Eigenaar Leeds duidt reden aan voor mislopen De Ketelaere

538
Eigenaar Leeds duidt reden aan voor mislopen De Ketelaere

Er kwam deze week eindelijk een einde aan de soap rond Charles De Ketelaere, die uiteindelijk zijn zin kreeg en voor een bedrag van 35 miljoen euro inclusief bonussen naar AC Milan verkaste. Uiteindelijk vonden de Rossoneri alsnog een akkoord met Club Brugge, nadat de deal op een gegeven moment op springen leek te staan omdat de clubs er maar niet uit kwamen over de transfersom.


Eén van de zaken die de onderhandelingen er niet makkelijker op maakten, was het feit dat Club een hoger bod op zak had van Leeds United. De Engelsen hadden maar liefst 40 miljoen euro veil voor De Ketelaere, alleen zette de speler zelf uiteindelijk zijn zinnen op een transfer Milan. Bij Leeds blijven ze uiteindelijk ontgoocheld achter. Eigenaar Andrea Radrizzani stelt dat het echter ook anders had kunnen lopen.

"Hij moest onze kers op de taart worden, de sterspeler", verklaart hij aan The Athletic. "Maar onze concurrent was AC Milan. Zij zijn kampioen geworden, spelen Champions League. Het feit alleen al dat hij naar onze documentaire gekeken heeft en dat het op een gegeven moment 50/50 was tussen Leeds en Milan, dat alleen al maakt me trots en zeker dat we de goede kant opgaan. Misschien had ik tien dagen eerder naar België moeten gaan om de deal te sluiten. Er was een periode waarin ik wist dat Milan aan het slapen was doordat ze in een overname zaten, maar ik aarzelde. We hadden met Brugge nochtans een akkoord voor 40 miljoen."

MALDINI EN MASSARA
Die aarzeling brak Leeds zuur op, want De Ketelaere liet zich overtuigen door het verhaal van Paolo Maldini en Ricky Massara, de sportieve bazen van AC Milan. Zij reisden daarop zelf ook af naar België om een akkoord te vinden met Club, al lukte dat uiteindelijk niet. Pas een week later en na een nieuwe onderhandelingsronde in Zwitserland slaagden ze erin om Blauw-Zwart te overtuigen om vrede te nemen met hun bod.

Was Leeds ook een goede keuze geweest voor De Ketelaere?

Meest recent

Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

5
5
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

2
2
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

6
6
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

13
13
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

81
81
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

17
17
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

171
171
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

79
79
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

178
178
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

63
63
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

59
59
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

213
213
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

51
51
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

103
103
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

49
49
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

253
253
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

52
52
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

210
210
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

143
143
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

83
83
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

231
231
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

216
216
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

37
37
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

279
279

Meer sportnieuws