'Datum voor rechtszaak Propere Handen bekend'

152 stemmen
'Datum voor rechtszaak Propere Handen bekend'

Het is intussen al bijna vier jaar geleden dat Operatie Propere Handen de Belgische voetbalwereld op zijn grondvesten deed daveren. Het grootschalige onderzoek richtte zich op de malafide praktijken van makelaars Dejan Veljkovic en Mogi Bayat, waarbij die eerste snel kraakte en zich als spijtoptant ter beschikking van het gerecht stelde. Hij sleurde in zijn val een pak grote namen uit ons voetbal mee.


In januari raakte al bekend dat maar liefst 56 personen officieel in verdenking gesteld zijn van praktijken gaande van valsheid in geschrifte, witwaspraktijken tot zelfs omkoping. De bekendste namen uit de lange lijst met verdachten zijn wellicht die van Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert, Michel Louwagie, Herman Van Holsbeeck, Mehdi Bayat, Bruno Venanzi, Ivan Leko en Peter Maes.

Het Laatste Nieuws weet dat er nu ook eindelijk een datum geprikt is voor het proces, want alle verdachten zouden onlangs een brief gekregen hebben waarin hen verzocht wordt om zich op 20 september voor de Kamer van Inbeschuldigingstelling te melden. Toch is volgens de krant de kans zeer klein dat we dan al meteen een uitspraak zullen krijgen.

ONDERZOEKSDADEN
Het zou immers bijna zeker zijn dat er door een betrokken partij nog bijkomende onderzoeksdaden gevraagd zullen worden en als er ook maar één zo'n verzoek komt, moet het hele dossier terug naar de onderzoeksrechter. Bovendien kan dat gebeuren tot één dag voor het proces. Daarnaast zouden sommige verdachten ook overwegen om een minnelijke schikking met het parket te treffen, al zal zeker niet iedereen dat doen. Zo gaf advocaat Walter Van Steenbrugge al aan dat zijn cliënt Ivan Leko zeker geen schikking wil.

Denk je dat we nog voor het einde van het jaar een uitspraak zullen hebben?

Meest recent

Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

8
8
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

97
97
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

411
411
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

36
36
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

177
177
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

230
230
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

149
149
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

157
157
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

176
176
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

554
554
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

115
115
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

253
253
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

331
331
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

328
328
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

591
591
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

395
395
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

152
152
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

201
201
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

438
438
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

561
561
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

383
383
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

181
181
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

421
421
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

66
66

Meer sportnieuws