Bizar gerucht: 'Anderlecht wil Percy Tau terughalen'

door
Bizar gerucht: 'Anderlecht wil Percy Tau terughalen'

Bij Anderlecht leken ze hun transferhuiswerk grotendeels af te hebben met de komst van Ishaq Abdulrazak, Nilson Angulo, Sebastiano Esposito en Fabio Silva, maar de komende weken lijkt er toch nog één en ander te gaan bewegen. Zo komt er mogelijk nog een nieuwe linksachter als Sergio Gomez zou vertrekken, terwijl er ook op andere posities misschien nog een opportuniteit kan komen.


Er gaat alvast een zeer opmerkelijk gerucht rond, want Egyptische media claimen dat Anderlecht Percy Tau terug zou willen halen. De Zuid-Afrikaanse aanvaller was in het najaar van 2020 al eens aan de slag bij Paars-Wit, dat hem toen huurde van Brighton. Hij deed het toen degelijk, maar de Engelsen haalden hem na een half seizoen al terug. In de Premier League kon Tau zich echter niet doorzetten en in de zomer van 2021 verkaste hij naar Al-Ahly in Egypte.

Daar was hij vorig seizoen goed voor acht goals en zes assists in 29 wedstrijden en Paars-Wit zou nu een bod van ongeveer 2 miljoen euro neergelegd hebben voor zijn terugkeer. Al-Ahly wil echter het dubbele van die som, waardoor een akkoord dus veraf lijkt te zijn. Bovendien is het nog maar de vraag of Anderlecht wel zo hard nood heeft aan een terugkeer van Tau, die in het verleden ook nog voor Union en Club Brugge speelde.

VEEL OPTIES
De Zuid-Afrikaan wordt vooral uitgespeeld als flankaanvaller of als tweede spits, alleen speelt Felice Mazzu zonder echte wingers en lijkt Tau niet meteen het type om de hele flank te bespelen. Vincent Kompany gebruikte hem destijds als nummer tien, maar daar lijkt Yari Verschaeren klaar om eindelijk weer helemaal te ontbolsteren. Bovendien loopt ook Lior Refaelov nog steeds in het Lotto Park rond. Voorin lijkt alles ook goed bezet te zijn met Esposito, Silva, Angulo en ook nog jeugdproducten Colassin en Stroeykens.

LEES OOK: Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

Zou Tau een nuttige aanwinst zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

7
7
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

16
16
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

16
16
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

218
218
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

57
57
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

432
432
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

348
348
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

53
53
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

64
64
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

663
663
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

473
473
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

107
107
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

297
297
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

28
28
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

87
87
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

34
34
Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

262
262
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

223
223
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

104
104
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

75
75
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

524
524
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

143
143
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

102
102
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

120
120
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

101
101

Meer sportnieuws