Bizar: 'Club Brugge boekt winst op peperdure flop'

door
Bizar: 'Club Brugge boekt winst op peperdure flop'

Club Brugge deed de afgelopen jaren geregeld uitstekende zaken op de transfermarkt, maar af en toe ging het mis. Zo konden een paar peperdure aanwinsten de hoge verwachtingen nooit inlossen, een scenario dat Blauw-Zwart in het geval van Kamal Sowah hoopt te vermijden. Hij stootte vorige zomer nog David Okereke van de troon als recordaankoop.

Net als Sowah begon de 24-jarige Nigeriaan destijds nochtans goed aan zijn avontuur in Jan Breydel, om nadien helemaal naar de achtergrond te verdwijnen. Het voorbije seizoen besloot Club om Okereke, in 2019 voor maar liefst acht miljoen opgepikt bij Spezia, dan ook uit te lenen. De spits keerde terug naar de Serie A, waar hij bij degradant Venezia met onder andere zeven doelpunten in 33 optredens een degelijke indruk naliet.

Reden genoeg voor Cremonese, dat tevens haar zinnen op Genk-spits Cyriel Dessers heeft gezet, om Okereke definitief weg te plukken bij de landskampioen. Daar liep zijn verbintenis binnen een jaartje af, hoewel Carl Hoefkens af en toe een beroep op hem deed tijdens de voorbereiding zat een nieuwe kans er niet meer in. Belgische media gingen er dan ook vanuit dat Club slechts een peulschil van haar investering recupereerde.

10 MILJOEN
Diverse bronnen vanuit Italië maken echter gewag van niet minder dan 10 miljoen, waarmee de landskampioen zelfs winst zou boeken. Een bedrag dat tevens werd overgenomen door het gerenommeerde Transfermarkt.com. Opvallend, want daar wordt de marktwaarde van Okereke slechts op 4,5 miljoen geraamd. Gezien zijn contractsituatie lijkt bovendien zelfs die som al naar de hoge kant. Een korreltje zout is in dit geval misschien dus wel op zijn plaats.

LEES OOK: Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Gelooft u dat Okereke nog 10 miljoen opbracht?

Meest recent

Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

6
6
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

137
137
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

11
11
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

15
15
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

154
154
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

276
276
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

78
78
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

234
234
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

307
307
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

329
329
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

276
276
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

106
106
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

507
507
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

700
700
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

237
237
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

295
295
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

70
70
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

129
129
Nieuw goudhaantje voor KRC Genk: "Legacy voortzetten"

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

330
330
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

364
364
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

211
211
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

31
31
Club Brugge of Union kampioen? "Zij zijn in het voordeel"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

205
205
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

294
294

Meer sportnieuws