'Datum voor rechtszaak Propere Handen bekend'

door
'Datum voor rechtszaak Propere Handen bekend'

Het is intussen al bijna vier jaar geleden dat Operatie Propere Handen de Belgische voetbalwereld op zijn grondvesten deed daveren. Het grootschalige onderzoek richtte zich op de malafide praktijken van makelaars Dejan Veljkovic en Mogi Bayat, waarbij die eerste snel kraakte en zich als spijtoptant ter beschikking van het gerecht stelde. Hij sleurde in zijn val een pak grote namen uit ons voetbal mee.


In januari raakte al bekend dat maar liefst 56 personen officieel in verdenking gesteld zijn van praktijken gaande van valsheid in geschrifte, witwaspraktijken tot zelfs omkoping. De bekendste namen uit de lange lijst met verdachten zijn wellicht die van Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert, Michel Louwagie, Herman Van Holsbeeck, Mehdi Bayat, Bruno Venanzi, Ivan Leko en Peter Maes.

Het Laatste Nieuws weet dat er nu ook eindelijk een datum geprikt is voor het proces, want alle verdachten zouden onlangs een brief gekregen hebben waarin hen verzocht wordt om zich op 20 september voor de Kamer van Inbeschuldigingstelling te melden. Toch is volgens de krant de kans zeer klein dat we dan al meteen een uitspraak zullen krijgen.

ONDERZOEKSDADEN
Het zou immers bijna zeker zijn dat er door een betrokken partij nog bijkomende onderzoeksdaden gevraagd zullen worden en als er ook maar één zo'n verzoek komt, moet het hele dossier terug naar de onderzoeksrechter. Bovendien kan dat gebeuren tot één dag voor het proces. Daarnaast zouden sommige verdachten ook overwegen om een minnelijke schikking met het parket te treffen, al zal zeker niet iedereen dat doen. Zo gaf advocaat Walter Van Steenbrugge al aan dat zijn cliënt Ivan Leko zeker geen schikking wil.

Denk je dat we nog voor het einde van het jaar een uitspraak zullen hebben?

Meest recent

Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

33
33
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

5
5
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

55
55
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

128
128
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

72
72
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

96
96
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

168
168
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

69
69
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

270
270
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

438
438
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

109
109
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

248
248
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

190
190
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

329
329
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

378
378
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

76
76
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

35
35
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

819
819
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

412
412
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

590
590
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

161
161
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

560
560

Meer sportnieuws