TRANSFERUURTJE: 'Gomez naar Man City, Mertens weigert Juventus'

door
TRANSFERUURTJE: 'Gomez naar Man City, Mertens weigert Juventus'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht lijkt er nog een verrassende uitgaande transfer op komst, want het zou Manchester City menens zijn om Sergio Gomez deze zomer aan te trekken. De Citizens zien in de Spaanse linksachter een ideale versterking voor de toekomst, al zouden ze hem dit seizoen nog willen uitlenen aan zusterclub Girona. De Engelse kampioen biedt voorlopig 10 miljoen euro inclusief bonussen, maar dat is niet voldoende voor Anderlecht. Paars-Wit wil minstens 15 miljoen vangen.



Daarmee zou Anderlecht wel de transfermarkt op kunnen. Een extra verdediger zou nog welkom zijn en daarvoor kan het aan een oude bekende denken. Vorig seizoen deed RSCA een poging om Nathaniel Phillips weg te halen bij Liverpool, maar het kreeg toen nul op het rekest. Jürgen Klopp wil de 25-jarige verdediger nog steeds niet kwijt, maar Phillips zelf wil Anfield wel verlaten om aan meer speelminuten te raken.

Club Brugge rondde dinsdag eindelijk de transfer van Charles De Ketelaere naar AC Milan helemaal af en krijgt zo maar liefst 35 miljoen euro binnen. Daarnaast lijkt ook Stanley Nsoki snel te gaan vertrekken, want de Franse verdediger staat op het punt om voor vijf jaar te tekenen bij Hoffenheim, dat nog eens 12 miljoen euro op tafel legt.



De kassa rinkelt dus bij Club, al zal een deel van dat geld meteen weer geïnvesteerd worden. Zo blijft een extra aanvaller welkom en daarvoor blijft Rasmus Höjlund een optie. Sturm Graz lijkt zijn goudhaantje echter niet te willen laten vertrekken tenzij er een smak geld op tafel komt. De Deen lijkt zelf wel open te staan voor een transfer naar Club, al neemt hij ook een afwachtende houding aan. Voor Maxi Gomez (Valencia) zou Club dan weer afhaken wegens te duur.

Een ander mogelijk doelwit is Jurgen Ekkelenkamp, die evenwel ook in de belangstelling van Antwerp staat. De kans lijkt in ieder geval te groeien dat de Nederlandse jeugdinternational straks in de Jupiler Pro League speelt. Hij komt immers niet voor in de plannen van Hertha BSC en zou daarom zelf ook een transfer willen maken.



Met Joel Ordoñez streek dinsdag wel al een nieuwe speler neer. De 18-jarige Ecuadoraanse verdediger komt zoals verwacht over van Independiente del Valle. Carl Hoefkens rekent in eerste instantie echter nog niet op Ordoñez, want die werd voorgesteld als aanwinst voor Club NXT.

Bij Antwerp beweegt er ook nog veel. Zo lijkt de Great Old nu echt afscheid te gaan nemen van Manuel Benson. Vincent Kompany probeert al een tijdje om de flankaanvaller naar Burnley te halen en lijkt nu ook zijn slag thuis te halen. Benson zou namelijk woensdag in Engeland verwacht worden om zijn fysieke en medische testen af te leggen.



Er is echter ook nog versterking op komst op de Bosuil. Zo landde dinsdagavond al Arbnor Muja in België. De 23-jarige Kosovaar is aangekomen om zijn medische testen af te leggen, waarna zijn overgang van Europese tegenstander FC Drita helemaal afgerond kan worden.

Bij KRC Genk lijkt er stilaan een uittocht bezig te zijn. Cyriel Dessers zou de volgende vertrekker in het rijtje kunnen zijn, want Cremonese zou nu echt doordrukken voor zijn komst. In Italië stellen ze dat de transfer zelfs al volgende week rond zou kunnen zijn. Dessers liet vorig weekend nog de deur wijd open voor een transfer. Daarnaast lijkt ook Jhon Lucumi snel te vertrekken. Na Bologna zou nu ook Olympique Marseille zich gemeld hebben voor de verdediger.



Union is zich dan weer nog stevig aan het versterken. Zo zouden de Brusselaars nu ook azen op Dino Hotic, vorig seizoen één van de smaakmakers bij Cercle Brugge. De 27-jarige spelmaker uit Bosnië zat dinsdagavond zelfs al op de tribune aan Den Dreef voor de Champions League-voorrondematch tegen Rangers.

BUITENLAND

De voorbije dagen meldde Juventus zich plots aan het front voor Dries Mertens. De Oude Dame wou de Rode Duivel verleiden met een jaarloon van 5 miljoen euro, maar daar gaat Mertens uit loyaliteit naar Napoli niet op in. De 35-jarige aanvaller kiest in plaats daarvan uit drie andere teams. Galatasaray zou doordrukken voor zijn komst, al ligt de aanbieding van de Turken voorlopig nog te laag. Ook Olympique Marseille en Ajax zouden op de loer liggen.



Voor Jason Denayer zou er dan weer een zeer verrassende transfer kunnen komen. De transfervrije Rode Duivel leek op weg naar Torino, maar die transfer blijft maar aanslepen. Ondertussen zou de verdediger echter een lucratieve aanbieding binnengekregen hebben van Ettifaq FC uit Saudi-Arabië, waar hij 3 miljoen euro netto voor vier jaar zou kunnen verdienen. De 27-jarige zou daar wel oren naar hebben en maakt mogelijk dus een opmerkelijke keuze.

De Italianen blijven echter niet bij de pakken zitten, want volgens Franse media zouden ze inmiddels overgeschakeld zijn naar Wout Faes. Torino zou zelfs al op het punt staan om de transfer van de 24-jarige international af te ronden. Ze zouden amper 5 miljoen euro moeten neertellen om hem bij Stade Reims weg te plukken.

LEES OOK: Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Moet Anderlecht tevreden zijn met 15 miljoen voor Gomez?

Meest recent

Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

0
0
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

39
39
'Club Brugge duwt door en gaat voor transfer bij Ajax'

Club Brugge gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. In elke linie zal de club versterking moeten ...

72
72
'KRC Genk duizelt: transferstrijd Karetsas helemaal los'

Hoewel het nog steeds in de running is voor een Europees ticket, kan KRC Genk niet bepaald tevreden ...

52
52
Goto-relletje zindert serieus na: "Populistisch gedrag"

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

104
104
Leko spreekt duidelijke titeltaal: "Dan is Union kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs blijft zich maar in bochten wringen. Afgelopen zondag leek ...

165
165
'Trieste terugtocht: Ajax serveert Dolberg nu alweer af'

Begin september verkocht RSC Anderlecht zijn spits Kasper Dolberg voor zo'n 10 miljoen euro aan ...

139
139
'PSG wil onklopbaar worden: miljoenen voor knaltransfer'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

425
425
Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Sporting Hasselt kan zondagmiddag kampioen spelen in Eerste Amateur. Drie punten tegen Dessel Sport ...

106
106
‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli en een zomerse transfer wordt nadrukkelijk genoemd. ...

235
235
Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Ivan Leko reageerde na de 6-1 winst van Club Brugge tegen KV Mechelen erg droog voor de ...

169
169
Sam Kerkhofs slaat keihard terug na licentieperikelen

Sporting Hasselt staat op het punt kampioen te worden in Eerste Amateur, maar voorlopig heeft de ...

138
138
‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Na de geweldige prestaties van Club NXT in de Youth League staat de jeugdopleiding van Club Brugge ...

338
338
Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

RSC Anderlecht verloor roemloos van rechtstreekse concurrent Sint-Truiden VV. De revelatie staat nu ...

143
143
Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

135
135
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

61
61
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

198
198
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

386
386
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

395
395
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

300
300
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

76
76
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

614
614
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

161
161
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfers nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

866
866

Meer sportnieuws