Cruz en Borkelmans over De Ketelaere: “Zoals Lukaku en De Bruyne"

door
Cruz en Borkelmans over De Ketelaere: “Zoals Lukaku en De Bruyne

Charles De Ketelaere heeft voor vijf jaar getekend bij AC Milan. Club Brugge incasseert 32 miljoen euro, en de prijs kan mits bonussen oplopen tot 35 miljoen euro. Onze redactie polste bij André Cruz en Vital Borkelmans naar hun mening over deze transfer.


De overstap van Club Brugge naar AC Milan is gigantisch. De Italiaanse topclub is inzake reputatie nog altijd een Europese topclub en met zijn 35 miljoen euro is hij een enorm dure transfer voor de club. De Ketelaere zal zich moeten aanpassen aan de aandacht, die in het niets te vergelijken valt met die in België.



VEEL MEER DRUK

André Cruz maakte in de jaren ’90 furore bij Standard en Napoli plukte hem daar weg, waar hij na drie jaar voor AC Milan ging spelen. De 31-voudige Braziliaanse international waarschuwt De Ketelaere alvast voor de nieuwe wereld die voor hem zal opengaan in de Serie A. "Er is een groot verschil tussen België en Italië, want de druk ligt véél hoger in Italië. Er is de media die er heel kort opzit, maar de fans verwachten ook veel en zij leggen ook veel druk. Als je presteert, ben je er wel zeer geliefd want de passie van de Italiaanse fans voor het voetbal ligt veel hoger dan die in België. Ik denk dat De Ketelaere zeker het talent heeft om te slagen bij AC Milan. In het verleden bewezen de Belgische spelers dat hun kwaliteiten goed passen bij de vereisten van het Italiaanse voetbal”, zegt de voormalige topverdediger aan onze redactie.

De Ketelaere lijkt met AC Milan een zeer goede keuze te maken. De naam is groots, maar als ploeg heeft AC Milan nog de nodige stappen te zetten vooraleer het weer wereldtop is. Het behoort nog niet tot het kransje ploegen van het niveau als Real Madrid, Bayern München, Manchester City en andere teams. AC Milan staat toch nog een trapje onder hen en De Ketelaere komt ook bij een ploeg terecht waar jonge spelers kansen krijgen, kijk maar naar jongens als Alexis Saelemaekers, Sandro Tonali, Brahim Diaz, Rafael Leao en tal van anderen.



IDEALE CLUB

Vital Borkelmans, die Club Brugge nog altijd op de voet volgt en bij de Rode Duivels heel wat jonge spelers net als De Ketelaere richting top zag doorstoten, is bijzonder opgetogen. "Ik vind het een mooie transfer. Het was het ideale moment om de stap te zetten. Jongens als Courtois, Hazard, De Bruyne en Lukaku waren nog jonger toen ze hun toptransfer versierden. Moest hij er niet slagen (wat in eerste instantie onder meer gebeurde bij Lukaku en De Bruyne, nvdr.) kan hij nog overal naartoe. Het is een prachtige transfer en AC Milan is een fantastische club, waar hij zeer goed begeleid zal worden."

De Italianen zien in De Ketelaere geen spits, maar een speler die een rijtje daarachter moet spelen. Het is een positie waar Roberto Martinez hem eerder al een grote toekomst zag maken en Borkelmans heeft dezelfde mening. "De positie die hij daar gaat bekleden is volgens mij één van de plaatsen waar hij het best tot zijn recht komt. Hij kan links en rechts spelen, maar achter de spits kan hij met zijn loopacties voor diepgang zorgen en kan hij nog meer in ‘de box’ komen." Dat CDK de goal weet staan bewijzen zijn 25 doelpunten en 20 assists in 120 wedstrijden. 

Claudio Reulens

LEES OOK: Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

Was het het juiste moment voor CDK om de stap te wagen?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

47
47
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

20
20
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

387
387
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

40
40
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

48
48
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

261
261
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

60
60
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

314
314
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

354
354
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

52
52
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

164
164
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

141
141
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

35
35
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

267
267
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

121
121
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

310
310
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

233
233
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

301
301
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

712
712
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

288
288
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

159
159

Meer sportnieuws