Mazzu spreekt zich uit over naderend vertrek van Amuzu

door
Mazzu spreekt zich uit over naderend vertrek van Amuzu

Anderlecht heeft donderdagavond zijn eerste Europese opdracht tot een goed einde gebracht, want het ging in Estland vlot met 0-2 winnen tegen Paide Linnameeskond. In de marge van die wedstrijd raakte wel verrassend nieuws bekend, want Francis Amuzu, die gewoon nog 90 minuten tussen de lijnen stond, zou op het punt staan om de club te verlaten.


De flankaanvaller zou volgens verschillende bronnen dicht bij een transfer naar OGC Nice staan, dat bereid zou zijn om minstens 8 miljoen euro neer te tellen voor zijn diensten. Daarmee zou Anderlecht alweer een jeugdproduct te gelde kunnen maken, nadat de voorbije jaren ook al spelers als Alexis Saelemaekers, Sebastiaan Bornauw, Jérémy Doku en Albert Sambi Lokonga voor fraaie sommen verkocht werden.

Felice Mazzu maakt zich sterk dat een vertrek van Amuzu geen sportief obstakel zou zijn. "Ik heb gehoord dat er geruchten zijn, maar ik weet niet of hij zal vertrekken. We zullen zien wat de komende dagen brengen", verklaarde hij aan Het Laatste Nieuws. "Ik ben hier alleszins om sportief werk te leveren, de directie houdt zich bezig met de financiële kant. Als Amuzu zou gaan, zullen we in ieder geval oplossingen vinden."

GOMEZ
Een vertrek van Amuzu zou op sportief vlak in ieder geval wel een stevige aderlating betekenen voor Anderlecht. De voormalige Jonge Duivel was tot dusver immers de vaste keuze van Mazzu op de linkerflank, waar de trainer stilaan zeer weinig opties heeft. Bogdan Mykhaylichenko vertrok deze zomer ook al en Sergio Gomez is nog niet fit en zou bovendien naar Manchester City kunnen en willen. Versterking op links lijkt dus een absolute noodzaak te gaan worden en de voorbije dagen vielen al enkele namen van potentiële doelwitten.

LEES OOK: Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Zou een vertrek van Amuzu een aderlating zijn?

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

47
47
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

21
21
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

56
56
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

18
18
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

122
122
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

108
108
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

126
126
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

41
41
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

55
55
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

582
582
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

306
306
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

549
549
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

429
429
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

304
304
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

130
130
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

116
116
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

367
367
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

188
188
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

294
294
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

360
360
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

51
51
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

126
126
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

209
209
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

652
652
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

183
183

Meer sportnieuws