Eigenaar Leeds duidt reden aan voor mislopen De Ketelaere

door
Eigenaar Leeds duidt reden aan voor mislopen De Ketelaere

Er kwam deze week eindelijk een einde aan de soap rond Charles De Ketelaere, die uiteindelijk zijn zin kreeg en voor een bedrag van 35 miljoen euro inclusief bonussen naar AC Milan verkaste. Uiteindelijk vonden de Rossoneri alsnog een akkoord met Club Brugge, nadat de deal op een gegeven moment op springen leek te staan omdat de clubs er maar niet uit kwamen over de transfersom.


Eén van de zaken die de onderhandelingen er niet makkelijker op maakten, was het feit dat Club een hoger bod op zak had van Leeds United. De Engelsen hadden maar liefst 40 miljoen euro veil voor De Ketelaere, alleen zette de speler zelf uiteindelijk zijn zinnen op een transfer Milan. Bij Leeds blijven ze uiteindelijk ontgoocheld achter. Eigenaar Andrea Radrizzani stelt dat het echter ook anders had kunnen lopen.

"Hij moest onze kers op de taart worden, de sterspeler", verklaart hij aan The Athletic. "Maar onze concurrent was AC Milan. Zij zijn kampioen geworden, spelen Champions League. Het feit alleen al dat hij naar onze documentaire gekeken heeft en dat het op een gegeven moment 50/50 was tussen Leeds en Milan, dat alleen al maakt me trots en zeker dat we de goede kant opgaan. Misschien had ik tien dagen eerder naar België moeten gaan om de deal te sluiten. Er was een periode waarin ik wist dat Milan aan het slapen was doordat ze in een overname zaten, maar ik aarzelde. We hadden met Brugge nochtans een akkoord voor 40 miljoen."

MALDINI EN MASSARA
Die aarzeling brak Leeds zuur op, want De Ketelaere liet zich overtuigen door het verhaal van Paolo Maldini en Ricky Massara, de sportieve bazen van AC Milan. Zij reisden daarop zelf ook af naar België om een akkoord te vinden met Club, al lukte dat uiteindelijk niet. Pas een week later en na een nieuwe onderhandelingsronde in Zwitserland slaagden ze erin om Blauw-Zwart te overtuigen om vrede te nemen met hun bod.

LEES OOK: Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Was Leeds ook een goede keuze geweest voor De Ketelaere?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

1
1
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

6
6
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

37
37
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

58
58
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

135
135
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

38
38
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

34
34
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

147
147
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

292
292
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

225
225
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

216
216
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

352
352
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

150
150
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

207
207
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

181
181
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

658
658
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

1064
1064
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

497
497
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

257
257
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

438
438
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

144
144
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

661
661
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

197
197
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

66
66
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

68
68

Meer sportnieuws