De Ketelaere krijgt metéén stevig signaal bij AC Milan

585
De Ketelaere krijgt metéén stevig signaal bij AC Milan

Charles De Ketelaere werd dinsdag officieel voorgesteld bij AC Milan. “Il Milan prima di tutto.” Milan boven alles. Na een uitgebreide telenovela die maandenlang duurde, heeft de Rode Duivel dan eindelijk zijn droomtransfer beet. Bij AC Milan wordt De Ketelaere vooral aanzien als een aanvallende middenvelder en als nummer tien. En in dat compartiment liggen er veel kansen voor de 21-jarige. Al zal de immense druk op zijn schouders vanaf dag één loodzwaar wegen.


CONCURRENTIESLAG MET DIAZ

Charles De Ketelaere zal bij AC Milan moeten concurreren met nieuwkomer Yacine Adli en vooral Brahim Diaz. Die laatste lag vorig seizoen in balans voor de positie als aanvallende middenvelder met de ondertussen vertrokken Frank Kessié (FC Barcelona) en Rade Krunic, hoewel deze twee middenvelders ook veel minuten maakten in een meer teruggetrokken rol. Diaz speelde vorig seizoen het vaakst als nummer tien bij de Rossoneri en daarom is Spanjaard, meer dan Adli, in deze fase van het seizoen de grootste concurrent voor De Ketelaere.



HET ENIGMA VAN AC MILAN

Brahim Diaz, opgeleid bij Manchester City, wordt al voor het derde opeenvolgende seizoen uitgeleend door Real Madrid aan AC Milan, maar een grote indruk maakte hij (nog) niet in San Siro. Zijn groot talent en immens potentieel staat weliswaar buiten kijf, maar elk jaar hangen er onvermijdelijk grote vraagtekens rond hem. Diaz geniet ook een groot vertrouwen binnen de club maar zijn prestaties in de voorbije twee seizoenen waren bijzonder wisselvallig.

Zijn laatste doelpunt in competitieverband dateert namelijk van in september (Spezia) en zijn laatste doelpunt van december (Genoa). De statistieken van Brahim Diaz zijn daarom verre van indrukwekkend, met 11 goals en 8 assists in 79 wedstrijden voor AC Milan, maar nog meer zorgwekkend is zijn beperkte achterliggende bijdrage en meerwaarde op het veld. Voorlopig lost Diaz dus helemaal de verwachtingen niet in op Milanello.



Daarom blijft Brahim Diaz een enigma bij AC Milan. Hij wisselt de meest indrukwekkende wedstrijden af, hij blonk onder meer uit met een doelpunt in de Champions League tegen Liverpool, met onvermijdelijke tegenvallende matchen. Desondanks blijft Stefano Pioli rotsvast geloven in de getalenteerde Spanjaard en geeft de trainer hem nog steeds veel vertrouwen. Diaz wil dat grote vertrouwen van Pioli dan ook terugbetalen, maar zo gemakkelijk gaat dat niet.

IMMENSE DRUK IN MILAAN

Brahim Diaz startte hongerig en ambitieuzer dan ooit aan de huidige seizoensvoorbereiding, dit met als doel om voor eens en altijd zijn stempel te kunnen drukken bij AC Milan. Maar in de oefenwedstrijden zijn Diaz’ prestaties erg matig te noemen, zonder overdrijven zelfs slecht. “Vergeet hem”, zei clubicoon Dejan Savicevic al eerder. Op die manier is de positie van aanvallende middenvelder in de ploeg van Stefano Pioli een groot probleem, en daar kan Charles De Ketelaere dus van profiteren.

De kersverse miljoenenaankoop van AC Milan krijgt aldus een vrijgeleide om een basisplaats op te eisen in San Siro en dat is dan ook de algemene verwachting van de club, een basissom van 32 miljoen euro blijft in elk geval ook voor de Milanezen een groot bedrag, maar tevens van de veeleisende en strenge Italiaanse media. En ook vanuit België worden er hoge verwachtingen gesteld rond De Ketelaere in het shirt van AC Milan.



Gazetta dello Sport
contacteerde in de voorbije weken namelijk verschillende Belgische voetbalfiguren, die stuk voor stuk mooie woorden klaar hadden voor Charles De Ketelaere. Walter Meeuws en Enzo Scifo vergeleken hem qua speelstijl met de Braziliaan Kaka: “Vooral op fysiek niveau en met zijn présence. En net als Kaka is hij sterk met de bal aan de voet”, aldus Meeuws. “Hij is groot, technisch sterk, snel met de bal aan de voet, intelligent en ook veelzijdig”, dixit Scifo. Vital Borkelmans nam dan weer Francesco Totti aan als een soort van benchmark. “Ik beschouw hem een beetje als de Belgische Totti. Hij ziet passes die anderen niet zien, en hij is technisch begaafd.”

Dat zijn mooie woorden en uitspraken van Enzo Scifo, Walter Meeuws en Vital Borkelmans over Charles De Ketelaere, die in de voorbije weken gretig werden overgenomen in de Italiaanse pers. Zodoende neemt de druk al meteen toe op de 21-jarige, die bij AC Milan in een totaal andere (voetbal)wereld wordt ondergedompeld en zich bijgevolg eerst een tijdje zal moeten aanpassen. De immer coole De Ketelaere zal er alles aan doen om te slagen in het rood-zwarte shirt van Milan, al de druk ongetwijfeld van een totaal andere grootorde zijn als die bij Club Brugge.

LEES OOK: 'Verrassende transferoptie voor Saelemaekers'

Zal De Ketelaere slagen bij AC Milan?

Meest recent

Union kondigt nog late vertrekker aan

Union heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten. Aan inkomende zijde lijkt het huiswerk er ...

35
35
Charleroi shopt in Premier League, STVV haalt nog WK-ganger

Charleroi is voorlopig dé verrassing van het seizoensbegin in de Jupiler Pro League. De ...

16
16
'Transfersoap Fofana eindelijk voorbij: transfersom bekend'

Er ontspon zich deze zomer een heuse transfersoap rond Malick Fofana. Ondanks een seizoen dat ...

41
41
Ordoñez doet boekje open over gemiste transfer en blessure

Bij Club Brugge lijken ze behoudens grote verrassingen klaar te zijn met hun mercato. Het zag deze ...

71
71
Genk slijt overbodige pion, Antwerp shopt bij Barça

In ons land is de transfermarkt in principe nog enkele dagen open, maar toch ronden ook heel wat ...

68
68
Toptransfer voor David, Man City haalt nog een winger

In de grote competities worden op de valreep nog heel wat transfers afgesloten, waarbij ook de ...

58
58
'Sibierski tovert nog verrassende middenvelder uit hoed'

Het is nog een bijzonder druk einde van de transferperiode voor Anderlecht. Dat wist dinsdag met ...

565
565
'Fofana maakt keuze na bizarre transfersituatie'

Het werd voor Malick Fofana nog een zeer drukke deadline day, want de flankaanvaller staat op het ...

107
107
Stassin heeft op de valreep knaltransfer nog beet

In vele landen sluit de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren en dus worden er op de valreep nog ...

72
72
Peter Vandenbempt's onthulling slaat in als een bom

Peter Vandenbempt kennen we vandaag als één van de vertrouwde stemmen van het ...

150
150
KRC Genk maakt vertrek van Steuckers wereldkundig

KRC Genk heeft een oplossing gevonden voor Jarne Steuckers. De linkspoot zat volledig op een ...

148
148
Anderlecht heeft prijs: ervaren verdediger voorgesteld

Antoine Sibierski is bezig aan een heel actieve zomermercato bij RSC Anderlecht. De Fransman heeft ...

401
401
Juventus verwent fans met absolute toptransfer

Juventus is met een zes op zes goed begonnen in de Serie A, maar het is duidelijk dat er nog ...

67
67
KRC Genk en Liverpool maken megadeal bekend

Liverpool en KRC Genk hebben zopas de toptransfer van Lucca Brughmans meegedeeld. Genk ontvangt 33 ...

234
234
‘Van Bommel gooit De Bruyne per direct uit basis’

Mark van Bommel heeft zijn eerste gevoelige knoop bij de Rode Duivels al doorgehakt. Kevin De Bruyne ...

1243
1243
Standard maakt terugkeer publiekslieveling bekend

Standard kent een zeer drukke transferdag. De Rouches lieten Thomas Henry en Timothé Nkada ...

159
159
Tedesco haalt volgende Belg in huis

Domenico Tedesco heeft na Arthur Theate nog een Belgische speler aan de kern toegevoegd bij Bologna. ...

32
32
Westerlo raast door en heeft volgende speler te pakken

KVC Westerlo kent een héél drukke zomermercato. De Kemphanen hebben ondertussen hun ...

28
28
Fernandez-Pardo haalt slag thuis: "Hij wilde mij graag"

Matias Fernandez-Pardo heeft eindelijk zijn transfer helemaal beet. De Belgische aanvaller tekende ...

53
53
Hayen verwelkomt Belgische winger bij Burnley

Nicky Hayen is met een 1 op 9 zeer pover begonnen aan het seizoen bij Burnley. De Engelse ...

34
34
Twee vertrekkers bij Standard, aanwinst onderweg

Sportief directeur Marc Wilmots kent nog drukke dagen bij Standard. Hij heeft vandaag alvast nog ...

58
58
Romano kondigt zéér verrassende transfer Anderlecht aan

RSC Anderlecht heeft een volgende aanwinst beet. Transferspecialist Fabrizio Romano komt met zeer ...

549
549
Beveren haalt uit, vertrekkers bij Cercle en Zulte Waregem

Officieel transfernieuws bij SK Beveren en Zulte Waregem. Op de Freethiel hebben ze een nieuwe ...

98
98
'Uitgaand verkeer bij Anderlecht, Antwerp & Club Brugge'

Een handvol dagen voor de transfermarkt zijn deuren onherroepelijk weer sluit, draait de ...

401
401
'Plottwist bij AA Gent: Dean blijft alsnog op post'

Met de kwalificatie voor de Conference League en een vlekkeloze negen op negen mag AA Gent ...

198
198

Meer sportnieuws