TRANSFERUURTJE: 'Gomez naar Man City, Mertens weigert Juventus'

233
TRANSFERUURTJE: 'Gomez naar Man City, Mertens weigert Juventus'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht lijkt er nog een verrassende uitgaande transfer op komst, want het zou Manchester City menens zijn om Sergio Gomez deze zomer aan te trekken. De Citizens zien in de Spaanse linksachter een ideale versterking voor de toekomst, al zouden ze hem dit seizoen nog willen uitlenen aan zusterclub Girona. De Engelse kampioen biedt voorlopig 10 miljoen euro inclusief bonussen, maar dat is niet voldoende voor Anderlecht. Paars-Wit wil minstens 15 miljoen vangen.



Daarmee zou Anderlecht wel de transfermarkt op kunnen. Een extra verdediger zou nog welkom zijn en daarvoor kan het aan een oude bekende denken. Vorig seizoen deed RSCA een poging om Nathaniel Phillips weg te halen bij Liverpool, maar het kreeg toen nul op het rekest. Jürgen Klopp wil de 25-jarige verdediger nog steeds niet kwijt, maar Phillips zelf wil Anfield wel verlaten om aan meer speelminuten te raken.

Club Brugge rondde dinsdag eindelijk de transfer van Charles De Ketelaere naar AC Milan helemaal af en krijgt zo maar liefst 35 miljoen euro binnen. Daarnaast lijkt ook Stanley Nsoki snel te gaan vertrekken, want de Franse verdediger staat op het punt om voor vijf jaar te tekenen bij Hoffenheim, dat nog eens 12 miljoen euro op tafel legt.



De kassa rinkelt dus bij Club, al zal een deel van dat geld meteen weer geïnvesteerd worden. Zo blijft een extra aanvaller welkom en daarvoor blijft Rasmus Höjlund een optie. Sturm Graz lijkt zijn goudhaantje echter niet te willen laten vertrekken tenzij er een smak geld op tafel komt. De Deen lijkt zelf wel open te staan voor een transfer naar Club, al neemt hij ook een afwachtende houding aan. Voor Maxi Gomez (Valencia) zou Club dan weer afhaken wegens te duur.

Een ander mogelijk doelwit is Jurgen Ekkelenkamp, die evenwel ook in de belangstelling van Antwerp staat. De kans lijkt in ieder geval te groeien dat de Nederlandse jeugdinternational straks in de Jupiler Pro League speelt. Hij komt immers niet voor in de plannen van Hertha BSC en zou daarom zelf ook een transfer willen maken.



Met Joel Ordoñez streek dinsdag wel al een nieuwe speler neer. De 18-jarige Ecuadoraanse verdediger komt zoals verwacht over van Independiente del Valle. Carl Hoefkens rekent in eerste instantie echter nog niet op Ordoñez, want die werd voorgesteld als aanwinst voor Club NXT.

Bij Antwerp beweegt er ook nog veel. Zo lijkt de Great Old nu echt afscheid te gaan nemen van Manuel Benson. Vincent Kompany probeert al een tijdje om de flankaanvaller naar Burnley te halen en lijkt nu ook zijn slag thuis te halen. Benson zou namelijk woensdag in Engeland verwacht worden om zijn fysieke en medische testen af te leggen.



Er is echter ook nog versterking op komst op de Bosuil. Zo landde dinsdagavond al Arbnor Muja in België. De 23-jarige Kosovaar is aangekomen om zijn medische testen af te leggen, waarna zijn overgang van Europese tegenstander FC Drita helemaal afgerond kan worden.

Bij KRC Genk lijkt er stilaan een uittocht bezig te zijn. Cyriel Dessers zou de volgende vertrekker in het rijtje kunnen zijn, want Cremonese zou nu echt doordrukken voor zijn komst. In Italië stellen ze dat de transfer zelfs al volgende week rond zou kunnen zijn. Dessers liet vorig weekend nog de deur wijd open voor een transfer. Daarnaast lijkt ook Jhon Lucumi snel te vertrekken. Na Bologna zou nu ook Olympique Marseille zich gemeld hebben voor de verdediger.



Union is zich dan weer nog stevig aan het versterken. Zo zouden de Brusselaars nu ook azen op Dino Hotic, vorig seizoen één van de smaakmakers bij Cercle Brugge. De 27-jarige spelmaker uit Bosnië zat dinsdagavond zelfs al op de tribune aan Den Dreef voor de Champions League-voorrondematch tegen Rangers.

BUITENLAND

De voorbije dagen meldde Juventus zich plots aan het front voor Dries Mertens. De Oude Dame wou de Rode Duivel verleiden met een jaarloon van 5 miljoen euro, maar daar gaat Mertens uit loyaliteit naar Napoli niet op in. De 35-jarige aanvaller kiest in plaats daarvan uit drie andere teams. Galatasaray zou doordrukken voor zijn komst, al ligt de aanbieding van de Turken voorlopig nog te laag. Ook Olympique Marseille en Ajax zouden op de loer liggen.



Voor Jason Denayer zou er dan weer een zeer verrassende transfer kunnen komen. De transfervrije Rode Duivel leek op weg naar Torino, maar die transfer blijft maar aanslepen. Ondertussen zou de verdediger echter een lucratieve aanbieding binnengekregen hebben van Ettifaq FC uit Saudi-Arabië, waar hij 3 miljoen euro netto voor vier jaar zou kunnen verdienen. De 27-jarige zou daar wel oren naar hebben en maakt mogelijk dus een opmerkelijke keuze.

De Italianen blijven echter niet bij de pakken zitten, want volgens Franse media zouden ze inmiddels overgeschakeld zijn naar Wout Faes. Torino zou zelfs al op het punt staan om de transfer van de 24-jarige international af te ronden. Ze zouden amper 5 miljoen euro moeten neertellen om hem bij Stade Reims weg te plukken.

LEES OOK: Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

Moet Anderlecht tevreden zijn met 15 miljoen voor Gomez?

Meest recent

Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

3
3
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

30
30
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

14
14
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

7
7
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

14
14
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

56
56
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

130
130
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

81
81
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

29
29
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

13
13
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

128
128
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

312
312
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

28
28
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

29
29
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

43
43
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

49
49
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

327
327
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

609
609
Antwerp stelt ultimatum: Compper stevent af op C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

126
126
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

61
61
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

713
713
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

295
295
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

86
86
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

239
239
Oulare weer naar JPL? Opmerkelijke uitdaging lonkt

KSK Heist neemt het in de beker op tegen Royal Antwerp FC. Een mooie affiche die nog mooier had ...

87
87

Meer sportnieuws