Rits velt zijn oordeel over komst Nielsen en co bij Club Brugge

door
Rits velt zijn oordeel over komst Nielsen en co bij Club Brugge

Bij Club Brugge waren ze deze zomer al druk op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vier nieuwkomers, maar daar zullen er zeker nog bijkomen. Voorin kwamen Ferran Jutgla en Cyle Larin en met Bjorn Meijer werd ook een talentvolle linksachter gehaald. Daarnaast telde Club ook nog eens 5,5 miljoen euro neer om Casper Nielsen bij Union weg te kapen.


De komst van de Deense middenvelder werd ingegeven door de langdurige afwezigheid van Mats Rits. De 29-jarige middenvelder groeide de voorbije jaren uit tot een sleutelspeler, maar liep in de play-offs een zware knieblessure op. Daardoor zal hij nog minstens tot januari aan de kant staan en dus ging Club op zoek naar een vervanger.

Dat betekent wel dat er Rits na Nieuwjaar een helse karwei te wachten staat om zijn basisplaats terug te veroveren. "Dat is logisch, hé. Ik had het als club niet anders gedaan", toont hij in Het Laatste Nieuws echter begrip voor de transfer. "En ik heb er ook geen schrik voor. Hoelang ben ik hier nu? Doorheen de jaren is er altijd wel een concurrent of iemand voor mijn positie gehaald. Ik heb genoeg vertrouwen dat ik straks terugkom."

BALANS
Intussen lijkt Rits wel gemist te worden bij Club Brugge, waar Carl Hoefkens de juiste formule op het middenveld nog niet gevonden lijkt te hebben. Op de openingsspeeldag koos hij nog voor de jonge Noah Mbamba en Ruud Vormer in steun van Hans Vanaken, maar in Eupen speelden plots Eder Balanta en Nielsen. Ook tegen Zulte Waregem zal hij vrijdagavond sowieso weer wisselen, want Balanta haalde voor die match niet eens de selectie.

LEES OOK: 'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Zal Rits zijn basisplaats na Nieuwjaar snel heroveren?

Meest recent

Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

16
16
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

21
21
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

109
109
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

50
50
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

488
488
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

58
58
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

343
343
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

134
134
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

179
179
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

215
215
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

307
307
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

185
185
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

170
170
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

394
394
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

313
313
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

90
90
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

169
169
Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Club Brugge verloor in het slot van Sint-Truiden VV en zag de Kanaries zo naar de tweede plaats ...

339
339
Oosting pakt uit met opvallende KRC Genk-uitspraak

Royal Antwerp FC neemt het op tegen KRC Genk. De Great Old hoopt zijn nieuwe tribune in te weiden ...

306
306
'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Voor Vincent Kompany is Manchester City nog altijd de club van zijn leven. Jarenlang leek het bijna ...

265
265
Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Union SG heeft het moeilijker en moeilijker om resultaten over de streep te trekken. Tegen Zulte ...

54
54
Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

210
210
Hayen ontdekt 'nieuw' wapen bij Club Brugge

Club Brugge verloor weer en pakt zo een 3 op 12. Het zakt stilaan weg in de Jupiler Pro League. ...

457
457
Hasi met 'ongeziene' weelde: duo terug in de ploeg?

RSC Anderlecht is bijzonder goed bezig. Besnik Hasi heeft de richtinggevende matchen tegen Union SG ...

238
238
‘Club Brugge steelt transfershow: 8,5M voor toptarget’

Club Brugge lijkt klaar om zot te doen op de mercato voor een 18-jarige middenvelder uit de ...

466
466

Meer sportnieuws