TRANSFERUURTJE: 'Gomez naar Man City, Mertens weigert Juventus'

233 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Gomez naar Man City, Mertens weigert Juventus'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht lijkt er nog een verrassende uitgaande transfer op komst, want het zou Manchester City menens zijn om Sergio Gomez deze zomer aan te trekken. De Citizens zien in de Spaanse linksachter een ideale versterking voor de toekomst, al zouden ze hem dit seizoen nog willen uitlenen aan zusterclub Girona. De Engelse kampioen biedt voorlopig 10 miljoen euro inclusief bonussen, maar dat is niet voldoende voor Anderlecht. Paars-Wit wil minstens 15 miljoen vangen.



Daarmee zou Anderlecht wel de transfermarkt op kunnen. Een extra verdediger zou nog welkom zijn en daarvoor kan het aan een oude bekende denken. Vorig seizoen deed RSCA een poging om Nathaniel Phillips weg te halen bij Liverpool, maar het kreeg toen nul op het rekest. Jürgen Klopp wil de 25-jarige verdediger nog steeds niet kwijt, maar Phillips zelf wil Anfield wel verlaten om aan meer speelminuten te raken.

Club Brugge rondde dinsdag eindelijk de transfer van Charles De Ketelaere naar AC Milan helemaal af en krijgt zo maar liefst 35 miljoen euro binnen. Daarnaast lijkt ook Stanley Nsoki snel te gaan vertrekken, want de Franse verdediger staat op het punt om voor vijf jaar te tekenen bij Hoffenheim, dat nog eens 12 miljoen euro op tafel legt.



De kassa rinkelt dus bij Club, al zal een deel van dat geld meteen weer geïnvesteerd worden. Zo blijft een extra aanvaller welkom en daarvoor blijft Rasmus Höjlund een optie. Sturm Graz lijkt zijn goudhaantje echter niet te willen laten vertrekken tenzij er een smak geld op tafel komt. De Deen lijkt zelf wel open te staan voor een transfer naar Club, al neemt hij ook een afwachtende houding aan. Voor Maxi Gomez (Valencia) zou Club dan weer afhaken wegens te duur.

Een ander mogelijk doelwit is Jurgen Ekkelenkamp, die evenwel ook in de belangstelling van Antwerp staat. De kans lijkt in ieder geval te groeien dat de Nederlandse jeugdinternational straks in de Jupiler Pro League speelt. Hij komt immers niet voor in de plannen van Hertha BSC en zou daarom zelf ook een transfer willen maken.



Met Joel Ordoñez streek dinsdag wel al een nieuwe speler neer. De 18-jarige Ecuadoraanse verdediger komt zoals verwacht over van Independiente del Valle. Carl Hoefkens rekent in eerste instantie echter nog niet op Ordoñez, want die werd voorgesteld als aanwinst voor Club NXT.

Bij Antwerp beweegt er ook nog veel. Zo lijkt de Great Old nu echt afscheid te gaan nemen van Manuel Benson. Vincent Kompany probeert al een tijdje om de flankaanvaller naar Burnley te halen en lijkt nu ook zijn slag thuis te halen. Benson zou namelijk woensdag in Engeland verwacht worden om zijn fysieke en medische testen af te leggen.



Er is echter ook nog versterking op komst op de Bosuil. Zo landde dinsdagavond al Arbnor Muja in België. De 23-jarige Kosovaar is aangekomen om zijn medische testen af te leggen, waarna zijn overgang van Europese tegenstander FC Drita helemaal afgerond kan worden.

Bij KRC Genk lijkt er stilaan een uittocht bezig te zijn. Cyriel Dessers zou de volgende vertrekker in het rijtje kunnen zijn, want Cremonese zou nu echt doordrukken voor zijn komst. In Italië stellen ze dat de transfer zelfs al volgende week rond zou kunnen zijn. Dessers liet vorig weekend nog de deur wijd open voor een transfer. Daarnaast lijkt ook Jhon Lucumi snel te vertrekken. Na Bologna zou nu ook Olympique Marseille zich gemeld hebben voor de verdediger.



Union is zich dan weer nog stevig aan het versterken. Zo zouden de Brusselaars nu ook azen op Dino Hotic, vorig seizoen één van de smaakmakers bij Cercle Brugge. De 27-jarige spelmaker uit Bosnië zat dinsdagavond zelfs al op de tribune aan Den Dreef voor de Champions League-voorrondematch tegen Rangers.

BUITENLAND

De voorbije dagen meldde Juventus zich plots aan het front voor Dries Mertens. De Oude Dame wou de Rode Duivel verleiden met een jaarloon van 5 miljoen euro, maar daar gaat Mertens uit loyaliteit naar Napoli niet op in. De 35-jarige aanvaller kiest in plaats daarvan uit drie andere teams. Galatasaray zou doordrukken voor zijn komst, al ligt de aanbieding van de Turken voorlopig nog te laag. Ook Olympique Marseille en Ajax zouden op de loer liggen.



Voor Jason Denayer zou er dan weer een zeer verrassende transfer kunnen komen. De transfervrije Rode Duivel leek op weg naar Torino, maar die transfer blijft maar aanslepen. Ondertussen zou de verdediger echter een lucratieve aanbieding binnengekregen hebben van Ettifaq FC uit Saudi-Arabië, waar hij 3 miljoen euro netto voor vier jaar zou kunnen verdienen. De 27-jarige zou daar wel oren naar hebben en maakt mogelijk dus een opmerkelijke keuze.

De Italianen blijven echter niet bij de pakken zitten, want volgens Franse media zouden ze inmiddels overgeschakeld zijn naar Wout Faes. Torino zou zelfs al op het punt staan om de transfer van de 24-jarige international af te ronden. Ze zouden amper 5 miljoen euro moeten neertellen om hem bij Stade Reims weg te plukken.

LEES OOK: Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Moet Anderlecht tevreden zijn met 15 miljoen voor Gomez?

Meest recent

'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

25
25
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

363
363
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

76
76
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

461
461
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

157
157
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

429
429
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

133
133
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

45
45
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

125
125
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

130
130
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

597
597
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

476
476
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

199
199
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

64
64
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

33
33
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

44
44
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

167
167
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

589
589
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

219
219
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

101
101
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

185
185
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

46
46
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

754
754
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

130
130
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

146
146

Meer sportnieuws