'Anderlecht-talent ziet Europees debuut in het water vallen'

door
'Anderlecht-talent ziet Europees debuut in het water vallen'

Felice Mazzu deinst er niet voor terug om zwaar in te grijpen, zo bewees de trainer van Anderlecht donderdagavond. Na het debacle tegen Cercle Brugge van vorig weekend wijzigde de trainer voor de Europese clash met Paide zijn ploeg op maar liefst vijf plaatsen door Refaelov, Murillo, El Hadj, Arnstad en Fabio Silva aan de aftrap te brengen. Voor die laatste vier was het zelfs hun eerste basisplaats van het seizoen.


Daarnaast kregen ook Kana en Stroeykens als invaller nog hun eerste speelminuten in deze jaargang. In principe had ook een ander jeugdproduct nog een primeur kunnen beleven, want de kans was groot dat ook Noah Sadiki zijn Europese debuut had kunnen maken. De 17-jarige verdediger mocht immers in de wedstrijden tegen KV Oostende en Cercle telkens invallen.

Helaas voor de jeugdinternational viel hij in extremis nog naast de selectie. Volgens Het Nieuwsblad moest hij op het laatste moment nog ziek afhaken, net terwijl zijn familie speciaal naar Estland afgereisd was om zijn maidenmatch in de Conference League mee te maken. Hij zal dus wellicht een weekje moeten wachten op zijn kans in Europa.

JEUGD
Het was vorig seizoen niet makkelijk voor de eigen jeugd om zich door te zetten, met Yari Verschaeren als enige titularis. In de eerste wedstrijden van het nieuwe seizoen koos Mazzu echter weer meer voor jongens uit Neerpede. Zo konden Zeno Debast en Hannes Delcroix na hun blessures weer een basisplaats opeisen, terwijl op links Francis Amuzu volop het vertrouwen krijgt. De flankspeler lijkt nu echter wel op vertrekken te staan.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

Zal Sadiki ook snel een basisplaats afdwingen?

Meest recent

'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

5
5
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

30
30
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

88
88
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

35
35
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

66
66
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

87
87
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

157
157
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

66
66
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

39
39
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

49
49
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

59
59
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

477
477
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

132
132
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

117
117
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

381
381
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

60
60
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

519
519
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

593
593
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

119
119
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

324
324
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

294
294
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

319
319
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

208
208

Meer sportnieuws