Mazzu spreekt zich uit over naderend vertrek van Amuzu

424 stemmen
Mazzu spreekt zich uit over naderend vertrek van Amuzu

Anderlecht heeft donderdagavond zijn eerste Europese opdracht tot een goed einde gebracht, want het ging in Estland vlot met 0-2 winnen tegen Paide Linnameeskond. In de marge van die wedstrijd raakte wel verrassend nieuws bekend, want Francis Amuzu, die gewoon nog 90 minuten tussen de lijnen stond, zou op het punt staan om de club te verlaten.


De flankaanvaller zou volgens verschillende bronnen dicht bij een transfer naar OGC Nice staan, dat bereid zou zijn om minstens 8 miljoen euro neer te tellen voor zijn diensten. Daarmee zou Anderlecht alweer een jeugdproduct te gelde kunnen maken, nadat de voorbije jaren ook al spelers als Alexis Saelemaekers, Sebastiaan Bornauw, Jérémy Doku en Albert Sambi Lokonga voor fraaie sommen verkocht werden.

Felice Mazzu maakt zich sterk dat een vertrek van Amuzu geen sportief obstakel zou zijn. "Ik heb gehoord dat er geruchten zijn, maar ik weet niet of hij zal vertrekken. We zullen zien wat de komende dagen brengen", verklaarde hij aan Het Laatste Nieuws. "Ik ben hier alleszins om sportief werk te leveren, de directie houdt zich bezig met de financiële kant. Als Amuzu zou gaan, zullen we in ieder geval oplossingen vinden."

GOMEZ
Een vertrek van Amuzu zou op sportief vlak in ieder geval wel een stevige aderlating betekenen voor Anderlecht. De voormalige Jonge Duivel was tot dusver immers de vaste keuze van Mazzu op de linkerflank, waar de trainer stilaan zeer weinig opties heeft. Bogdan Mykhaylichenko vertrok deze zomer ook al en Sergio Gomez is nog niet fit en zou bovendien naar Manchester City kunnen en willen. Versterking op links lijkt dus een absolute noodzaak te gaan worden en de voorbije dagen vielen al enkele namen van potentiële doelwitten.

LEES OOK: Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Zou een vertrek van Amuzu een aderlating zijn?

Meest recent

Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

11
11
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

24
24
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

72
72
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

125
125
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

47
47
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

109
109
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

96
96
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

56
56
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

366
366
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

320
320
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

98
98
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

309
309
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

256
256
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

249
249
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

465
465
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

179
179
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

93
93
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

234
234
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

75
75
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

151
151
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

71
71
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

162
162
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

280
280
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

678
678

Meer sportnieuws