Gheysens draait Verhaeghe nieuwe loer

1149 stemmen
Gheysens draait Verhaeghe nieuwe loer

Donderdagochtend leek de komst van Jurgen Ekkelenkamp naar Club Brugge nog in kannen en kruiken te zijn, maar in de namiddag kaapte Antwerp FC deze transfer in extremis weg. Een prestigeslag van Paul Gheysens volgens Het Laatste Nieuws. De voorzitter van Antwerp zal het namelijk nooit nalaten om de ploeg van Bart Verhaeghe een loer te draaien. Met het jatten van Ekkelenkamp is Gheysens alvast niet aan zijn proefstuk toe.


DE BEDREIGING GHEYSENS

Paul Gheysens en Bart Verhaeghe zijn twee prominente figuren in Belgische voetbalwereld. De twee geslaagde ondernemers zijn de voorzitter van respectievelijk Antwerp FC en Club Brugge, twee huidige topclubs die destijds voor een prikje (als we de actuele waarde van deze clubs vandaag bekijken) werden aangekocht. Als clubleiders delen Gheysens en Verhaeghe dezelfde doelstelling: de beste Belgische club worden. En als het kan, het Belgische voetbalniveau ontgroeien. Ambitieus, in analogie met hun gelijkaardige focus in het bedrijfsleven.



TRANSFERKWESTIES

In de vorige zomer waren Antwerp FC en Club Brugge de grote protagonisten in de strijd om Michel-Ange Balikwisha. De toenmalige aanvaller van Standard werd de speelbal tussen beide clubs, en op die manier schoot Balikwisha’s transferprijs kunstmatig omhoog naar een bedrag van maar liefst 6 miljoen euro. Achteraf bekeken was dat een overdreven transfersom voor de toch veelbelovende Balikwisha maar door zo diep in de geldbuidel te tasten, won Paul Gheysens deze prestigeslag van Club Brugge en Bart Verhaeghe. Een gelijkaardig scenario zoals zich dat deze week afspeelde met Jurgen Ekkelenkamp.



De Nederlander was donderdagochtend namelijk goed op weg naar Club Brugge, waar het papierwerk al was opgemaakt en de medische tests reeds gepland waren in het AZ Sint-Jan. Maar in de loop van de dag kaapte Antwerp FC alsnog de transfer van Jurgen Ekkelenkamp. Het Laatste Nieuws legde haar oor te luisteren bij de entourage van de middenvelder, die naar verluidt overstag ging door de Nederlandse connectie op de Bosuil: Mark van Bommel en Marc Overmars. Maar het lijdt toch geen twijfel dat Paul Gheysens een extra financiële inspanning leverde om Ekkelenkamp te overtuigen?

HET AJAX VAN BELGIË

Het is geen geheim dat Club Brugge de bedrijfsvoering en het sportieve beleid van Ajax vooropstelt als voorbeeldclub. “Als we écht in de voetsporen van Ajax willen treden, hebben we een nieuw stadion nodig”, zei de voorzitter van Club Brugge vorig jaar nog in Krant van West-Vlaanderen. Niet toevallig wordt net die laatste stap bewust tegengehouden door Paul Gheysens (zie verder). De idolatrie van Club Brugge voor Ajax vertaalt zich verder onder meer in de komst van Noa Lang: “Eigenlijk is Club Brugge de laatste jaren een beetje het Ajax van België”, zei hij.



Ook de benoeming van Alfred Schreuder als hoofdcoach en de concrete interesse in Jurgen Ekkelenkamp toont aan dat Club Brugge graag sportieve knowhow en kwaliteit haalt in Amsterdam. En dan heeft aanstelling van Marc Overmars als technisch directeur bij Antwerp FC ongetwijfeld gewrongen bij Bart Verhaeghe. Dat Overmars, dé sleutelfiguur van het Amsterdamse succes, de sportieve lijnen zal uitzetten bij Antwerp, was ongetwijfeld erg pijnlijk voor hem. Dit evenwel met de insteek dat we enkel spreken over Overmars’ sportieve, financiële en economische verdiensten bij Ajax.

STADIONKWESTIES

Sinds Verhaeghe Club Brugge in 2011 overnam, staat de bouw van een nieuw multifunctioneel stadion helemaal aan de top van zijn prioriteitenlijst. Maar dik tien jaar later is de eerste steen van het nieuwe stadion nog steeds niet gelegd. Wat een verschil met Gheysens, die de Ghelamco Arena van AA Gent bouwde en ondertussen - in een erg korte tijdspanne - ook de Bosuil een hypermoderne facelift en nieuwe commerciële dimensies heeft gegeven. En net dat is de natte droom van Verhaeghe, die al jaren hetzelfde wil verwezenlijken in Brugge.



Volgens de laatste berichten hoopt Club in 2024 zijn nieuw stadion te kunnen bouwen. Met de nadruk op hopen, want voorlopig krijgt dit dossier opnieuw te af te rekenen met grote tegenkantingen. En niet toevallig van Paul Gheysens zelf, weliswaar in de naam van zijn bedrijf Ghelamco. Toen Club oorspronkelijk de locatie van de Blankenbergse Steenweg voorstelde, stuitte dat immers op hevig verzet van Gheysens’ bedrijf. Nu lijkt die locatie de plaats te worden waar Cercle Brugge hun stadion zal neerpoten.

LEES OOK: Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

Wordt Antwerp ooit groter dan Club Brugge?

Meest recent

Antwerp rondt overname af: Vandenhaute meteen in actie

De kogel was al langer door de kerk, maar nu de laatste details zijn uitgeklaard is de miljoenendeal ...

58
58
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

36
36
Mannaert spreekt duidelijke taal: daarom van Bommel

Na Rudi Garcia beginnen de Rode Duivels aan een tijdperk met Mark van Bommel. De Nederlander tekende ...

155
155
Fans gaan los na aanstelling van Bommel: “Gemiste kans!”

Mark van Bommel moet de Rode Duivels tot het EK 2028 gaan leiden. De Nederlander is de opvolger van ...

156
156
Van Bommel met eerste reactie als bondscoach: grote ambities

Mark van Bommel is officieel de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederland werd door de ...

144
144
‘Anderlecht incasseert gigantische transferdomper’

RSC Anderlecht hoopt de selectie deze zomer nog flink te versterken, maar dat loopt niet van een ...

186
186
Van Bommel officieel bondscoach: KBVB onthult details

De kogel is door de kerk: Mark van Bommel is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Dat maakte de ...

155
155
‘Club Brugge slaat op tafel voor straffe miljoenendeal’

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de zomermercato. Blauw-Zwart gaat komend seizoen uiteraard ...

474
474
Sibierski onverbiddellijk: talent ongenadig doorgestuurd

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang, ook onder het nieuwe sportieve bewind. Trainer ...

227
227
'Nieuwe grootmacht voor Tresoldi, target te duur voor Club'

Het beloven nog zeer bewogen weken te worden bij Club Brugge. De landskampioen is immers nog op zoek ...

238
238
'AA Gent eist waanzinnig prijskaartje: 15 miljoen'

Bij AA Gent wisten ze deze zomer al verrassend goed te boeren op de transfermarkt na een ...

272
272
'Guardiola hakt knoop door over Italiaans aanbod'

Na het WK kiezen heel wat landen voor een nieuwe bondscoach en daarbij worden heel wat kleppers ...

49
49
'Club voegt daad bij woord: megabod naar prullenmand'

Bij Club Brugge wordt het nog een zeer bewogen transferzomer. Donderdag veegde het al het Belgische ...

431
431
'Eindelijk nieuwe T1: Antwerp mikt op bekende naam'

Twee weken voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp nog altijd geen trainer. De Great Old ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Bekende assistenten Van Bommel, Club houdt sterkhouders'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

215
215
Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgetrapt met een Europees gelijkspel tegen Hammarby. Paars-Wit had ...

506
506
Ajax-legende zet Mika Godts ferm op zijn plek

Mika Godts kende afgelopen seizoen een topseizoen bij Ajax. Toch nam gewezen bondscoach Rudi Garcia ...

65
65
Jürgen Klopp is terug: Duitsland heeft topcoach binnen

Jürgen Klopp zal binnenkort weer naast het veld te zien zijn. De topcoach nam een tijdje ...

93
93
Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

RSC Anderlecht leek op weg naar zege tegen het Zweedse Hammarby in de voorrondes van de Europa ...

246
246
‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Club Brugge is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. Blauw-Zwart dreigt nog enkele ...

627
627
Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

177
177
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

224
224
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

81
81
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

301
301
'Sibierski schrapt target, Anderlecht vreest vertrekker'

Anderlecht begon donderdagavond aan zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel op het veld van Hammarby in ...

643
643

Meer sportnieuws