'Datum voor rechtszaak Propere Handen bekend'

152 stemmen
'Datum voor rechtszaak Propere Handen bekend'

Het is intussen al bijna vier jaar geleden dat Operatie Propere Handen de Belgische voetbalwereld op zijn grondvesten deed daveren. Het grootschalige onderzoek richtte zich op de malafide praktijken van makelaars Dejan Veljkovic en Mogi Bayat, waarbij die eerste snel kraakte en zich als spijtoptant ter beschikking van het gerecht stelde. Hij sleurde in zijn val een pak grote namen uit ons voetbal mee.


In januari raakte al bekend dat maar liefst 56 personen officieel in verdenking gesteld zijn van praktijken gaande van valsheid in geschrifte, witwaspraktijken tot zelfs omkoping. De bekendste namen uit de lange lijst met verdachten zijn wellicht die van Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert, Michel Louwagie, Herman Van Holsbeeck, Mehdi Bayat, Bruno Venanzi, Ivan Leko en Peter Maes.

Het Laatste Nieuws weet dat er nu ook eindelijk een datum geprikt is voor het proces, want alle verdachten zouden onlangs een brief gekregen hebben waarin hen verzocht wordt om zich op 20 september voor de Kamer van Inbeschuldigingstelling te melden. Toch is volgens de krant de kans zeer klein dat we dan al meteen een uitspraak zullen krijgen.

ONDERZOEKSDADEN
Het zou immers bijna zeker zijn dat er door een betrokken partij nog bijkomende onderzoeksdaden gevraagd zullen worden en als er ook maar één zo'n verzoek komt, moet het hele dossier terug naar de onderzoeksrechter. Bovendien kan dat gebeuren tot één dag voor het proces. Daarnaast zouden sommige verdachten ook overwegen om een minnelijke schikking met het parket te treffen, al zal zeker niet iedereen dat doen. Zo gaf advocaat Walter Van Steenbrugge al aan dat zijn cliënt Ivan Leko zeker geen schikking wil.

Denk je dat we nog voor het einde van het jaar een uitspraak zullen hebben?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

25
25
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

31
31
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

200
200
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

116
116
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

217
217
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

267
267
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

126
126
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

566
566
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

177
177
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

490
490
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

144
144
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

720
720
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

236
236
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

762
762
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

524
524
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

200
200
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

374
374
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1258
1258
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

472
472
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

331
331
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

487
487
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

410
410
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

284
284
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

484
484

Meer sportnieuws