Bizar: 'Club Brugge boekt winst op peperdure flop'

703
Bizar: 'Club Brugge boekt winst op peperdure flop'

Club Brugge deed de afgelopen jaren geregeld uitstekende zaken op de transfermarkt, maar af en toe ging het mis. Zo konden een paar peperdure aanwinsten de hoge verwachtingen nooit inlossen, een scenario dat Blauw-Zwart in het geval van Kamal Sowah hoopt te vermijden. Hij stootte vorige zomer nog David Okereke van de troon als recordaankoop.

Net als Sowah begon de 24-jarige Nigeriaan destijds nochtans goed aan zijn avontuur in Jan Breydel, om nadien helemaal naar de achtergrond te verdwijnen. Het voorbije seizoen besloot Club om Okereke, in 2019 voor maar liefst acht miljoen opgepikt bij Spezia, dan ook uit te lenen. De spits keerde terug naar de Serie A, waar hij bij degradant Venezia met onder andere zeven doelpunten in 33 optredens een degelijke indruk naliet.

Reden genoeg voor Cremonese, dat tevens haar zinnen op Genk-spits Cyriel Dessers heeft gezet, om Okereke definitief weg te plukken bij de landskampioen. Daar liep zijn verbintenis binnen een jaartje af, hoewel Carl Hoefkens af en toe een beroep op hem deed tijdens de voorbereiding zat een nieuwe kans er niet meer in. Belgische media gingen er dan ook vanuit dat Club slechts een peulschil van haar investering recupereerde.

10 MILJOEN
Diverse bronnen vanuit Italië maken echter gewag van niet minder dan 10 miljoen, waarmee de landskampioen zelfs winst zou boeken. Een bedrag dat tevens werd overgenomen door het gerenommeerde Transfermarkt.com. Opvallend, want daar wordt de marktwaarde van Okereke slechts op 4,5 miljoen geraamd. Gezien zijn contractsituatie lijkt bovendien zelfs die som al naar de hoge kant. Een korreltje zout is in dit geval misschien dus wel op zijn plaats.

Gelooft u dat Okereke nog 10 miljoen opbracht?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

50
50
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

51
51
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

75
75
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

71
71
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

142
142
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

196
196
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

74
74
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

100
100
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

72
72
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

120
120
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

209
209
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

120
120
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

103
103
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

954
954
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

161
161
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

108
108
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

42
42
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

396
396
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

434
434
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

417
417

Meer sportnieuws