TRANSFERUURTJE: 'Antwerp kaapt Club-transfer, megabod van Club'

420
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp kaapt Club-transfer, megabod van Club'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Enorme plottwist donderdagnamiddag in het dossier van Jurgen Ekkelenkamp. De 22-jarige Nederlandse middenvelder van Hertha BSC stond op het punt om een transfer naar Club Brugge af te ronden, maar zou op het laatste moment alsnog voor Antwerp gekozen hebben. In een laatste gesprek met Marc Overmars en Mark van Bommel liet hij zich nog overtuigen en dus zegde hij zijn geplande medische testen bij Club alsnog af. Op de Bosuil zal hij voor vier jaar tekenen, Antwerp zou 4,5 of 5 miljoen euro betalen.



Anderzijds vertrekken er ook nog spelers bij de Great Old. Zo werd de uitgaande transfer van Emmanuel Emegha donderdagavond afgerond. De 19-jarige spits uit Nederland kon zich niet doorzetten op de Bosuil en mag na een halfjaar alweer beschikken. Hij tekende voor vier seizoenen bij de Oostenrijkse topclub Sturm Graz.

Blauw-Zwart blijft echter niet bij de pakken zitten en zou een volgende toptransfer plannen. Ze zouden namelijk bereid zijn om iets meer dan 10 miljoen euro te betalen voor Rasmus Höjlund, de 19-jarige spits die hoge ogen gooit bij Sturm Graz. De Deen zou bovendien niet alleen neerstrijken, want ook zijn landgenoot Valdemar Andreasen zou naar het Jan Breydelstadion kunnen trekken. Club zou 3 miljoen veil hebben voor het 17-jarige toptalent van FC Midtjylland, die in eerste instantie bij Club NXT zou aansluiten.



Ook bij Anderlecht noteren we mogelijk een opvallende wending. Net nu hij weer een basisplaats te pakken heeft, zou Adrien Trebel namelijk de club kunnen gaan verlaten. De Franse middenvelder zou gesprekken voeren met Giresunspor, dat met Trebel als draaischijf degradatie in de Turkse hoogste klasse wil ontlopen. Anderlecht zal gezien zijn loodzware en nog één jaar lopende contract wellicht wel bereid zijn om mee te werken.

En daar blijft het niet bij, want ook Francis Amuzu zou op vertrekken staan. De winger speelde op Paide nog gewoon de hele wedstrijd, maar zou dicht bij een overgang naar OGC Nice staan. De Franse subtopper zou maar liefst 8 miljoen euro plus bonussen veil hebben voor de 22-jarige.



Bij KRC Genk valt er ook heel wat nieuws te rapen. De Limburgers rondden donderdag het vertrek van Iké Ugbo af. De spits verkast definitief naar Troyes, dat hem het voorbije halfjaar al huurde. Er is echter ook versterking op komst, want Silkeborg bevestigde dat het een bod op Rasmus Carstensen aanvaard heeft. In Denemarken is men zeker dat de rechtsachter straks in Genk tekent. Dat zou 3 miljoen euro neertellen.

Er is bovendien nog meer vers bloed in de maak. Genk zou opnieuw een Argentijn op het oog hebben, want ze zouden nu ook azen op Matias Galarza. De 20-jarige middenvelder is momenteel aan de slag bij Argentinos Juniors, waar hij aan de zijde van gewezen doelwit Fausto Vera speelde. Daarnaast keert ook jeugdproduct Daan Dierckx terug. De 19-jarige verdediger wordt voor een jaar gehuurd van Parma, met aankoopoptie. Hij zou in eerste instantie wel ondergebracht worden bij Jong Genk.

BUITENLAND



Voor Thomas Meunier zou weleens een droomtransfer kunnen lonken, want de Rode Duivel zou opnieuw op het verlanglijstje van FC Barcelona verschenen zijn. D Catalanen aasden aanvankelijk op Cesar Azpilicueta als nieuwe rechtsachter, maar die verlengde uiteindelijk toch zijn contract bij Chelsea. Daarom zouden ze nu overschakelen op Meunier, die vorige winter ook al benaderd werd.

Ook zijn concurrent bij de nationale ploeg, Timothy Castagne, kan een toptransfer maken. De rechtsachter is nu nog actief bij Leicester City, maar zou in beeld zijn bij Internazionale. Dat neemt deze zomer mogelijk afscheid van Denzel Dumfries, die het hof gemaakt wordt door Chelsea, en als vervanger voor de Nederlander zou het kiezen tussen Castagne en Alvaro Odriozola, die op overschot is bij Real Madrid.



Dries Mertens zou ook snel bij een nieuwe club voorgesteld kunnen worden. De transfervrije Rode Duivel is volgens Italiaanse media op weg naar Galatasaray, waar hij 3,5 miljoen euro per jaar zou kunnen gaan verdienen. Mertens moet de Turkse grootmacht na enkele magere jaren weer aan sportieve successen helpen.

Chelsea heeft deze maand nog ambitieuze plannen. Het zou een bod van maar liefst 83 miljoen euro voorbereiden op Wesley Fofana, de Franse verdediger van Leicester City. De Foxes waren tot dusver niet bereid om mee te werken aan een transfer, maar zullen nu toch twee keer moeten nadenken. Daarnaast bereikten ze ook nog een akkoord met Brighton over de komst van Marc Cucurella. Voor de Spaanse linksachter zou inclusief bonussen maar liefst 75 miljoen betaald worden.

LEES OOK: RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Moet Club Brugge balen dat het naast Ekkelenkamp grijpt?

Meest recent

Lukaku compleet afgemaakt in Turkije: “Echt belachelijk!”

Romelu Lukaku heeft zijn start in Turkije volledig gemist. De afgelopen weken begon Big Rom telkens ...

16
16
Nieuwe supertransfer voor Club: "Hij valt niet te houden"

Club Brugge haalde tijdens de voorbije mercato's riante bedragen op met de verkoop van verschillende ...

78
78
Lastige keuze Van Bommel: grote JPL-verrassing in selectie?

Aanstaande vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. ...

64
64
Donkere wolken pakken zich samen boven opvolger KV Oostende

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KVDO, de opvolger van KV Oostende. Wat zich de voorbije ...

27
27
De Bruyne helemaal terug: Italianen smullen van reactie na doelpunt

Kevin De Bruyne kreeg afgelopen weekend zijn eerste basisplaats van het seizoen in de Serie A. En ...

40
40
'Harde taal bij Anderlecht: eerste wintervertrekker bepaald'

RSC Anderlecht deed tijdens de voorbije zomermercato een waslijst aan spelers van de hand. Maar niet ...

274
274
Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp FC. Al bij al een verdiende overwinning, maar Blauw-Zwart ...

564
564
'Thorup moet ingrijpen: grote verandering in basiself Genk'

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

303
303
'Van Bommel broedt op waanzinnige Bisiwu-stunt’

Mark van Bommel houdt Jesse Bisiwu opvallend dicht in de gaten. De achttienjarige winger wacht bij ...

251
251
Crisis bij KVK: nieuwe details ontslag Jonckheere bekend

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een dramatische ...

282
282
Soap Adedeji-Sternberg: Club Brugge maakt kapitale fout

Het publiek van KRC Genk lijkt stilaan weer vergevingsgezind ten opzichte van Noah ...

443
443
Co-leider Gent zet enorme stap: "Is iedereen het over eens"

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

145
145
Duivelse zorgen: basisdebuut Lukaku én MFP draait uit op sof

Uitgerekend in de week dat bondscoach Mark van Bommel zijn selectie bekend maakt, begonnen twee Rode ...

81
81
'Anderlecht wijzigt koers: Bruno dumpt Neerpede-boys'

De afgelopen jaren teerde RSC Anderlecht vooral op de doorstroming van onderaf, in die mate zelfs ...

554
554
'Plottwist bij Club Brugge: sterkhouder maanden out'

Met een 15 op 18 begon Club Brugge niet onaardig aan het seizoen, maar toch barst het van de ...

1037
1037
Scheidsrechters onder vuur: Lardot dreigt met sancties

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer de zesde speeldag op het programma. Naar ...

208
208
Club Brugge vloekt: volgend slachtoffer blessuregolf

Zondag komt KRC Genk nog over de vloer, maar ondanks de al bij al geslaagde competitiestart kijkt ...

235
235
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

192
192
'Bayern doet Kompany watertanden: droomtransfer in 2027'

Bayern München heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Maar de club van coach ...

385
385
Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

2169
2169
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

544
544
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

328
328
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

455
455
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

835
835
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

460
460

Meer sportnieuws