TRANSFERUURTJE: 'Antwerp kaapt Club-transfer, megabod van Club'

420 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp kaapt Club-transfer, megabod van Club'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Enorme plottwist donderdagnamiddag in het dossier van Jurgen Ekkelenkamp. De 22-jarige Nederlandse middenvelder van Hertha BSC stond op het punt om een transfer naar Club Brugge af te ronden, maar zou op het laatste moment alsnog voor Antwerp gekozen hebben. In een laatste gesprek met Marc Overmars en Mark van Bommel liet hij zich nog overtuigen en dus zegde hij zijn geplande medische testen bij Club alsnog af. Op de Bosuil zal hij voor vier jaar tekenen, Antwerp zou 4,5 of 5 miljoen euro betalen.



Anderzijds vertrekken er ook nog spelers bij de Great Old. Zo werd de uitgaande transfer van Emmanuel Emegha donderdagavond afgerond. De 19-jarige spits uit Nederland kon zich niet doorzetten op de Bosuil en mag na een halfjaar alweer beschikken. Hij tekende voor vier seizoenen bij de Oostenrijkse topclub Sturm Graz.

Blauw-Zwart blijft echter niet bij de pakken zitten en zou een volgende toptransfer plannen. Ze zouden namelijk bereid zijn om iets meer dan 10 miljoen euro te betalen voor Rasmus Höjlund, de 19-jarige spits die hoge ogen gooit bij Sturm Graz. De Deen zou bovendien niet alleen neerstrijken, want ook zijn landgenoot Valdemar Andreasen zou naar het Jan Breydelstadion kunnen trekken. Club zou 3 miljoen veil hebben voor het 17-jarige toptalent van FC Midtjylland, die in eerste instantie bij Club NXT zou aansluiten.



Ook bij Anderlecht noteren we mogelijk een opvallende wending. Net nu hij weer een basisplaats te pakken heeft, zou Adrien Trebel namelijk de club kunnen gaan verlaten. De Franse middenvelder zou gesprekken voeren met Giresunspor, dat met Trebel als draaischijf degradatie in de Turkse hoogste klasse wil ontlopen. Anderlecht zal gezien zijn loodzware en nog één jaar lopende contract wellicht wel bereid zijn om mee te werken.

En daar blijft het niet bij, want ook Francis Amuzu zou op vertrekken staan. De winger speelde op Paide nog gewoon de hele wedstrijd, maar zou dicht bij een overgang naar OGC Nice staan. De Franse subtopper zou maar liefst 8 miljoen euro plus bonussen veil hebben voor de 22-jarige.



Bij KRC Genk valt er ook heel wat nieuws te rapen. De Limburgers rondden donderdag het vertrek van Iké Ugbo af. De spits verkast definitief naar Troyes, dat hem het voorbije halfjaar al huurde. Er is echter ook versterking op komst, want Silkeborg bevestigde dat het een bod op Rasmus Carstensen aanvaard heeft. In Denemarken is men zeker dat de rechtsachter straks in Genk tekent. Dat zou 3 miljoen euro neertellen.

Er is bovendien nog meer vers bloed in de maak. Genk zou opnieuw een Argentijn op het oog hebben, want ze zouden nu ook azen op Matias Galarza. De 20-jarige middenvelder is momenteel aan de slag bij Argentinos Juniors, waar hij aan de zijde van gewezen doelwit Fausto Vera speelde. Daarnaast keert ook jeugdproduct Daan Dierckx terug. De 19-jarige verdediger wordt voor een jaar gehuurd van Parma, met aankoopoptie. Hij zou in eerste instantie wel ondergebracht worden bij Jong Genk.

BUITENLAND



Voor Thomas Meunier zou weleens een droomtransfer kunnen lonken, want de Rode Duivel zou opnieuw op het verlanglijstje van FC Barcelona verschenen zijn. D Catalanen aasden aanvankelijk op Cesar Azpilicueta als nieuwe rechtsachter, maar die verlengde uiteindelijk toch zijn contract bij Chelsea. Daarom zouden ze nu overschakelen op Meunier, die vorige winter ook al benaderd werd.

Ook zijn concurrent bij de nationale ploeg, Timothy Castagne, kan een toptransfer maken. De rechtsachter is nu nog actief bij Leicester City, maar zou in beeld zijn bij Internazionale. Dat neemt deze zomer mogelijk afscheid van Denzel Dumfries, die het hof gemaakt wordt door Chelsea, en als vervanger voor de Nederlander zou het kiezen tussen Castagne en Alvaro Odriozola, die op overschot is bij Real Madrid.



Dries Mertens zou ook snel bij een nieuwe club voorgesteld kunnen worden. De transfervrije Rode Duivel is volgens Italiaanse media op weg naar Galatasaray, waar hij 3,5 miljoen euro per jaar zou kunnen gaan verdienen. Mertens moet de Turkse grootmacht na enkele magere jaren weer aan sportieve successen helpen.

Chelsea heeft deze maand nog ambitieuze plannen. Het zou een bod van maar liefst 83 miljoen euro voorbereiden op Wesley Fofana, de Franse verdediger van Leicester City. De Foxes waren tot dusver niet bereid om mee te werken aan een transfer, maar zullen nu toch twee keer moeten nadenken. Daarnaast bereikten ze ook nog een akkoord met Brighton over de komst van Marc Cucurella. Voor de Spaanse linksachter zou inclusief bonussen maar liefst 75 miljoen betaald worden.

LEES OOK: Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Moet Club Brugge balen dat het naast Ekkelenkamp grijpt?

Meest recent

De Condé maakt agenda vrij: heftige transferzomer Genk

KRC Genk strijd zondagavond tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar ongeacht de ...

1
1
'Nieuwe club Van Bommel: niemand zag dit aankomen'

Sins Mark van Bommel zo'n twee jaar geleden door de grote poort vertrok bij Antwerp FC, zit de ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemaftocht Jashari, Genk wil international'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

154
154
KRC Genk-smaakmaker hint naar enorme transferwending

KRC Genk moet nog Europees voetbal over de streep zien te trekken tegen KAA Gent. De Limburgers ...

109
109
KAA Gent-fans clashen met speler: “Dat gaat te ver”

KAA Gent speelt een levensbelangrijke barragewedstrijd tegen KRC Genk. De Buffalo’s kunnen nog ...

101
101
Toby Alderweireld roept grote schande na CL-finale

Paris Saint-Germain heeft voor het tweede jaar op rij de Champions League gewonnen. Arsenal kwam op ...

105
105
El Ouahdi onthult last-minute poging KBVB: harde afwijzing

De Rode Duivels zagen de afgelopen maanden heel wat spelers voor een ander land kiezen. De keuze van ...

140
140
Chelsea maakt Arsenal en Trossard compleet belachelijk

Arsenal stond dicht bij zijn eerste Champions League. De Londenaren kwamen op voorsprong, maar PSG ...

104
104
‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Sint-Truiden VV was dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

316
316
Pijnlijk verdict Verschaeren: “Wie zit op hem te wachten?"

RSC Anderlecht zal een aantal spelers de club zien verlaten. Gilles De Bilde sprak bij DAZN over ...

331
331
Transfers tussen Club en Feyenoord: Rigaux reageert

Dévy Rigaux is de nieuwe sportief directeur van Feyenoord. Hij kwam over van Club Brugge. ...

195
195
‘Standard zoekt geld: topspelers in de kijker’

Standard is op zoek naar versterking en er worden veel namen genoemd. Ook aan uitgaande zijde gaat ...

175
175
Stijnen terug naar Club Brugge? "Misplaatste arrogantie"

Bij Club Brugge haalden ze Ivan Leko terug als coach en die bezorgde hen de landstitel. Er is nog ...

309
309
Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Dennis Praet nam afscheid van Royal Antwerp FC. De ervaren ex-Rode Duivel kende een anonieme periode ...

349
349
Inter vernedert Club met Stankovic-bom: “Dit doet pijn”

Club Brugge dreigt één van zijn strafste transfers van het seizoen alweer kwijt te ...

1084
1084
“Lukaku naar Anderlecht? Ik zou het niet doen”

RSC Anderlecht hoopt Romelu Lukaku zo snel mogelijk te zien terugkeren, maar de spits en zijn ...

304
304
Club Brugge twijfelt: drie 'eigen' jongens op weg naar de uitgang?

Club Brugge gaat deze zomer heel wat spelers verliezen. Er zijn vooral sterkhouders die de club gaan ...

583
583
Twee teleurstellingen bij Anderlecht: houden of verkopen?

Bij RSC Anderlecht moéten zeker geen zestien spelers weg. Dergelijke lijstjes worden snel ...

453
453
Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

96
96
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

53
53
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

61
61
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

272
272
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

79
79
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

356
356
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

53
53

Meer sportnieuws