Club Brugge en Anderlecht slikken miljoenenopdoffer

door
Club Brugge en Anderlecht slikken miljoenenopdoffer

Het nieuwe voetbalseizoen is nog maar net begonnen en dus beweegt er bij zowat elke voetbalclub nog heel wat. Club Brugge zag deze week bijvoorbeeld zijn bankrekening flink gespijsd met de verkoop van Charles De Ketelaere en Stanley Nsoki, die samen bijna 50 miljoen euro opleverden. Anderlecht lijkt dan weer snel te mogen cashen voor Francis Amuzu, die voor 8 miljoen euro naar OGC Nice zou kunnen.


Beide teams doen dus goede zaken op de transfermarkt, maar elders zullen ze weldra wel een miljoenenverlies moeten slikken. De Standaard meldt namelijk dat beide teams met Belfius een belangrijke sponsor zien afhaken. " We hebben al beslist om te stoppen met voetbalsponsoring, zowel bij Anderlecht als Club Brugge", bevestigt CEO Marc Raisière. "Ik wil alleen nog sporten sponsoren die ons voldoende opbrengen. Hockey, bijvoorbeeld."

Bij Club Brugge gaf Belfius zijn naam aan het Basecamp van de landskampioen in Westkapelle, terwijl Candriam, de poot die beleggingen beheert, op de achterkant van de shirts prijkte. Daarvoor mocht Blauw-Zwart jaarlijks 1 miljoen euro in ontvangst nemen, maar dat contract loopt op het einde van dit seizoen af en zal dus niet meer verlengd worden.

HOOFDSPONSOR
Anderlecht heeft nog respijt tot 2024, maar zal daarna wel op zoek moeten naar een nieuwe hoofdsponsor. Bij Paars-Wit prijken Candriam en verzekeringspoot DVV namelijk op borst, terwijl Belfius ook zijn naam gaf aan de jeugdacademie in Neerpede. Dat wordt voor Anderlecht, dat het al niet breed heeft, een serieuze financiële aderlating. Zij moeten zo immers 2,5 à 3 miljoen euro per jaar uit de begroting schrappen.

LEES OOK: Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Zullen ze snel vervangers vinden?

Meest recent

Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

5
5
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

27
27
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

19
19
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

168
168
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

99
99
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

353
353
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

146
146
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

176
176
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

404
404
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

650
650
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

289
289
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

623
623
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

120
120
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

357
357
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

557
557
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

515
515
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

61
61
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

256
256
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

410
410
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

561
561
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

148
148
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

322
322
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

331
331
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

192
192

Meer sportnieuws