TU: 'Club langs kassa voor verdediger, Mertens zorgt voor schok'

672
TU: 'Club langs kassa voor verdediger, Mertens zorgt voor schok'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Stanley N'Soki is niet goed aan het seizoen begonnen. Toch zou de linksvoetige centrale verdediger interesse genieten van de Duitse eersteklasser Hoffenheim. Dat maakte de Waalse journalist Sasha Tavolieri bekend. Meer zelfs, Nsoki zou voor 5 jaar tekenen bij de Duitse club en Blauw-Zwart vangt 12 miljoen euro.

Het plotse vertrek van N'Soki zou ook de transfer van Joel Ordonez versnellen. Enkele dagen geleden raakte al bekend dat Club Brugge een akkoord bereikte met Independiente del Valle omtrent de speler. De talentvolle Ecuadoraan moet ongeveer vier miljoen euro kosten, en is gezien zijn 18-jarige leeftijd nog een ruwe diamant. Volgens Degolagolec zal Ordonez ook binnenkort voorgesteld worden bij Club Brugge.

Blauw-Zwart geeft ondertussen de hoop op Sander Berge niet op volgens Het Laatste Nieuws. Daar klinkt het namelijk dat de Noor nog steeds nadrukkelijk in beeld blijft in Westkapelle. Zelf wil de middenvelder alvast graag vertrekken bij zijn huidige werkgever Sheffield United, dat dan wel boter bij de vis verlangt. Nog volgens de krant bedraagt de vraagprijs van de Engelse tweedeklasser per slot van rekening een slordige 15 miljoen.

SSC Napoli toont interesse in Simon Mignolet. De Italianen zouden in de Rode Duivel een geschikte vervanger zien voor de inmiddels vertrokken David Ospina. Maar het lijkt erop dat Blauw-Zwart opgelucht kan ademhalen. Volgens de Italiaanse transferautoriteit Gianluca Di Marzio heeft Napoli een ander alternatief gevonden. Zo zou de club dicht bij een akkoord staan over de komst van Kepa Arrizabalaga. De Spanjaard zou een jaartje gehuurd worden van Chelsea FC.

Volgens Tuttomercatoweb heeft Bologna volop zijn zinnen gezet op Jhon Lucumi als vervanger voor Rode Duivel Arthur Theate. De gesprekken met de 24-jarige speler zouden al aangeknoopt worden en Genk zou ook snel een eerste bod mogen verwachten. Dat zou 5 miljoen euro plus bonussen bedragen. Het Laatste Nieuws meldt wel dat het aanbod intussen al werd afgewezen.

Genk is één van de teams op de loer ligt voor Paul Akouokou. Volgens AFDLP weigert de speler momenteel zijn contract te verlengen bij Real Betis en zou de club uit Sevilla daarom bereid zijn om deze zomer mee te werken aan een transfer. Genk zal wel diep in de buidel moeten tasten voor de 24-jarige defensieve middenvelder. Hij zou immers nog steeds 7 miljoen euro moeten kosten en Betis wil daar ook nog eens een percentage op een doorverkoop bovenop. Ook Elche en Norwich City liggen nog op de loer voor de Ivoriaan.

AA Gent gaat op zoek naar een vervanger voor de onfortuinlijke Tarik Tissoudali. Daarbij denken ze volgens MSV Foot aan een bekende naam, want Nikola Storm zou hoog op het Gentse lijstje staan. Malinwa wil wel boter bij de vis. Een akkoord lijkt echter niet onmogelijk, want eerder deze zomer vonden de twee clubs elkaar ook al voor de overgang van Hugo Cuypers. Als alternatief zouden de Buffalo's echter ook nog een buitenlandse piste achter de hand houden.

De voorbije weken richtte Burnley FC het vizier op Manuel Benson. De onderhandelingen tussen Antwerp en de Engelse club liepen aanvankelijk niet vlot, en The Great Old weigerde twee aanbiedingen van de Engelse tweedeklasser. Sacha Tavolieri meldde echter dat er dan toch een akkoord werd gevonden over de transfersom. Op een detail na zouden de onderhandelingen tussen beide clubs inmiddels zijn afgerond. Hoogstwaarschijnlijk zal het over een eventueel doorverkooppercentage gaan. Er wordt verwacht dat Antwerp een bedrag tussen de 4 en 6 miljoen euro zal vangen.

BUITENLAND

Pep Guardiola had zijn zinnen gezet op Marc Cucurella, maar het lijkt er niet op dat Manchester City nog een akkoord zal vinden met Brighton. Dat wees hun ultieme bod van 40 miljoen pond immers af. De hele affaire kan nu nog wat pijnlijker worden voor de regerende kampioen, want volgens de Daily Mail lijkt met Chelsea een concurrent de transfer ook nog eens te gaan kapen. De Blues hebben de gesprekken met Brighton al opgestart en zouden naast een transfersom ook nog spelers in de deal kunnen gaan betrekken.

City zal dus andere pistes moeten verkennen. Onder meer Alex Grimaldo (SL Benfica) en Borna Sosa (VfB Stuttgart) worden genoemd. Maar City zou nu voor een verrassing gaan. Transferwatcher Fabrizio Romano liet immers verstaan dat ook Raphael Guerreiro werd aangeboden. En volgens The Athletic zijn Guardiola en co behoorlijk gecharmeerd door de Portugese international van Borussia Dortmund.

Even werd een terugkeer van Cristiano Ronaldo naar Sporting CP overwogen, maar tot dusver werd die piste niet bepaald concreet. Volgens journalist Manu Sainz van onder meer AS, zijn er momenteel slechts twee echte opties: SSC Napoli, dat er van droomt om van de Portugees een nieuw icoon te maken, of Atlético Madrid. In beide gevallen lijken de financiële voorwaarden voorlopig echter nog een te groot struikelblok.

Het verhaal van Dries Mertens bij Napoli zit erop. Ondertussen werd Mertens al aan verschillende ploegen gelinkt. En mogelijk kiest hij wel voor een erg pittige transfer. Afgelopen weekend geraakte bekend dat Juventus belangstelling toont en die interesse wordt nu ook bevestigd door La Gazzetta dello Sport. De Oude Dame is op zoek naar een centrumaanvaller die ook op de flanken uit de voeten kan. Juve zou hem willen verleiden met een topsalaris van 4 à 5 miljoen euro.

LEES OOK: Kat Kerkhofs zorgt met Mertens voor stevig vuurwerk

Moet Mertens naar Juventus gaan?

Meest recent

'Twee vliegen in één klap: Standard loost overbodig duo'

Standard is goed aan het seizoen begonnen en is na vier speeldagen nog steeds ongeslagen. Met een ...

1
1
'Grote drukte Anderlecht: ook Stroeykens vertrekt nog'

Het slot van de mercato belooft nog zeer druk te worden voor Anderlecht. Dat maakt volop werk van de ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Topbod op Vermant, transferbom bij Genk'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

144
144
Ruben Van Gucht gooit gigantische bom in Miss België-circus

Ruben Van Gucht haalt stevig uit naar de mensen die volgens hem misbruik maken van zijn relatie met ...

28
28
‘Anderlecht zoekt oplossing: drie clubs strijden om Bertaccini’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Adriano Bertaccini. Onder Vitor Bruno is de ...

195
195
‘Brughmans richting Liverpool: Genk vangt wéér recordbedrag’

Het gaat plots snel voor Lucca Brughmans. De 18-jarige doelman brak vorig seizoen pas door bij KRC ...

288
288
'Westerlo slaat toe met transfer in de Serie A'

Westerlo heeft een nieuwe versterking beet, dat vernam onze redactie via buitenlandse bronnen. De ...

42
42
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

94
94
Vandenbempt bijzonder hard voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Een zeer verdiende zege, maar de score was inzake ...

259
259
'Westerlo en Fenerbahçe op zucht van akkoord'

Bij KVC Westerlo gaat een van de jonge talenten mogelijk nog een toptransfer versieren. ...

44
44
Lommel SK baalt: "Jammer dat hij vertrekt"

Lommel SK is zeer goed begonnen aan het seizoen en boekte een zeven op twaalf. De club zag dit ...

48
48
'Anderlecht biedt tot 6 miljoen voor twee spelers'

RSC Anderlecht roert zich nadrukkelijk op de transfermarkt. De Brusselaars hebben een betere ploeg ...

556
556
Degryse scherp voor dure Club-aankoop: "Loopt er maar tussen"

Club Brugge speelde voor de tweede week op rij matig. Tegen Cercle Brugge werd nog gewonnen, tegen ...

526
526
'KV Kortrijk duwt door, twee clubs mengen zich in de strijd'

KV Kortrijk gaat de komende dagen zeker nog versterking halen. Dat is ook nog heel erg nodig, want ...

161
161
'Transferschok bij Barça: nieuwe spits uit Premier League'

FC Barcelona wil zondagavond zijn perfecte competitiestart doortrekken tegen Rayo Vallecano. ...

97
97
'Huur plus aankoopoptie: Club bereikt transferakkoord'

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

353
353
Nieuwe beelden: Burgess haalt bloed onder Brugse nagels

AA Gent boekte zondagmiddag een prestigieuze zege tegen rivaal Club Brugge. Daar droeg Christian ...

499
499
Coucke zorgt voor chaos in Knokke: volkswoede raakt hard

Marc Coucke is wel wat gewoon als het om ondernemerschap gaat, maar in Knokke zorgt een recente ...

180
180
Ruime zege United: Engelse pers pakt Tielemans onder de loep

Manchester United heeft zijn eerste zege van het seizoen beet. Zondag dreigde het tegen Ipswich Town ...

283
283
'Twee last-minute transfers Club, één groot vraagteken'

De laatste dagen van de zomerse transferperiode zijn aangebroken. Bij de meeste ploegen uit de ...

830
830
‘Anderlecht slaat grote slag met Ligue 1-recordhouder’

Anderlecht heeft een opvallende Ligue 1-recordhouder in het vizier. De middenvelder liet vorig ...

651
651
'Genk richting nieuwe jackpot: Bayern en Real op de loer'

Met de recordverkoop van Konstaninos Karetsas bewees KRC Genk deze zomer nogmaals hoe lucratief de ...

332
332
Kranten messcherp: 'babbelaar' bij Anderlecht krijgt 4 op 10

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. In de eerste grote test van het seizoen, ...

447
447
Grote zondebok bij Club Brugge: "Dat doe je bij de U16"

Na vier speeldagen is de eerste competitienederlaag van Club Brugge een feit. Ondanks een overwicht ...

429
429
Van der Brempt rondt transfer binnen Serie A af

De carrière van Ignace Van der Brempt kende al een zeer opvallend verloop. De rechtsachter ...

41
41

Meer sportnieuws