Cruz en Borkelmans over De Ketelaere: “Zoals Lukaku en De Bruyne"

172
Cruz en Borkelmans over De Ketelaere: “Zoals Lukaku en De Bruyne

Charles De Ketelaere heeft voor vijf jaar getekend bij AC Milan. Club Brugge incasseert 32 miljoen euro, en de prijs kan mits bonussen oplopen tot 35 miljoen euro. Onze redactie polste bij André Cruz en Vital Borkelmans naar hun mening over deze transfer.


De overstap van Club Brugge naar AC Milan is gigantisch. De Italiaanse topclub is inzake reputatie nog altijd een Europese topclub en met zijn 35 miljoen euro is hij een enorm dure transfer voor de club. De Ketelaere zal zich moeten aanpassen aan de aandacht, die in het niets te vergelijken valt met die in België.



VEEL MEER DRUK

André Cruz maakte in de jaren ’90 furore bij Standard en Napoli plukte hem daar weg, waar hij na drie jaar voor AC Milan ging spelen. De 31-voudige Braziliaanse international waarschuwt De Ketelaere alvast voor de nieuwe wereld die voor hem zal opengaan in de Serie A. "Er is een groot verschil tussen België en Italië, want de druk ligt véél hoger in Italië. Er is de media die er heel kort opzit, maar de fans verwachten ook veel en zij leggen ook veel druk. Als je presteert, ben je er wel zeer geliefd want de passie van de Italiaanse fans voor het voetbal ligt veel hoger dan die in België. Ik denk dat De Ketelaere zeker het talent heeft om te slagen bij AC Milan. In het verleden bewezen de Belgische spelers dat hun kwaliteiten goed passen bij de vereisten van het Italiaanse voetbal”, zegt de voormalige topverdediger aan onze redactie.

De Ketelaere lijkt met AC Milan een zeer goede keuze te maken. De naam is groots, maar als ploeg heeft AC Milan nog de nodige stappen te zetten vooraleer het weer wereldtop is. Het behoort nog niet tot het kransje ploegen van het niveau als Real Madrid, Bayern München, Manchester City en andere teams. AC Milan staat toch nog een trapje onder hen en De Ketelaere komt ook bij een ploeg terecht waar jonge spelers kansen krijgen, kijk maar naar jongens als Alexis Saelemaekers, Sandro Tonali, Brahim Diaz, Rafael Leao en tal van anderen.



IDEALE CLUB

Vital Borkelmans, die Club Brugge nog altijd op de voet volgt en bij de Rode Duivels heel wat jonge spelers net als De Ketelaere richting top zag doorstoten, is bijzonder opgetogen. "Ik vind het een mooie transfer. Het was het ideale moment om de stap te zetten. Jongens als Courtois, Hazard, De Bruyne en Lukaku waren nog jonger toen ze hun toptransfer versierden. Moest hij er niet slagen (wat in eerste instantie onder meer gebeurde bij Lukaku en De Bruyne, nvdr.) kan hij nog overal naartoe. Het is een prachtige transfer en AC Milan is een fantastische club, waar hij zeer goed begeleid zal worden."

De Italianen zien in De Ketelaere geen spits, maar een speler die een rijtje daarachter moet spelen. Het is een positie waar Roberto Martinez hem eerder al een grote toekomst zag maken en Borkelmans heeft dezelfde mening. "De positie die hij daar gaat bekleden is volgens mij één van de plaatsen waar hij het best tot zijn recht komt. Hij kan links en rechts spelen, maar achter de spits kan hij met zijn loopacties voor diepgang zorgen en kan hij nog meer in ‘de box’ komen." Dat CDK de goal weet staan bewijzen zijn 25 doelpunten en 20 assists in 120 wedstrijden. 

Claudio Reulens

LEES OOK: Straf: ‘Deze club bood meer dan Dortmund op Karetsas’

Was het het juiste moment voor CDK om de stap te wagen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

22
22
Antwerp-fans kloppen op tafel: dreigende taal voor Standard

Vlak voor de topper tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd plots bekend dat de supporters van ...

32
32
Westerlo wrijft zich in de handen met nieuwe aanvalsleider

Westerlo heeft zich deze zomermercato flink geroerd. De Kemphanen haalde bijna een nieuwe selectie ...

12
12
Hairemans neemt met pijn in het hart afscheid van Antwerp

Geoffrey Hairemans (35) maakt de overstap van Royal Antwerp FC naar Sporting Hasselt. De ...

55
55
Lille stampt hard na en maakt Meunier compleet af

Thomas Meunier vertrok afgelopen zomer transfervrij van Lille naar Sunderland. De Rode Duivel was ...

107
107
Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

Club Brugge kreeg vorige speeldag een mokerslag te verwerken met de nederlaag tegen KAA Gent, maar ...

79
79
Thorup overweegt drastische Brughmans-keuze

De grote transferverrassing van afgelopen zomermercato was de uitgaande deal van Lucca Brughmans. De ...

190
190
Basispion Club Brugge: "Ben geen 15 miljoen waard"

Club Brugge had nog véél meer geld kunnen vangen op de transfermarkt, maar ze ...

150
150
Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

54
54
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

60
60
Leko onthult: deze harde boodschap kreeg falende Diakhon

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

353
353
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

1633
1633
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

608
608
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

560
560
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

541
541
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

54
54
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

133
133
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

155
155
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

495
495
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

212
212
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

212
212
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

153
153
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

184
184
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

131
131
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

291
291

Meer sportnieuws