Club Brugge en Anderlecht slikken miljoenenopdoffer

door
Club Brugge en Anderlecht slikken miljoenenopdoffer

Het nieuwe voetbalseizoen is nog maar net begonnen en dus beweegt er bij zowat elke voetbalclub nog heel wat. Club Brugge zag deze week bijvoorbeeld zijn bankrekening flink gespijsd met de verkoop van Charles De Ketelaere en Stanley Nsoki, die samen bijna 50 miljoen euro opleverden. Anderlecht lijkt dan weer snel te mogen cashen voor Francis Amuzu, die voor 8 miljoen euro naar OGC Nice zou kunnen.


Beide teams doen dus goede zaken op de transfermarkt, maar elders zullen ze weldra wel een miljoenenverlies moeten slikken. De Standaard meldt namelijk dat beide teams met Belfius een belangrijke sponsor zien afhaken. " We hebben al beslist om te stoppen met voetbalsponsoring, zowel bij Anderlecht als Club Brugge", bevestigt CEO Marc Raisière. "Ik wil alleen nog sporten sponsoren die ons voldoende opbrengen. Hockey, bijvoorbeeld."

Bij Club Brugge gaf Belfius zijn naam aan het Basecamp van de landskampioen in Westkapelle, terwijl Candriam, de poot die beleggingen beheert, op de achterkant van de shirts prijkte. Daarvoor mocht Blauw-Zwart jaarlijks 1 miljoen euro in ontvangst nemen, maar dat contract loopt op het einde van dit seizoen af en zal dus niet meer verlengd worden.

HOOFDSPONSOR
Anderlecht heeft nog respijt tot 2024, maar zal daarna wel op zoek moeten naar een nieuwe hoofdsponsor. Bij Paars-Wit prijken Candriam en verzekeringspoot DVV namelijk op borst, terwijl Belfius ook zijn naam gaf aan de jeugdacademie in Neerpede. Dat wordt voor Anderlecht, dat het al niet breed heeft, een serieuze financiële aderlating. Zij moeten zo immers 2,5 à 3 miljoen euro per jaar uit de begroting schrappen.

LEES OOK: 'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Zullen ze snel vervangers vinden?

Meest recent

Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

1
1
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

47
47
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

163
163
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

57
57
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

321
321
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

241
241
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

72
72
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

42
42
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

89
89
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

255
255
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

75
75
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

294
294
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

782
782
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

39
39
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

270
270
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

54
54
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

271
271
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

78
78
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

243
243
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

41
41
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

89
89
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

153
153
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

411
411
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

249
249
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

94
94

Meer sportnieuws