TRANSFERUURTJE: 'Antwerp kaapt Club-transfer, megabod van Club'

420
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp kaapt Club-transfer, megabod van Club'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Enorme plottwist donderdagnamiddag in het dossier van Jurgen Ekkelenkamp. De 22-jarige Nederlandse middenvelder van Hertha BSC stond op het punt om een transfer naar Club Brugge af te ronden, maar zou op het laatste moment alsnog voor Antwerp gekozen hebben. In een laatste gesprek met Marc Overmars en Mark van Bommel liet hij zich nog overtuigen en dus zegde hij zijn geplande medische testen bij Club alsnog af. Op de Bosuil zal hij voor vier jaar tekenen, Antwerp zou 4,5 of 5 miljoen euro betalen.



Anderzijds vertrekken er ook nog spelers bij de Great Old. Zo werd de uitgaande transfer van Emmanuel Emegha donderdagavond afgerond. De 19-jarige spits uit Nederland kon zich niet doorzetten op de Bosuil en mag na een halfjaar alweer beschikken. Hij tekende voor vier seizoenen bij de Oostenrijkse topclub Sturm Graz.

Blauw-Zwart blijft echter niet bij de pakken zitten en zou een volgende toptransfer plannen. Ze zouden namelijk bereid zijn om iets meer dan 10 miljoen euro te betalen voor Rasmus Höjlund, de 19-jarige spits die hoge ogen gooit bij Sturm Graz. De Deen zou bovendien niet alleen neerstrijken, want ook zijn landgenoot Valdemar Andreasen zou naar het Jan Breydelstadion kunnen trekken. Club zou 3 miljoen veil hebben voor het 17-jarige toptalent van FC Midtjylland, die in eerste instantie bij Club NXT zou aansluiten.



Ook bij Anderlecht noteren we mogelijk een opvallende wending. Net nu hij weer een basisplaats te pakken heeft, zou Adrien Trebel namelijk de club kunnen gaan verlaten. De Franse middenvelder zou gesprekken voeren met Giresunspor, dat met Trebel als draaischijf degradatie in de Turkse hoogste klasse wil ontlopen. Anderlecht zal gezien zijn loodzware en nog één jaar lopende contract wellicht wel bereid zijn om mee te werken.

En daar blijft het niet bij, want ook Francis Amuzu zou op vertrekken staan. De winger speelde op Paide nog gewoon de hele wedstrijd, maar zou dicht bij een overgang naar OGC Nice staan. De Franse subtopper zou maar liefst 8 miljoen euro plus bonussen veil hebben voor de 22-jarige.



Bij KRC Genk valt er ook heel wat nieuws te rapen. De Limburgers rondden donderdag het vertrek van Iké Ugbo af. De spits verkast definitief naar Troyes, dat hem het voorbije halfjaar al huurde. Er is echter ook versterking op komst, want Silkeborg bevestigde dat het een bod op Rasmus Carstensen aanvaard heeft. In Denemarken is men zeker dat de rechtsachter straks in Genk tekent. Dat zou 3 miljoen euro neertellen.

Er is bovendien nog meer vers bloed in de maak. Genk zou opnieuw een Argentijn op het oog hebben, want ze zouden nu ook azen op Matias Galarza. De 20-jarige middenvelder is momenteel aan de slag bij Argentinos Juniors, waar hij aan de zijde van gewezen doelwit Fausto Vera speelde. Daarnaast keert ook jeugdproduct Daan Dierckx terug. De 19-jarige verdediger wordt voor een jaar gehuurd van Parma, met aankoopoptie. Hij zou in eerste instantie wel ondergebracht worden bij Jong Genk.

BUITENLAND



Voor Thomas Meunier zou weleens een droomtransfer kunnen lonken, want de Rode Duivel zou opnieuw op het verlanglijstje van FC Barcelona verschenen zijn. D Catalanen aasden aanvankelijk op Cesar Azpilicueta als nieuwe rechtsachter, maar die verlengde uiteindelijk toch zijn contract bij Chelsea. Daarom zouden ze nu overschakelen op Meunier, die vorige winter ook al benaderd werd.

Ook zijn concurrent bij de nationale ploeg, Timothy Castagne, kan een toptransfer maken. De rechtsachter is nu nog actief bij Leicester City, maar zou in beeld zijn bij Internazionale. Dat neemt deze zomer mogelijk afscheid van Denzel Dumfries, die het hof gemaakt wordt door Chelsea, en als vervanger voor de Nederlander zou het kiezen tussen Castagne en Alvaro Odriozola, die op overschot is bij Real Madrid.



Dries Mertens zou ook snel bij een nieuwe club voorgesteld kunnen worden. De transfervrije Rode Duivel is volgens Italiaanse media op weg naar Galatasaray, waar hij 3,5 miljoen euro per jaar zou kunnen gaan verdienen. Mertens moet de Turkse grootmacht na enkele magere jaren weer aan sportieve successen helpen.

Chelsea heeft deze maand nog ambitieuze plannen. Het zou een bod van maar liefst 83 miljoen euro voorbereiden op Wesley Fofana, de Franse verdediger van Leicester City. De Foxes waren tot dusver niet bereid om mee te werken aan een transfer, maar zullen nu toch twee keer moeten nadenken. Daarnaast bereikten ze ook nog een akkoord met Brighton over de komst van Marc Cucurella. Voor de Spaanse linksachter zou inclusief bonussen maar liefst 75 miljoen betaald worden.

LEES OOK: Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Moet Club Brugge balen dat het naast Ekkelenkamp grijpt?

Meest recent

'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

12
12
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

8
8
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

13
13
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

4
4
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

82
82
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

74
74
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

138
138
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

14
14
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

159
159
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

366
366
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

316
316
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

311
311
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

44
44
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

314
314
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

79
79
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

39
39
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

159
159
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

142
142
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

85
85
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

57
57
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

63
63
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

64
64
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

377
377
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

69
69

Meer sportnieuws