'Anderlecht-talent ziet Europees debuut in het water vallen'

181 stemmen
'Anderlecht-talent ziet Europees debuut in het water vallen'

Felice Mazzu deinst er niet voor terug om zwaar in te grijpen, zo bewees de trainer van Anderlecht donderdagavond. Na het debacle tegen Cercle Brugge van vorig weekend wijzigde de trainer voor de Europese clash met Paide zijn ploeg op maar liefst vijf plaatsen door Refaelov, Murillo, El Hadj, Arnstad en Fabio Silva aan de aftrap te brengen. Voor die laatste vier was het zelfs hun eerste basisplaats van het seizoen.


Daarnaast kregen ook Kana en Stroeykens als invaller nog hun eerste speelminuten in deze jaargang. In principe had ook een ander jeugdproduct nog een primeur kunnen beleven, want de kans was groot dat ook Noah Sadiki zijn Europese debuut had kunnen maken. De 17-jarige verdediger mocht immers in de wedstrijden tegen KV Oostende en Cercle telkens invallen.

Helaas voor de jeugdinternational viel hij in extremis nog naast de selectie. Volgens Het Nieuwsblad moest hij op het laatste moment nog ziek afhaken, net terwijl zijn familie speciaal naar Estland afgereisd was om zijn maidenmatch in de Conference League mee te maken. Hij zal dus wellicht een weekje moeten wachten op zijn kans in Europa.

JEUGD
Het was vorig seizoen niet makkelijk voor de eigen jeugd om zich door te zetten, met Yari Verschaeren als enige titularis. In de eerste wedstrijden van het nieuwe seizoen koos Mazzu echter weer meer voor jongens uit Neerpede. Zo konden Zeno Debast en Hannes Delcroix na hun blessures weer een basisplaats opeisen, terwijl op links Francis Amuzu volop het vertrouwen krijgt. De flankspeler lijkt nu echter wel op vertrekken te staan.

LEES OOK: Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Zal Sadiki ook snel een basisplaats afdwingen?

Meest recent

'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

1
1
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

41
41
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

87
87
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

110
110
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

118
118
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

411
411
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

377
377
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

388
388
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

156
156
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

283
283
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

639
639
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

580
580
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

229
229
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

137
137
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

222
222
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

430
430
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

465
465
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

182
182
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

122
122
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

443
443
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

292
292
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

305
305
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

505
505
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

196
196
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

160
160

Meer sportnieuws