De Ketelaere krijgt metéén stevig signaal bij AC Milan

585
De Ketelaere krijgt metéén stevig signaal bij AC Milan

Charles De Ketelaere werd dinsdag officieel voorgesteld bij AC Milan. “Il Milan prima di tutto.” Milan boven alles. Na een uitgebreide telenovela die maandenlang duurde, heeft de Rode Duivel dan eindelijk zijn droomtransfer beet. Bij AC Milan wordt De Ketelaere vooral aanzien als een aanvallende middenvelder en als nummer tien. En in dat compartiment liggen er veel kansen voor de 21-jarige. Al zal de immense druk op zijn schouders vanaf dag één loodzwaar wegen.


CONCURRENTIESLAG MET DIAZ

Charles De Ketelaere zal bij AC Milan moeten concurreren met nieuwkomer Yacine Adli en vooral Brahim Diaz. Die laatste lag vorig seizoen in balans voor de positie als aanvallende middenvelder met de ondertussen vertrokken Frank Kessié (FC Barcelona) en Rade Krunic, hoewel deze twee middenvelders ook veel minuten maakten in een meer teruggetrokken rol. Diaz speelde vorig seizoen het vaakst als nummer tien bij de Rossoneri en daarom is Spanjaard, meer dan Adli, in deze fase van het seizoen de grootste concurrent voor De Ketelaere.



HET ENIGMA VAN AC MILAN

Brahim Diaz, opgeleid bij Manchester City, wordt al voor het derde opeenvolgende seizoen uitgeleend door Real Madrid aan AC Milan, maar een grote indruk maakte hij (nog) niet in San Siro. Zijn groot talent en immens potentieel staat weliswaar buiten kijf, maar elk jaar hangen er onvermijdelijk grote vraagtekens rond hem. Diaz geniet ook een groot vertrouwen binnen de club maar zijn prestaties in de voorbije twee seizoenen waren bijzonder wisselvallig.

Zijn laatste doelpunt in competitieverband dateert namelijk van in september (Spezia) en zijn laatste doelpunt van december (Genoa). De statistieken van Brahim Diaz zijn daarom verre van indrukwekkend, met 11 goals en 8 assists in 79 wedstrijden voor AC Milan, maar nog meer zorgwekkend is zijn beperkte achterliggende bijdrage en meerwaarde op het veld. Voorlopig lost Diaz dus helemaal de verwachtingen niet in op Milanello.



Daarom blijft Brahim Diaz een enigma bij AC Milan. Hij wisselt de meest indrukwekkende wedstrijden af, hij blonk onder meer uit met een doelpunt in de Champions League tegen Liverpool, met onvermijdelijke tegenvallende matchen. Desondanks blijft Stefano Pioli rotsvast geloven in de getalenteerde Spanjaard en geeft de trainer hem nog steeds veel vertrouwen. Diaz wil dat grote vertrouwen van Pioli dan ook terugbetalen, maar zo gemakkelijk gaat dat niet.

IMMENSE DRUK IN MILAAN

Brahim Diaz startte hongerig en ambitieuzer dan ooit aan de huidige seizoensvoorbereiding, dit met als doel om voor eens en altijd zijn stempel te kunnen drukken bij AC Milan. Maar in de oefenwedstrijden zijn Diaz’ prestaties erg matig te noemen, zonder overdrijven zelfs slecht. “Vergeet hem”, zei clubicoon Dejan Savicevic al eerder. Op die manier is de positie van aanvallende middenvelder in de ploeg van Stefano Pioli een groot probleem, en daar kan Charles De Ketelaere dus van profiteren.

De kersverse miljoenenaankoop van AC Milan krijgt aldus een vrijgeleide om een basisplaats op te eisen in San Siro en dat is dan ook de algemene verwachting van de club, een basissom van 32 miljoen euro blijft in elk geval ook voor de Milanezen een groot bedrag, maar tevens van de veeleisende en strenge Italiaanse media. En ook vanuit België worden er hoge verwachtingen gesteld rond De Ketelaere in het shirt van AC Milan.



Gazetta dello Sport
contacteerde in de voorbije weken namelijk verschillende Belgische voetbalfiguren, die stuk voor stuk mooie woorden klaar hadden voor Charles De Ketelaere. Walter Meeuws en Enzo Scifo vergeleken hem qua speelstijl met de Braziliaan Kaka: “Vooral op fysiek niveau en met zijn présence. En net als Kaka is hij sterk met de bal aan de voet”, aldus Meeuws. “Hij is groot, technisch sterk, snel met de bal aan de voet, intelligent en ook veelzijdig”, dixit Scifo. Vital Borkelmans nam dan weer Francesco Totti aan als een soort van benchmark. “Ik beschouw hem een beetje als de Belgische Totti. Hij ziet passes die anderen niet zien, en hij is technisch begaafd.”

Dat zijn mooie woorden en uitspraken van Enzo Scifo, Walter Meeuws en Vital Borkelmans over Charles De Ketelaere, die in de voorbije weken gretig werden overgenomen in de Italiaanse pers. Zodoende neemt de druk al meteen toe op de 21-jarige, die bij AC Milan in een totaal andere (voetbal)wereld wordt ondergedompeld en zich bijgevolg eerst een tijdje zal moeten aanpassen. De immer coole De Ketelaere zal er alles aan doen om te slagen in het rood-zwarte shirt van Milan, al de druk ongetwijfeld van een totaal andere grootorde zijn als die bij Club Brugge.

LEES OOK: De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Zal De Ketelaere slagen bij AC Milan?

Meest recent

Kevin De Bruyne maakt furore als invaller bij Napoli

Kevin De Bruyne beleefde vanavond bij Napoli een wedstrijd met twee gezichten. De Rode Duivel begon ...

0
0
Straffe stoot van Mbangula: "Hopelijk niet de laatste"

Na een veelbelovende start van zijn carrière bij Juventus had Samuel Mbangula het de laatste ...

4
4
Overmars duikt plots op: de rel die zijn carrière veranderde

Marc Overmars was jarenlang een van de grootste namen in het Nederlandse voetbal. Bij Ajax groeide ...

27
27
Club Brugge mag nu al dromen van stevige CL-opsteker

Voor Club Brugge is de Champions League de laatste jaren het favoriete speelterrein geworden. ...

61
61
Kompany is weer thuis: Bayern maakt diagnose bekend

Er heersten de voorbije dagen grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany. Onze landgenoot ...

102
102
OHL Women beleeft weer zwarte avond in Champions League

Het lijkt niet de campagne van OHL Women te gaan worden in de Champions League. Nadat ze nog ...

44
44
Sensatie in San Siro: Mbangula velt Milan met hattrick

AC Milan heeft woensdagavond een zeer slechte zaak gedaan in de Italiaanse titelstrijd. Het leed ...

47
47
"Tielemans zal spijt hebben van zijn keuze voor Man Utd"

Komend weekend wacht Manchester United in de Premier League een lastige verplaatsing naar Chelsea en ...

67
67
Cristiano Ronaldo valt alsnog in prijzen op Gouden Bal

Hij beschouwt zichzelf nog altijd als wellicht de beste speler ter wereld, maar de rest van de ...

41
41
Anderlecht-fans maken statement na pandoering in Gent

Anderlecht lijkt weer op de rand van een crisis te staan nadat het vorig weekend een 4-0 om de oren ...

237
237
'Mignolet schiet in actie voor revelatie Standard'

Standard gaat door een moeilijke periode, want het leed vorig weekend in Genk al zijn vierde ...

133
133
Club zet nieuwe stap in CL en doet monden openvallen

Club Brugge wist de voorbije twee seizoenen telkens net de league phase van de Champions League te ...

482
482
Geen Stassin of Vermant: "Hij wordt de spits van Duivels"

Romelu Lukaku komt bij Fenerbahçe dit seizoen weinig aan spelen toe en is ondertussen ook al ...

202
202
Verheye ziet nog één manco bij de Spor: "Dan rustig seizoen"

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen Beerschot, dat ...

39
39
FC Barcelona krijgt zeer bizarre straf na affaire-Alvarez

De voorbije transferzomer bracht heel wat toptransfers, maar ook enkele grote deals die uiteindelijk ...

30
30
Jong Genk zal balen na heenmatch in Youth League

De voorbije weken maakte Club NXT alweer indruk in de Youth League door een zeven op negen te ...

134
134
Deschacht opnieuw onder vuur: "Moet hij ons belachelijk maken?"

Olivier Deschacht kreeg de voorbije tijd heel wat kritiek nadat hij in de podcast Ongefilterd liet ...

189
189
Alderweireld lyrisch: "Bijna schandalig hoe goed hij is"

Harry Kane heeft met het winnen van de Gouden Bal de ultieme erkenning gekregen voor zijn ...

101
101
Voorzitter Bayern schetst heel opvallend beeld over Kompany

Vincent Kompany heeft al heel veel indruk gemaakt bij Bayern München. Dat blijkt uit de lovende ...

221
221
'Westerlo wil uitpakken met volgende knaltransfer'

KVC Westerlo is zeer goed bezig en de Kemphanen hebben er op het eerste zicht wel een goede mercato ...

96
96
OH Leuven voor cruciaal duel: "Winnen is een must"

In het vrouwenvoetbal staat OH Leuven voor een cruciaal duel in de Champions League. Ze nemen het ...

8
8
Barça-Real zindert na: spelleiding ging in de fout

De Spaanse scheidsrechterscommissie CTA heeft toegegeven dat João Cancelo tijdens de ...

54
54
'Waanzinnig bod van Europese topclub op Alvarez'

Gaat Julian Alvarez Arsenal dan toch verlaten in 2027? De Argentijnse aanvaller was graag naar FC ...

50
50
Dé teleurstelling in JPL tot dusver? "Met zo'n goede ploeg..."

Komend weekend zijn we al toe aan de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. Dat betekent dat de ...

177
177
Beerput bij KVDO? Apache legt gevoelige rol Vannieuwkerke bloot

Karl Vannieuwkerke is veel meer dan een bekend televisiegezicht in het verhaal rond KV Diksmuide ...

107
107

Meer sportnieuws