'Datum voor rechtszaak Propere Handen bekend'

door
'Datum voor rechtszaak Propere Handen bekend'

Het is intussen al bijna vier jaar geleden dat Operatie Propere Handen de Belgische voetbalwereld op zijn grondvesten deed daveren. Het grootschalige onderzoek richtte zich op de malafide praktijken van makelaars Dejan Veljkovic en Mogi Bayat, waarbij die eerste snel kraakte en zich als spijtoptant ter beschikking van het gerecht stelde. Hij sleurde in zijn val een pak grote namen uit ons voetbal mee.


In januari raakte al bekend dat maar liefst 56 personen officieel in verdenking gesteld zijn van praktijken gaande van valsheid in geschrifte, witwaspraktijken tot zelfs omkoping. De bekendste namen uit de lange lijst met verdachten zijn wellicht die van Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert, Michel Louwagie, Herman Van Holsbeeck, Mehdi Bayat, Bruno Venanzi, Ivan Leko en Peter Maes.

Het Laatste Nieuws weet dat er nu ook eindelijk een datum geprikt is voor het proces, want alle verdachten zouden onlangs een brief gekregen hebben waarin hen verzocht wordt om zich op 20 september voor de Kamer van Inbeschuldigingstelling te melden. Toch is volgens de krant de kans zeer klein dat we dan al meteen een uitspraak zullen krijgen.

ONDERZOEKSDADEN
Het zou immers bijna zeker zijn dat er door een betrokken partij nog bijkomende onderzoeksdaden gevraagd zullen worden en als er ook maar één zo'n verzoek komt, moet het hele dossier terug naar de onderzoeksrechter. Bovendien kan dat gebeuren tot één dag voor het proces. Daarnaast zouden sommige verdachten ook overwegen om een minnelijke schikking met het parket te treffen, al zal zeker niet iedereen dat doen. Zo gaf advocaat Walter Van Steenbrugge al aan dat zijn cliënt Ivan Leko zeker geen schikking wil.

Denk je dat we nog voor het einde van het jaar een uitspraak zullen hebben?

Meest recent

Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

19
19
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

27
27
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

83
83
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

161
161
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

30
30
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

44
44
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

40
40
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

289
289
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

195
195
Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

232
232
'Zware klap voor Hayen: steunpilaar naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

275
275
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

394
394
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

183
183
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

44
44
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

191
191
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

530
530
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

205
205
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

214
214
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

70
70
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

190
190
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

251
251
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

668
668
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

260
260
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

63
63
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

514
514

Meer sportnieuws