Eigenaar Leeds duidt reden aan voor mislopen De Ketelaere

door
Eigenaar Leeds duidt reden aan voor mislopen De Ketelaere

Er kwam deze week eindelijk een einde aan de soap rond Charles De Ketelaere, die uiteindelijk zijn zin kreeg en voor een bedrag van 35 miljoen euro inclusief bonussen naar AC Milan verkaste. Uiteindelijk vonden de Rossoneri alsnog een akkoord met Club Brugge, nadat de deal op een gegeven moment op springen leek te staan omdat de clubs er maar niet uit kwamen over de transfersom.


Eén van de zaken die de onderhandelingen er niet makkelijker op maakten, was het feit dat Club een hoger bod op zak had van Leeds United. De Engelsen hadden maar liefst 40 miljoen euro veil voor De Ketelaere, alleen zette de speler zelf uiteindelijk zijn zinnen op een transfer Milan. Bij Leeds blijven ze uiteindelijk ontgoocheld achter. Eigenaar Andrea Radrizzani stelt dat het echter ook anders had kunnen lopen.

"Hij moest onze kers op de taart worden, de sterspeler", verklaart hij aan The Athletic. "Maar onze concurrent was AC Milan. Zij zijn kampioen geworden, spelen Champions League. Het feit alleen al dat hij naar onze documentaire gekeken heeft en dat het op een gegeven moment 50/50 was tussen Leeds en Milan, dat alleen al maakt me trots en zeker dat we de goede kant opgaan. Misschien had ik tien dagen eerder naar België moeten gaan om de deal te sluiten. Er was een periode waarin ik wist dat Milan aan het slapen was doordat ze in een overname zaten, maar ik aarzelde. We hadden met Brugge nochtans een akkoord voor 40 miljoen."

MALDINI EN MASSARA
Die aarzeling brak Leeds zuur op, want De Ketelaere liet zich overtuigen door het verhaal van Paolo Maldini en Ricky Massara, de sportieve bazen van AC Milan. Zij reisden daarop zelf ook af naar België om een akkoord te vinden met Club, al lukte dat uiteindelijk niet. Pas een week later en na een nieuwe onderhandelingsronde in Zwitserland slaagden ze erin om Blauw-Zwart te overtuigen om vrede te nemen met hun bod.

Was Leeds ook een goede keuze geweest voor De Ketelaere?

Meest recent

Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

89
89
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

135
135
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

67
67
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

26
26
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen3

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

46
46
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

187
187
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

87
87
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

79
79
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

119
119
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

92
92
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

273
273
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

114
114
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

432
432
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

82
82
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

46
46
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

498
498
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

214
214
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

32
32
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

125
125
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

76
76
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

668
668
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

62
62
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

279
279
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

395
395
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

331
331

Meer sportnieuws