Gheysens draait Verhaeghe nieuwe loer

1149 stemmen
Gheysens draait Verhaeghe nieuwe loer

Donderdagochtend leek de komst van Jurgen Ekkelenkamp naar Club Brugge nog in kannen en kruiken te zijn, maar in de namiddag kaapte Antwerp FC deze transfer in extremis weg. Een prestigeslag van Paul Gheysens volgens Het Laatste Nieuws. De voorzitter van Antwerp zal het namelijk nooit nalaten om de ploeg van Bart Verhaeghe een loer te draaien. Met het jatten van Ekkelenkamp is Gheysens alvast niet aan zijn proefstuk toe.


DE BEDREIGING GHEYSENS

Paul Gheysens en Bart Verhaeghe zijn twee prominente figuren in Belgische voetbalwereld. De twee geslaagde ondernemers zijn de voorzitter van respectievelijk Antwerp FC en Club Brugge, twee huidige topclubs die destijds voor een prikje (als we de actuele waarde van deze clubs vandaag bekijken) werden aangekocht. Als clubleiders delen Gheysens en Verhaeghe dezelfde doelstelling: de beste Belgische club worden. En als het kan, het Belgische voetbalniveau ontgroeien. Ambitieus, in analogie met hun gelijkaardige focus in het bedrijfsleven.



TRANSFERKWESTIES

In de vorige zomer waren Antwerp FC en Club Brugge de grote protagonisten in de strijd om Michel-Ange Balikwisha. De toenmalige aanvaller van Standard werd de speelbal tussen beide clubs, en op die manier schoot Balikwisha’s transferprijs kunstmatig omhoog naar een bedrag van maar liefst 6 miljoen euro. Achteraf bekeken was dat een overdreven transfersom voor de toch veelbelovende Balikwisha maar door zo diep in de geldbuidel te tasten, won Paul Gheysens deze prestigeslag van Club Brugge en Bart Verhaeghe. Een gelijkaardig scenario zoals zich dat deze week afspeelde met Jurgen Ekkelenkamp.



De Nederlander was donderdagochtend namelijk goed op weg naar Club Brugge, waar het papierwerk al was opgemaakt en de medische tests reeds gepland waren in het AZ Sint-Jan. Maar in de loop van de dag kaapte Antwerp FC alsnog de transfer van Jurgen Ekkelenkamp. Het Laatste Nieuws legde haar oor te luisteren bij de entourage van de middenvelder, die naar verluidt overstag ging door de Nederlandse connectie op de Bosuil: Mark van Bommel en Marc Overmars. Maar het lijdt toch geen twijfel dat Paul Gheysens een extra financiële inspanning leverde om Ekkelenkamp te overtuigen?

HET AJAX VAN BELGIË

Het is geen geheim dat Club Brugge de bedrijfsvoering en het sportieve beleid van Ajax vooropstelt als voorbeeldclub. “Als we écht in de voetsporen van Ajax willen treden, hebben we een nieuw stadion nodig”, zei de voorzitter van Club Brugge vorig jaar nog in Krant van West-Vlaanderen. Niet toevallig wordt net die laatste stap bewust tegengehouden door Paul Gheysens (zie verder). De idolatrie van Club Brugge voor Ajax vertaalt zich verder onder meer in de komst van Noa Lang: “Eigenlijk is Club Brugge de laatste jaren een beetje het Ajax van België”, zei hij.



Ook de benoeming van Alfred Schreuder als hoofdcoach en de concrete interesse in Jurgen Ekkelenkamp toont aan dat Club Brugge graag sportieve knowhow en kwaliteit haalt in Amsterdam. En dan heeft aanstelling van Marc Overmars als technisch directeur bij Antwerp FC ongetwijfeld gewrongen bij Bart Verhaeghe. Dat Overmars, dé sleutelfiguur van het Amsterdamse succes, de sportieve lijnen zal uitzetten bij Antwerp, was ongetwijfeld erg pijnlijk voor hem. Dit evenwel met de insteek dat we enkel spreken over Overmars’ sportieve, financiële en economische verdiensten bij Ajax.

STADIONKWESTIES

Sinds Verhaeghe Club Brugge in 2011 overnam, staat de bouw van een nieuw multifunctioneel stadion helemaal aan de top van zijn prioriteitenlijst. Maar dik tien jaar later is de eerste steen van het nieuwe stadion nog steeds niet gelegd. Wat een verschil met Gheysens, die de Ghelamco Arena van AA Gent bouwde en ondertussen - in een erg korte tijdspanne - ook de Bosuil een hypermoderne facelift en nieuwe commerciële dimensies heeft gegeven. En net dat is de natte droom van Verhaeghe, die al jaren hetzelfde wil verwezenlijken in Brugge.



Volgens de laatste berichten hoopt Club in 2024 zijn nieuw stadion te kunnen bouwen. Met de nadruk op hopen, want voorlopig krijgt dit dossier opnieuw te af te rekenen met grote tegenkantingen. En niet toevallig van Paul Gheysens zelf, weliswaar in de naam van zijn bedrijf Ghelamco. Toen Club oorspronkelijk de locatie van de Blankenbergse Steenweg voorstelde, stuitte dat immers op hevig verzet van Gheysens’ bedrijf. Nu lijkt die locatie de plaats te worden waar Cercle Brugge hun stadion zal neerpoten.

LEES OOK: Overname Antwerp: ultieme ontknoping eindelijk in zicht

Wordt Antwerp ooit groter dan Club Brugge?

Meest recent

'Club haalt portefeuille boven: miljoenen voor sleuteltransfer'

Club Brugge begint stilaan onder stoom te raken op de transfermarkt. Met de Zwitsers Cheveyo Tsawa, ...

0
0
Marc Coucke en Jan Vertonghen bundelen plots de krachten

Marc Coucke zit in volle voorbereiding van het nieuwe seizoen bij Anderlecht. De trouwe fans van ...

7
7
Van Bommel en Mannaert: onderlinge vete laait weer op

Mark van Bommel werd al drie keer gepasseerd in dossiers waarin Vincent Mannaert een belangrijke ...

256
256
'Standard slaat wéér toe en vindt vervanger Teuma'

Standard beleefde al een zeer actieve transferzomer. De Rouches willen komend seizoen meestrijden ...

17
17
'Antwerp laat fans nog wat langer in spanning'

Het zijn spannende dagen voor de supporters van Antwerp, want de toekomst van hun club moet stilaan ...

148
148
Nu ook definitief: Trossard heeft lucratieve transfer beet

De uitschakeling in de kwartfinale van het WK betekende voor de Rode Duivels dat ze nu tijd hebben ...

10
10
Emotioneel afscheid bij Anderlecht: "CEO van mijn leven"

Opvallend nieuws uit Neerpede. Niet een speler of trainer, maar een bekend gezicht achter de ...

78
78
'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

141
141
'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

42
42
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

35
35
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

171
171
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

404
404
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

309
309
Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"

Nog drie matchen en het WK is voorbij. Een halve finale, een troostfinale en de finale. Wayne Rooney ...

101
101
'Anderlecht kent prijs vanuit Nederland: weldra bod?'

RSC Anderlecht heeft nog héél veel werk om een ploeg samen te stellen die top drie ...

587
587
'Manchester City en Lommel SK op weg naar nieuwe deals'

Manchester City en Lommel SK hebben dezelfde eigenaar met The City Football Group. Door de promotie ...

67
67
Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

405
405
Anderlecht hakt knoop door: twee spelers keren terug

RSC Anderlecht speelt volgende week donderdag tegen Hammarby. Als er één ding ...

741
741
Toptransfers Tielemans en Trossard: Defour geeft mening

Leandro Trossard en Youri Tielemans hebben hun goed WK meteen verzilverd met een transfer. Tielemans ...

277
277
Opvallende reünie na blitzvertrek: De Condé en Thorup spreken

KRC Genk moest deze zomer plots op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Nicky Hayen weggekaapt werdt ...

157
157
'Vrancken mag volgende 1B-sensatie bij Hearts verwelkomen'

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

85
85
'Anderlecht laat talent naar reeksgenoot vertrekken'

Bij Anderlecht ligt er nog heel wat transferwerk op de planken. Sportief directeur Antoine Sibierski ...

176
176
'Exit Bounida bij Ajax wordt concreet'

Bij Ajax staat er deze zomer heel wat op til, want na een tegenvallend jaar willen ze het over een ...

155
155
'Club Brugge gaat loodzware transferstrijd aan'

Het leeft langer geduurd dan gebruikelijk, maar tijdens de eindfase van het WK is Club Brugge ...

633
633
'Clement wil bij Cercle Brugge komen shoppen'

Sinds november is Philippe Clement aan de slag in Engeland, waar hij trainer werd bij Norwich City. ...

119
119

Meer sportnieuws