'Datum voor rechtszaak Propere Handen bekend'

door
'Datum voor rechtszaak Propere Handen bekend'

Het is intussen al bijna vier jaar geleden dat Operatie Propere Handen de Belgische voetbalwereld op zijn grondvesten deed daveren. Het grootschalige onderzoek richtte zich op de malafide praktijken van makelaars Dejan Veljkovic en Mogi Bayat, waarbij die eerste snel kraakte en zich als spijtoptant ter beschikking van het gerecht stelde. Hij sleurde in zijn val een pak grote namen uit ons voetbal mee.


In januari raakte al bekend dat maar liefst 56 personen officieel in verdenking gesteld zijn van praktijken gaande van valsheid in geschrifte, witwaspraktijken tot zelfs omkoping. De bekendste namen uit de lange lijst met verdachten zijn wellicht die van Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert, Michel Louwagie, Herman Van Holsbeeck, Mehdi Bayat, Bruno Venanzi, Ivan Leko en Peter Maes.

Het Laatste Nieuws weet dat er nu ook eindelijk een datum geprikt is voor het proces, want alle verdachten zouden onlangs een brief gekregen hebben waarin hen verzocht wordt om zich op 20 september voor de Kamer van Inbeschuldigingstelling te melden. Toch is volgens de krant de kans zeer klein dat we dan al meteen een uitspraak zullen krijgen.

ONDERZOEKSDADEN
Het zou immers bijna zeker zijn dat er door een betrokken partij nog bijkomende onderzoeksdaden gevraagd zullen worden en als er ook maar één zo'n verzoek komt, moet het hele dossier terug naar de onderzoeksrechter. Bovendien kan dat gebeuren tot één dag voor het proces. Daarnaast zouden sommige verdachten ook overwegen om een minnelijke schikking met het parket te treffen, al zal zeker niet iedereen dat doen. Zo gaf advocaat Walter Van Steenbrugge al aan dat zijn cliënt Ivan Leko zeker geen schikking wil.

Denk je dat we nog voor het einde van het jaar een uitspraak zullen hebben?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

26
26
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

3
3
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

6
6
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

47
47
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

159
159
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

129
129
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

216
216
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

164
164
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

38
38
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

214
214
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

62
62
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

332
332
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

190
190
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

90
90
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

80
80
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

121
121
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

368
368
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

157
157
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

76
76
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

182
182
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

66
66
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

390
390
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

248
248
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

797
797
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

159
159

Meer sportnieuws