Mazzu begint aan 'Mission Impossible' bij Anderlecht

291
Mazzu begint aan 'Mission Impossible' bij Anderlecht

Eén zwaluw maakt de lente niet. De nochtans vrij stroeve zege tegen KV Oostende gaf aanleiding tot enig enthousiasme in het Lotto Park, maar amper een week later zorgde Cercle Brugge prompt voor een reality check. In de derde voorronde van de Conference League is het donderdag dan ook van moeten voor Anderlecht, waar Felice Mazzu de druk reeds voelt toenemen. Krijgt hij het in Estland stilaan al warm onder de voeten?


De hoerastemming na de 2-0 overwinning op speeldag één was sowieso ietwat overdreven. Tegen een van de gedoodverfde degradatiekandidaten oogde het spelpeil van de Brusselaars, die helemaal op het eind wel nog een paar doelrijpe kansen versierden, tenslotte niet overweldigend. Pas kort voor de pauze brak een geniale ingeving van Adrien Trebel, gevolgd door een knap staaltje koelbloedigheid van diens partner en uitblinker op het middenveld Majeed Ashimeru, vanuit het niks de ban. De nog maar eens heropgeviste grootverdiener, die voor rust en ervaring in de as moet zorgen, pakt wel vaker uit met zulk een klasseflits. Alleen is het zaak om constant op niveau én fit te blijven, wat al een tijdje niet meer lukt. Eén zwaluw maakt de lente niet.

KANSLOOS ONDERUIT
Nog tegen KVO kon Trebel alvast niet verhinderen dat er defensief geregeld gaten vielen, ruimtes waar de bezoekers te weinig van profiteerden. Anderlecht kwam een aantal keren goed weg, onder meer bij enkele penaltygevallen die Yves Vanderhaeghe achteraf aankaartte. Ondanks de clean sheet stond de organisatie van Mazzu, net zijn handelsmerk, dus niet volledig op punt. Dat bleek ook tegen Cercle, dat al voor de domme uitsluiting van Ishaq Abdulrazak het laken naar zich toetrok. Paars-Wit mocht zich gelukkig prijzen dat de brilscore aan de rust nog steeds op het bord stond. Mazzu trok zich niks aan van de manmindersituatie en voerde zowaar zelfs nog een offensieve wissel door, met de dit keer compleet onzichtbare Ashimeru als slachtoffer. Helaas voor RSCA bracht het weinig zoden aan de dijk.



Zelf voetbalden de ronduit zwakke Brusselaars, bij wie de inspiratieloze opbouw eerst aan een tergend traag tempo – hoezo verticaliteit? – en nadien slordig en overhaast verliep, slechts één uitgespeelde mogelijkheid bij mekaar. Weliswaar na een fraaie combinatie recht uit het boekje van Vincent Kompany: de afwerking van Francis Amuzu mocht beter. Kansloos onderuit gaan viel verder echter zelden zo letterlijk te nemen. Sebastiano Esposito en Fabio Silva, wiens enige poging over de lat zoefde, waren trouwens niet eens betrokken bij de fase. Het kersverse duo huurlingen werd zonder een minuut samen op het veld te hebben gestaan reeds een koningskoppel genoemd. Zaterdag in Jan Breydel vormden de jonge spitsen 25 minuten een tandem, waarin ze elkaar nauwelijks vonden. Eén zwaluw maakt de lente niet.

ZORGEN VOOR MAZZU
Nadat de nochtans net ingevallen Noah Sadiki en Kristian Arnstad hem niet konden volgen, en bij Zeno Debast het licht uitging, zorgde Louis Torres voor het logische verdict. Uitgerekend op de tegenaanval, op een moment dat Cercle even de controle loste. Een slotoffensief bleef achterwege. Eerder had ook Hannes Delcroix bijna een goal op zijn geweten. Met uitzondering van Yari Verschaeren, net zoals tegen KVO wél op de afspraak, hadden de jonkies van Neerpede het lastig in Brugge. Nilson Angulo viel tijdens zijn korte debuut louter op met een schwalbe, Ishaq blijkt voorlopig hoogstens een meeloper. Niet uit hetzelfde hout gesneden als Michael Murillo alleszins. Silva en Esposito toonden al flarden van hun talent, maar of zij beter zullen doen dan Joshua Zirkzee en Christian Kouamé? Die zwaluw, weet u wel.



Natuurlijk verdienen de aankopen tijd en krediet, in tegenstelling tot eerdere berichten is het huiswerk van Verbeke trouwens niet af. Vooral in de as mag er nog wat bij, ook de flanken zijn plots dun bevolkt. Volgend weekend tegen Seraing zijn Ishaq én Murillo geschorst, het experiment met Benito Raman – die zijn kans niet greep – is wellicht niet voor herhaling vatbaar. Aan de overkant heeft Sergio Gomez zijn laatste match vermoedelijk al gespeeld. Een fikse aderlating, al kan Anderlecht met de inkomsten van de smaakmaker wel zelf opnieuw aan de slag. Met verder Trebel die Josh Cullen moet vervangen komt de recordkampioen voorlopig evenwel niet versterkt uit de zomermercato. Integendeel. En dat terwijl Mazzu met zijn pragmatische aanpak Paars-Wit terug moest laten meestrijden om de knikkers.

MISSION IMPOSSIBLE
Die ambities werden recent wel alweer wat getemperd door zijn CEO. In principe past het bij het huis, maar Mazzu doet zichzelf geen plezier door van de titel zo uitgesproken een must te maken. Mogelijk schept het verwachtingen die als een boemerang in zijn gezicht terugkeren. De komende weken mag RSCA, met na Seraing een bezoek aan STVV op het programma, alvast geen punten meer laten liggen. Eerst ligt de focus wel nog vol op Paide Linnameeskond, de eerste horde richting de groepsfase van de Conference League. Haast dag op dag een jaar geleden won Anderlecht in Albanië vlot van FK Laci, om nadien het onderspit te delven tegen Vitesse. Door sneller toe te slaan op de markt is de recordkampioen, die bij kwalificatie in de volgende ronde allicht Young Boys Bern treft, ditmaal beter voorbereid.



Heel het Lotto Park smacht naar Europees voetbal, struikelen in Estland is not done. Een scenario waar niemand rekening mee houdt, al ondervond Antwerp zopas toch de nodige moeite met de Kosovaren van Drita. Wie weet wordt de volle buit mee graaien in Paide dus niet zo vanzelfsprekend als het lijkt. Mocht het mislopen maakt Mazzu niet alleen bij zijn bestuur een slechte beurt, een eerste fluitconcert zou zondag dan wel al eens zijn deel kunnen worden. Wat de steun van het publiek betreft is het in zekere zin dus al do or die voor de coach. Voor zover hij de fervente aanhangers van zijn voorganger ooit voor zich kan winnen tenminste. Mission Impossible? Na de breuk met hun held hebben zij alleszins meer dan één zwaluw nodig om diens opvolger enig krediet te gunnen. Te beginnen met een Ests exemplaar.

AD

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Record Club Brugge nakend, oplossing Bertaccini’

Mazzu verdient meer krediet bij RSCA

Meest recent

Verheyen vreest voor Club: “Wordt het niet eens tijd?”

Club Brugge kijkt dinsdagavond Internazionale recht in de ogen namens de League Phase van de ...

1
1
Raman haalt gram bij KVM: “Boze reactie sprak boekdelen”

Benito Raman lag even in de clinch met KV Mechelen, maar afgelopen speeldag was de aanvaller van ...

10
10
'Van kwaad naar erger: Bakayoko incasseert mokerslag'

Johan Bakayoko schitterde bij PSV en versierde een toptransfer naar RB Leipzig. Ook daar schoot hij ...

18
18
Hier kijk je vanavond live naar Internazionale - Club Brugge

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. Om 21u start de Europese clash ...

42
42
"Pal naast moordenaar!"-Deschacht haalt ongefilterd uit

Olivier Deschacht lag de voorbije week onder vuur na zijn opvallende uitspraak over het ...

38
38
Antwerp-fans vellen straf oordeel over Marvin Compper

Het begint heet te worden onder de stoel van Marvin Compper na de 5-1 nederlaag tegen Westerlo ...

62
62
Luis Enrique grijpt in: duidelijke boodschap Godts

Mika Godts maakte afgelopen zomer de monstertransfer van Ajax naar PSG. De Franse grootmacht legde ...

125
125
Joos waarschuwt Leko: “Dan hangt Club Brugge eraan”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De Italiaanse topclub is de ...

127
127
TRANSFERUURTJE: ‘Record Club Brugge nakend, oplossing Bertaccini’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

207
207
Enorm Antwerp-pijnpunt bloot: pion compleet afgemaakt

Royal Antwerp FC begon goed tegen Westerlo, maar ging uiteindelijk nog met de billen bloot. ...

139
139
Nieuw Anderlecht-goudhaantje staat op: switch naar Marokko

Bij RSC Anderlecht staat plots een nieuw goudhaantje op met een bekend gezicht. Kaïs Barry (20) ...

225
225
Duchâtelet voorspelt VAR-revolutie: “Geen assistenten meer”

Afgelopen speeldag was er heel wat controverse rond de VAR. Bij Standard Luik werd een penalty niet ...

82
82
Union SG vreest Israëlische rel voor Europa League-clash

Union SG neemt het binnenkort op tegen Hapoel Be’er Sheva in de Europa League. De wedstrijd ...

58
58
Vader Tresoldi onthult grote transferdroom: record in zicht

Nicolo Tresoldi was afgelopen zomer grof wild op de mercato. Die interesse zal er ook volgende ...

175
175
Compper zwaar onder vuur bij Antwerp: “Hij ging erover”

Royal Antwerp FC zit ook na de interlandbreak in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old ging ...

297
297
Leko bejubelt Club-tweetal: "Sowieso naar Europese top"

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

145
145
'Real bedient Mourinho: eerste toptransfer 2027 staat vast'

Real Madrid haalde in het tussenseizoen een straf lijstje aan versterkingen in huis. Desondanks ...

95
95
AA Gent kampioen? Analisten draaien helemaal bij

AA Gent blijft zijn sterke prestaties bevestigen. Na acht speeldagen staan de Buffalo's alleen aan ...

460
460
'Masterplan bij Club: bestuur plant nieuwe recordtransfer'

Club Brugge haalde tijdens de voorbije zomermercato een pak miljoenen op, maar het weigerde ook ...

533
533
Groot 'slachtoffer' bij Genk: Thorup krijgt lastige opdracht

KRC Genk heeft zaterdag zijn eerste zege sinds eind augustus geboekt. Dat was deels te wijten aan de ...

258
258
Alderweireld in 'Match of the Day': eerste kritiek duikt op

Toby Alderweireld heeft zondagavond een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn carrière als ...

569
569
Standard krijgt klappen: Euvrard ziet groot probleem

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

165
165
Inter-Club: twéé cruciale wissels in Brugse basisploeg?

Dinsdagavond is het zover, dan hervat het seizoen in de Champions League. Club Brugge moet dan ...

286
286
Motie van wantrouwen Anderlecht: ondermaats duo krijgt signaal

RSC Anderlecht haalde afgelopen weekend zowaar Mario Stroeykens als Adriano Bertaccini weer onder ...

310
310
Hommeles bij Bayern: Kompany ontsnapt aan netelige situatie

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

205
205

Meer sportnieuws