Mazzu spreekt zich uit over naderend vertrek van Amuzu

door
Mazzu spreekt zich uit over naderend vertrek van Amuzu

Anderlecht heeft donderdagavond zijn eerste Europese opdracht tot een goed einde gebracht, want het ging in Estland vlot met 0-2 winnen tegen Paide Linnameeskond. In de marge van die wedstrijd raakte wel verrassend nieuws bekend, want Francis Amuzu, die gewoon nog 90 minuten tussen de lijnen stond, zou op het punt staan om de club te verlaten.


De flankaanvaller zou volgens verschillende bronnen dicht bij een transfer naar OGC Nice staan, dat bereid zou zijn om minstens 8 miljoen euro neer te tellen voor zijn diensten. Daarmee zou Anderlecht alweer een jeugdproduct te gelde kunnen maken, nadat de voorbije jaren ook al spelers als Alexis Saelemaekers, Sebastiaan Bornauw, Jérémy Doku en Albert Sambi Lokonga voor fraaie sommen verkocht werden.

Felice Mazzu maakt zich sterk dat een vertrek van Amuzu geen sportief obstakel zou zijn. "Ik heb gehoord dat er geruchten zijn, maar ik weet niet of hij zal vertrekken. We zullen zien wat de komende dagen brengen", verklaarde hij aan Het Laatste Nieuws. "Ik ben hier alleszins om sportief werk te leveren, de directie houdt zich bezig met de financiële kant. Als Amuzu zou gaan, zullen we in ieder geval oplossingen vinden."

GOMEZ
Een vertrek van Amuzu zou op sportief vlak in ieder geval wel een stevige aderlating betekenen voor Anderlecht. De voormalige Jonge Duivel was tot dusver immers de vaste keuze van Mazzu op de linkerflank, waar de trainer stilaan zeer weinig opties heeft. Bogdan Mykhaylichenko vertrok deze zomer ook al en Sergio Gomez is nog niet fit en zou bovendien naar Manchester City kunnen en willen. Versterking op links lijkt dus een absolute noodzaak te gaan worden en de voorbije dagen vielen al enkele namen van potentiële doelwitten.

LEES OOK: Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

Zou een vertrek van Amuzu een aderlating zijn?

Meest recent

Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

5
5
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

24
24
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

38
38
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

145
145
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

204
204
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

57
57
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

127
127
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

292
292
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

178
178
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

337
337
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

303
303
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

100
100
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

96
96
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

427
427
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

241
241
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

304
304
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

644
644
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

267
267
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

460
460
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

626
626
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

656
656
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

667
667
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

228
228
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

375
375
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

299
299

Meer sportnieuws