Club Brugge en Anderlecht slikken miljoenenopdoffer

door
Club Brugge en Anderlecht slikken miljoenenopdoffer

Het nieuwe voetbalseizoen is nog maar net begonnen en dus beweegt er bij zowat elke voetbalclub nog heel wat. Club Brugge zag deze week bijvoorbeeld zijn bankrekening flink gespijsd met de verkoop van Charles De Ketelaere en Stanley Nsoki, die samen bijna 50 miljoen euro opleverden. Anderlecht lijkt dan weer snel te mogen cashen voor Francis Amuzu, die voor 8 miljoen euro naar OGC Nice zou kunnen.


Beide teams doen dus goede zaken op de transfermarkt, maar elders zullen ze weldra wel een miljoenenverlies moeten slikken. De Standaard meldt namelijk dat beide teams met Belfius een belangrijke sponsor zien afhaken. " We hebben al beslist om te stoppen met voetbalsponsoring, zowel bij Anderlecht als Club Brugge", bevestigt CEO Marc Raisière. "Ik wil alleen nog sporten sponsoren die ons voldoende opbrengen. Hockey, bijvoorbeeld."

Bij Club Brugge gaf Belfius zijn naam aan het Basecamp van de landskampioen in Westkapelle, terwijl Candriam, de poot die beleggingen beheert, op de achterkant van de shirts prijkte. Daarvoor mocht Blauw-Zwart jaarlijks 1 miljoen euro in ontvangst nemen, maar dat contract loopt op het einde van dit seizoen af en zal dus niet meer verlengd worden.

HOOFDSPONSOR
Anderlecht heeft nog respijt tot 2024, maar zal daarna wel op zoek moeten naar een nieuwe hoofdsponsor. Bij Paars-Wit prijken Candriam en verzekeringspoot DVV namelijk op borst, terwijl Belfius ook zijn naam gaf aan de jeugdacademie in Neerpede. Dat wordt voor Anderlecht, dat het al niet breed heeft, een serieuze financiële aderlating. Zij moeten zo immers 2,5 à 3 miljoen euro per jaar uit de begroting schrappen.

LEES OOK: Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Zullen ze snel vervangers vinden?

Meest recent

Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

15
15
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

81
81
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

154
154
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

156
156
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

83
83
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

15
15
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

405
405
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

421
421
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

38
38
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

81
81
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

104
104
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1083
1083
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

68
68
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

47
47
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

66
66
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

162
162
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

305
305
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

59
59
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

257
257
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

271
271
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

138
138
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

228
228
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

689
689
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

82
82

Meer sportnieuws