De Ketelaere krijgt metéén stevig signaal bij AC Milan

door
De Ketelaere krijgt metéén stevig signaal bij AC Milan

Charles De Ketelaere werd dinsdag officieel voorgesteld bij AC Milan. “Il Milan prima di tutto.” Milan boven alles. Na een uitgebreide telenovela die maandenlang duurde, heeft de Rode Duivel dan eindelijk zijn droomtransfer beet. Bij AC Milan wordt De Ketelaere vooral aanzien als een aanvallende middenvelder en als nummer tien. En in dat compartiment liggen er veel kansen voor de 21-jarige. Al zal de immense druk op zijn schouders vanaf dag één loodzwaar wegen.


CONCURRENTIESLAG MET DIAZ

Charles De Ketelaere zal bij AC Milan moeten concurreren met nieuwkomer Yacine Adli en vooral Brahim Diaz. Die laatste lag vorig seizoen in balans voor de positie als aanvallende middenvelder met de ondertussen vertrokken Frank Kessié (FC Barcelona) en Rade Krunic, hoewel deze twee middenvelders ook veel minuten maakten in een meer teruggetrokken rol. Diaz speelde vorig seizoen het vaakst als nummer tien bij de Rossoneri en daarom is Spanjaard, meer dan Adli, in deze fase van het seizoen de grootste concurrent voor De Ketelaere.



HET ENIGMA VAN AC MILAN

Brahim Diaz, opgeleid bij Manchester City, wordt al voor het derde opeenvolgende seizoen uitgeleend door Real Madrid aan AC Milan, maar een grote indruk maakte hij (nog) niet in San Siro. Zijn groot talent en immens potentieel staat weliswaar buiten kijf, maar elk jaar hangen er onvermijdelijk grote vraagtekens rond hem. Diaz geniet ook een groot vertrouwen binnen de club maar zijn prestaties in de voorbije twee seizoenen waren bijzonder wisselvallig.

Zijn laatste doelpunt in competitieverband dateert namelijk van in september (Spezia) en zijn laatste doelpunt van december (Genoa). De statistieken van Brahim Diaz zijn daarom verre van indrukwekkend, met 11 goals en 8 assists in 79 wedstrijden voor AC Milan, maar nog meer zorgwekkend is zijn beperkte achterliggende bijdrage en meerwaarde op het veld. Voorlopig lost Diaz dus helemaal de verwachtingen niet in op Milanello.



Daarom blijft Brahim Diaz een enigma bij AC Milan. Hij wisselt de meest indrukwekkende wedstrijden af, hij blonk onder meer uit met een doelpunt in de Champions League tegen Liverpool, met onvermijdelijke tegenvallende matchen. Desondanks blijft Stefano Pioli rotsvast geloven in de getalenteerde Spanjaard en geeft de trainer hem nog steeds veel vertrouwen. Diaz wil dat grote vertrouwen van Pioli dan ook terugbetalen, maar zo gemakkelijk gaat dat niet.

IMMENSE DRUK IN MILAAN

Brahim Diaz startte hongerig en ambitieuzer dan ooit aan de huidige seizoensvoorbereiding, dit met als doel om voor eens en altijd zijn stempel te kunnen drukken bij AC Milan. Maar in de oefenwedstrijden zijn Diaz’ prestaties erg matig te noemen, zonder overdrijven zelfs slecht. “Vergeet hem”, zei clubicoon Dejan Savicevic al eerder. Op die manier is de positie van aanvallende middenvelder in de ploeg van Stefano Pioli een groot probleem, en daar kan Charles De Ketelaere dus van profiteren.

De kersverse miljoenenaankoop van AC Milan krijgt aldus een vrijgeleide om een basisplaats op te eisen in San Siro en dat is dan ook de algemene verwachting van de club, een basissom van 32 miljoen euro blijft in elk geval ook voor de Milanezen een groot bedrag, maar tevens van de veeleisende en strenge Italiaanse media. En ook vanuit België worden er hoge verwachtingen gesteld rond De Ketelaere in het shirt van AC Milan.



Gazetta dello Sport
contacteerde in de voorbije weken namelijk verschillende Belgische voetbalfiguren, die stuk voor stuk mooie woorden klaar hadden voor Charles De Ketelaere. Walter Meeuws en Enzo Scifo vergeleken hem qua speelstijl met de Braziliaan Kaka: “Vooral op fysiek niveau en met zijn présence. En net als Kaka is hij sterk met de bal aan de voet”, aldus Meeuws. “Hij is groot, technisch sterk, snel met de bal aan de voet, intelligent en ook veelzijdig”, dixit Scifo. Vital Borkelmans nam dan weer Francesco Totti aan als een soort van benchmark. “Ik beschouw hem een beetje als de Belgische Totti. Hij ziet passes die anderen niet zien, en hij is technisch begaafd.”

Dat zijn mooie woorden en uitspraken van Enzo Scifo, Walter Meeuws en Vital Borkelmans over Charles De Ketelaere, die in de voorbije weken gretig werden overgenomen in de Italiaanse pers. Zodoende neemt de druk al meteen toe op de 21-jarige, die bij AC Milan in een totaal andere (voetbal)wereld wordt ondergedompeld en zich bijgevolg eerst een tijdje zal moeten aanpassen. De immer coole De Ketelaere zal er alles aan doen om te slagen in het rood-zwarte shirt van Milan, al de druk ongetwijfeld van een totaal andere grootorde zijn als die bij Club Brugge.

LEES OOK: 'Atalanta in shock: CDK flirt met brutale exit'

Zal De Ketelaere slagen bij AC Milan?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

81
81
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

166
166
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

99
99
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

60
60
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

26
26
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1073
1073
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

180
180
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

210
210
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

297
297
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

31
31
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

153
153
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

712
712
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

36
36
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

40
40
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

182
182
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

101
101
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

126
126
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

118
118
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

122
122
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

128
128
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

322
322
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

38
38
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

328
328
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

186
186

Meer sportnieuws