Club maakt haast: 7 opvolgers voor Nsoki

982 stemmen
Club maakt haast: 7 opvolgers voor Nsoki

In het zog van Charles De Ketelaere trok ook Stanley Nsoki zopas de poorten van Jan Breydel achter zich dicht. Een donderslag bij heldere hemel voor de buitenwereld, met als gevolg dat er weinig geruchten de ronde doen over zijn potentiële opvolgers. Intern was Club Brugge, dat de kassa nog maar eens ziet rinkelen, echter ongetwijfeld voorbereid op het abrupt afscheid van de wisselvallige Fransman. Om hem te vervangen pronken de volgende zeven namen wellicht op Vincent Mannaert zijn shortlist.


Dat de landskampioen op zoek gaat naar een opvolger staat tenslotte buiten kijf. Meer nog: er is enige haast mee gemoeid. Niet alleen was Nsoki ondanks zijn mindere momenten een van de vaste steunpilaren in het defensief trio, ook mét de linkspoot nog op post plots op wankele poten, Carl Hoefkens heeft amper alternatieven voorhanden. Tenzij hij Federico Ricca terug opvist is de jonge Abakar Sylla nu zelfs de enige linksbenige verdediger in de kern. Zondag in Eupen kwam nieuwe linksachter Bjorn Meijer reeds Nsoki aflossen, eventueel kan ook Éder Balanta er depanneren. Andere noodoplossingen zoals Brandon Mechele, de net herstelde Denis Odoi of jonkies Owen Otasowie en Noah Mbamba staan er allen dan weer tegen hun voet – en evenmin op hun natuurlijke positie. Kersverse aanwinst Joel Ordóñez tot slot is vooral een optie op de toekomst.



Met de 12 miljoen die Nsoki opbrengt moet Mannaert dus dringend aan de slag. De kat even uit de boom kijken is dit keer uit den boze, een direct inzetbare versterking staat er liever vandaag dan morgen. Het gewenste profiel is alvast duidelijk: een atletische linkspoot mét opbouwende kwaliteiten. Bij voorkeur geen al te oud exemplaar, wel iemand die in navolging van eerder ook Odilon Kossounou op termijn centen in het laatje brengt – weliswaar geen noodzaak. Net zoals de nieuwe spits en verhoopte komst van Sander Berge mag die operatie trouwens gerust wat kosten, al lijkt Blauw-Zwart niet van plan om haar inkomsten meteen weer integraal te investeren. Hoewel het licht geregeld uitging en hij af en toe door de ondergrens zakte, wordt het alleszins geen makkelijke opdracht om Nsoki te vervangen. Mogelijk kunnen onderstaande pistes een handje helpen.

Jhon LUCUMI (24, KRC Genk) – MW: 9 miljoen
De bovenstaande beschrijving lijkt haast op Lucumi zijn lijf geschreven, alleen zou het ons verbazen mocht Genk meewerken aan een transfer richting een rechtstreekse concurrent. Nochtans staat het vast dat de Colombiaan deze zomer vertrekt. Genoeg gegadigden in het buitenland, maar wat als Club met het beste voorstel op de proppen komt? Hoe dan ook zou de landskampioen een surplus betalen.

Siebe VAN DER HEYDEN (24, Union) – MW: 3 miljoen
Blauw-Zwart plukte al Casper Nielsen weg bij de titeluitdager van vorig seizoen. Doet het dat kunstje nog eens over? Van der Heyden schopte het dankzij het sprookje van Union zelfs tot Rode Duivel, al verloor hij later zijn plek. Vandaag is de publiekslieveling terug titularis, voorlopig althans. Beperkter in de opbouw, doch met een Belgisch paspoort als handige troef. In de jeugd zelfs kort bij Club actief.



Elias COBBAUT (24, Parma) – MW: 3 miljoen
Cobbaut zijn verleden bij Anderlecht ligt vermoedelijk dan ook een pak gevoeliger. Deze zomer ruilde hij het Lotto Park definitief in voor de Italiaanse tweedeklasser Parma, wat daarom niet per se betekent dat onze landgenoot daar aan boord blijft. Eerder werd de eenmalig Rode Duivel alvast reeds gelinkt aan Feyenoord. Parma wil hem wel niet zomaar laten vertrekken. Volgt hij in de voetsporen van Odoi?

Jan VERTONGHEN (35, Benfica) – MW: 2 miljoen
De laatste Belg in onze lijst. Gezien zijn leeftijd de vreemde eind in de bijt ook, maar voor Vertonghen maakt Bart Verhaeghe graag een uitzondering. In de afgelopen campagne stond de recordinternational doorgaans wel nog gewoon in de basis bij Benfica. Een stunt dus, die weliswaar meer in het kraam van Antwerp past. Daar schiet maatje Alderweireld qua snelheid en wendbaarheid voorlopig niks tekort.



Mads Bech SÖRENSEN (23, Brentford) – MW: 5 miljoen
Gaat net als Lucumi in Genk zijn laatste contractjaar in bij het Deens getinte Brentford, waar Sörensen bovendien niet altijd zeker is van een basisplaats. Misschien peperen Nielsen en Andreas Skov Olsen de grote inworpspecialist wel in dat Jan Breydel de ideale plek vormt om een WK-ticket af te dwingen? Een divisie lager in Engeland zit Jacob Greaves, eveneens een interessant target, in dezelfde situatie.

Lilian BRASSIER (22, Brest) – MW: 4 miljoen
Of zoekt Club haar heil opnieuw in de Ligue 1? Het profiel van Brassier doet alleszins wat denken aan dat van Nsoki. Zo wordt ook hij bij Brest af en toe ingezet als linksachter, hoewel de toekomst van de Fransman duidelijk centraal achterin ligt. Een tijdje terug klonk het dat teams uit de Serie A op de loer lagen, maar intussen blijft het toch al een tijdje stil. Nog in Frankrijk is Maxime Estève wellicht te duur.



Jorge CUENCA (22, Villareal) – MW: 8 miljoen
De grootste vis bewaren we voor het laatst. Een jaar voor Ferran Jutgla er neerstreek trok Cuenca van Barcelona B naar Villareal, dat hem het voorbije seizoen uitleende aan Getafe. Dat wil de voormalig belofteninternational graag definitief overnemen, alleen ligt Unai Emery nog dwars. Nochtans gaat ook Cuenca zelf liever elders zijn kans, én moet Villareal de loonkost drukken. Een kans om toe te slaan?

Marktwaarden volgens www.transfermarkt.be

LEES OOK: Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Wie van deze 7 vindt u de beste optie voor Club?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

13
13
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

58
58
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

182
182
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

120
120
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

63
63
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

207
207
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

77
77
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

251
251
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

94
94
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

64
64
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

43
43
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

98
98
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

489
489
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

99
99
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

229
229
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

91
91
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

80
80
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

142
142
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

417
417
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws