De Ketelaere krijgt metéén stevig signaal bij AC Milan

585 stemmen
De Ketelaere krijgt metéén stevig signaal bij AC Milan

Charles De Ketelaere werd dinsdag officieel voorgesteld bij AC Milan. “Il Milan prima di tutto.” Milan boven alles. Na een uitgebreide telenovela die maandenlang duurde, heeft de Rode Duivel dan eindelijk zijn droomtransfer beet. Bij AC Milan wordt De Ketelaere vooral aanzien als een aanvallende middenvelder en als nummer tien. En in dat compartiment liggen er veel kansen voor de 21-jarige. Al zal de immense druk op zijn schouders vanaf dag één loodzwaar wegen.


CONCURRENTIESLAG MET DIAZ

Charles De Ketelaere zal bij AC Milan moeten concurreren met nieuwkomer Yacine Adli en vooral Brahim Diaz. Die laatste lag vorig seizoen in balans voor de positie als aanvallende middenvelder met de ondertussen vertrokken Frank Kessié (FC Barcelona) en Rade Krunic, hoewel deze twee middenvelders ook veel minuten maakten in een meer teruggetrokken rol. Diaz speelde vorig seizoen het vaakst als nummer tien bij de Rossoneri en daarom is Spanjaard, meer dan Adli, in deze fase van het seizoen de grootste concurrent voor De Ketelaere.



HET ENIGMA VAN AC MILAN

Brahim Diaz, opgeleid bij Manchester City, wordt al voor het derde opeenvolgende seizoen uitgeleend door Real Madrid aan AC Milan, maar een grote indruk maakte hij (nog) niet in San Siro. Zijn groot talent en immens potentieel staat weliswaar buiten kijf, maar elk jaar hangen er onvermijdelijk grote vraagtekens rond hem. Diaz geniet ook een groot vertrouwen binnen de club maar zijn prestaties in de voorbije twee seizoenen waren bijzonder wisselvallig.

Zijn laatste doelpunt in competitieverband dateert namelijk van in september (Spezia) en zijn laatste doelpunt van december (Genoa). De statistieken van Brahim Diaz zijn daarom verre van indrukwekkend, met 11 goals en 8 assists in 79 wedstrijden voor AC Milan, maar nog meer zorgwekkend is zijn beperkte achterliggende bijdrage en meerwaarde op het veld. Voorlopig lost Diaz dus helemaal de verwachtingen niet in op Milanello.



Daarom blijft Brahim Diaz een enigma bij AC Milan. Hij wisselt de meest indrukwekkende wedstrijden af, hij blonk onder meer uit met een doelpunt in de Champions League tegen Liverpool, met onvermijdelijke tegenvallende matchen. Desondanks blijft Stefano Pioli rotsvast geloven in de getalenteerde Spanjaard en geeft de trainer hem nog steeds veel vertrouwen. Diaz wil dat grote vertrouwen van Pioli dan ook terugbetalen, maar zo gemakkelijk gaat dat niet.

IMMENSE DRUK IN MILAAN

Brahim Diaz startte hongerig en ambitieuzer dan ooit aan de huidige seizoensvoorbereiding, dit met als doel om voor eens en altijd zijn stempel te kunnen drukken bij AC Milan. Maar in de oefenwedstrijden zijn Diaz’ prestaties erg matig te noemen, zonder overdrijven zelfs slecht. “Vergeet hem”, zei clubicoon Dejan Savicevic al eerder. Op die manier is de positie van aanvallende middenvelder in de ploeg van Stefano Pioli een groot probleem, en daar kan Charles De Ketelaere dus van profiteren.

De kersverse miljoenenaankoop van AC Milan krijgt aldus een vrijgeleide om een basisplaats op te eisen in San Siro en dat is dan ook de algemene verwachting van de club, een basissom van 32 miljoen euro blijft in elk geval ook voor de Milanezen een groot bedrag, maar tevens van de veeleisende en strenge Italiaanse media. En ook vanuit België worden er hoge verwachtingen gesteld rond De Ketelaere in het shirt van AC Milan.



Gazetta dello Sport
contacteerde in de voorbije weken namelijk verschillende Belgische voetbalfiguren, die stuk voor stuk mooie woorden klaar hadden voor Charles De Ketelaere. Walter Meeuws en Enzo Scifo vergeleken hem qua speelstijl met de Braziliaan Kaka: “Vooral op fysiek niveau en met zijn présence. En net als Kaka is hij sterk met de bal aan de voet”, aldus Meeuws. “Hij is groot, technisch sterk, snel met de bal aan de voet, intelligent en ook veelzijdig”, dixit Scifo. Vital Borkelmans nam dan weer Francesco Totti aan als een soort van benchmark. “Ik beschouw hem een beetje als de Belgische Totti. Hij ziet passes die anderen niet zien, en hij is technisch begaafd.”

Dat zijn mooie woorden en uitspraken van Enzo Scifo, Walter Meeuws en Vital Borkelmans over Charles De Ketelaere, die in de voorbije weken gretig werden overgenomen in de Italiaanse pers. Zodoende neemt de druk al meteen toe op de 21-jarige, die bij AC Milan in een totaal andere (voetbal)wereld wordt ondergedompeld en zich bijgevolg eerst een tijdje zal moeten aanpassen. De immer coole De Ketelaere zal er alles aan doen om te slagen in het rood-zwarte shirt van Milan, al de druk ongetwijfeld van een totaal andere grootorde zijn als die bij Club Brugge.

LEES OOK: ‘Mika Godts geeft groen licht voor monstertransfer’

Zal De Ketelaere slagen bij AC Milan?

Meest recent

Onyedika vertrekt na 183 duels: Club vangt aardige som

Club Brugge heeft afscheid genomen van één van zijn vaste krachten. Zondagnamiddag ...

11
11
Romelu Lukaku brengt met zinderende video fans tot kookpunt

De situatie van Romelu Lukaku is nog steeds hoogst onzeker. De aanvaller kende een sterk WK, maar ...

12
12
Groot Arsenal-debuut Tzolis: Engelse pers deelt cijfer uit

Christos Tzolis versierde in het tussenseizoen een droomtransfer naar Arsenal FC. Zaterdag mocht hij ...

153
153
Anderlecht titelkandidaat? Analist doet voorspelling

RSC Anderlecht is in de Europese voorrondes goed begonnen aan het nieuwe seizoen. De vraag is nu ...

325
325
'Plan Club Brugge onder druk: transferwending Tresoldi'

Met zijn doelpunt in de supercup toonde Nicolo Tresoldi zich bij de start van het nieuwe seizoen ...

466
466
Net rond Infantino sluit zich: "Achterkamertjesachtige deal"

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

261
261
'Transferbom Romelu Lukaku: gesprekken al opgestart'

Nu zijn makelaar heeft aangegeven dat hij zeker geen tweede viool wil gaan spelen bij SSC Napoli, ...

502
502
Union heeft oude bekende beet: transferdetails bekend

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

110
110
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele deal Anderlecht, Club pusht bij Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

368
368
‘Standard wil nog uitpakken met bekende naam’

Standard Luik leek klaar op de zomermercato, maar nu komt journalist Sacha Tavolieri nog met een ...

169
169
Chambaere reageert op woeste Club-fans: “Klootzakje spelen”

Union SG pakte de eerste prijs van het seizoen door na strafschoppen te winnen van Club Brugge. De ...

152
152
Zulte troeft resem clubs af voor nieuw goudhaantje

Zulte Waregem heeft met Zalan Atrok (20) mogelijk een nieuw goudhaantje in huis gehaald. Tegen ...

212
212
Antwerp-fans verbazen in Engeland: “Nog nooit gezien”

Royal Antwerp FC ging in de oefenwedstrijd tegen Millwall met 1-0 onderuit, maar de supporters ...

241
241
Club Brugge ziet wéér toptalent vertrekken

Club Brugge incasseert deze zomermercato. Niet alleen in de A-kern dreigen er na Christos Tzolis nog ...

166
166
'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

329
329
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

320
320
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

51
51
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

775
775
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

585
585
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

1411
1411
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

693
693
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

214
214
Nu of nooit voor dure Club Brugge-aankoop

Bij Club Brugge moet er nog veel gebeuren om de ploeg sterker te maken. Er is nood aan heel wat ...

566
566
'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

113
113
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

271
271

Meer sportnieuws