TRANSFERUURTJE: 'Antwerp kaapt Club-transfer, megabod van Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp kaapt Club-transfer, megabod van Club'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Enorme plottwist donderdagnamiddag in het dossier van Jurgen Ekkelenkamp. De 22-jarige Nederlandse middenvelder van Hertha BSC stond op het punt om een transfer naar Club Brugge af te ronden, maar zou op het laatste moment alsnog voor Antwerp gekozen hebben. In een laatste gesprek met Marc Overmars en Mark van Bommel liet hij zich nog overtuigen en dus zegde hij zijn geplande medische testen bij Club alsnog af. Op de Bosuil zal hij voor vier jaar tekenen, Antwerp zou 4,5 of 5 miljoen euro betalen.



Anderzijds vertrekken er ook nog spelers bij de Great Old. Zo werd de uitgaande transfer van Emmanuel Emegha donderdagavond afgerond. De 19-jarige spits uit Nederland kon zich niet doorzetten op de Bosuil en mag na een halfjaar alweer beschikken. Hij tekende voor vier seizoenen bij de Oostenrijkse topclub Sturm Graz.

Blauw-Zwart blijft echter niet bij de pakken zitten en zou een volgende toptransfer plannen. Ze zouden namelijk bereid zijn om iets meer dan 10 miljoen euro te betalen voor Rasmus Höjlund, de 19-jarige spits die hoge ogen gooit bij Sturm Graz. De Deen zou bovendien niet alleen neerstrijken, want ook zijn landgenoot Valdemar Andreasen zou naar het Jan Breydelstadion kunnen trekken. Club zou 3 miljoen veil hebben voor het 17-jarige toptalent van FC Midtjylland, die in eerste instantie bij Club NXT zou aansluiten.



Ook bij Anderlecht noteren we mogelijk een opvallende wending. Net nu hij weer een basisplaats te pakken heeft, zou Adrien Trebel namelijk de club kunnen gaan verlaten. De Franse middenvelder zou gesprekken voeren met Giresunspor, dat met Trebel als draaischijf degradatie in de Turkse hoogste klasse wil ontlopen. Anderlecht zal gezien zijn loodzware en nog één jaar lopende contract wellicht wel bereid zijn om mee te werken.

En daar blijft het niet bij, want ook Francis Amuzu zou op vertrekken staan. De winger speelde op Paide nog gewoon de hele wedstrijd, maar zou dicht bij een overgang naar OGC Nice staan. De Franse subtopper zou maar liefst 8 miljoen euro plus bonussen veil hebben voor de 22-jarige.



Bij KRC Genk valt er ook heel wat nieuws te rapen. De Limburgers rondden donderdag het vertrek van Iké Ugbo af. De spits verkast definitief naar Troyes, dat hem het voorbije halfjaar al huurde. Er is echter ook versterking op komst, want Silkeborg bevestigde dat het een bod op Rasmus Carstensen aanvaard heeft. In Denemarken is men zeker dat de rechtsachter straks in Genk tekent. Dat zou 3 miljoen euro neertellen.

Er is bovendien nog meer vers bloed in de maak. Genk zou opnieuw een Argentijn op het oog hebben, want ze zouden nu ook azen op Matias Galarza. De 20-jarige middenvelder is momenteel aan de slag bij Argentinos Juniors, waar hij aan de zijde van gewezen doelwit Fausto Vera speelde. Daarnaast keert ook jeugdproduct Daan Dierckx terug. De 19-jarige verdediger wordt voor een jaar gehuurd van Parma, met aankoopoptie. Hij zou in eerste instantie wel ondergebracht worden bij Jong Genk.

BUITENLAND



Voor Thomas Meunier zou weleens een droomtransfer kunnen lonken, want de Rode Duivel zou opnieuw op het verlanglijstje van FC Barcelona verschenen zijn. D Catalanen aasden aanvankelijk op Cesar Azpilicueta als nieuwe rechtsachter, maar die verlengde uiteindelijk toch zijn contract bij Chelsea. Daarom zouden ze nu overschakelen op Meunier, die vorige winter ook al benaderd werd.

Ook zijn concurrent bij de nationale ploeg, Timothy Castagne, kan een toptransfer maken. De rechtsachter is nu nog actief bij Leicester City, maar zou in beeld zijn bij Internazionale. Dat neemt deze zomer mogelijk afscheid van Denzel Dumfries, die het hof gemaakt wordt door Chelsea, en als vervanger voor de Nederlander zou het kiezen tussen Castagne en Alvaro Odriozola, die op overschot is bij Real Madrid.



Dries Mertens zou ook snel bij een nieuwe club voorgesteld kunnen worden. De transfervrije Rode Duivel is volgens Italiaanse media op weg naar Galatasaray, waar hij 3,5 miljoen euro per jaar zou kunnen gaan verdienen. Mertens moet de Turkse grootmacht na enkele magere jaren weer aan sportieve successen helpen.

Chelsea heeft deze maand nog ambitieuze plannen. Het zou een bod van maar liefst 83 miljoen euro voorbereiden op Wesley Fofana, de Franse verdediger van Leicester City. De Foxes waren tot dusver niet bereid om mee te werken aan een transfer, maar zullen nu toch twee keer moeten nadenken. Daarnaast bereikten ze ook nog een akkoord met Brighton over de komst van Marc Cucurella. Voor de Spaanse linksachter zou inclusief bonussen maar liefst 75 miljoen betaald worden.

LEES OOK: Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Moet Club Brugge balen dat het naast Ekkelenkamp grijpt?

Meest recent

Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

12
12
Cercle Brugge aan zet: weldra akkoord met AA Gent?

Cercle Brugge kan al volop het komende seizoen voorbereiden. De Bruggelingen gaan een aantal knopen ...

27
27
KRC Genk wacht af: topper bij Fink, schaduwpion bij Hayen

Bij een trainerswissel kan het soms héél snel gaan voor een speler. Zowel positief als ...

35
35
Anderlecht vs. Club Brugge: pittige duels op de transfermarkt?

RSC Anderlecht en Club Brugge hopen het seizoen nog af te sluiten met een prijs. De een de beker, de ...

71
71
Ajax - PSV: hoe Eindhoven al héél lang de nummer 1 is

Ajax ontvangt dit weekend PSV. Het is al jaren de absolute topper in Nederland, maar deze match ...

14
14
Hatenboer schenkt klare wijn over terugkeer naar Anderlecht

Bij RSC Anderlecht maken een aantal spelers indruk op huurbasis bij een andere club. Eén van ...

139
139
Markante wissel eigen assistent: Stijnen geeft ware toedracht

De terugmatch in de Promotion Play-Offs tussen Beerschot VA en Patro Eisden Maasmechelen deed deze ...

33
33
'Anderlecht krijgt vrij spel voor nieuwe sportief directeur'

Terwijl het einde van het seizoen nadert en de voorbereiding op het volgend dus op volle toeren ...

141
141
'Kompany verwend: Bayern zet Kane in voor mega-aanwinst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de ongetwijfeld ...

109
109
RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

78
78
'Keerzijde voor STVV: Vrancken richting topcompetitie'

STVV is op weg om zijn uitstekende seizoen te gaan verzilveren met een gunstig Europees ticket. Maar ...

224
224
'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

238
238
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

182
182
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

55
55
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

81
81
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

135
135
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

201
201
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

104
104
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

204
204
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

42
42
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

118
118
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

135
135
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

231
231
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

75
75
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

523
523

Meer sportnieuws