Verbeke maakt indruk met briljante transfer

door
Verbeke maakt indruk met briljante transfer

Peter Verbeke probeert op elk van zijn inkomende transfer een meerwaarde te creëren en in het geval van Sergio Gomez lukte dat bijzonder goed. De Spanjaard groeide bij Anderlecht uit tot één van de meest beslissende wingbacks van Europa en mede daarom nam de lijst met geïnteresseerde clubs wekelijks toe. Verbeke haalde Gomez vorig seizoen naar Anderlecht voor een transfersom van 2,25 miljoen euro en straks zal hij wellicht voor een veelvoud van dat bedrag verkocht worden. En dat terwijl Gomez oorspronkelijk werd opgepikt als bankzitter bij SD Huesca. Wheelen en dealen van de bovenste plank, met alle credits voor het kennersoog van Verbeke en z’n team - en ook wel voor het uitstekende werk dat Vincent Kompany leverde met de omgevormde wingback.


HET KENNERSOOG VAN VERBEKE

 In de vorige zomer zorgde Peter Verbeke voor een kleine stunt door Sergio Gomez naar Anderlecht te halen. Sporting was toen nog een grote werf en een club in volle heropbouw, maar desondanks kon Verbeke de Spanjaard overhalen om naar het Lotto Park te verhuizen. Gomez was toen een bekende naam in voetbalmiddens, wat vooral te danken was door zijn eerdere status en reputatie als als één van de grootste talenten op het Europees voetbaltoneel.

Sergio Gomez is namelijk een product van de wereldvermaarde jeugdopleiding van FC Barcelona. Op La Masia ontwikkelde hij zich op een veelbelovende wijze, waar hij als jonge en talentvolle aanvallende middenvelder zelfs vergeleken werd met Andrés Iniesta. Maar op 17-jarige leeftijd verliet hij Barcelona echter voor Borussia Dortmund. Na zijn verhuis naar Duitsland kon Gomez alle hooggespannen verwachtingen (nog) niet inlossen.



Borussia Dortmund leende Sergio Gomez twee seizoenen uit aan SD Huesca, waar de Spanjaard werd omgevormd tot aanvallende wingback. Het was daar dat Peter Verbeke zijn pure kwaliteiten, voornamelijk op het gebied van technisch vermogen, diepgang positionering, mentaliteit en vista, identificeerde. “Die jongen had nog geen vijf matchen als linksback gespeeld, dus moeten wij er een goeie van maken”, zei Verbeke vorig seizoen in Het Laatste Nieuws.

GROF WILD OP TRANSFERMARKT

De CEO Van Anderlecht kon vervolgens een permanente transfer afdwingen bij Borussia Dortmund, ter waarde van 2,25 miljoen euro. Eén jaar later bleek die investering direct een waar koopje te zijn. De jonge Spanjaard behoorde vorig seizoen namelijk tot één van de betere spelers van Sporting en zelfs van de Jupiler Pro League. Op een bepaald moment was Gomez zelfs één van de meest beslissende spelers van de Belgische competitie. Als linker wingback. Straf.



Anderlecht heeft met Sergio Gomez een groeibriljant in handen en hij leek snel onhoudbaar te worden voor Anderlecht. Chelsea, FC Barcelona, Manchester United, Southampton, Everton, Internazionale, Ajax, Lille OSC, Lyon, Juventus, Everton, Aston Villa, Brighton, Marseille, Arsenal … Het lijstje met geïnteresseerde clubs nam enorme proporties aan. Die enorme belangstelling had Gomez te danken aan zijn indrukwekkende prestaties en beslissende acties.

SCHAARS PROFIEL

Tijdens zijn piekperiode bij Sporting, in het kalenderjaar 2021, was er in de grootste vijf Europese competities zelfs geen enkele linker- of rechter wingback die zijn gecombineerd aantal doelpunten en assists kon overtreffen. Sergio Gomez evolueerde bij Anderlecht tot een complete aanvallende wingback en zo’n profielen zijn erg moeilijk te vinden op de actuele transfermarkt, maar anderzijds zijn zo’n type-spelers wel van primordiaal belang in het moderne voetbal.



Het belang van de wingback werd heel duidelijk op voorbije EK 2020. Toen was de meerwaarde van een aanvallende vleugelaanvaller één van de opmerkelijkste vaststellingen. In het moderne voetbal moet een wingback kunnen verdedigen en aanvallen, over een enorme conditie en uitstekende positionering beschikken, én tactisch intelligent zijn. En al die zaken zowel in het balbezit als in de balrecuperatie. Zo'n profiel is erg schaars op de transfermarkt, maar Anderlecht vond er toch zo eentje met Sergio Gomez.

DE TOPDEAL VAN VERBEKE

“Ik vrees dat ze Gómez snel kunnen verliezen - zulke spelers zijn gewild”, verklaarde Olivier Deschacht vorig seizoen nog in Het Laatste Nieuws. En na amper één seizoen is de kans bijzonder waarschijnlijk dat Sergio Gomez de Belgische recordkampioen zal verlaten. Manchester City, oftewel de City Football Group, wil hem namelijk aantrekken en hem vervolgens uitlenen aan Girona FC, een andere club in het netwerk van de groep. Over een potentiële transfersom wordt er nog niet gecommuniceerd in de media, al zou er sprake zijn van een bedrag tussen 15 à 20 miljoen euro.



Op die manier zou Sporting maar liefst minstens 12,75 miljoen euro kunnen boeken op de investering in Sergio Gomez. Dat zijn erg welkome miljoenen op Neerpede, want op het financieel en budgettair vlak moet Anderlecht nog heel wat stappen zetten om zich terug in de top van België te kunnen nestelen. De lucratieve verkoop van Gomez kan dat proces in een stroomversnelling brengen en daarvoor heeft Anderlecht veel te danken aan het kennersoog van Peter Verbeke, die het aandurfde om 2,25 miljoen euro - wat nog steeds veel geld is voor Anderlecht - te betalen voor Gomez. Toen was hij 20 jaar, pas omgevormd tot linker wingback, en geen basisspeler bij SD Huesca. Nu is hij een veelvoud waard.

LEES OOK: Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Wie verdient het meeste credits voor de ontwikkeling/transfer van Gomez?

Meest recent

'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

11
11
Radzinski fileert Anderlecht genadeloos

Thomasz Radzinski maakte 25 jaar geleden nog gouden tijden mee met RSC Anderlecht. Titels, de ...

24
24
Gheysens ziet gigantische ommekeer bij Antwerp

Royal Antwerp FC maakte de afgelopen jaren stevig verlies. De club heeft zijn jaarrekening ...

69
69
‘Anderlecht beeft: Tomasson duwt meteen richting drama’

Anderlecht zoekt koortsachtig naar een opvolger voor Besnik Hasi, en plots duikt een opvallende naam ...

185
185
Alles of niets: zo starten Antwerp en Anderlecht

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC maken vanavond onderling uit wie van de twee Union SG zal ...

75
75
‘Anderlecht breekt alle regels: JPL-coachdeal ontploft’

Anderlecht wilde deze keer géén coach wegkapen en vooral geen afkoopsom betalen. Maar ...

133
133
Anderlecht zet mes in de kern: rollen er 8 koppen?

RSC Anderlecht gaat komende zomer weer aan de bak moeten. Maar is er ook een héél ...

164
164
Union SG gaat voor droomseizoen: "Dé ambitie!"

Union SG blijft een bijzonder straffe ploeg. Ze plaatsten zich ten koste van Sporting Charleroi voor ...

22
22
Cruijff verdedigt omstreden Ajax-beslissing

Ajax zorgde voor een enorme verrassing door Oscar Garcia aan te stellen als nieuwe trainer van Jong ...

16
16
'Anderlecht raast door: deal met Antwerp nakende'

Bij RSC Anderlecht is het bestuur heel erg bezig met het invullen van cruciale posities. De ...

372
372
'Witte rook: Anderlecht heeft grote naam als coach bijna beet'

RSC Anderlecht gaat eerstdaags wellicht een nieuwe trainer voorstellen. De Brusselaars zijn volop ...

401
401
'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

RSC Anderlecht hoopt eind deze week zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. De shortlist is ...

334
334
Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

109
109
Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

75
75
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

351
351
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

76
76
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

254
254
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

276
276
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

457
457
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

141
141
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

24
24
'Cadeau voor Kompany: topaanwinst richting München'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

166
166
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

544
544
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

42
42
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

57
57

Meer sportnieuws