TU: 'Club langs kassa voor verdediger, Mertens zorgt voor schok'

672
TU: 'Club langs kassa voor verdediger, Mertens zorgt voor schok'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Stanley N'Soki is niet goed aan het seizoen begonnen. Toch zou de linksvoetige centrale verdediger interesse genieten van de Duitse eersteklasser Hoffenheim. Dat maakte de Waalse journalist Sasha Tavolieri bekend. Meer zelfs, Nsoki zou voor 5 jaar tekenen bij de Duitse club en Blauw-Zwart vangt 12 miljoen euro.

Het plotse vertrek van N'Soki zou ook de transfer van Joel Ordonez versnellen. Enkele dagen geleden raakte al bekend dat Club Brugge een akkoord bereikte met Independiente del Valle omtrent de speler. De talentvolle Ecuadoraan moet ongeveer vier miljoen euro kosten, en is gezien zijn 18-jarige leeftijd nog een ruwe diamant. Volgens Degolagolec zal Ordonez ook binnenkort voorgesteld worden bij Club Brugge.

Blauw-Zwart geeft ondertussen de hoop op Sander Berge niet op volgens Het Laatste Nieuws. Daar klinkt het namelijk dat de Noor nog steeds nadrukkelijk in beeld blijft in Westkapelle. Zelf wil de middenvelder alvast graag vertrekken bij zijn huidige werkgever Sheffield United, dat dan wel boter bij de vis verlangt. Nog volgens de krant bedraagt de vraagprijs van de Engelse tweedeklasser per slot van rekening een slordige 15 miljoen.

SSC Napoli toont interesse in Simon Mignolet. De Italianen zouden in de Rode Duivel een geschikte vervanger zien voor de inmiddels vertrokken David Ospina. Maar het lijkt erop dat Blauw-Zwart opgelucht kan ademhalen. Volgens de Italiaanse transferautoriteit Gianluca Di Marzio heeft Napoli een ander alternatief gevonden. Zo zou de club dicht bij een akkoord staan over de komst van Kepa Arrizabalaga. De Spanjaard zou een jaartje gehuurd worden van Chelsea FC.

Volgens Tuttomercatoweb heeft Bologna volop zijn zinnen gezet op Jhon Lucumi als vervanger voor Rode Duivel Arthur Theate. De gesprekken met de 24-jarige speler zouden al aangeknoopt worden en Genk zou ook snel een eerste bod mogen verwachten. Dat zou 5 miljoen euro plus bonussen bedragen. Het Laatste Nieuws meldt wel dat het aanbod intussen al werd afgewezen.

Genk is één van de teams op de loer ligt voor Paul Akouokou. Volgens AFDLP weigert de speler momenteel zijn contract te verlengen bij Real Betis en zou de club uit Sevilla daarom bereid zijn om deze zomer mee te werken aan een transfer. Genk zal wel diep in de buidel moeten tasten voor de 24-jarige defensieve middenvelder. Hij zou immers nog steeds 7 miljoen euro moeten kosten en Betis wil daar ook nog eens een percentage op een doorverkoop bovenop. Ook Elche en Norwich City liggen nog op de loer voor de Ivoriaan.

AA Gent gaat op zoek naar een vervanger voor de onfortuinlijke Tarik Tissoudali. Daarbij denken ze volgens MSV Foot aan een bekende naam, want Nikola Storm zou hoog op het Gentse lijstje staan. Malinwa wil wel boter bij de vis. Een akkoord lijkt echter niet onmogelijk, want eerder deze zomer vonden de twee clubs elkaar ook al voor de overgang van Hugo Cuypers. Als alternatief zouden de Buffalo's echter ook nog een buitenlandse piste achter de hand houden.

De voorbije weken richtte Burnley FC het vizier op Manuel Benson. De onderhandelingen tussen Antwerp en de Engelse club liepen aanvankelijk niet vlot, en The Great Old weigerde twee aanbiedingen van de Engelse tweedeklasser. Sacha Tavolieri meldde echter dat er dan toch een akkoord werd gevonden over de transfersom. Op een detail na zouden de onderhandelingen tussen beide clubs inmiddels zijn afgerond. Hoogstwaarschijnlijk zal het over een eventueel doorverkooppercentage gaan. Er wordt verwacht dat Antwerp een bedrag tussen de 4 en 6 miljoen euro zal vangen.

BUITENLAND

Pep Guardiola had zijn zinnen gezet op Marc Cucurella, maar het lijkt er niet op dat Manchester City nog een akkoord zal vinden met Brighton. Dat wees hun ultieme bod van 40 miljoen pond immers af. De hele affaire kan nu nog wat pijnlijker worden voor de regerende kampioen, want volgens de Daily Mail lijkt met Chelsea een concurrent de transfer ook nog eens te gaan kapen. De Blues hebben de gesprekken met Brighton al opgestart en zouden naast een transfersom ook nog spelers in de deal kunnen gaan betrekken.

City zal dus andere pistes moeten verkennen. Onder meer Alex Grimaldo (SL Benfica) en Borna Sosa (VfB Stuttgart) worden genoemd. Maar City zou nu voor een verrassing gaan. Transferwatcher Fabrizio Romano liet immers verstaan dat ook Raphael Guerreiro werd aangeboden. En volgens The Athletic zijn Guardiola en co behoorlijk gecharmeerd door de Portugese international van Borussia Dortmund.

Even werd een terugkeer van Cristiano Ronaldo naar Sporting CP overwogen, maar tot dusver werd die piste niet bepaald concreet. Volgens journalist Manu Sainz van onder meer AS, zijn er momenteel slechts twee echte opties: SSC Napoli, dat er van droomt om van de Portugees een nieuw icoon te maken, of Atlético Madrid. In beide gevallen lijken de financiële voorwaarden voorlopig echter nog een te groot struikelblok.

Het verhaal van Dries Mertens bij Napoli zit erop. Ondertussen werd Mertens al aan verschillende ploegen gelinkt. En mogelijk kiest hij wel voor een erg pittige transfer. Afgelopen weekend geraakte bekend dat Juventus belangstelling toont en die interesse wordt nu ook bevestigd door La Gazzetta dello Sport. De Oude Dame is op zoek naar een centrumaanvaller die ook op de flanken uit de voeten kan. Juve zou hem willen verleiden met een topsalaris van 4 à 5 miljoen euro.

LEES OOK: Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Moet Mertens naar Juventus gaan?

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

81
81
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

16
16
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

47
47
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

11
11
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

105
105
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

21
21
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

47
47
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

169
169
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

269
269
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

72
72
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

661
661
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

245
245
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

79
79
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

75
75
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

192
192
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

307
307
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

524
524
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

360
360
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

326
326
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

842
842
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

746
746
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

17
17
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

90
90
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

326
326

Meer sportnieuws