De Ketelaere krijgt metéén stevig signaal bij AC Milan

door
De Ketelaere krijgt metéén stevig signaal bij AC Milan

Charles De Ketelaere werd dinsdag officieel voorgesteld bij AC Milan. “Il Milan prima di tutto.” Milan boven alles. Na een uitgebreide telenovela die maandenlang duurde, heeft de Rode Duivel dan eindelijk zijn droomtransfer beet. Bij AC Milan wordt De Ketelaere vooral aanzien als een aanvallende middenvelder en als nummer tien. En in dat compartiment liggen er veel kansen voor de 21-jarige. Al zal de immense druk op zijn schouders vanaf dag één loodzwaar wegen.


CONCURRENTIESLAG MET DIAZ

Charles De Ketelaere zal bij AC Milan moeten concurreren met nieuwkomer Yacine Adli en vooral Brahim Diaz. Die laatste lag vorig seizoen in balans voor de positie als aanvallende middenvelder met de ondertussen vertrokken Frank Kessié (FC Barcelona) en Rade Krunic, hoewel deze twee middenvelders ook veel minuten maakten in een meer teruggetrokken rol. Diaz speelde vorig seizoen het vaakst als nummer tien bij de Rossoneri en daarom is Spanjaard, meer dan Adli, in deze fase van het seizoen de grootste concurrent voor De Ketelaere.



HET ENIGMA VAN AC MILAN

Brahim Diaz, opgeleid bij Manchester City, wordt al voor het derde opeenvolgende seizoen uitgeleend door Real Madrid aan AC Milan, maar een grote indruk maakte hij (nog) niet in San Siro. Zijn groot talent en immens potentieel staat weliswaar buiten kijf, maar elk jaar hangen er onvermijdelijk grote vraagtekens rond hem. Diaz geniet ook een groot vertrouwen binnen de club maar zijn prestaties in de voorbije twee seizoenen waren bijzonder wisselvallig.

Zijn laatste doelpunt in competitieverband dateert namelijk van in september (Spezia) en zijn laatste doelpunt van december (Genoa). De statistieken van Brahim Diaz zijn daarom verre van indrukwekkend, met 11 goals en 8 assists in 79 wedstrijden voor AC Milan, maar nog meer zorgwekkend is zijn beperkte achterliggende bijdrage en meerwaarde op het veld. Voorlopig lost Diaz dus helemaal de verwachtingen niet in op Milanello.



Daarom blijft Brahim Diaz een enigma bij AC Milan. Hij wisselt de meest indrukwekkende wedstrijden af, hij blonk onder meer uit met een doelpunt in de Champions League tegen Liverpool, met onvermijdelijke tegenvallende matchen. Desondanks blijft Stefano Pioli rotsvast geloven in de getalenteerde Spanjaard en geeft de trainer hem nog steeds veel vertrouwen. Diaz wil dat grote vertrouwen van Pioli dan ook terugbetalen, maar zo gemakkelijk gaat dat niet.

IMMENSE DRUK IN MILAAN

Brahim Diaz startte hongerig en ambitieuzer dan ooit aan de huidige seizoensvoorbereiding, dit met als doel om voor eens en altijd zijn stempel te kunnen drukken bij AC Milan. Maar in de oefenwedstrijden zijn Diaz’ prestaties erg matig te noemen, zonder overdrijven zelfs slecht. “Vergeet hem”, zei clubicoon Dejan Savicevic al eerder. Op die manier is de positie van aanvallende middenvelder in de ploeg van Stefano Pioli een groot probleem, en daar kan Charles De Ketelaere dus van profiteren.

De kersverse miljoenenaankoop van AC Milan krijgt aldus een vrijgeleide om een basisplaats op te eisen in San Siro en dat is dan ook de algemene verwachting van de club, een basissom van 32 miljoen euro blijft in elk geval ook voor de Milanezen een groot bedrag, maar tevens van de veeleisende en strenge Italiaanse media. En ook vanuit België worden er hoge verwachtingen gesteld rond De Ketelaere in het shirt van AC Milan.



Gazetta dello Sport
contacteerde in de voorbije weken namelijk verschillende Belgische voetbalfiguren, die stuk voor stuk mooie woorden klaar hadden voor Charles De Ketelaere. Walter Meeuws en Enzo Scifo vergeleken hem qua speelstijl met de Braziliaan Kaka: “Vooral op fysiek niveau en met zijn présence. En net als Kaka is hij sterk met de bal aan de voet”, aldus Meeuws. “Hij is groot, technisch sterk, snel met de bal aan de voet, intelligent en ook veelzijdig”, dixit Scifo. Vital Borkelmans nam dan weer Francesco Totti aan als een soort van benchmark. “Ik beschouw hem een beetje als de Belgische Totti. Hij ziet passes die anderen niet zien, en hij is technisch begaafd.”

Dat zijn mooie woorden en uitspraken van Enzo Scifo, Walter Meeuws en Vital Borkelmans over Charles De Ketelaere, die in de voorbije weken gretig werden overgenomen in de Italiaanse pers. Zodoende neemt de druk al meteen toe op de 21-jarige, die bij AC Milan in een totaal andere (voetbal)wereld wordt ondergedompeld en zich bijgevolg eerst een tijdje zal moeten aanpassen. De immer coole De Ketelaere zal er alles aan doen om te slagen in het rood-zwarte shirt van Milan, al de druk ongetwijfeld van een totaal andere grootorde zijn als die bij Club Brugge.

LEES OOK: Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

Zal De Ketelaere slagen bij AC Milan?

Meest recent

Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

32
32
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

33
33
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

130
130
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

209
209
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

49
49
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

298
298
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

109
109
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

736
736
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

160
160
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

654
654
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

67
67
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

173
173
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

228
228
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

86
86
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

180
180
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

576
576
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

69
69
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

32
32
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

267
267
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

563
563
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

175
175
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

150
150
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

98
98

Meer sportnieuws