Club Brugge en Anderlecht slikken miljoenenopdoffer

door
Club Brugge en Anderlecht slikken miljoenenopdoffer

Het nieuwe voetbalseizoen is nog maar net begonnen en dus beweegt er bij zowat elke voetbalclub nog heel wat. Club Brugge zag deze week bijvoorbeeld zijn bankrekening flink gespijsd met de verkoop van Charles De Ketelaere en Stanley Nsoki, die samen bijna 50 miljoen euro opleverden. Anderlecht lijkt dan weer snel te mogen cashen voor Francis Amuzu, die voor 8 miljoen euro naar OGC Nice zou kunnen.


Beide teams doen dus goede zaken op de transfermarkt, maar elders zullen ze weldra wel een miljoenenverlies moeten slikken. De Standaard meldt namelijk dat beide teams met Belfius een belangrijke sponsor zien afhaken. " We hebben al beslist om te stoppen met voetbalsponsoring, zowel bij Anderlecht als Club Brugge", bevestigt CEO Marc Raisière. "Ik wil alleen nog sporten sponsoren die ons voldoende opbrengen. Hockey, bijvoorbeeld."

Bij Club Brugge gaf Belfius zijn naam aan het Basecamp van de landskampioen in Westkapelle, terwijl Candriam, de poot die beleggingen beheert, op de achterkant van de shirts prijkte. Daarvoor mocht Blauw-Zwart jaarlijks 1 miljoen euro in ontvangst nemen, maar dat contract loopt op het einde van dit seizoen af en zal dus niet meer verlengd worden.

HOOFDSPONSOR
Anderlecht heeft nog respijt tot 2024, maar zal daarna wel op zoek moeten naar een nieuwe hoofdsponsor. Bij Paars-Wit prijken Candriam en verzekeringspoot DVV namelijk op borst, terwijl Belfius ook zijn naam gaf aan de jeugdacademie in Neerpede. Dat wordt voor Anderlecht, dat het al niet breed heeft, een serieuze financiële aderlating. Zij moeten zo immers 2,5 à 3 miljoen euro per jaar uit de begroting schrappen.

LEES OOK: 'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Zullen ze snel vervangers vinden?

Meest recent

Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

92
92
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

320
320
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

17
17
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

51
51
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

149
149
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

130
130
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

84
84
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

146
146
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

64
64
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

407
407
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

30
30
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

133
133
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

31
31
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

211
211
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

775
775
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

369
369
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

118
118
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

187
187
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

97
97
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

22
22
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

79
79
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

43
43
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

259
259
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

258
258

Meer sportnieuws