TRANSFERUURTJE: 'Antwerp kaapt Club-transfer, megabod van Club'

420
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp kaapt Club-transfer, megabod van Club'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Enorme plottwist donderdagnamiddag in het dossier van Jurgen Ekkelenkamp. De 22-jarige Nederlandse middenvelder van Hertha BSC stond op het punt om een transfer naar Club Brugge af te ronden, maar zou op het laatste moment alsnog voor Antwerp gekozen hebben. In een laatste gesprek met Marc Overmars en Mark van Bommel liet hij zich nog overtuigen en dus zegde hij zijn geplande medische testen bij Club alsnog af. Op de Bosuil zal hij voor vier jaar tekenen, Antwerp zou 4,5 of 5 miljoen euro betalen.



Anderzijds vertrekken er ook nog spelers bij de Great Old. Zo werd de uitgaande transfer van Emmanuel Emegha donderdagavond afgerond. De 19-jarige spits uit Nederland kon zich niet doorzetten op de Bosuil en mag na een halfjaar alweer beschikken. Hij tekende voor vier seizoenen bij de Oostenrijkse topclub Sturm Graz.

Blauw-Zwart blijft echter niet bij de pakken zitten en zou een volgende toptransfer plannen. Ze zouden namelijk bereid zijn om iets meer dan 10 miljoen euro te betalen voor Rasmus Höjlund, de 19-jarige spits die hoge ogen gooit bij Sturm Graz. De Deen zou bovendien niet alleen neerstrijken, want ook zijn landgenoot Valdemar Andreasen zou naar het Jan Breydelstadion kunnen trekken. Club zou 3 miljoen veil hebben voor het 17-jarige toptalent van FC Midtjylland, die in eerste instantie bij Club NXT zou aansluiten.



Ook bij Anderlecht noteren we mogelijk een opvallende wending. Net nu hij weer een basisplaats te pakken heeft, zou Adrien Trebel namelijk de club kunnen gaan verlaten. De Franse middenvelder zou gesprekken voeren met Giresunspor, dat met Trebel als draaischijf degradatie in de Turkse hoogste klasse wil ontlopen. Anderlecht zal gezien zijn loodzware en nog één jaar lopende contract wellicht wel bereid zijn om mee te werken.

En daar blijft het niet bij, want ook Francis Amuzu zou op vertrekken staan. De winger speelde op Paide nog gewoon de hele wedstrijd, maar zou dicht bij een overgang naar OGC Nice staan. De Franse subtopper zou maar liefst 8 miljoen euro plus bonussen veil hebben voor de 22-jarige.



Bij KRC Genk valt er ook heel wat nieuws te rapen. De Limburgers rondden donderdag het vertrek van Iké Ugbo af. De spits verkast definitief naar Troyes, dat hem het voorbije halfjaar al huurde. Er is echter ook versterking op komst, want Silkeborg bevestigde dat het een bod op Rasmus Carstensen aanvaard heeft. In Denemarken is men zeker dat de rechtsachter straks in Genk tekent. Dat zou 3 miljoen euro neertellen.

Er is bovendien nog meer vers bloed in de maak. Genk zou opnieuw een Argentijn op het oog hebben, want ze zouden nu ook azen op Matias Galarza. De 20-jarige middenvelder is momenteel aan de slag bij Argentinos Juniors, waar hij aan de zijde van gewezen doelwit Fausto Vera speelde. Daarnaast keert ook jeugdproduct Daan Dierckx terug. De 19-jarige verdediger wordt voor een jaar gehuurd van Parma, met aankoopoptie. Hij zou in eerste instantie wel ondergebracht worden bij Jong Genk.

BUITENLAND



Voor Thomas Meunier zou weleens een droomtransfer kunnen lonken, want de Rode Duivel zou opnieuw op het verlanglijstje van FC Barcelona verschenen zijn. D Catalanen aasden aanvankelijk op Cesar Azpilicueta als nieuwe rechtsachter, maar die verlengde uiteindelijk toch zijn contract bij Chelsea. Daarom zouden ze nu overschakelen op Meunier, die vorige winter ook al benaderd werd.

Ook zijn concurrent bij de nationale ploeg, Timothy Castagne, kan een toptransfer maken. De rechtsachter is nu nog actief bij Leicester City, maar zou in beeld zijn bij Internazionale. Dat neemt deze zomer mogelijk afscheid van Denzel Dumfries, die het hof gemaakt wordt door Chelsea, en als vervanger voor de Nederlander zou het kiezen tussen Castagne en Alvaro Odriozola, die op overschot is bij Real Madrid.



Dries Mertens zou ook snel bij een nieuwe club voorgesteld kunnen worden. De transfervrije Rode Duivel is volgens Italiaanse media op weg naar Galatasaray, waar hij 3,5 miljoen euro per jaar zou kunnen gaan verdienen. Mertens moet de Turkse grootmacht na enkele magere jaren weer aan sportieve successen helpen.

Chelsea heeft deze maand nog ambitieuze plannen. Het zou een bod van maar liefst 83 miljoen euro voorbereiden op Wesley Fofana, de Franse verdediger van Leicester City. De Foxes waren tot dusver niet bereid om mee te werken aan een transfer, maar zullen nu toch twee keer moeten nadenken. Daarnaast bereikten ze ook nog een akkoord met Brighton over de komst van Marc Cucurella. Voor de Spaanse linksachter zou inclusief bonussen maar liefst 75 miljoen betaald worden.

LEES OOK: ‘Onder uit de zak’-Pikant verhaal Overmars krijgt bizarre wending

Moet Club Brugge balen dat het naast Ekkelenkamp grijpt?

Meest recent

Van held naar 4/10: Doku hard aangepakt na zwak optreden

Jérémy Doku was afgelopen weekend nog de grote uitblinker bij Manchester City. Maar ...

18
18
Puzzelwerk Hubert: Union zwáár gehavend tegen Sociedad

Union SG is sterk begonnen aan zijn campagne in de Europa League. Maar donderdag wacht opnieuw een ...

18
18
UCL: PSG wint op City, enorme comeback Real én afgang Lukaku

In de Champions League heeft Paris Saint-Germain dé affiche van de tweede speeldag gewonnen. ...

50
50
'Recordtransfer Tresoldi: speciale clausule duikt plots op'

Nicolo Tresoldi siert daags na zijn exploot in het Giuseppe Meazza-stadion de Europese headlines. ...

415
415
Bruno meldt opsteker: minstens drie wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

144
144
Bommetje bij kwakkelend United: Rooney slaat terug

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

62
62
Herrijzenis bij Club: "Belangrijkste speler voor Leko"

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

331
331
Europees voetbal op TV: 'Canal+ onderhandelt met Vlaamse zender'

Dit seizoen is het Europese voetbal in België nog te zien op de vertrouwde zenders van de ...

188
188
UCL: Liverpool wint duel met 9 goals; knappe zege Feyenoord

In de Champions League heeft Liverpool FC stevig uitgehaald. Na onder meer een hattrick van Bradley ...

42
42
Leko lyrisch: Europese toptransfer voor Club Brugge

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

456
456
Kippenvel in Engeland: De Cuyper is nieuwe 100 miljoen-man

Vier maanden geleden schreef men op een Engelse website dat Maxim De Cuyper niet kon verdedigen. ...

474
474
Real krijgt mokerslag voor Clasico: keihard verdict Vinicius

Real Madrid bleef in de twee vorige seizoenen telkens met lege handen achter en snakt dus naar een ...

59
59
‘Onder uit de zak’-Pikant verhaal Overmars krijgt bizarre wending

Marc Overmars sloeg onlangs de deur bij The Great Old achter zich dicht. De sportief directeur ...

137
137
'Vandenhaute stuurde rivaal wandelen én probeerde bij Duivel'

Wouter Vandenhaute zorgde voor één van de strafste verhalen van de Belgische ...

130
130
Sommer komt daags na stunt met triest nieuws

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een enorme stunt gezorgd door in de Champions League met 3-4 te ...

299
299
Charleroi blijft maar gaan: derde smaakmaker tekent bij

Ook na acht speeldagen blijft Charleroi zeer fraai meedraaien in de kop van het klassement. De ...

9
9
Taravel spreekt over zijn ambities en die van Anderlecht

Anderlecht gaat donderdag in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb en dat wordt een speciale ...

116
116
Verhaeghe zorgt voor oorverdovende explosie op sociale media

Bart Verhaeghe kon zijn geluk nauwelijks op na de sensationele Champions League-zege van Club Brugge ...

382
382
'Tresoldi doet Italianen niet alleen met hattrick bibberen'

Na de sensationele 3-4-overwinning van Club Brugge op het veld van Inter waren alle ogen gericht op ...

107
107
De Mil ziet mogelijk nog sterkhouder afhaken bij AA Gent

AA Gent kende een zeer drukke zomer, want het moest daarin maar liefst drie Europese voorrondes zien ...

137
137
'Club wil in januari bij CL-sensatie gaan shoppen'

Club Brugge maakte de voorbije jaren een stevige opmars op het Belgische en Europese toneel en ...

288
288
Ontslag in de maak? Euvrard spreekt heldere taal

Bij Standard koesterden ze hoge verwachtingen voor dit seizoen, waarbij ze zelfs luidop dromen van ...

269
269
Dendoncker is terug: wordt Ajax het slachtoffer?

Ruim dertig jaar na de vorige ontmoeting staat Ajax opnieuw voor een kolkend Poljud. En mogelijk ...

64
64
Ooit sensatie in JPL, nu tegenstander van Union SG

Union SG neemt het donderdagavond op tegen Real Sociedad. De Spanjaarden zijn de grote favoriet en ...

42
42
Bom barst bij Man Utd: Tielemans en Carrick reageren

De 2-0-nederlaag van Manchester United bij Atlético Madrid heeft niet alleen sportief voor ...

60
60

Meer sportnieuws