Verbeke maakt indruk met briljante transfer

door
Verbeke maakt indruk met briljante transfer

Peter Verbeke probeert op elk van zijn inkomende transfer een meerwaarde te creëren en in het geval van Sergio Gomez lukte dat bijzonder goed. De Spanjaard groeide bij Anderlecht uit tot één van de meest beslissende wingbacks van Europa en mede daarom nam de lijst met geïnteresseerde clubs wekelijks toe. Verbeke haalde Gomez vorig seizoen naar Anderlecht voor een transfersom van 2,25 miljoen euro en straks zal hij wellicht voor een veelvoud van dat bedrag verkocht worden. En dat terwijl Gomez oorspronkelijk werd opgepikt als bankzitter bij SD Huesca. Wheelen en dealen van de bovenste plank, met alle credits voor het kennersoog van Verbeke en z’n team - en ook wel voor het uitstekende werk dat Vincent Kompany leverde met de omgevormde wingback.


HET KENNERSOOG VAN VERBEKE

 In de vorige zomer zorgde Peter Verbeke voor een kleine stunt door Sergio Gomez naar Anderlecht te halen. Sporting was toen nog een grote werf en een club in volle heropbouw, maar desondanks kon Verbeke de Spanjaard overhalen om naar het Lotto Park te verhuizen. Gomez was toen een bekende naam in voetbalmiddens, wat vooral te danken was door zijn eerdere status en reputatie als als één van de grootste talenten op het Europees voetbaltoneel.

Sergio Gomez is namelijk een product van de wereldvermaarde jeugdopleiding van FC Barcelona. Op La Masia ontwikkelde hij zich op een veelbelovende wijze, waar hij als jonge en talentvolle aanvallende middenvelder zelfs vergeleken werd met Andrés Iniesta. Maar op 17-jarige leeftijd verliet hij Barcelona echter voor Borussia Dortmund. Na zijn verhuis naar Duitsland kon Gomez alle hooggespannen verwachtingen (nog) niet inlossen.



Borussia Dortmund leende Sergio Gomez twee seizoenen uit aan SD Huesca, waar de Spanjaard werd omgevormd tot aanvallende wingback. Het was daar dat Peter Verbeke zijn pure kwaliteiten, voornamelijk op het gebied van technisch vermogen, diepgang positionering, mentaliteit en vista, identificeerde. “Die jongen had nog geen vijf matchen als linksback gespeeld, dus moeten wij er een goeie van maken”, zei Verbeke vorig seizoen in Het Laatste Nieuws.

GROF WILD OP TRANSFERMARKT

De CEO Van Anderlecht kon vervolgens een permanente transfer afdwingen bij Borussia Dortmund, ter waarde van 2,25 miljoen euro. Eén jaar later bleek die investering direct een waar koopje te zijn. De jonge Spanjaard behoorde vorig seizoen namelijk tot één van de betere spelers van Sporting en zelfs van de Jupiler Pro League. Op een bepaald moment was Gomez zelfs één van de meest beslissende spelers van de Belgische competitie. Als linker wingback. Straf.



Anderlecht heeft met Sergio Gomez een groeibriljant in handen en hij leek snel onhoudbaar te worden voor Anderlecht. Chelsea, FC Barcelona, Manchester United, Southampton, Everton, Internazionale, Ajax, Lille OSC, Lyon, Juventus, Everton, Aston Villa, Brighton, Marseille, Arsenal … Het lijstje met geïnteresseerde clubs nam enorme proporties aan. Die enorme belangstelling had Gomez te danken aan zijn indrukwekkende prestaties en beslissende acties.

SCHAARS PROFIEL

Tijdens zijn piekperiode bij Sporting, in het kalenderjaar 2021, was er in de grootste vijf Europese competities zelfs geen enkele linker- of rechter wingback die zijn gecombineerd aantal doelpunten en assists kon overtreffen. Sergio Gomez evolueerde bij Anderlecht tot een complete aanvallende wingback en zo’n profielen zijn erg moeilijk te vinden op de actuele transfermarkt, maar anderzijds zijn zo’n type-spelers wel van primordiaal belang in het moderne voetbal.



Het belang van de wingback werd heel duidelijk op voorbije EK 2020. Toen was de meerwaarde van een aanvallende vleugelaanvaller één van de opmerkelijkste vaststellingen. In het moderne voetbal moet een wingback kunnen verdedigen en aanvallen, over een enorme conditie en uitstekende positionering beschikken, én tactisch intelligent zijn. En al die zaken zowel in het balbezit als in de balrecuperatie. Zo'n profiel is erg schaars op de transfermarkt, maar Anderlecht vond er toch zo eentje met Sergio Gomez.

DE TOPDEAL VAN VERBEKE

“Ik vrees dat ze Gómez snel kunnen verliezen - zulke spelers zijn gewild”, verklaarde Olivier Deschacht vorig seizoen nog in Het Laatste Nieuws. En na amper één seizoen is de kans bijzonder waarschijnlijk dat Sergio Gomez de Belgische recordkampioen zal verlaten. Manchester City, oftewel de City Football Group, wil hem namelijk aantrekken en hem vervolgens uitlenen aan Girona FC, een andere club in het netwerk van de groep. Over een potentiële transfersom wordt er nog niet gecommuniceerd in de media, al zou er sprake zijn van een bedrag tussen 15 à 20 miljoen euro.



Op die manier zou Sporting maar liefst minstens 12,75 miljoen euro kunnen boeken op de investering in Sergio Gomez. Dat zijn erg welkome miljoenen op Neerpede, want op het financieel en budgettair vlak moet Anderlecht nog heel wat stappen zetten om zich terug in de top van België te kunnen nestelen. De lucratieve verkoop van Gomez kan dat proces in een stroomversnelling brengen en daarvoor heeft Anderlecht veel te danken aan het kennersoog van Peter Verbeke, die het aandurfde om 2,25 miljoen euro - wat nog steeds veel geld is voor Anderlecht - te betalen voor Gomez. Toen was hij 20 jaar, pas omgevormd tot linker wingback, en geen basisspeler bij SD Huesca. Nu is hij een veelvoud waard.

LEES OOK: Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Wie verdient het meeste credits voor de ontwikkeling/transfer van Gomez?

Meest recent

Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

71
71
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

197
197
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

38
38
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

71
71
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

182
182
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

34
34
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

93
93
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

145
145
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

95
95
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

150
150
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

88
88
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

163
163
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

53
53
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

340
340
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

406
406
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

187
187
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

82
82
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

372
372
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

286
286
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

44
44
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

427
427
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

115
115
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

107
107
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

579
579
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

133
133

Meer sportnieuws