Cruz en Borkelmans over De Ketelaere: “Zoals Lukaku en De Bruyne"

172
Cruz en Borkelmans over De Ketelaere: “Zoals Lukaku en De Bruyne

Charles De Ketelaere heeft voor vijf jaar getekend bij AC Milan. Club Brugge incasseert 32 miljoen euro, en de prijs kan mits bonussen oplopen tot 35 miljoen euro. Onze redactie polste bij André Cruz en Vital Borkelmans naar hun mening over deze transfer.


De overstap van Club Brugge naar AC Milan is gigantisch. De Italiaanse topclub is inzake reputatie nog altijd een Europese topclub en met zijn 35 miljoen euro is hij een enorm dure transfer voor de club. De Ketelaere zal zich moeten aanpassen aan de aandacht, die in het niets te vergelijken valt met die in België.



VEEL MEER DRUK

André Cruz maakte in de jaren ’90 furore bij Standard en Napoli plukte hem daar weg, waar hij na drie jaar voor AC Milan ging spelen. De 31-voudige Braziliaanse international waarschuwt De Ketelaere alvast voor de nieuwe wereld die voor hem zal opengaan in de Serie A. "Er is een groot verschil tussen België en Italië, want de druk ligt véél hoger in Italië. Er is de media die er heel kort opzit, maar de fans verwachten ook veel en zij leggen ook veel druk. Als je presteert, ben je er wel zeer geliefd want de passie van de Italiaanse fans voor het voetbal ligt veel hoger dan die in België. Ik denk dat De Ketelaere zeker het talent heeft om te slagen bij AC Milan. In het verleden bewezen de Belgische spelers dat hun kwaliteiten goed passen bij de vereisten van het Italiaanse voetbal”, zegt de voormalige topverdediger aan onze redactie.

De Ketelaere lijkt met AC Milan een zeer goede keuze te maken. De naam is groots, maar als ploeg heeft AC Milan nog de nodige stappen te zetten vooraleer het weer wereldtop is. Het behoort nog niet tot het kransje ploegen van het niveau als Real Madrid, Bayern München, Manchester City en andere teams. AC Milan staat toch nog een trapje onder hen en De Ketelaere komt ook bij een ploeg terecht waar jonge spelers kansen krijgen, kijk maar naar jongens als Alexis Saelemaekers, Sandro Tonali, Brahim Diaz, Rafael Leao en tal van anderen.



IDEALE CLUB

Vital Borkelmans, die Club Brugge nog altijd op de voet volgt en bij de Rode Duivels heel wat jonge spelers net als De Ketelaere richting top zag doorstoten, is bijzonder opgetogen. "Ik vind het een mooie transfer. Het was het ideale moment om de stap te zetten. Jongens als Courtois, Hazard, De Bruyne en Lukaku waren nog jonger toen ze hun toptransfer versierden. Moest hij er niet slagen (wat in eerste instantie onder meer gebeurde bij Lukaku en De Bruyne, nvdr.) kan hij nog overal naartoe. Het is een prachtige transfer en AC Milan is een fantastische club, waar hij zeer goed begeleid zal worden."

De Italianen zien in De Ketelaere geen spits, maar een speler die een rijtje daarachter moet spelen. Het is een positie waar Roberto Martinez hem eerder al een grote toekomst zag maken en Borkelmans heeft dezelfde mening. "De positie die hij daar gaat bekleden is volgens mij één van de plaatsen waar hij het best tot zijn recht komt. Hij kan links en rechts spelen, maar achter de spits kan hij met zijn loopacties voor diepgang zorgen en kan hij nog meer in ‘de box’ komen." Dat CDK de goal weet staan bewijzen zijn 25 doelpunten en 20 assists in 120 wedstrijden. 

Claudio Reulens

LEES OOK: Milan-Belgen grijpen net naast zege in kraker tegen Juve

Was het het juiste moment voor CDK om de stap te wagen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Winters miljoenenbod voor Club, Anderlecht legt talent vast'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

69
69
Anderlecht-crisis voor de deur? Sibierski reageert

RSC Anderlecht is wisselvallig aan het seizoen begonnen onder Vitor Bruno. Sportieve baas Antoine ...

113
113
Britse pers volledig in de ban van Tielemans: plan voor City

Manchester United won in de Champions League zonder problemen van debutant Sabah FK. Youri Tielemans ...

57
57
Jan Boskamp blijft vechten ondanks verborgen strijd

Jan Boskamp heeft de voorbije jaren een bijzonder moeilijke periode achter de rug. De goedlachse ...

47
47
Verhaeghe legt ambities bloot: volgende stappen Club Brugge

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen straffe stappen gezet. Vooral in Europa wist Blauw-Zwart ...

215
215
Kane heeft duidelijke transferboodschap voor Kompany

Afgelopen transferperiode werd Harry Kane verschillende keren genoemd bij een vertrek bij Bayern ...

86
86
De Bruyne foetert bij Napoli: mentale test voor Rode Duivel

Kevin De Bruyne stond in de Champions League eindelijk nog eens in de basis bij Napoli. Tegen ...

35
35
'Club begint bouwwerken: Cercle moet ingrijpen'

Bij Club Brugge jubelen ze dezer dagen, want zij kunnen eindelijk beginnen aan de bouw van hun ...

509
509
Rode Duivels zien weer een talent door de vingers glippen

Sinds zijn aanstelling als technisch directeur van de KBVB moest Vincent Mannaert al heel wat werk ...

123
123
Plotwending tussen Lukaku en Anderlecht in de maak?

Voor Romelu Lukaku begon de Champions League niet geweldig. Zijn Fenerbahçe raakte ...

345
345
Wéér FIFA-hetze: Marokko en Spanje in clinch over WK-finale

De laatste weken stormt het stevig bij de FIFA. Daar wankelt de stoel van voorzitter Gianni ...

152
152
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

183
183
Enorm probleem voor promotiedroom Beerschot? "Dat mis ik"

In de Challenger Pro League zijn we komend weekend ook al toe aan de vijfde speeldag. Die wordt ...

220
220
Euvrard gooit straffe ambitie Standard op tafel

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nog maar vijf speeldagen ver, maar stilaan kunnen we toch al ...

183
183
Tielemans doet United-icoon watertanden: "Hij is een baller"

Manchester United heeft zijn terugkeer in de Champions League donderdagavond gevierd met een ...

96
96
‘Courtois werkt nóg een Rode Duivel buiten’

De komende maanden krijgt een nieuwe doelman zijn grote kans bij de Rode Duivels. Alleen dreigt ...

565
565
Theate komt met verklaring voor zeer verrassende transfer

Heel wat Rode Duivels versierden in het slot van de zomermercato nog een transfer. Eén van de ...

51
51
Union krijgt concurrentie: "Zelfde vijver, maar minder geld"

Union was de voorbije jaren hét succesverhaal van de Belgische voetbalwereld. De Brusselaars ...

143
143
Sibierski legt uit waarom Anderlecht paste voor megatransfer

Anderlecht heeft een zeer drukke mercato aan de rug. Zeker in de slotweek was sportief directeur ...

489
489
Kompany spreekt heldere CL-ambitie met Bayern uit

Bayern München heeft donderdagavond zijn start in de Champions League alvast niet gemist. Het ...

79
79
Nieuwe ambities Anderlecht: Club en Union krijgen waarschuwing

Het is straks alweer tien jaar (!) geleden dat RSC Anderlecht nog een prijs won. En dus werd in het ...

378
378
Circus bij Fener: coach stapt op vlak na match, voorzitter weigert

Fenerbahçe speelde donderdag 1-1-gelijk tegen AS Roma in de Champions League. Het echte ...

118
118
Miljoenenaankoop gooit ruiten in bij Club: "Scheelt iets aan"

Club Brugge wist de voorbije seizoenen gouden zaken te doen op de mercato. Maar niet alle transfers ...

953
953
UCL: Bayern deelt pak slaag uit; puike assist Tielemans

De laatste matchen van de openingsspeeldag in de Champions League zitten erop. Het Bayern ...

90
90
Sibierski geeft genadeloze boodschap aan Stroeykens

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije transferperiode niet enkele heel wat versek krachten in ...

372
372

Meer sportnieuws