TRANSFERUURTJE: 'Club pakt stevig uit, uittocht Genk'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club pakt stevig uit, uittocht Genk'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zijn het bijzonder drukke dagen. Dinsdag werd ook nog eens de transfer van Stanley Nsoki naar Hoffenheim afgerond. Club vangt een dikke 12 miljoen euro voor zijn verdediger. Daar blijft het echter niet bij, want er zal nog volk vertrekken. Vincent Mannaert geeft aan dat ook Noa Lang en Ruud Vormer nog kunnen gaan vertrekken.



Daarnaast is er ook interesse voor Simon Mignolet. De komende dagen zou Napoli wat harder aan zijn mouw kunnen gaan trekken, want de Italianen twijfelen of ze Kepa Arrizabalaga wel moeten aantrekken. De voorwaarden van Chelsea voor een huurtransfer liggen immers behoorlijk hoog en daardoor komt Mignolet weer in beeld.

Ook aan inkomende zijde beweegt er echter één en ander. Jurgen Ekkelenkamp lijkt de volgende aanwinst te gaan worden, want Club zou een akkoord bereikt hebben met Hertha BSC over een transfersom van 5 miljoen euro, terwijl ze ook met de speler zelf rond zijn. De jonge Nederlander stond ook in de belangstelling van Antwerp, maar de landskampioen is zijn rivaal dus te snel af.



Daarnaast zou er nog versterking kunnen komen op het middenveld. Club zou namelijk ook nog bij Corinthians een bod neergelegd hebben voor Matheus Vital, een 24-jarige middenvelder. De Brazilianen zouden het bod nog bestuderen, want ze zouden meer in gedachten hebben dan de 2,5 miljoen euro plus een percentage op een doorverkoop die Club biedt.

Bij KRC Genk lijkt er stilaan een leegloop op gang te komen. De Limburgers zouden deze zomer immers ook nog afscheid kunnen moeten nemen van Daniel Muñoz én Angelo Preciado. Muños geniet interesse van Fiorentina en uit Mexico, terwijl ook Preciado naar het buitenland kan en wil om meer speelminuten te vergaren. Genk wil het vertrek van de rechtsachters wel opvangen met de komst van Rasmus Carstensen. Ze zouden al een akkoord met Silkeborg hebben over een transfersom van 3 miljoen euro.



Ook Cyriel Dessers is op weg naar de uitgang. De spits wil zelf graag zijn kans gaan bij Cremonese en de Italianen lijken ook op weg om een akkoord te vinden met Genk. Ze zijn namelijk bereid om te voldoen aan de vraagprijs van de Limburgers door 6,5 miljoen euro op tafel te leggen. Bij de Italiaanse promovendus zou hij een duo moeten gaan vormen met David Okereke (ex-Club Brugge).

Anderlecht moet dan weer echt een vertrek van Sergio Gomez beginnen vrezen. Manchester City is inmiddels ook met een eerste bod gekomen, al voldeed dat nog niet aan de verwachtingen van Paars-Wit. De Spanjaard heeft zelf echter zijn zinnen gezet op een transfer. Bij City denken ze erover na om hem komend seizoen nog uit te lenen aan Girona, al is daar nog geen definitieve beslissing over gevallen.



BUITENLAND

Zakaria Bakkali mag zich weer voetballer noemen. De ex-Rode Duivel zat een maand zonder club nadat hij bij Anderlecht een jaar in de B-kern vertoefde en daarna geen nieuw contract meer kreeg, maar gaat nu weer aan de slag. Hij keert verrassend terug naar Nederland, waar hij een contract voor twee seizoenen getekend heeft bij RKC Waalwijk.

Bij FC Barcelona gooien ze deze zomer ondanks de aanhoudende financiële problemen weer met miljoenen en de Catalanen hebben nog een straffe transfer in gedachten. Ze hebben namelijk hun zinnen gezet op Bernardo Silva, die zelf alvast graag de overstap wil maken naar Camp Nou. Manchester City wil wel minstens 70 miljoen euro om te overwegen om mee te werken aan een transfer.

LEES OOK: Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

Zal Club Brugge versterkt uit deze zomer komen?

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

184
184
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

124
124
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

77
77
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

91
91
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

92
92
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

196
196
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

38
38
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

675
675
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

442
442
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

226
226
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

412
412
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

237
237
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

174
174
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

249
249
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

214
214
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

922
922
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

142
142
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

142
142
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

333
333
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

407
407
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

563
563
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

475
475

Meer sportnieuws