Cruz en Borkelmans over De Ketelaere: “Zoals Lukaku en De Bruyne"

172 stemmen
Cruz en Borkelmans over De Ketelaere: “Zoals Lukaku en De Bruyne

Charles De Ketelaere heeft voor vijf jaar getekend bij AC Milan. Club Brugge incasseert 32 miljoen euro, en de prijs kan mits bonussen oplopen tot 35 miljoen euro. Onze redactie polste bij André Cruz en Vital Borkelmans naar hun mening over deze transfer.


De overstap van Club Brugge naar AC Milan is gigantisch. De Italiaanse topclub is inzake reputatie nog altijd een Europese topclub en met zijn 35 miljoen euro is hij een enorm dure transfer voor de club. De Ketelaere zal zich moeten aanpassen aan de aandacht, die in het niets te vergelijken valt met die in België.



VEEL MEER DRUK

André Cruz maakte in de jaren ’90 furore bij Standard en Napoli plukte hem daar weg, waar hij na drie jaar voor AC Milan ging spelen. De 31-voudige Braziliaanse international waarschuwt De Ketelaere alvast voor de nieuwe wereld die voor hem zal opengaan in de Serie A. "Er is een groot verschil tussen België en Italië, want de druk ligt véél hoger in Italië. Er is de media die er heel kort opzit, maar de fans verwachten ook veel en zij leggen ook veel druk. Als je presteert, ben je er wel zeer geliefd want de passie van de Italiaanse fans voor het voetbal ligt veel hoger dan die in België. Ik denk dat De Ketelaere zeker het talent heeft om te slagen bij AC Milan. In het verleden bewezen de Belgische spelers dat hun kwaliteiten goed passen bij de vereisten van het Italiaanse voetbal”, zegt de voormalige topverdediger aan onze redactie.

De Ketelaere lijkt met AC Milan een zeer goede keuze te maken. De naam is groots, maar als ploeg heeft AC Milan nog de nodige stappen te zetten vooraleer het weer wereldtop is. Het behoort nog niet tot het kransje ploegen van het niveau als Real Madrid, Bayern München, Manchester City en andere teams. AC Milan staat toch nog een trapje onder hen en De Ketelaere komt ook bij een ploeg terecht waar jonge spelers kansen krijgen, kijk maar naar jongens als Alexis Saelemaekers, Sandro Tonali, Brahim Diaz, Rafael Leao en tal van anderen.



IDEALE CLUB

Vital Borkelmans, die Club Brugge nog altijd op de voet volgt en bij de Rode Duivels heel wat jonge spelers net als De Ketelaere richting top zag doorstoten, is bijzonder opgetogen. "Ik vind het een mooie transfer. Het was het ideale moment om de stap te zetten. Jongens als Courtois, Hazard, De Bruyne en Lukaku waren nog jonger toen ze hun toptransfer versierden. Moest hij er niet slagen (wat in eerste instantie onder meer gebeurde bij Lukaku en De Bruyne, nvdr.) kan hij nog overal naartoe. Het is een prachtige transfer en AC Milan is een fantastische club, waar hij zeer goed begeleid zal worden."

De Italianen zien in De Ketelaere geen spits, maar een speler die een rijtje daarachter moet spelen. Het is een positie waar Roberto Martinez hem eerder al een grote toekomst zag maken en Borkelmans heeft dezelfde mening. "De positie die hij daar gaat bekleden is volgens mij één van de plaatsen waar hij het best tot zijn recht komt. Hij kan links en rechts spelen, maar achter de spits kan hij met zijn loopacties voor diepgang zorgen en kan hij nog meer in ‘de box’ komen." Dat CDK de goal weet staan bewijzen zijn 25 doelpunten en 20 assists in 120 wedstrijden. 

Claudio Reulens

LEES OOK: De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Was het het juiste moment voor CDK om de stap te wagen?

Meest recent

Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

8
8
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

3
3
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

97
97
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

86
86
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

392
392
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

131
131
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

59
59
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

85
85
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

73
73
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

50
50
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

218
218
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

91
91
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

313
313
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

349
349
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

92
92
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

350
350
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

43
43
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

498
498
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

355
355
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

444
444
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

162
162
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

81
81
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

137
137
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

123
123
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

59
59

Meer sportnieuws