Verbeke maakt indruk met briljante transfer

891 stemmen
Verbeke maakt indruk met briljante transfer

Peter Verbeke probeert op elk van zijn inkomende transfer een meerwaarde te creëren en in het geval van Sergio Gomez lukte dat bijzonder goed. De Spanjaard groeide bij Anderlecht uit tot één van de meest beslissende wingbacks van Europa en mede daarom nam de lijst met geïnteresseerde clubs wekelijks toe. Verbeke haalde Gomez vorig seizoen naar Anderlecht voor een transfersom van 2,25 miljoen euro en straks zal hij wellicht voor een veelvoud van dat bedrag verkocht worden. En dat terwijl Gomez oorspronkelijk werd opgepikt als bankzitter bij SD Huesca. Wheelen en dealen van de bovenste plank, met alle credits voor het kennersoog van Verbeke en z’n team - en ook wel voor het uitstekende werk dat Vincent Kompany leverde met de omgevormde wingback.


HET KENNERSOOG VAN VERBEKE

 In de vorige zomer zorgde Peter Verbeke voor een kleine stunt door Sergio Gomez naar Anderlecht te halen. Sporting was toen nog een grote werf en een club in volle heropbouw, maar desondanks kon Verbeke de Spanjaard overhalen om naar het Lotto Park te verhuizen. Gomez was toen een bekende naam in voetbalmiddens, wat vooral te danken was door zijn eerdere status en reputatie als als één van de grootste talenten op het Europees voetbaltoneel.

Sergio Gomez is namelijk een product van de wereldvermaarde jeugdopleiding van FC Barcelona. Op La Masia ontwikkelde hij zich op een veelbelovende wijze, waar hij als jonge en talentvolle aanvallende middenvelder zelfs vergeleken werd met Andrés Iniesta. Maar op 17-jarige leeftijd verliet hij Barcelona echter voor Borussia Dortmund. Na zijn verhuis naar Duitsland kon Gomez alle hooggespannen verwachtingen (nog) niet inlossen.



Borussia Dortmund leende Sergio Gomez twee seizoenen uit aan SD Huesca, waar de Spanjaard werd omgevormd tot aanvallende wingback. Het was daar dat Peter Verbeke zijn pure kwaliteiten, voornamelijk op het gebied van technisch vermogen, diepgang positionering, mentaliteit en vista, identificeerde. “Die jongen had nog geen vijf matchen als linksback gespeeld, dus moeten wij er een goeie van maken”, zei Verbeke vorig seizoen in Het Laatste Nieuws.

GROF WILD OP TRANSFERMARKT

De CEO Van Anderlecht kon vervolgens een permanente transfer afdwingen bij Borussia Dortmund, ter waarde van 2,25 miljoen euro. Eén jaar later bleek die investering direct een waar koopje te zijn. De jonge Spanjaard behoorde vorig seizoen namelijk tot één van de betere spelers van Sporting en zelfs van de Jupiler Pro League. Op een bepaald moment was Gomez zelfs één van de meest beslissende spelers van de Belgische competitie. Als linker wingback. Straf.



Anderlecht heeft met Sergio Gomez een groeibriljant in handen en hij leek snel onhoudbaar te worden voor Anderlecht. Chelsea, FC Barcelona, Manchester United, Southampton, Everton, Internazionale, Ajax, Lille OSC, Lyon, Juventus, Everton, Aston Villa, Brighton, Marseille, Arsenal … Het lijstje met geïnteresseerde clubs nam enorme proporties aan. Die enorme belangstelling had Gomez te danken aan zijn indrukwekkende prestaties en beslissende acties.

SCHAARS PROFIEL

Tijdens zijn piekperiode bij Sporting, in het kalenderjaar 2021, was er in de grootste vijf Europese competities zelfs geen enkele linker- of rechter wingback die zijn gecombineerd aantal doelpunten en assists kon overtreffen. Sergio Gomez evolueerde bij Anderlecht tot een complete aanvallende wingback en zo’n profielen zijn erg moeilijk te vinden op de actuele transfermarkt, maar anderzijds zijn zo’n type-spelers wel van primordiaal belang in het moderne voetbal.



Het belang van de wingback werd heel duidelijk op voorbije EK 2020. Toen was de meerwaarde van een aanvallende vleugelaanvaller één van de opmerkelijkste vaststellingen. In het moderne voetbal moet een wingback kunnen verdedigen en aanvallen, over een enorme conditie en uitstekende positionering beschikken, én tactisch intelligent zijn. En al die zaken zowel in het balbezit als in de balrecuperatie. Zo'n profiel is erg schaars op de transfermarkt, maar Anderlecht vond er toch zo eentje met Sergio Gomez.

DE TOPDEAL VAN VERBEKE

“Ik vrees dat ze Gómez snel kunnen verliezen - zulke spelers zijn gewild”, verklaarde Olivier Deschacht vorig seizoen nog in Het Laatste Nieuws. En na amper één seizoen is de kans bijzonder waarschijnlijk dat Sergio Gomez de Belgische recordkampioen zal verlaten. Manchester City, oftewel de City Football Group, wil hem namelijk aantrekken en hem vervolgens uitlenen aan Girona FC, een andere club in het netwerk van de groep. Over een potentiële transfersom wordt er nog niet gecommuniceerd in de media, al zou er sprake zijn van een bedrag tussen 15 à 20 miljoen euro.



Op die manier zou Sporting maar liefst minstens 12,75 miljoen euro kunnen boeken op de investering in Sergio Gomez. Dat zijn erg welkome miljoenen op Neerpede, want op het financieel en budgettair vlak moet Anderlecht nog heel wat stappen zetten om zich terug in de top van België te kunnen nestelen. De lucratieve verkoop van Gomez kan dat proces in een stroomversnelling brengen en daarvoor heeft Anderlecht veel te danken aan het kennersoog van Peter Verbeke, die het aandurfde om 2,25 miljoen euro - wat nog steeds veel geld is voor Anderlecht - te betalen voor Gomez. Toen was hij 20 jaar, pas omgevormd tot linker wingback, en geen basisspeler bij SD Huesca. Nu is hij een veelvoud waard.

LEES OOK: 'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Wie verdient het meeste credits voor de ontwikkeling/transfer van Gomez?

Meest recent

Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

7
7
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

229
229
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

58
58
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

23
23
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

29
29
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

319
319
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

35
35
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

342
342
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

107
107
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

45
45
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

220
220
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

37
37
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

46
46
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

205
205
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

613
613
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

191
191
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

75
75
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

450
450
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

77
77
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

230
230
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

556
556
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

559
559
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

495
495
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

383
383
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

216
216

Meer sportnieuws