TRANSFERUURTJE: 'Gomez naar Man City, Mertens weigert Juventus'

233
TRANSFERUURTJE: 'Gomez naar Man City, Mertens weigert Juventus'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht lijkt er nog een verrassende uitgaande transfer op komst, want het zou Manchester City menens zijn om Sergio Gomez deze zomer aan te trekken. De Citizens zien in de Spaanse linksachter een ideale versterking voor de toekomst, al zouden ze hem dit seizoen nog willen uitlenen aan zusterclub Girona. De Engelse kampioen biedt voorlopig 10 miljoen euro inclusief bonussen, maar dat is niet voldoende voor Anderlecht. Paars-Wit wil minstens 15 miljoen vangen.



Daarmee zou Anderlecht wel de transfermarkt op kunnen. Een extra verdediger zou nog welkom zijn en daarvoor kan het aan een oude bekende denken. Vorig seizoen deed RSCA een poging om Nathaniel Phillips weg te halen bij Liverpool, maar het kreeg toen nul op het rekest. Jürgen Klopp wil de 25-jarige verdediger nog steeds niet kwijt, maar Phillips zelf wil Anfield wel verlaten om aan meer speelminuten te raken.

Club Brugge rondde dinsdag eindelijk de transfer van Charles De Ketelaere naar AC Milan helemaal af en krijgt zo maar liefst 35 miljoen euro binnen. Daarnaast lijkt ook Stanley Nsoki snel te gaan vertrekken, want de Franse verdediger staat op het punt om voor vijf jaar te tekenen bij Hoffenheim, dat nog eens 12 miljoen euro op tafel legt.



De kassa rinkelt dus bij Club, al zal een deel van dat geld meteen weer geïnvesteerd worden. Zo blijft een extra aanvaller welkom en daarvoor blijft Rasmus Höjlund een optie. Sturm Graz lijkt zijn goudhaantje echter niet te willen laten vertrekken tenzij er een smak geld op tafel komt. De Deen lijkt zelf wel open te staan voor een transfer naar Club, al neemt hij ook een afwachtende houding aan. Voor Maxi Gomez (Valencia) zou Club dan weer afhaken wegens te duur.

Een ander mogelijk doelwit is Jurgen Ekkelenkamp, die evenwel ook in de belangstelling van Antwerp staat. De kans lijkt in ieder geval te groeien dat de Nederlandse jeugdinternational straks in de Jupiler Pro League speelt. Hij komt immers niet voor in de plannen van Hertha BSC en zou daarom zelf ook een transfer willen maken.



Met Joel Ordoñez streek dinsdag wel al een nieuwe speler neer. De 18-jarige Ecuadoraanse verdediger komt zoals verwacht over van Independiente del Valle. Carl Hoefkens rekent in eerste instantie echter nog niet op Ordoñez, want die werd voorgesteld als aanwinst voor Club NXT.

Bij Antwerp beweegt er ook nog veel. Zo lijkt de Great Old nu echt afscheid te gaan nemen van Manuel Benson. Vincent Kompany probeert al een tijdje om de flankaanvaller naar Burnley te halen en lijkt nu ook zijn slag thuis te halen. Benson zou namelijk woensdag in Engeland verwacht worden om zijn fysieke en medische testen af te leggen.



Er is echter ook nog versterking op komst op de Bosuil. Zo landde dinsdagavond al Arbnor Muja in België. De 23-jarige Kosovaar is aangekomen om zijn medische testen af te leggen, waarna zijn overgang van Europese tegenstander FC Drita helemaal afgerond kan worden.

Bij KRC Genk lijkt er stilaan een uittocht bezig te zijn. Cyriel Dessers zou de volgende vertrekker in het rijtje kunnen zijn, want Cremonese zou nu echt doordrukken voor zijn komst. In Italië stellen ze dat de transfer zelfs al volgende week rond zou kunnen zijn. Dessers liet vorig weekend nog de deur wijd open voor een transfer. Daarnaast lijkt ook Jhon Lucumi snel te vertrekken. Na Bologna zou nu ook Olympique Marseille zich gemeld hebben voor de verdediger.



Union is zich dan weer nog stevig aan het versterken. Zo zouden de Brusselaars nu ook azen op Dino Hotic, vorig seizoen één van de smaakmakers bij Cercle Brugge. De 27-jarige spelmaker uit Bosnië zat dinsdagavond zelfs al op de tribune aan Den Dreef voor de Champions League-voorrondematch tegen Rangers.

BUITENLAND

De voorbije dagen meldde Juventus zich plots aan het front voor Dries Mertens. De Oude Dame wou de Rode Duivel verleiden met een jaarloon van 5 miljoen euro, maar daar gaat Mertens uit loyaliteit naar Napoli niet op in. De 35-jarige aanvaller kiest in plaats daarvan uit drie andere teams. Galatasaray zou doordrukken voor zijn komst, al ligt de aanbieding van de Turken voorlopig nog te laag. Ook Olympique Marseille en Ajax zouden op de loer liggen.



Voor Jason Denayer zou er dan weer een zeer verrassende transfer kunnen komen. De transfervrije Rode Duivel leek op weg naar Torino, maar die transfer blijft maar aanslepen. Ondertussen zou de verdediger echter een lucratieve aanbieding binnengekregen hebben van Ettifaq FC uit Saudi-Arabië, waar hij 3 miljoen euro netto voor vier jaar zou kunnen verdienen. De 27-jarige zou daar wel oren naar hebben en maakt mogelijk dus een opmerkelijke keuze.

De Italianen blijven echter niet bij de pakken zitten, want volgens Franse media zouden ze inmiddels overgeschakeld zijn naar Wout Faes. Torino zou zelfs al op het punt staan om de transfer van de 24-jarige international af te ronden. Ze zouden amper 5 miljoen euro moeten neertellen om hem bij Stade Reims weg te plukken.

LEES OOK: Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Moet Anderlecht tevreden zijn met 15 miljoen voor Gomez?

Meest recent

Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

1
1
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

34
34
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

54
54
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

46
46
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

11
11
'Vertrek in de maak: Bertaccini zet eerste stap'

Bij Anderlecht waren ze in de zomer zeer druk in de weer. Er streek een volledig elftal aan ...

70
70
Gaat Kompany straks shoppen bij SK Beveren?

Vincent Kompany is intussen al bezig aan zijn derde seizoen bij Bayern München. Wie gedacht had ...

45
45
Union verloor goudhaantje bijna aan... de politie

Union deed de voorbije jaren al heel wat straffe transfers. Ook dit seizoen lijkt het vertrek van ...

25
25
'Ergernis groeit: Mbappé en Real Madrid op ramkoers'

Kylian Mbappé liep tijdens de voorbije interlandbreak weer in de kijker, maar niet om de ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Grootse plannen Arsenal, Union greep naast deal'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

70
70
Alderweireld bezweek na Antwerp: "Daarom gestopt bij België"

Toby Alderweireld is een legende van Royal Antwerp FC en een icoon van het Belgische voetbal. De ...

100
100
Kompany ontvangt prijs: prestigieuze eer tussen legendes

Vincent Kompany gooit hoge ogen bij Bayern München. Niet enkel sportief, maar ook daarbuiten. ...

30
30
Nieuw goudhaantje: KRC Genk pakt uit met toptalent

KRC Genk staat bekend om de uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers focussen zich dan erg op de ...

212
212
Beerschot sluit chouchou toch weer in de armen

Bij Beerschot willen ze zaterdag tegen Club Luik hun zegereeks verder zetten, want met een vijftien ...

77
77
'Seys krijgt uitsluitsel: droomtransfer of bittere pil?'

Club Brugge zag in de zomer alweer heel wat smaakmakers vertrekken en ook in de komende mercato's ...

347
347
Stijnen onthult opvallende Belgische droomclub

Patro Eisden speelt zondag in de Challenger Pro League een derby tegen Jong Genk, maar zoek daarbij ...

238
238
Pocognoli ligt nu al stevig onder vuur in Schotland

Het was in de voorbije interlandperiode niet alleen uitkijken naar het debuut van Mark van Bommel ...

61
61
Gent-talent speelt geen minuut en stopt als international

Heel wat spelers uit de Belgische competitie hebben zich tijdens de voorbije interlandperiode in de ...

140
140
Union zag topdeal afketsen: extra 'aanwinst' voor Hubert

Anouar Ait El Hadj had gehoopt deze zomer de stap naar een grote Europese competitie te zetten. ...

94
94
Ferrera maakt straffe ambities Patro Eisden bekend

Bij Patro Eisden was het een zeer drukke week. Stijn Stijnen stopte als trainer en gaat verder als ...

66
66
Euvrard looft samenwerking: "We zetten stappen"

Standard speelt dit weekend de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches kunnen die maar ...

126
126
KRC Genk mag ex-speler bedanken voor zomertransfer

KRC Genk betaalde afgelopen zomer tientallen miljoenen euro's om zich te versterken op de ...

161
161
Van WK naar niks: Van Bommel laat Rode Duivel barsten

Deze zomer ging hij nog mee naar het WK. Vier maanden later speelt hij bij de Rode Duivels geen ...

133
133
Nainggolan weigerde transfer: "Ik kan nu ook nog naar daar"

Radja Nainggolan kreeg een disciplinaire sanctie van Stijn Stijnen, maar kan terug spelen bij Patro ...

256
256
Van Bommel zoekt: twee posities waar België problemen heeft

Mark van Bommel is met een zes op twaalf begonnen. Frankrijk was duidelijk veel te sterk. De ...

188
188

Meer sportnieuws