Club maakt haast: 7 opvolgers voor Nsoki

982 stemmen
Club maakt haast: 7 opvolgers voor Nsoki

In het zog van Charles De Ketelaere trok ook Stanley Nsoki zopas de poorten van Jan Breydel achter zich dicht. Een donderslag bij heldere hemel voor de buitenwereld, met als gevolg dat er weinig geruchten de ronde doen over zijn potentiële opvolgers. Intern was Club Brugge, dat de kassa nog maar eens ziet rinkelen, echter ongetwijfeld voorbereid op het abrupt afscheid van de wisselvallige Fransman. Om hem te vervangen pronken de volgende zeven namen wellicht op Vincent Mannaert zijn shortlist.


Dat de landskampioen op zoek gaat naar een opvolger staat tenslotte buiten kijf. Meer nog: er is enige haast mee gemoeid. Niet alleen was Nsoki ondanks zijn mindere momenten een van de vaste steunpilaren in het defensief trio, ook mét de linkspoot nog op post plots op wankele poten, Carl Hoefkens heeft amper alternatieven voorhanden. Tenzij hij Federico Ricca terug opvist is de jonge Abakar Sylla nu zelfs de enige linksbenige verdediger in de kern. Zondag in Eupen kwam nieuwe linksachter Bjorn Meijer reeds Nsoki aflossen, eventueel kan ook Éder Balanta er depanneren. Andere noodoplossingen zoals Brandon Mechele, de net herstelde Denis Odoi of jonkies Owen Otasowie en Noah Mbamba staan er allen dan weer tegen hun voet – en evenmin op hun natuurlijke positie. Kersverse aanwinst Joel Ordóñez tot slot is vooral een optie op de toekomst.



Met de 12 miljoen die Nsoki opbrengt moet Mannaert dus dringend aan de slag. De kat even uit de boom kijken is dit keer uit den boze, een direct inzetbare versterking staat er liever vandaag dan morgen. Het gewenste profiel is alvast duidelijk: een atletische linkspoot mét opbouwende kwaliteiten. Bij voorkeur geen al te oud exemplaar, wel iemand die in navolging van eerder ook Odilon Kossounou op termijn centen in het laatje brengt – weliswaar geen noodzaak. Net zoals de nieuwe spits en verhoopte komst van Sander Berge mag die operatie trouwens gerust wat kosten, al lijkt Blauw-Zwart niet van plan om haar inkomsten meteen weer integraal te investeren. Hoewel het licht geregeld uitging en hij af en toe door de ondergrens zakte, wordt het alleszins geen makkelijke opdracht om Nsoki te vervangen. Mogelijk kunnen onderstaande pistes een handje helpen.

Jhon LUCUMI (24, KRC Genk) – MW: 9 miljoen
De bovenstaande beschrijving lijkt haast op Lucumi zijn lijf geschreven, alleen zou het ons verbazen mocht Genk meewerken aan een transfer richting een rechtstreekse concurrent. Nochtans staat het vast dat de Colombiaan deze zomer vertrekt. Genoeg gegadigden in het buitenland, maar wat als Club met het beste voorstel op de proppen komt? Hoe dan ook zou de landskampioen een surplus betalen.

Siebe VAN DER HEYDEN (24, Union) – MW: 3 miljoen
Blauw-Zwart plukte al Casper Nielsen weg bij de titeluitdager van vorig seizoen. Doet het dat kunstje nog eens over? Van der Heyden schopte het dankzij het sprookje van Union zelfs tot Rode Duivel, al verloor hij later zijn plek. Vandaag is de publiekslieveling terug titularis, voorlopig althans. Beperkter in de opbouw, doch met een Belgisch paspoort als handige troef. In de jeugd zelfs kort bij Club actief.



Elias COBBAUT (24, Parma) – MW: 3 miljoen
Cobbaut zijn verleden bij Anderlecht ligt vermoedelijk dan ook een pak gevoeliger. Deze zomer ruilde hij het Lotto Park definitief in voor de Italiaanse tweedeklasser Parma, wat daarom niet per se betekent dat onze landgenoot daar aan boord blijft. Eerder werd de eenmalig Rode Duivel alvast reeds gelinkt aan Feyenoord. Parma wil hem wel niet zomaar laten vertrekken. Volgt hij in de voetsporen van Odoi?

Jan VERTONGHEN (35, Benfica) – MW: 2 miljoen
De laatste Belg in onze lijst. Gezien zijn leeftijd de vreemde eind in de bijt ook, maar voor Vertonghen maakt Bart Verhaeghe graag een uitzondering. In de afgelopen campagne stond de recordinternational doorgaans wel nog gewoon in de basis bij Benfica. Een stunt dus, die weliswaar meer in het kraam van Antwerp past. Daar schiet maatje Alderweireld qua snelheid en wendbaarheid voorlopig niks tekort.



Mads Bech SÖRENSEN (23, Brentford) – MW: 5 miljoen
Gaat net als Lucumi in Genk zijn laatste contractjaar in bij het Deens getinte Brentford, waar Sörensen bovendien niet altijd zeker is van een basisplaats. Misschien peperen Nielsen en Andreas Skov Olsen de grote inworpspecialist wel in dat Jan Breydel de ideale plek vormt om een WK-ticket af te dwingen? Een divisie lager in Engeland zit Jacob Greaves, eveneens een interessant target, in dezelfde situatie.

Lilian BRASSIER (22, Brest) – MW: 4 miljoen
Of zoekt Club haar heil opnieuw in de Ligue 1? Het profiel van Brassier doet alleszins wat denken aan dat van Nsoki. Zo wordt ook hij bij Brest af en toe ingezet als linksachter, hoewel de toekomst van de Fransman duidelijk centraal achterin ligt. Een tijdje terug klonk het dat teams uit de Serie A op de loer lagen, maar intussen blijft het toch al een tijdje stil. Nog in Frankrijk is Maxime Estève wellicht te duur.



Jorge CUENCA (22, Villareal) – MW: 8 miljoen
De grootste vis bewaren we voor het laatst. Een jaar voor Ferran Jutgla er neerstreek trok Cuenca van Barcelona B naar Villareal, dat hem het voorbije seizoen uitleende aan Getafe. Dat wil de voormalig belofteninternational graag definitief overnemen, alleen ligt Unai Emery nog dwars. Nochtans gaat ook Cuenca zelf liever elders zijn kans, én moet Villareal de loonkost drukken. Een kans om toe te slaan?

Marktwaarden volgens www.transfermarkt.be

LEES OOK: Geweldig: oude foto Club-aanwinst duikt op, fans jubelen

Wie van deze 7 vindt u de beste optie voor Club?

Meest recent

'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

17
17
Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

47
47
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

148
148
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

52
52
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

311
311
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

61
61
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

684
684
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

98
98
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

250
250
Anderlecht speelt met vuur: rode kaart doet La Louvière das om

RSC Anderlecht heeft de competitie geopend met een verdiende thuiszege tegen La Louvière: ...

191
191
'Cruciaal nieuws Kompany: Kane neemt toekomstbeslissing'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

237
237
Club Brugge betaalt 12 miljoen voor Leko’s nachtmerrie

Club Brugge betaalde zo'n 10 miljoen euro voor Freddie Potts, een bedrag dat via bonussen kan ...

697
697
Anderlecht benadeeld door arbitrage? De Bilde duidelijk

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League leverde meteen de nodige VAR-interventies op. Ook in ...

334
334
Lotto Park ontdekt potentiële patron: "Echt een topper"

Na drie Europese wedstrijden, is RSC Anderlecht ook aan het nieuwe seizoen begonnen in eigen land. ...

299
299
Transferschreeuw bij KVM: "Was ik sportief directeur of CEO ..."

Bij KV Mechelen is het nieuwe seizoen met een domper van start gegaan. Na een flauwe prestatie ...

183
183
Kampioen nú al gekend? "Club Brugge met 10 punten los"

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, het seizoen 2026-2027 is officieel van start gegaan. Het ...

422
422
Bruno roteert bij Anderlecht: vier wissels in basisploeg

RSC Anderlecht trapt zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League op gang. De recordkampioen ...

144
144
Meteen zware kater voor Genk, rode kaart nekt Simons en co

Zondagnamiddag stonden om 16u twee duels van de openingsspeeldag in de Jupiler Pro League op het ...

257
257
'Beveren vindt nieuwe spits, Italianen kloppen aan bij Union'

De Jupiler Pro League is dit weekend van start gegaan, maar de eersteklassers blijven ondertussen ...

101
101
Enorme metamorfose bij winnend Gent: "Grote stap vooruit"

AA Gent heeft een goede start van het seizoen genomen. Na degelijke resultaten in Europa wonnen de ...

149
149
Mokio bevrijdt Ajax in Zwolle, bizarre namiddag Godts

Net zoals de Jupiler Pro League is dit weekend ook de Nederlandse Eredivisie weer op gang getrokken. ...

75
75
Droomdebuut! Karetsas steelt de show met parel tegen Tzolis

Terwijl de Jupiler Pro League dit weekend weer van start ging, zijn de clubs uit de Europese ...

454
454
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

1335
1335
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

92
92
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

79
79

Meer sportnieuws