TU: 'Club langs kassa voor verdediger, Mertens zorgt voor schok'

672
TU: 'Club langs kassa voor verdediger, Mertens zorgt voor schok'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Stanley N'Soki is niet goed aan het seizoen begonnen. Toch zou de linksvoetige centrale verdediger interesse genieten van de Duitse eersteklasser Hoffenheim. Dat maakte de Waalse journalist Sasha Tavolieri bekend. Meer zelfs, Nsoki zou voor 5 jaar tekenen bij de Duitse club en Blauw-Zwart vangt 12 miljoen euro.

Het plotse vertrek van N'Soki zou ook de transfer van Joel Ordonez versnellen. Enkele dagen geleden raakte al bekend dat Club Brugge een akkoord bereikte met Independiente del Valle omtrent de speler. De talentvolle Ecuadoraan moet ongeveer vier miljoen euro kosten, en is gezien zijn 18-jarige leeftijd nog een ruwe diamant. Volgens Degolagolec zal Ordonez ook binnenkort voorgesteld worden bij Club Brugge.

Blauw-Zwart geeft ondertussen de hoop op Sander Berge niet op volgens Het Laatste Nieuws. Daar klinkt het namelijk dat de Noor nog steeds nadrukkelijk in beeld blijft in Westkapelle. Zelf wil de middenvelder alvast graag vertrekken bij zijn huidige werkgever Sheffield United, dat dan wel boter bij de vis verlangt. Nog volgens de krant bedraagt de vraagprijs van de Engelse tweedeklasser per slot van rekening een slordige 15 miljoen.

SSC Napoli toont interesse in Simon Mignolet. De Italianen zouden in de Rode Duivel een geschikte vervanger zien voor de inmiddels vertrokken David Ospina. Maar het lijkt erop dat Blauw-Zwart opgelucht kan ademhalen. Volgens de Italiaanse transferautoriteit Gianluca Di Marzio heeft Napoli een ander alternatief gevonden. Zo zou de club dicht bij een akkoord staan over de komst van Kepa Arrizabalaga. De Spanjaard zou een jaartje gehuurd worden van Chelsea FC.

Volgens Tuttomercatoweb heeft Bologna volop zijn zinnen gezet op Jhon Lucumi als vervanger voor Rode Duivel Arthur Theate. De gesprekken met de 24-jarige speler zouden al aangeknoopt worden en Genk zou ook snel een eerste bod mogen verwachten. Dat zou 5 miljoen euro plus bonussen bedragen. Het Laatste Nieuws meldt wel dat het aanbod intussen al werd afgewezen.

Genk is één van de teams op de loer ligt voor Paul Akouokou. Volgens AFDLP weigert de speler momenteel zijn contract te verlengen bij Real Betis en zou de club uit Sevilla daarom bereid zijn om deze zomer mee te werken aan een transfer. Genk zal wel diep in de buidel moeten tasten voor de 24-jarige defensieve middenvelder. Hij zou immers nog steeds 7 miljoen euro moeten kosten en Betis wil daar ook nog eens een percentage op een doorverkoop bovenop. Ook Elche en Norwich City liggen nog op de loer voor de Ivoriaan.

AA Gent gaat op zoek naar een vervanger voor de onfortuinlijke Tarik Tissoudali. Daarbij denken ze volgens MSV Foot aan een bekende naam, want Nikola Storm zou hoog op het Gentse lijstje staan. Malinwa wil wel boter bij de vis. Een akkoord lijkt echter niet onmogelijk, want eerder deze zomer vonden de twee clubs elkaar ook al voor de overgang van Hugo Cuypers. Als alternatief zouden de Buffalo's echter ook nog een buitenlandse piste achter de hand houden.

De voorbije weken richtte Burnley FC het vizier op Manuel Benson. De onderhandelingen tussen Antwerp en de Engelse club liepen aanvankelijk niet vlot, en The Great Old weigerde twee aanbiedingen van de Engelse tweedeklasser. Sacha Tavolieri meldde echter dat er dan toch een akkoord werd gevonden over de transfersom. Op een detail na zouden de onderhandelingen tussen beide clubs inmiddels zijn afgerond. Hoogstwaarschijnlijk zal het over een eventueel doorverkooppercentage gaan. Er wordt verwacht dat Antwerp een bedrag tussen de 4 en 6 miljoen euro zal vangen.

BUITENLAND

Pep Guardiola had zijn zinnen gezet op Marc Cucurella, maar het lijkt er niet op dat Manchester City nog een akkoord zal vinden met Brighton. Dat wees hun ultieme bod van 40 miljoen pond immers af. De hele affaire kan nu nog wat pijnlijker worden voor de regerende kampioen, want volgens de Daily Mail lijkt met Chelsea een concurrent de transfer ook nog eens te gaan kapen. De Blues hebben de gesprekken met Brighton al opgestart en zouden naast een transfersom ook nog spelers in de deal kunnen gaan betrekken.

City zal dus andere pistes moeten verkennen. Onder meer Alex Grimaldo (SL Benfica) en Borna Sosa (VfB Stuttgart) worden genoemd. Maar City zou nu voor een verrassing gaan. Transferwatcher Fabrizio Romano liet immers verstaan dat ook Raphael Guerreiro werd aangeboden. En volgens The Athletic zijn Guardiola en co behoorlijk gecharmeerd door de Portugese international van Borussia Dortmund.

Even werd een terugkeer van Cristiano Ronaldo naar Sporting CP overwogen, maar tot dusver werd die piste niet bepaald concreet. Volgens journalist Manu Sainz van onder meer AS, zijn er momenteel slechts twee echte opties: SSC Napoli, dat er van droomt om van de Portugees een nieuw icoon te maken, of Atlético Madrid. In beide gevallen lijken de financiële voorwaarden voorlopig echter nog een te groot struikelblok.

Het verhaal van Dries Mertens bij Napoli zit erop. Ondertussen werd Mertens al aan verschillende ploegen gelinkt. En mogelijk kiest hij wel voor een erg pittige transfer. Afgelopen weekend geraakte bekend dat Juventus belangstelling toont en die interesse wordt nu ook bevestigd door La Gazzetta dello Sport. De Oude Dame is op zoek naar een centrumaanvaller die ook op de flanken uit de voeten kan. Juve zou hem willen verleiden met een topsalaris van 4 à 5 miljoen euro.

LEES OOK: Marktwaarde ontploft: jackpot voor Club, Union, Genk & RSCA

Moet Mertens naar Juventus gaan?

Meest recent

"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

2
2
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

18
18
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

32
32
Italianen blijven vissen naar Tresoldi: vader geeft antwoord

Zowat heel Europa is dezer dagen in de ban van Nicolo Tresoldi. Zijn hattrick op het veld van Inter ...

95
95
Union heeft goud in handen: Sylla bij Europese top

Union wist in de zomer alweer de nodige sterkhouders te gelde te maken, maar hun vertrek werd ...

19
19
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

115
115
KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

56
56
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

260
260
Grove fout De Mil bloot: “Pijnlijk en blamage KAA Gent”

KAA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s leken ook in de beker op ...

151
151
Zoon Oosting duwt ex-Antwerp-coach dieper de put in

Joseph Oosting was de opvolger van Mark van Bommel bij Royal Antwerp FC, maar de Nederlander werd ...

31
31
Karetsas incasseert wéér ferme mokerslag bij Dortmund

Konstantinos Karetsas maakte de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund, maar na een vliegende ...

109
109
Augustinsson velt eerste oordeel over kern én Bruno

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België. Dat is uiteraard hard aangekomen in Brussel. De ...

267
267
STVV kent heerlijke week: De Meyer haalt zijn gram

In het voetbal worden er héél snel conclusies getrokken. Ook in bepaalde media. Zwart ...

42
42
Kritiek op Bruno neemt toe: "Is zijn verantwoordelijkheid"

RSC Anderlecht ligt uit de Croky Cup en dat tegen een tweedeklasser. Het is de eerste grote ...

225
225
Messoudi zorgt voor feest op het Kiel: "Verschil is groot"

Beerschot kende nog eens een hoogdag op het Kiel. Ze wonnen met 2-1 van RSC Anderlecht en zorgden ...

97
97
Clement onder vuur: "Dit heb ik nog nooit meegemaakt"

Het gaat niet goed met de Belgische trainers in Engeland. Nicky Hayen bakt er weinig tot niets van ...

387
387
Code oranje: Anderlecht wéét wat het moet doen

RSC Anderlecht verloor met 2-1 bij Beerschot en ligt uit de Beker van België. De eerste blamage ...

172
172
'La Liga davert: spetterende comeback Sergio Ramos'

Sergio Ramos is inmiddels alweer 40 jaar oud en zit ondertussen al maandenlang zonder club. Maar de ...

114
114
Alarm bij Anderlecht: Albert trekt vernietigende conclusie

Na een geslaagde zomer heerste heel wat positivisme rond het vernieuwde RSC Anderlecht. Enkele weken ...

338
338
De Mil loopt leeg na bekerfiasco: "Heb me aan hem geënerveerd"

AA Gent staat weer stevig met de voeten op de grond. De Buffalo's zagen hun ongeslagen status ...

257
257
Zelfs Courtois komt tussen: Güler zorgt voor 'schandaal' in zege Real

Real Madrid lijkt klaar voor een lastige week met duels tegen RB Leipzig en uiteraard FC Barcelona. ...

411
411
'Kopers loeren op Club Brugge: nieuwe eigenaar in aantocht'

Club Brugge won dinsdag met 3-4 bij Inter. Maar achter de schermen wacht een veel grotere wedstrijd. ...

652
652
Hosanna in Mechelen: sleutelmatch met rood omcirkeld

KV Mechelen heeft zich zondagmiddag geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. Malinwa werd ...

171
171
Anderlecht bestolen in beker? Vitor Bruno haalt stevig uit

RSC Anderlecht mag een derde bekerfinale op rij op zijn buik schrijven. De Brusselaars sneuvelden ...

1447
1447

Meer sportnieuws