Verbeke maakt indruk met briljante transfer

891
Verbeke maakt indruk met briljante transfer

Peter Verbeke probeert op elk van zijn inkomende transfer een meerwaarde te creëren en in het geval van Sergio Gomez lukte dat bijzonder goed. De Spanjaard groeide bij Anderlecht uit tot één van de meest beslissende wingbacks van Europa en mede daarom nam de lijst met geïnteresseerde clubs wekelijks toe. Verbeke haalde Gomez vorig seizoen naar Anderlecht voor een transfersom van 2,25 miljoen euro en straks zal hij wellicht voor een veelvoud van dat bedrag verkocht worden. En dat terwijl Gomez oorspronkelijk werd opgepikt als bankzitter bij SD Huesca. Wheelen en dealen van de bovenste plank, met alle credits voor het kennersoog van Verbeke en z’n team - en ook wel voor het uitstekende werk dat Vincent Kompany leverde met de omgevormde wingback.


HET KENNERSOOG VAN VERBEKE

 In de vorige zomer zorgde Peter Verbeke voor een kleine stunt door Sergio Gomez naar Anderlecht te halen. Sporting was toen nog een grote werf en een club in volle heropbouw, maar desondanks kon Verbeke de Spanjaard overhalen om naar het Lotto Park te verhuizen. Gomez was toen een bekende naam in voetbalmiddens, wat vooral te danken was door zijn eerdere status en reputatie als als één van de grootste talenten op het Europees voetbaltoneel.

Sergio Gomez is namelijk een product van de wereldvermaarde jeugdopleiding van FC Barcelona. Op La Masia ontwikkelde hij zich op een veelbelovende wijze, waar hij als jonge en talentvolle aanvallende middenvelder zelfs vergeleken werd met Andrés Iniesta. Maar op 17-jarige leeftijd verliet hij Barcelona echter voor Borussia Dortmund. Na zijn verhuis naar Duitsland kon Gomez alle hooggespannen verwachtingen (nog) niet inlossen.



Borussia Dortmund leende Sergio Gomez twee seizoenen uit aan SD Huesca, waar de Spanjaard werd omgevormd tot aanvallende wingback. Het was daar dat Peter Verbeke zijn pure kwaliteiten, voornamelijk op het gebied van technisch vermogen, diepgang positionering, mentaliteit en vista, identificeerde. “Die jongen had nog geen vijf matchen als linksback gespeeld, dus moeten wij er een goeie van maken”, zei Verbeke vorig seizoen in Het Laatste Nieuws.

GROF WILD OP TRANSFERMARKT

De CEO Van Anderlecht kon vervolgens een permanente transfer afdwingen bij Borussia Dortmund, ter waarde van 2,25 miljoen euro. Eén jaar later bleek die investering direct een waar koopje te zijn. De jonge Spanjaard behoorde vorig seizoen namelijk tot één van de betere spelers van Sporting en zelfs van de Jupiler Pro League. Op een bepaald moment was Gomez zelfs één van de meest beslissende spelers van de Belgische competitie. Als linker wingback. Straf.



Anderlecht heeft met Sergio Gomez een groeibriljant in handen en hij leek snel onhoudbaar te worden voor Anderlecht. Chelsea, FC Barcelona, Manchester United, Southampton, Everton, Internazionale, Ajax, Lille OSC, Lyon, Juventus, Everton, Aston Villa, Brighton, Marseille, Arsenal … Het lijstje met geïnteresseerde clubs nam enorme proporties aan. Die enorme belangstelling had Gomez te danken aan zijn indrukwekkende prestaties en beslissende acties.

SCHAARS PROFIEL

Tijdens zijn piekperiode bij Sporting, in het kalenderjaar 2021, was er in de grootste vijf Europese competities zelfs geen enkele linker- of rechter wingback die zijn gecombineerd aantal doelpunten en assists kon overtreffen. Sergio Gomez evolueerde bij Anderlecht tot een complete aanvallende wingback en zo’n profielen zijn erg moeilijk te vinden op de actuele transfermarkt, maar anderzijds zijn zo’n type-spelers wel van primordiaal belang in het moderne voetbal.



Het belang van de wingback werd heel duidelijk op voorbije EK 2020. Toen was de meerwaarde van een aanvallende vleugelaanvaller één van de opmerkelijkste vaststellingen. In het moderne voetbal moet een wingback kunnen verdedigen en aanvallen, over een enorme conditie en uitstekende positionering beschikken, én tactisch intelligent zijn. En al die zaken zowel in het balbezit als in de balrecuperatie. Zo'n profiel is erg schaars op de transfermarkt, maar Anderlecht vond er toch zo eentje met Sergio Gomez.

DE TOPDEAL VAN VERBEKE

“Ik vrees dat ze Gómez snel kunnen verliezen - zulke spelers zijn gewild”, verklaarde Olivier Deschacht vorig seizoen nog in Het Laatste Nieuws. En na amper één seizoen is de kans bijzonder waarschijnlijk dat Sergio Gomez de Belgische recordkampioen zal verlaten. Manchester City, oftewel de City Football Group, wil hem namelijk aantrekken en hem vervolgens uitlenen aan Girona FC, een andere club in het netwerk van de groep. Over een potentiële transfersom wordt er nog niet gecommuniceerd in de media, al zou er sprake zijn van een bedrag tussen 15 à 20 miljoen euro.



Op die manier zou Sporting maar liefst minstens 12,75 miljoen euro kunnen boeken op de investering in Sergio Gomez. Dat zijn erg welkome miljoenen op Neerpede, want op het financieel en budgettair vlak moet Anderlecht nog heel wat stappen zetten om zich terug in de top van België te kunnen nestelen. De lucratieve verkoop van Gomez kan dat proces in een stroomversnelling brengen en daarvoor heeft Anderlecht veel te danken aan het kennersoog van Peter Verbeke, die het aandurfde om 2,25 miljoen euro - wat nog steeds veel geld is voor Anderlecht - te betalen voor Gomez. Toen was hij 20 jaar, pas omgevormd tot linker wingback, en geen basisspeler bij SD Huesca. Nu is hij een veelvoud waard.

LEES OOK: 'Haaland on the move: entourage heeft uitgesproken voorkeur'

Wie verdient het meeste credits voor de ontwikkeling/transfer van Gomez?

Meest recent

STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

De Belgische teams in de Cofererence League hebben er een uiteenlopende tweede speeldag opzitten. AA ...

3
3
"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

132
132
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

88
88
Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

KRC Genk is goed uit de interlandbreak gekomen. De Limburgers wisten hun competitiematch tegen KV ...

32
32
UEL/UECL: Nederlanders aan het feest, Salah nekt Vrancken

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

18
18
7 op 9! Union duldt geen tegenstand in nieuwe Europese triomf

Union SG staat er na drie speeldagen uitstekend voor in de Europa League. Achter gesloten deuren won ...

38
38
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

76
76
Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

16
16
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

127
127
Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

51
51
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

119
119
Trieste beelden op Jan Breydel: "Regelrechte schande"

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

403
403
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

275
275
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

361
361
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

555
555
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

209
209
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

94
94
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

355
355
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

125
125
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

334
334
'Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

409
409
Leko leert lesje: duo valt door de mand bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na een nieuwe galavertoning in de Champions League, al is Ivan Leko ...

511
511
Club slaat Mechele met verstomming: fans gaan uit hun dak

Een gebroken neus houdt Brandon Mechele niet tegen. Amper een week nadat de verdediger van Club ...

224
224
SK Beveren pakt uit en geeft jonge middenvelder kans

SK Beveren veroverde vorig seizoen met overmacht de titel in de Challenger Pro League en is ook in ...

53
53
Kassa rinkelt: Club op koers voor nóg grotere CL-jackpot

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League. Nadat het woensdagavond ...

316
316

Meer sportnieuws