Gheysens draait Verhaeghe nieuwe loer

1149
Gheysens draait Verhaeghe nieuwe loer

Donderdagochtend leek de komst van Jurgen Ekkelenkamp naar Club Brugge nog in kannen en kruiken te zijn, maar in de namiddag kaapte Antwerp FC deze transfer in extremis weg. Een prestigeslag van Paul Gheysens volgens Het Laatste Nieuws. De voorzitter van Antwerp zal het namelijk nooit nalaten om de ploeg van Bart Verhaeghe een loer te draaien. Met het jatten van Ekkelenkamp is Gheysens alvast niet aan zijn proefstuk toe.


DE BEDREIGING GHEYSENS

Paul Gheysens en Bart Verhaeghe zijn twee prominente figuren in Belgische voetbalwereld. De twee geslaagde ondernemers zijn de voorzitter van respectievelijk Antwerp FC en Club Brugge, twee huidige topclubs die destijds voor een prikje (als we de actuele waarde van deze clubs vandaag bekijken) werden aangekocht. Als clubleiders delen Gheysens en Verhaeghe dezelfde doelstelling: de beste Belgische club worden. En als het kan, het Belgische voetbalniveau ontgroeien. Ambitieus, in analogie met hun gelijkaardige focus in het bedrijfsleven.



TRANSFERKWESTIES

In de vorige zomer waren Antwerp FC en Club Brugge de grote protagonisten in de strijd om Michel-Ange Balikwisha. De toenmalige aanvaller van Standard werd de speelbal tussen beide clubs, en op die manier schoot Balikwisha’s transferprijs kunstmatig omhoog naar een bedrag van maar liefst 6 miljoen euro. Achteraf bekeken was dat een overdreven transfersom voor de toch veelbelovende Balikwisha maar door zo diep in de geldbuidel te tasten, won Paul Gheysens deze prestigeslag van Club Brugge en Bart Verhaeghe. Een gelijkaardig scenario zoals zich dat deze week afspeelde met Jurgen Ekkelenkamp.



De Nederlander was donderdagochtend namelijk goed op weg naar Club Brugge, waar het papierwerk al was opgemaakt en de medische tests reeds gepland waren in het AZ Sint-Jan. Maar in de loop van de dag kaapte Antwerp FC alsnog de transfer van Jurgen Ekkelenkamp. Het Laatste Nieuws legde haar oor te luisteren bij de entourage van de middenvelder, die naar verluidt overstag ging door de Nederlandse connectie op de Bosuil: Mark van Bommel en Marc Overmars. Maar het lijdt toch geen twijfel dat Paul Gheysens een extra financiële inspanning leverde om Ekkelenkamp te overtuigen?

HET AJAX VAN BELGIË

Het is geen geheim dat Club Brugge de bedrijfsvoering en het sportieve beleid van Ajax vooropstelt als voorbeeldclub. “Als we écht in de voetsporen van Ajax willen treden, hebben we een nieuw stadion nodig”, zei de voorzitter van Club Brugge vorig jaar nog in Krant van West-Vlaanderen. Niet toevallig wordt net die laatste stap bewust tegengehouden door Paul Gheysens (zie verder). De idolatrie van Club Brugge voor Ajax vertaalt zich verder onder meer in de komst van Noa Lang: “Eigenlijk is Club Brugge de laatste jaren een beetje het Ajax van België”, zei hij.



Ook de benoeming van Alfred Schreuder als hoofdcoach en de concrete interesse in Jurgen Ekkelenkamp toont aan dat Club Brugge graag sportieve knowhow en kwaliteit haalt in Amsterdam. En dan heeft aanstelling van Marc Overmars als technisch directeur bij Antwerp FC ongetwijfeld gewrongen bij Bart Verhaeghe. Dat Overmars, dé sleutelfiguur van het Amsterdamse succes, de sportieve lijnen zal uitzetten bij Antwerp, was ongetwijfeld erg pijnlijk voor hem. Dit evenwel met de insteek dat we enkel spreken over Overmars’ sportieve, financiële en economische verdiensten bij Ajax.

STADIONKWESTIES

Sinds Verhaeghe Club Brugge in 2011 overnam, staat de bouw van een nieuw multifunctioneel stadion helemaal aan de top van zijn prioriteitenlijst. Maar dik tien jaar later is de eerste steen van het nieuwe stadion nog steeds niet gelegd. Wat een verschil met Gheysens, die de Ghelamco Arena van AA Gent bouwde en ondertussen - in een erg korte tijdspanne - ook de Bosuil een hypermoderne facelift en nieuwe commerciële dimensies heeft gegeven. En net dat is de natte droom van Verhaeghe, die al jaren hetzelfde wil verwezenlijken in Brugge.



Volgens de laatste berichten hoopt Club in 2024 zijn nieuw stadion te kunnen bouwen. Met de nadruk op hopen, want voorlopig krijgt dit dossier opnieuw te af te rekenen met grote tegenkantingen. En niet toevallig van Paul Gheysens zelf, weliswaar in de naam van zijn bedrijf Ghelamco. Toen Club oorspronkelijk de locatie van de Blankenbergse Steenweg voorstelde, stuitte dat immers op hevig verzet van Gheysens’ bedrijf. Nu lijkt die locatie de plaats te worden waar Cercle Brugge hun stadion zal neerpoten.

LEES OOK: Hoefkens onthult: "Daarover grote discussie met Verhaeghe"

Wordt Antwerp ooit groter dan Club Brugge?

Meest recent

KRC Genk maakt stadionplannen bekend

KRC Genk maakt werk van een ambitieuze toekomst. De Limburgse club wil in totaal 60 miljoen euro ...

21
21
Albert kiest Duivelse elf: grote verrassingen op flanken

Mark van Bommel staat vrijdagavond om 20u45 voor zijn vuurdoop als bondscoach van de Rode Duivels. ...

19
19
'Man Utd hakt knoop door: derde Rode Duivel in 2027'

Manchester United gaat dezer dagen weer een beetje de Belgische toer op. Een jaar geleden streek ...

15
15
Club zit op goud: meer dan 200 miljoen voor kwartet?

Geen Belgische club die de voorbije jaren meer centen ophaalde op de transfermarkt dan Club Brugge. ...

58
58
Reedijk heeft na vertrek bij Beveren nieuwe club beet

SK Beveren keerde dit seizoen na vijf jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro League, maar dat ...

17
17
'Club klopt voor vierde keer op rij aan bij Luzern'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een opvallend sterke connectie met Zwitserland. Met Yann ...

66
66
Union houdt hart vast: weer blessure bij sterkhouder?

Union is alweer zeer sterk aan het seizoen begonnen. Het prijkt na zeven speeldagen aan de leiding ...

46
46
'Nations League weer op schop: belangrijk gevolg Duivels'

Vrijdagavond om 20u45 komen de Rode Duivels voor de eerste keer sinds het WK weer in actie. Dat ...

123
123
Anderlecht kijkt straks een oude chouchou in de ogen

We krijgen voor de eerste keer een extra lange interlandbreak, want de gebruikelijke ...

149
149
Club Brugge verrast fans fraai voor eerste CL-uitmatch

Bij Club Brugge zal het de komende weken zeer rustig zijn. Het vaardigt tijdens de extra lange ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Bayern richt vizier op PL, Club aast op Spanjaard'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

128
128
Juventus kruist vingers: toekomst Openda al beslist?

Loïs Openda kende een rampjaar bij Juventus en ging afgelopen zomer op huurbasis naar Olympique ...

37
37
Rik De Mil gekortwiekt: opgestoken duim spreekt boekdelen

Het is duidelijk dat er momenteel weinig reden is voor stress bij AA Gent. De Buffalo's zijn ...

113
113
Domper van Bommel: twee Duivels niet mee naar Italië

De Rode Duivels zullen nog een laatste keer trainen in Tubeke voor de reis naar Italië. In het ...

368
368
Oorlog in Nederland: Van Dijk compleet afgemaakt na ruzie

Xavi werd aangesteld als de nieuwe bondscoach van Oranje. Het zit er echter al meteen zwaar tegen ...

87
87
Opmerkelijke situatie Lommel: "Geen gesprek over contract"

De interlandbreak zal voor veel clubs het moment zijn om een eerste balans op te maken. Bij Lommel ...

44
44
Nieuwe Duivelse gouden generatie? "Voorzichtig zijn"

De Rode Duivels zitten momenteel in een soort tussenperiode. Met Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku ...

138
138
Wisdom Mike verklaart waarom hij Club boven Bayern koos

Club Brugge kende een zeer drukke zomermercato, waarin het verschillende smaakmakers zag vertrekken. ...

259
259
'Perez zet alles op alles: Real klopt Barça voor wonderkind'

Hoewel de transfermarkt momenteel gesloten is, is er toch een absolute titanenstrijd aan de gang. De ...

118
118
Hoefkens onthult: "Daarover grote discussie met Verhaeghe"

De Rode Duivels beginnen vrijdagavond aan hun campagne in de Nations League met een clash in en ...

202
202
Duivels hoeven volgende Franse sterkhouder niet te vrezen

De Rode Duivels krijgen in de komende twee weken meteen enkele zware opdrachten voorgeschoteld in de ...

99
99
Kane hakt knoop door én onthult volgende uitdaging na Bayern

Harry Kane lijkt voorlopig nog lang niet klaar in Europa. De Engelse spits staat op het punt zijn ...

86
86
Ronaldo recht de rug bij Portugal: "Of ik stop als voetballer?"

Cristiano Ronaldo werd ook door Jorge Jesus opgeroepen voor de nationale ploeg. De 41-jarige ...

63
63
Raskin onder de indruk bij de Duivels: “Hij is héél sterk”

Rudi Garcia gaf bij de Rode Duivels een aantal nieuwe spelers kansen. Onder meer Nathan Ngoy en ...

348
348
Van Gucht lokt woede uit: "Hij heeft een extreme drang, ten koste van alles"

Ruben Van Gucht liet in De Verraders een spoor van verbazing en ergernis achter. Zijn creatieve ...

222
222

Meer sportnieuws