Chelsea slaat weer toe: deal van 75 miljoen rond

door
Chelsea slaat weer toe: deal van 75 miljoen rond

Het zijn bewogen maanden geweest voor Chelsea, want door het uitbreken van de oorlog in Oekraïne verkeerde de club maandenlang in onzekerheid. Eigenaar Roman Abramovich zag zijn bezittingen immers allemaal geblokkeerd en moest de club uiteindelijk verkopen. De Amerikaanse miljardair Todd Boehly maakte zijn intrede en gooit de miljoenen er meteen stevig tegenaan.


Chelsea had deze zomer al zo'n 120 miljoen euro uitgegeven aan de komst van Raheem Sterling (Man City), Kalidou Koulibaly (Napoli), Carney Chukwuemeka (Aston Villa) en Gabriel Slonina (Chicago Fire). Dat bedrag wordt nu nog een stuk opgetrokken, want Chelsea heeft nu ook de komst van Marc Cucurella aangekondigd. De Spaanse linksachter tekende een contract voor zes jaar.

De 24-jarige Cucurella leek eerder deze zomer op weg naar Manchester City, maar dat slaagde er niet in een akkoord te vinden over de transfersom. Chelsea wist de deal nog te kapen, maar daarvoor moest het wel diep in de buidel tasten. Verschillende bronnen melden dat de Blues een dikke 60 miljoen euro op tafel leggen en dat die som met bonussen nog kan oplopen tot 75 miljoen.

AMPER EEN JAAR
Nochtans heeft Cucurella amper één jaar Premier League in de benen, nadat Brighton hem in de zomer van 2021 overgenomen had van Getafe. Voordien was de eenmalige Spaanse international in zijn thuisland actief geweest. Hij genoot zijn jeugdopleiding bij FC Barcelona, maar speelde daar amper één match in het A-elftal. Hij kwam ook nog uit voor Eibar. Bij Brighton maakte Cucurella echter meteen indruk en werd hij verkozen tot Speler van het Jaar.


LEES OOK: Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Goede transfer van Chelsea?

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

60
60
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

52
52
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

76
76
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

109
109
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

151
151
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

51
51
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

183
183
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

67
67
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

83
83
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

439
439
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

387
387
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

838
838
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

287
287
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

41
41
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

451
451
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

267
267
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1038
1038
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

344
344
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

398
398
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

219
219
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

108
108
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

670
670
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

275
275
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

128
128
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

586
586

Meer sportnieuws