Club maakt haast: 7 opvolgers voor Nsoki

door
Club maakt haast: 7 opvolgers voor Nsoki

In het zog van Charles De Ketelaere trok ook Stanley Nsoki zopas de poorten van Jan Breydel achter zich dicht. Een donderslag bij heldere hemel voor de buitenwereld, met als gevolg dat er weinig geruchten de ronde doen over zijn potentiële opvolgers. Intern was Club Brugge, dat de kassa nog maar eens ziet rinkelen, echter ongetwijfeld voorbereid op het abrupt afscheid van de wisselvallige Fransman. Om hem te vervangen pronken de volgende zeven namen wellicht op Vincent Mannaert zijn shortlist.


Dat de landskampioen op zoek gaat naar een opvolger staat tenslotte buiten kijf. Meer nog: er is enige haast mee gemoeid. Niet alleen was Nsoki ondanks zijn mindere momenten een van de vaste steunpilaren in het defensief trio, ook mét de linkspoot nog op post plots op wankele poten, Carl Hoefkens heeft amper alternatieven voorhanden. Tenzij hij Federico Ricca terug opvist is de jonge Abakar Sylla nu zelfs de enige linksbenige verdediger in de kern. Zondag in Eupen kwam nieuwe linksachter Bjorn Meijer reeds Nsoki aflossen, eventueel kan ook Éder Balanta er depanneren. Andere noodoplossingen zoals Brandon Mechele, de net herstelde Denis Odoi of jonkies Owen Otasowie en Noah Mbamba staan er allen dan weer tegen hun voet – en evenmin op hun natuurlijke positie. Kersverse aanwinst Joel Ordóñez tot slot is vooral een optie op de toekomst.



Met de 12 miljoen die Nsoki opbrengt moet Mannaert dus dringend aan de slag. De kat even uit de boom kijken is dit keer uit den boze, een direct inzetbare versterking staat er liever vandaag dan morgen. Het gewenste profiel is alvast duidelijk: een atletische linkspoot mét opbouwende kwaliteiten. Bij voorkeur geen al te oud exemplaar, wel iemand die in navolging van eerder ook Odilon Kossounou op termijn centen in het laatje brengt – weliswaar geen noodzaak. Net zoals de nieuwe spits en verhoopte komst van Sander Berge mag die operatie trouwens gerust wat kosten, al lijkt Blauw-Zwart niet van plan om haar inkomsten meteen weer integraal te investeren. Hoewel het licht geregeld uitging en hij af en toe door de ondergrens zakte, wordt het alleszins geen makkelijke opdracht om Nsoki te vervangen. Mogelijk kunnen onderstaande pistes een handje helpen.

Jhon LUCUMI (24, KRC Genk) – MW: 9 miljoen
De bovenstaande beschrijving lijkt haast op Lucumi zijn lijf geschreven, alleen zou het ons verbazen mocht Genk meewerken aan een transfer richting een rechtstreekse concurrent. Nochtans staat het vast dat de Colombiaan deze zomer vertrekt. Genoeg gegadigden in het buitenland, maar wat als Club met het beste voorstel op de proppen komt? Hoe dan ook zou de landskampioen een surplus betalen.

Siebe VAN DER HEYDEN (24, Union) – MW: 3 miljoen
Blauw-Zwart plukte al Casper Nielsen weg bij de titeluitdager van vorig seizoen. Doet het dat kunstje nog eens over? Van der Heyden schopte het dankzij het sprookje van Union zelfs tot Rode Duivel, al verloor hij later zijn plek. Vandaag is de publiekslieveling terug titularis, voorlopig althans. Beperkter in de opbouw, doch met een Belgisch paspoort als handige troef. In de jeugd zelfs kort bij Club actief.



Elias COBBAUT (24, Parma) – MW: 3 miljoen
Cobbaut zijn verleden bij Anderlecht ligt vermoedelijk dan ook een pak gevoeliger. Deze zomer ruilde hij het Lotto Park definitief in voor de Italiaanse tweedeklasser Parma, wat daarom niet per se betekent dat onze landgenoot daar aan boord blijft. Eerder werd de eenmalig Rode Duivel alvast reeds gelinkt aan Feyenoord. Parma wil hem wel niet zomaar laten vertrekken. Volgt hij in de voetsporen van Odoi?

Jan VERTONGHEN (35, Benfica) – MW: 2 miljoen
De laatste Belg in onze lijst. Gezien zijn leeftijd de vreemde eind in de bijt ook, maar voor Vertonghen maakt Bart Verhaeghe graag een uitzondering. In de afgelopen campagne stond de recordinternational doorgaans wel nog gewoon in de basis bij Benfica. Een stunt dus, die weliswaar meer in het kraam van Antwerp past. Daar schiet maatje Alderweireld qua snelheid en wendbaarheid voorlopig niks tekort.



Mads Bech SÖRENSEN (23, Brentford) – MW: 5 miljoen
Gaat net als Lucumi in Genk zijn laatste contractjaar in bij het Deens getinte Brentford, waar Sörensen bovendien niet altijd zeker is van een basisplaats. Misschien peperen Nielsen en Andreas Skov Olsen de grote inworpspecialist wel in dat Jan Breydel de ideale plek vormt om een WK-ticket af te dwingen? Een divisie lager in Engeland zit Jacob Greaves, eveneens een interessant target, in dezelfde situatie.

Lilian BRASSIER (22, Brest) – MW: 4 miljoen
Of zoekt Club haar heil opnieuw in de Ligue 1? Het profiel van Brassier doet alleszins wat denken aan dat van Nsoki. Zo wordt ook hij bij Brest af en toe ingezet als linksachter, hoewel de toekomst van de Fransman duidelijk centraal achterin ligt. Een tijdje terug klonk het dat teams uit de Serie A op de loer lagen, maar intussen blijft het toch al een tijdje stil. Nog in Frankrijk is Maxime Estève wellicht te duur.



Jorge CUENCA (22, Villareal) – MW: 8 miljoen
De grootste vis bewaren we voor het laatst. Een jaar voor Ferran Jutgla er neerstreek trok Cuenca van Barcelona B naar Villareal, dat hem het voorbije seizoen uitleende aan Getafe. Dat wil de voormalig belofteninternational graag definitief overnemen, alleen ligt Unai Emery nog dwars. Nochtans gaat ook Cuenca zelf liever elders zijn kans, én moet Villareal de loonkost drukken. Een kans om toe te slaan?

Marktwaarden volgens www.transfermarkt.be

LEES OOK: Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Wie van deze 7 vindt u de beste optie voor Club?

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

14
14
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

52
52
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

297
297
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

39
39
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

533
533
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

63
63
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

137
137
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

823
823
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

85
85
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

35
35
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

576
576
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

396
396
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1248
1248
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

368
368
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

43
43
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

210
210
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

508
508
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

339
339
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

897
897
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

245
245
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

657
657
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

109
109
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

634
634
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

410
410

Meer sportnieuws