Verbeke maakt indruk met briljante transfer

891
Verbeke maakt indruk met briljante transfer

Peter Verbeke probeert op elk van zijn inkomende transfer een meerwaarde te creëren en in het geval van Sergio Gomez lukte dat bijzonder goed. De Spanjaard groeide bij Anderlecht uit tot één van de meest beslissende wingbacks van Europa en mede daarom nam de lijst met geïnteresseerde clubs wekelijks toe. Verbeke haalde Gomez vorig seizoen naar Anderlecht voor een transfersom van 2,25 miljoen euro en straks zal hij wellicht voor een veelvoud van dat bedrag verkocht worden. En dat terwijl Gomez oorspronkelijk werd opgepikt als bankzitter bij SD Huesca. Wheelen en dealen van de bovenste plank, met alle credits voor het kennersoog van Verbeke en z’n team - en ook wel voor het uitstekende werk dat Vincent Kompany leverde met de omgevormde wingback.


HET KENNERSOOG VAN VERBEKE

 In de vorige zomer zorgde Peter Verbeke voor een kleine stunt door Sergio Gomez naar Anderlecht te halen. Sporting was toen nog een grote werf en een club in volle heropbouw, maar desondanks kon Verbeke de Spanjaard overhalen om naar het Lotto Park te verhuizen. Gomez was toen een bekende naam in voetbalmiddens, wat vooral te danken was door zijn eerdere status en reputatie als als één van de grootste talenten op het Europees voetbaltoneel.

Sergio Gomez is namelijk een product van de wereldvermaarde jeugdopleiding van FC Barcelona. Op La Masia ontwikkelde hij zich op een veelbelovende wijze, waar hij als jonge en talentvolle aanvallende middenvelder zelfs vergeleken werd met Andrés Iniesta. Maar op 17-jarige leeftijd verliet hij Barcelona echter voor Borussia Dortmund. Na zijn verhuis naar Duitsland kon Gomez alle hooggespannen verwachtingen (nog) niet inlossen.



Borussia Dortmund leende Sergio Gomez twee seizoenen uit aan SD Huesca, waar de Spanjaard werd omgevormd tot aanvallende wingback. Het was daar dat Peter Verbeke zijn pure kwaliteiten, voornamelijk op het gebied van technisch vermogen, diepgang positionering, mentaliteit en vista, identificeerde. “Die jongen had nog geen vijf matchen als linksback gespeeld, dus moeten wij er een goeie van maken”, zei Verbeke vorig seizoen in Het Laatste Nieuws.

GROF WILD OP TRANSFERMARKT

De CEO Van Anderlecht kon vervolgens een permanente transfer afdwingen bij Borussia Dortmund, ter waarde van 2,25 miljoen euro. Eén jaar later bleek die investering direct een waar koopje te zijn. De jonge Spanjaard behoorde vorig seizoen namelijk tot één van de betere spelers van Sporting en zelfs van de Jupiler Pro League. Op een bepaald moment was Gomez zelfs één van de meest beslissende spelers van de Belgische competitie. Als linker wingback. Straf.



Anderlecht heeft met Sergio Gomez een groeibriljant in handen en hij leek snel onhoudbaar te worden voor Anderlecht. Chelsea, FC Barcelona, Manchester United, Southampton, Everton, Internazionale, Ajax, Lille OSC, Lyon, Juventus, Everton, Aston Villa, Brighton, Marseille, Arsenal … Het lijstje met geïnteresseerde clubs nam enorme proporties aan. Die enorme belangstelling had Gomez te danken aan zijn indrukwekkende prestaties en beslissende acties.

SCHAARS PROFIEL

Tijdens zijn piekperiode bij Sporting, in het kalenderjaar 2021, was er in de grootste vijf Europese competities zelfs geen enkele linker- of rechter wingback die zijn gecombineerd aantal doelpunten en assists kon overtreffen. Sergio Gomez evolueerde bij Anderlecht tot een complete aanvallende wingback en zo’n profielen zijn erg moeilijk te vinden op de actuele transfermarkt, maar anderzijds zijn zo’n type-spelers wel van primordiaal belang in het moderne voetbal.



Het belang van de wingback werd heel duidelijk op voorbije EK 2020. Toen was de meerwaarde van een aanvallende vleugelaanvaller één van de opmerkelijkste vaststellingen. In het moderne voetbal moet een wingback kunnen verdedigen en aanvallen, over een enorme conditie en uitstekende positionering beschikken, én tactisch intelligent zijn. En al die zaken zowel in het balbezit als in de balrecuperatie. Zo'n profiel is erg schaars op de transfermarkt, maar Anderlecht vond er toch zo eentje met Sergio Gomez.

DE TOPDEAL VAN VERBEKE

“Ik vrees dat ze Gómez snel kunnen verliezen - zulke spelers zijn gewild”, verklaarde Olivier Deschacht vorig seizoen nog in Het Laatste Nieuws. En na amper één seizoen is de kans bijzonder waarschijnlijk dat Sergio Gomez de Belgische recordkampioen zal verlaten. Manchester City, oftewel de City Football Group, wil hem namelijk aantrekken en hem vervolgens uitlenen aan Girona FC, een andere club in het netwerk van de groep. Over een potentiële transfersom wordt er nog niet gecommuniceerd in de media, al zou er sprake zijn van een bedrag tussen 15 à 20 miljoen euro.



Op die manier zou Sporting maar liefst minstens 12,75 miljoen euro kunnen boeken op de investering in Sergio Gomez. Dat zijn erg welkome miljoenen op Neerpede, want op het financieel en budgettair vlak moet Anderlecht nog heel wat stappen zetten om zich terug in de top van België te kunnen nestelen. De lucratieve verkoop van Gomez kan dat proces in een stroomversnelling brengen en daarvoor heeft Anderlecht veel te danken aan het kennersoog van Peter Verbeke, die het aandurfde om 2,25 miljoen euro - wat nog steeds veel geld is voor Anderlecht - te betalen voor Gomez. Toen was hij 20 jaar, pas omgevormd tot linker wingback, en geen basisspeler bij SD Huesca. Nu is hij een veelvoud waard.

LEES OOK: Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Wie verdient het meeste credits voor de ontwikkeling/transfer van Gomez?

Meest recent

Luis Enrique grijpt in: duidelijke boodschap Godts

Mika Godts maakte afgelopen zomer de monstertransfer van Ajax naar PSG. De Franse grootmacht legde ...

28
28
Joos waarschuwt Leko: “Dan hangt Club Brugge eraan”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De Italiaanse topclub is de ...

65
65
TRANSFERUURTJE: ‘Record Club Brugge nakend, oplossing Bertaccini’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

125
125
Enorm Antwerp-pijnpunt bloot: pion compleet afgemaakt

Royal Antwerp FC begon goed tegen Westerlo, maar ging uiteindelijk nog met de billen bloot. ...

80
80
Nieuw Anderlecht-goudhaantje staat op: switch naar Marokko

Bij RSC Anderlecht staat plots een nieuw goudhaantje op met een bekend gezicht. Kaïs Barry (20) ...

153
153
Duchâtelet voorspelt VAR-revolutie: “Geen assistenten meer”

Afgelopen speeldag was er heel wat controverse rond de VAR. Bij Standard Luik werd een penalty niet ...

52
52
Union SG vreest Israëlische rel voor Europa League-clash

Union SG neemt het binnenkort op tegen Hapoel Be’er Sheva in de Europa League. De wedstrijd ...

47
47
Vader Tresoldi onthult grote transferdroom: record in zicht

Nicolo Tresoldi was afgelopen zomer grof wild op de mercato. Die interesse zal er ook volgende ...

153
153
Compper zwaar onder vuur bij Antwerp: “Hij ging erover”

Royal Antwerp FC zit ook na de interlandbreak in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old ging ...

248
248
Leko bejubelt Club-tweetal: "Sowieso naar Europese top"

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

126
126
'Real bedient Mourinho: eerste toptransfer 2027 staat vast'

Real Madrid haalde in het tussenseizoen een straf lijstje aan versterkingen in huis. Desondanks ...

84
84
AA Gent kampioen? Analisten draaien helemaal bij

AA Gent blijft zijn sterke prestaties bevestigen. Na acht speeldagen staan de Buffalo's alleen aan ...

406
406
'Masterplan bij Club: bestuur plant nieuwe recordtransfer'

Club Brugge haalde tijdens de voorbije zomermercato een pak miljoenen op, maar het weigerde ook ...

465
465
Groot 'slachtoffer' bij Genk: Thorup krijgt lastige opdracht

KRC Genk heeft zaterdag zijn eerste zege sinds eind augustus geboekt. Dat was deels te wijten aan de ...

234
234
Alderweireld in 'Match of the Day': eerste kritiek duikt op

Toby Alderweireld heeft zondagavond een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn carrière als ...

487
487
Standard krijgt klappen: Euvrard ziet groot probleem

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

155
155
Inter-Club: twéé cruciale wissels in Brugse basisploeg?

Dinsdagavond is het zover, dan hervat het seizoen in de Champions League. Club Brugge moet dan ...

269
269
Motie van wantrouwen Anderlecht: ondermaats duo krijgt signaal

RSC Anderlecht haalde afgelopen weekend zowaar Mario Stroeykens als Adriano Bertaccini weer onder ...

290
290
Hommeles bij Bayern: Kompany ontsnapt aan netelige situatie

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

195
195
'Club Brugge ruikt zijn kans: Stankovic zorgt voor nieuwe hoop'

Club Brugge speelt dinsdagavond in San Siro tegen Inter, en daar loopt een oude bekende rond. ...

416
416
Europees ontzag voor Club: Inter-topper geeft straf compliment

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

312
312
Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

51
51
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

57
57
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

233
233
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

81
81

Meer sportnieuws