27
27
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

112
112
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

123
123
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

100
100
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

45
45
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

126
126
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

124
124
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

40
40
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

475
475
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

79
79
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

438
438
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

184
184
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

295
295
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

180
180
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

136
136
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

603
603
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

116
116
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

94
94
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

225
225
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

211
211
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

482
482
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

699
699
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

372
372

Meer sportnieuws