TRANSFERUURTJE: 'Gomez naar Man City, Mertens weigert Juventus'

233
TRANSFERUURTJE: 'Gomez naar Man City, Mertens weigert Juventus'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht lijkt er nog een verrassende uitgaande transfer op komst, want het zou Manchester City menens zijn om Sergio Gomez deze zomer aan te trekken. De Citizens zien in de Spaanse linksachter een ideale versterking voor de toekomst, al zouden ze hem dit seizoen nog willen uitlenen aan zusterclub Girona. De Engelse kampioen biedt voorlopig 10 miljoen euro inclusief bonussen, maar dat is niet voldoende voor Anderlecht. Paars-Wit wil minstens 15 miljoen vangen.



Daarmee zou Anderlecht wel de transfermarkt op kunnen. Een extra verdediger zou nog welkom zijn en daarvoor kan het aan een oude bekende denken. Vorig seizoen deed RSCA een poging om Nathaniel Phillips weg te halen bij Liverpool, maar het kreeg toen nul op het rekest. Jürgen Klopp wil de 25-jarige verdediger nog steeds niet kwijt, maar Phillips zelf wil Anfield wel verlaten om aan meer speelminuten te raken.

Club Brugge rondde dinsdag eindelijk de transfer van Charles De Ketelaere naar AC Milan helemaal af en krijgt zo maar liefst 35 miljoen euro binnen. Daarnaast lijkt ook Stanley Nsoki snel te gaan vertrekken, want de Franse verdediger staat op het punt om voor vijf jaar te tekenen bij Hoffenheim, dat nog eens 12 miljoen euro op tafel legt.



De kassa rinkelt dus bij Club, al zal een deel van dat geld meteen weer geïnvesteerd worden. Zo blijft een extra aanvaller welkom en daarvoor blijft Rasmus Höjlund een optie. Sturm Graz lijkt zijn goudhaantje echter niet te willen laten vertrekken tenzij er een smak geld op tafel komt. De Deen lijkt zelf wel open te staan voor een transfer naar Club, al neemt hij ook een afwachtende houding aan. Voor Maxi Gomez (Valencia) zou Club dan weer afhaken wegens te duur.

Een ander mogelijk doelwit is Jurgen Ekkelenkamp, die evenwel ook in de belangstelling van Antwerp staat. De kans lijkt in ieder geval te groeien dat de Nederlandse jeugdinternational straks in de Jupiler Pro League speelt. Hij komt immers niet voor in de plannen van Hertha BSC en zou daarom zelf ook een transfer willen maken.



Met Joel Ordoñez streek dinsdag wel al een nieuwe speler neer. De 18-jarige Ecuadoraanse verdediger komt zoals verwacht over van Independiente del Valle. Carl Hoefkens rekent in eerste instantie echter nog niet op Ordoñez, want die werd voorgesteld als aanwinst voor Club NXT.

Bij Antwerp beweegt er ook nog veel. Zo lijkt de Great Old nu echt afscheid te gaan nemen van Manuel Benson. Vincent Kompany probeert al een tijdje om de flankaanvaller naar Burnley te halen en lijkt nu ook zijn slag thuis te halen. Benson zou namelijk woensdag in Engeland verwacht worden om zijn fysieke en medische testen af te leggen.



Er is echter ook nog versterking op komst op de Bosuil. Zo landde dinsdagavond al Arbnor Muja in België. De 23-jarige Kosovaar is aangekomen om zijn medische testen af te leggen, waarna zijn overgang van Europese tegenstander FC Drita helemaal afgerond kan worden.

Bij KRC Genk lijkt er stilaan een uittocht bezig te zijn. Cyriel Dessers zou de volgende vertrekker in het rijtje kunnen zijn, want Cremonese zou nu echt doordrukken voor zijn komst. In Italië stellen ze dat de transfer zelfs al volgende week rond zou kunnen zijn. Dessers liet vorig weekend nog de deur wijd open voor een transfer. Daarnaast lijkt ook Jhon Lucumi snel te vertrekken. Na Bologna zou nu ook Olympique Marseille zich gemeld hebben voor de verdediger.



Union is zich dan weer nog stevig aan het versterken. Zo zouden de Brusselaars nu ook azen op Dino Hotic, vorig seizoen één van de smaakmakers bij Cercle Brugge. De 27-jarige spelmaker uit Bosnië zat dinsdagavond zelfs al op de tribune aan Den Dreef voor de Champions League-voorrondematch tegen Rangers.

BUITENLAND

De voorbije dagen meldde Juventus zich plots aan het front voor Dries Mertens. De Oude Dame wou de Rode Duivel verleiden met een jaarloon van 5 miljoen euro, maar daar gaat Mertens uit loyaliteit naar Napoli niet op in. De 35-jarige aanvaller kiest in plaats daarvan uit drie andere teams. Galatasaray zou doordrukken voor zijn komst, al ligt de aanbieding van de Turken voorlopig nog te laag. Ook Olympique Marseille en Ajax zouden op de loer liggen.



Voor Jason Denayer zou er dan weer een zeer verrassende transfer kunnen komen. De transfervrije Rode Duivel leek op weg naar Torino, maar die transfer blijft maar aanslepen. Ondertussen zou de verdediger echter een lucratieve aanbieding binnengekregen hebben van Ettifaq FC uit Saudi-Arabië, waar hij 3 miljoen euro netto voor vier jaar zou kunnen verdienen. De 27-jarige zou daar wel oren naar hebben en maakt mogelijk dus een opmerkelijke keuze.

De Italianen blijven echter niet bij de pakken zitten, want volgens Franse media zouden ze inmiddels overgeschakeld zijn naar Wout Faes. Torino zou zelfs al op het punt staan om de transfer van de 24-jarige international af te ronden. Ze zouden amper 5 miljoen euro moeten neertellen om hem bij Stade Reims weg te plukken.

LEES OOK: Anderlecht slaat wéér toe: contract tot 2029

Moet Anderlecht tevreden zijn met 15 miljoen voor Gomez?

Meest recent

Circus bij Fener: coach stapt op vlak na match, voorzitter weigert

Fenerbahçe speelde donderdag 1-1-gelijk tegen AS Roma in de Champions League. Het echte ...

9
9
Miljoenenaankoop gooit ruiten in bij Club: "Scheelt iets aan"

Club Brugge wist de voorbije seizoenen gouden zaken te doen op de mercato. Maar niet alle transfers ...

51
51
UCL: Bayern deelt pak slaag uit; puike assist Tielemans

De laatste matchen van de openingsspeeldag in de Champions League zitten erop. Het Bayern ...

29
29
Sibierski geeft genadeloze boodschap aan Stroeykens

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije transferperiode niet enkele heel wat versek krachten in ...

206
206
'Club Brugge weet hoe laat het is: miljoenenbod in januari'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

118
118
Cercle haalt slag thuis: international tekent transfervrij

Met 2 op 15 is Cercle Brugge niet bepaald goed aan het nieuwe seizoen begonnen. En dus besloot de ...

82
82
Zware taak Antwerp-bestuur na 'aderlating Vandenhaute'

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

308
308
Van Bommel grijnst: De Cuyper imponeert na metamorfose

Bondscoach Mark van Bommel maakt binnen een dikke week zijn eerste selectie bij de Rode Duivels ...

183
183
UCL: Lukaku niet voorbij ex-club; PSV blijft steken op punt

Donderdagavond worden de resterende matchen van de openingsspeeldag in de Champions League ...

44
44
Tresoldi heeft duidelijke boodschap na CL-slipper Club

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

298
298
‘Ivan Leko zoekt 'ruzie' met zijn beste Club-speler’

Ivan Leko en Yann Sommer zitten nog niet helemaal op dezelfde golflengte. Tegen Cercle Brugge was er ...

369
369
Antwerp incasseert serieuze tik: "Héél ongelukkig"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

306
306
Druk stijgt in Mechelen: Vanderbiest reageert op heikele situatie

Waar KV Mechelen vorig seizoen nog de grote revelatie in de Jupiler Pro League was, is de huidige ...

107
107
Facelift bij Anderlecht: gloednieuw middenveld in de maak

Binnen een tweetal weken ligt het seizoen in het clubvoetbal extra lang stil door een uitzonderlijk ...

643
643
Lang disciplinair in tribune gezet: nieuwe details bekend

Noa Lang moest woensdagavond vanuit de tribunes toekijken hoe zijn SSC Napoli in de Champions League ...

205
205
Kansen Belgische clubs: transfer Ito kaatst in extremis af

De mercato is in België alweer een weekje gesloten, maar de clubs uit de Jupiler Pro League ...

313
313
Courtois maakt plekje vrij: JPL-doelman bij Rode Duivels?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

292
292
Ziyech verrast iedereen met nieuwe club

Hakim Ziyech heeft een nieuwe club. De 33-jarige Marokkaanse smaakmaker heeft zijn handtekening ...

28
28
Anderlecht slaat wéér toe: contract tot 2029

Neerpede is al vele jaren een garantie op talentdoorstroming. Het hield Anderlecht financieel ...

148
148
Bruno en RSCA zijn klaar: "Of ik extra druk voel?"

Bij RSC Anderlecht zijn ze degelijk aan het seizoen begonnen. Er was de kwalificatie voor de Europa ...

181
181
Euvrard looft pion: "Je ziet zijn honger én kwaliteit"

Standard speelt dit weekend tegen KVC Westerlo. De Rouches hopen hun goede start daar verder te ...

75
75
Bruno: "Of Aasgaard en Amane in de selectie zitten?"

RSC Anderlecht neemt het vrijdagavond op tegen KV Mechelen. Vitor Bruno heeft een zeer ruime ...

406
406
Geen megadeal voor Patro: "Overstijgt ons jaarbudget"

Patro Eisden kende een zeer drukke zomermercato. De club uit de Challenger Pro League deed ...

82
82
Sibierski over mercato: "Dat was niet per se gepland"

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers. Dergelijke mercato gebeurde al eerder en is zowat het ...

271
271
'Leko grijpt drastisch in: 5 wissels bij Club Brugge'

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen Aston Villa, want zondag ...

986
986

Meer sportnieuws