Rits velt zijn oordeel over komst Nielsen en co bij Club Brugge

door
Rits velt zijn oordeel over komst Nielsen en co bij Club Brugge

Bij Club Brugge waren ze deze zomer al druk op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vier nieuwkomers, maar daar zullen er zeker nog bijkomen. Voorin kwamen Ferran Jutgla en Cyle Larin en met Bjorn Meijer werd ook een talentvolle linksachter gehaald. Daarnaast telde Club ook nog eens 5,5 miljoen euro neer om Casper Nielsen bij Union weg te kapen.


De komst van de Deense middenvelder werd ingegeven door de langdurige afwezigheid van Mats Rits. De 29-jarige middenvelder groeide de voorbije jaren uit tot een sleutelspeler, maar liep in de play-offs een zware knieblessure op. Daardoor zal hij nog minstens tot januari aan de kant staan en dus ging Club op zoek naar een vervanger.

Dat betekent wel dat er Rits na Nieuwjaar een helse karwei te wachten staat om zijn basisplaats terug te veroveren. "Dat is logisch, hé. Ik had het als club niet anders gedaan", toont hij in Het Laatste Nieuws echter begrip voor de transfer. "En ik heb er ook geen schrik voor. Hoelang ben ik hier nu? Doorheen de jaren is er altijd wel een concurrent of iemand voor mijn positie gehaald. Ik heb genoeg vertrouwen dat ik straks terugkom."

BALANS
Intussen lijkt Rits wel gemist te worden bij Club Brugge, waar Carl Hoefkens de juiste formule op het middenveld nog niet gevonden lijkt te hebben. Op de openingsspeeldag koos hij nog voor de jonge Noah Mbamba en Ruud Vormer in steun van Hans Vanaken, maar in Eupen speelden plots Eder Balanta en Nielsen. Ook tegen Zulte Waregem zal hij vrijdagavond sowieso weer wisselen, want Balanta haalde voor die match niet eens de selectie.

LEES OOK: 'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Zal Rits zijn basisplaats na Nieuwjaar snel heroveren?

Meest recent

10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

13
13
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

13
13
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

177
177
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

25
25
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

83
83
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

92
92
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

161
161
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

348
348
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

40
40
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

392
392
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

242
242
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

72
72
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

89
89
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

183
183
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

172
172
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

126
126
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

496
496
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

36
36
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

196
196
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

339
339
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

35
35
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

57
57
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

318
318
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

337
337

Meer sportnieuws