Club maakt haast: 7 opvolgers voor Nsoki

982 stemmen
Club maakt haast: 7 opvolgers voor Nsoki

In het zog van Charles De Ketelaere trok ook Stanley Nsoki zopas de poorten van Jan Breydel achter zich dicht. Een donderslag bij heldere hemel voor de buitenwereld, met als gevolg dat er weinig geruchten de ronde doen over zijn potentiële opvolgers. Intern was Club Brugge, dat de kassa nog maar eens ziet rinkelen, echter ongetwijfeld voorbereid op het abrupt afscheid van de wisselvallige Fransman. Om hem te vervangen pronken de volgende zeven namen wellicht op Vincent Mannaert zijn shortlist.


Dat de landskampioen op zoek gaat naar een opvolger staat tenslotte buiten kijf. Meer nog: er is enige haast mee gemoeid. Niet alleen was Nsoki ondanks zijn mindere momenten een van de vaste steunpilaren in het defensief trio, ook mét de linkspoot nog op post plots op wankele poten, Carl Hoefkens heeft amper alternatieven voorhanden. Tenzij hij Federico Ricca terug opvist is de jonge Abakar Sylla nu zelfs de enige linksbenige verdediger in de kern. Zondag in Eupen kwam nieuwe linksachter Bjorn Meijer reeds Nsoki aflossen, eventueel kan ook Éder Balanta er depanneren. Andere noodoplossingen zoals Brandon Mechele, de net herstelde Denis Odoi of jonkies Owen Otasowie en Noah Mbamba staan er allen dan weer tegen hun voet – en evenmin op hun natuurlijke positie. Kersverse aanwinst Joel Ordóñez tot slot is vooral een optie op de toekomst.



Met de 12 miljoen die Nsoki opbrengt moet Mannaert dus dringend aan de slag. De kat even uit de boom kijken is dit keer uit den boze, een direct inzetbare versterking staat er liever vandaag dan morgen. Het gewenste profiel is alvast duidelijk: een atletische linkspoot mét opbouwende kwaliteiten. Bij voorkeur geen al te oud exemplaar, wel iemand die in navolging van eerder ook Odilon Kossounou op termijn centen in het laatje brengt – weliswaar geen noodzaak. Net zoals de nieuwe spits en verhoopte komst van Sander Berge mag die operatie trouwens gerust wat kosten, al lijkt Blauw-Zwart niet van plan om haar inkomsten meteen weer integraal te investeren. Hoewel het licht geregeld uitging en hij af en toe door de ondergrens zakte, wordt het alleszins geen makkelijke opdracht om Nsoki te vervangen. Mogelijk kunnen onderstaande pistes een handje helpen.

Jhon LUCUMI (24, KRC Genk) – MW: 9 miljoen
De bovenstaande beschrijving lijkt haast op Lucumi zijn lijf geschreven, alleen zou het ons verbazen mocht Genk meewerken aan een transfer richting een rechtstreekse concurrent. Nochtans staat het vast dat de Colombiaan deze zomer vertrekt. Genoeg gegadigden in het buitenland, maar wat als Club met het beste voorstel op de proppen komt? Hoe dan ook zou de landskampioen een surplus betalen.

Siebe VAN DER HEYDEN (24, Union) – MW: 3 miljoen
Blauw-Zwart plukte al Casper Nielsen weg bij de titeluitdager van vorig seizoen. Doet het dat kunstje nog eens over? Van der Heyden schopte het dankzij het sprookje van Union zelfs tot Rode Duivel, al verloor hij later zijn plek. Vandaag is de publiekslieveling terug titularis, voorlopig althans. Beperkter in de opbouw, doch met een Belgisch paspoort als handige troef. In de jeugd zelfs kort bij Club actief.



Elias COBBAUT (24, Parma) – MW: 3 miljoen
Cobbaut zijn verleden bij Anderlecht ligt vermoedelijk dan ook een pak gevoeliger. Deze zomer ruilde hij het Lotto Park definitief in voor de Italiaanse tweedeklasser Parma, wat daarom niet per se betekent dat onze landgenoot daar aan boord blijft. Eerder werd de eenmalig Rode Duivel alvast reeds gelinkt aan Feyenoord. Parma wil hem wel niet zomaar laten vertrekken. Volgt hij in de voetsporen van Odoi?

Jan VERTONGHEN (35, Benfica) – MW: 2 miljoen
De laatste Belg in onze lijst. Gezien zijn leeftijd de vreemde eind in de bijt ook, maar voor Vertonghen maakt Bart Verhaeghe graag een uitzondering. In de afgelopen campagne stond de recordinternational doorgaans wel nog gewoon in de basis bij Benfica. Een stunt dus, die weliswaar meer in het kraam van Antwerp past. Daar schiet maatje Alderweireld qua snelheid en wendbaarheid voorlopig niks tekort.



Mads Bech SÖRENSEN (23, Brentford) – MW: 5 miljoen
Gaat net als Lucumi in Genk zijn laatste contractjaar in bij het Deens getinte Brentford, waar Sörensen bovendien niet altijd zeker is van een basisplaats. Misschien peperen Nielsen en Andreas Skov Olsen de grote inworpspecialist wel in dat Jan Breydel de ideale plek vormt om een WK-ticket af te dwingen? Een divisie lager in Engeland zit Jacob Greaves, eveneens een interessant target, in dezelfde situatie.

Lilian BRASSIER (22, Brest) – MW: 4 miljoen
Of zoekt Club haar heil opnieuw in de Ligue 1? Het profiel van Brassier doet alleszins wat denken aan dat van Nsoki. Zo wordt ook hij bij Brest af en toe ingezet als linksachter, hoewel de toekomst van de Fransman duidelijk centraal achterin ligt. Een tijdje terug klonk het dat teams uit de Serie A op de loer lagen, maar intussen blijft het toch al een tijdje stil. Nog in Frankrijk is Maxime Estève wellicht te duur.



Jorge CUENCA (22, Villareal) – MW: 8 miljoen
De grootste vis bewaren we voor het laatst. Een jaar voor Ferran Jutgla er neerstreek trok Cuenca van Barcelona B naar Villareal, dat hem het voorbije seizoen uitleende aan Getafe. Dat wil de voormalig belofteninternational graag definitief overnemen, alleen ligt Unai Emery nog dwars. Nochtans gaat ook Cuenca zelf liever elders zijn kans, én moet Villareal de loonkost drukken. Een kans om toe te slaan?

Marktwaarden volgens www.transfermarkt.be

LEES OOK: Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

Wie van deze 7 vindt u de beste optie voor Club?

Meest recent

Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

31
31
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

45
45
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

171
171
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

25
25
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

190
190
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

495
495
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

261
261
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

333
333
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

63
63
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

105
105
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

147
147
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

58
58
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

114
114
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

174
174
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

133
133
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

85
85
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

451
451
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

158
158
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

34
34
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

85
85
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

341
341
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

323
323
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

109
109
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

164
164
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

128
128

Meer sportnieuws