Mazzu spreekt zich uit over naderend vertrek van Amuzu

door
Mazzu spreekt zich uit over naderend vertrek van Amuzu

Anderlecht heeft donderdagavond zijn eerste Europese opdracht tot een goed einde gebracht, want het ging in Estland vlot met 0-2 winnen tegen Paide Linnameeskond. In de marge van die wedstrijd raakte wel verrassend nieuws bekend, want Francis Amuzu, die gewoon nog 90 minuten tussen de lijnen stond, zou op het punt staan om de club te verlaten.


De flankaanvaller zou volgens verschillende bronnen dicht bij een transfer naar OGC Nice staan, dat bereid zou zijn om minstens 8 miljoen euro neer te tellen voor zijn diensten. Daarmee zou Anderlecht alweer een jeugdproduct te gelde kunnen maken, nadat de voorbije jaren ook al spelers als Alexis Saelemaekers, Sebastiaan Bornauw, Jérémy Doku en Albert Sambi Lokonga voor fraaie sommen verkocht werden.

Felice Mazzu maakt zich sterk dat een vertrek van Amuzu geen sportief obstakel zou zijn. "Ik heb gehoord dat er geruchten zijn, maar ik weet niet of hij zal vertrekken. We zullen zien wat de komende dagen brengen", verklaarde hij aan Het Laatste Nieuws. "Ik ben hier alleszins om sportief werk te leveren, de directie houdt zich bezig met de financiële kant. Als Amuzu zou gaan, zullen we in ieder geval oplossingen vinden."

GOMEZ
Een vertrek van Amuzu zou op sportief vlak in ieder geval wel een stevige aderlating betekenen voor Anderlecht. De voormalige Jonge Duivel was tot dusver immers de vaste keuze van Mazzu op de linkerflank, waar de trainer stilaan zeer weinig opties heeft. Bogdan Mykhaylichenko vertrok deze zomer ook al en Sergio Gomez is nog niet fit en zou bovendien naar Manchester City kunnen en willen. Versterking op links lijkt dus een absolute noodzaak te gaan worden en de voorbije dagen vielen al enkele namen van potentiële doelwitten.

LEES OOK: Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Zou een vertrek van Amuzu een aderlating zijn?

Meest recent

Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

6
6
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

14
14
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

10
10
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

12
12
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

96
96
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

44
44
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

203
203
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

116
116
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

33
33
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

110
110
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

179
179
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

53
53
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

192
192
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

59
59
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

77
77
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

214
214
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

67
67
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

753
753
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

408
408
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

48
48
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

402
402
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

148
148
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

402
402
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

143
143
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

178
178

Meer sportnieuws