Cruz en Borkelmans over De Ketelaere: “Zoals Lukaku en De Bruyne"

door
Cruz en Borkelmans over De Ketelaere: “Zoals Lukaku en De Bruyne

Charles De Ketelaere heeft voor vijf jaar getekend bij AC Milan. Club Brugge incasseert 32 miljoen euro, en de prijs kan mits bonussen oplopen tot 35 miljoen euro. Onze redactie polste bij André Cruz en Vital Borkelmans naar hun mening over deze transfer.


De overstap van Club Brugge naar AC Milan is gigantisch. De Italiaanse topclub is inzake reputatie nog altijd een Europese topclub en met zijn 35 miljoen euro is hij een enorm dure transfer voor de club. De Ketelaere zal zich moeten aanpassen aan de aandacht, die in het niets te vergelijken valt met die in België.



VEEL MEER DRUK

André Cruz maakte in de jaren ’90 furore bij Standard en Napoli plukte hem daar weg, waar hij na drie jaar voor AC Milan ging spelen. De 31-voudige Braziliaanse international waarschuwt De Ketelaere alvast voor de nieuwe wereld die voor hem zal opengaan in de Serie A. "Er is een groot verschil tussen België en Italië, want de druk ligt véél hoger in Italië. Er is de media die er heel kort opzit, maar de fans verwachten ook veel en zij leggen ook veel druk. Als je presteert, ben je er wel zeer geliefd want de passie van de Italiaanse fans voor het voetbal ligt veel hoger dan die in België. Ik denk dat De Ketelaere zeker het talent heeft om te slagen bij AC Milan. In het verleden bewezen de Belgische spelers dat hun kwaliteiten goed passen bij de vereisten van het Italiaanse voetbal”, zegt de voormalige topverdediger aan onze redactie.

De Ketelaere lijkt met AC Milan een zeer goede keuze te maken. De naam is groots, maar als ploeg heeft AC Milan nog de nodige stappen te zetten vooraleer het weer wereldtop is. Het behoort nog niet tot het kransje ploegen van het niveau als Real Madrid, Bayern München, Manchester City en andere teams. AC Milan staat toch nog een trapje onder hen en De Ketelaere komt ook bij een ploeg terecht waar jonge spelers kansen krijgen, kijk maar naar jongens als Alexis Saelemaekers, Sandro Tonali, Brahim Diaz, Rafael Leao en tal van anderen.



IDEALE CLUB

Vital Borkelmans, die Club Brugge nog altijd op de voet volgt en bij de Rode Duivels heel wat jonge spelers net als De Ketelaere richting top zag doorstoten, is bijzonder opgetogen. "Ik vind het een mooie transfer. Het was het ideale moment om de stap te zetten. Jongens als Courtois, Hazard, De Bruyne en Lukaku waren nog jonger toen ze hun toptransfer versierden. Moest hij er niet slagen (wat in eerste instantie onder meer gebeurde bij Lukaku en De Bruyne, nvdr.) kan hij nog overal naartoe. Het is een prachtige transfer en AC Milan is een fantastische club, waar hij zeer goed begeleid zal worden."

De Italianen zien in De Ketelaere geen spits, maar een speler die een rijtje daarachter moet spelen. Het is een positie waar Roberto Martinez hem eerder al een grote toekomst zag maken en Borkelmans heeft dezelfde mening. "De positie die hij daar gaat bekleden is volgens mij één van de plaatsen waar hij het best tot zijn recht komt. Hij kan links en rechts spelen, maar achter de spits kan hij met zijn loopacties voor diepgang zorgen en kan hij nog meer in ‘de box’ komen." Dat CDK de goal weet staan bewijzen zijn 25 doelpunten en 20 assists in 120 wedstrijden. 

Claudio Reulens

LEES OOK: Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

Was het het juiste moment voor CDK om de stap te wagen?

Meest recent

Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

4
4
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

0
0
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

97
97
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

174
174
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

88
88
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

26
26
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

63
63
'AA Gent mikt op woekerwinst: smaakmaker tekent bij'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

71
71
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

250
250
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

170
170
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

271
271
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

402
402
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

43
43
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

52
52
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

177
177
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

288
288
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

45
45
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

118
118
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

71
71
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

132
132
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

76
76
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

369
369
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

565
565
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

119
119
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

462
462

Meer sportnieuws