Eigenaar Leeds duidt reden aan voor mislopen De Ketelaere

door
Eigenaar Leeds duidt reden aan voor mislopen De Ketelaere

Er kwam deze week eindelijk een einde aan de soap rond Charles De Ketelaere, die uiteindelijk zijn zin kreeg en voor een bedrag van 35 miljoen euro inclusief bonussen naar AC Milan verkaste. Uiteindelijk vonden de Rossoneri alsnog een akkoord met Club Brugge, nadat de deal op een gegeven moment op springen leek te staan omdat de clubs er maar niet uit kwamen over de transfersom.


Eén van de zaken die de onderhandelingen er niet makkelijker op maakten, was het feit dat Club een hoger bod op zak had van Leeds United. De Engelsen hadden maar liefst 40 miljoen euro veil voor De Ketelaere, alleen zette de speler zelf uiteindelijk zijn zinnen op een transfer Milan. Bij Leeds blijven ze uiteindelijk ontgoocheld achter. Eigenaar Andrea Radrizzani stelt dat het echter ook anders had kunnen lopen.

"Hij moest onze kers op de taart worden, de sterspeler", verklaart hij aan The Athletic. "Maar onze concurrent was AC Milan. Zij zijn kampioen geworden, spelen Champions League. Het feit alleen al dat hij naar onze documentaire gekeken heeft en dat het op een gegeven moment 50/50 was tussen Leeds en Milan, dat alleen al maakt me trots en zeker dat we de goede kant opgaan. Misschien had ik tien dagen eerder naar België moeten gaan om de deal te sluiten. Er was een periode waarin ik wist dat Milan aan het slapen was doordat ze in een overname zaten, maar ik aarzelde. We hadden met Brugge nochtans een akkoord voor 40 miljoen."

MALDINI EN MASSARA
Die aarzeling brak Leeds zuur op, want De Ketelaere liet zich overtuigen door het verhaal van Paolo Maldini en Ricky Massara, de sportieve bazen van AC Milan. Zij reisden daarop zelf ook af naar België om een akkoord te vinden met Club, al lukte dat uiteindelijk niet. Pas een week later en na een nieuwe onderhandelingsronde in Zwitserland slaagden ze erin om Blauw-Zwart te overtuigen om vrede te nemen met hun bod.

Was Leeds ook een goede keuze geweest voor De Ketelaere?

Meest recent

'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

106
106
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

16
16
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

100
100
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

121
121
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

24
24
Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Hoe Club Brugge Nicky Hayen op straat zette en nadien ook nog communiceerde, dat was een topclub ...

365
365
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

39
39
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

38
38
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

263
263
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

209
209
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

105
105
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

241
241
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

81
81
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

83
83
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

124
124
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

102
102
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

55
55
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

65
65
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

226
226
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

46
46
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

64
64
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

256
256
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

213
213
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

152
152

Meer sportnieuws