TU: 'Club langs kassa voor verdediger, Mertens zorgt voor schok'

672
TU: 'Club langs kassa voor verdediger, Mertens zorgt voor schok'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Stanley N'Soki is niet goed aan het seizoen begonnen. Toch zou de linksvoetige centrale verdediger interesse genieten van de Duitse eersteklasser Hoffenheim. Dat maakte de Waalse journalist Sasha Tavolieri bekend. Meer zelfs, Nsoki zou voor 5 jaar tekenen bij de Duitse club en Blauw-Zwart vangt 12 miljoen euro.

Het plotse vertrek van N'Soki zou ook de transfer van Joel Ordonez versnellen. Enkele dagen geleden raakte al bekend dat Club Brugge een akkoord bereikte met Independiente del Valle omtrent de speler. De talentvolle Ecuadoraan moet ongeveer vier miljoen euro kosten, en is gezien zijn 18-jarige leeftijd nog een ruwe diamant. Volgens Degolagolec zal Ordonez ook binnenkort voorgesteld worden bij Club Brugge.

Blauw-Zwart geeft ondertussen de hoop op Sander Berge niet op volgens Het Laatste Nieuws. Daar klinkt het namelijk dat de Noor nog steeds nadrukkelijk in beeld blijft in Westkapelle. Zelf wil de middenvelder alvast graag vertrekken bij zijn huidige werkgever Sheffield United, dat dan wel boter bij de vis verlangt. Nog volgens de krant bedraagt de vraagprijs van de Engelse tweedeklasser per slot van rekening een slordige 15 miljoen.

SSC Napoli toont interesse in Simon Mignolet. De Italianen zouden in de Rode Duivel een geschikte vervanger zien voor de inmiddels vertrokken David Ospina. Maar het lijkt erop dat Blauw-Zwart opgelucht kan ademhalen. Volgens de Italiaanse transferautoriteit Gianluca Di Marzio heeft Napoli een ander alternatief gevonden. Zo zou de club dicht bij een akkoord staan over de komst van Kepa Arrizabalaga. De Spanjaard zou een jaartje gehuurd worden van Chelsea FC.

Volgens Tuttomercatoweb heeft Bologna volop zijn zinnen gezet op Jhon Lucumi als vervanger voor Rode Duivel Arthur Theate. De gesprekken met de 24-jarige speler zouden al aangeknoopt worden en Genk zou ook snel een eerste bod mogen verwachten. Dat zou 5 miljoen euro plus bonussen bedragen. Het Laatste Nieuws meldt wel dat het aanbod intussen al werd afgewezen.

Genk is één van de teams op de loer ligt voor Paul Akouokou. Volgens AFDLP weigert de speler momenteel zijn contract te verlengen bij Real Betis en zou de club uit Sevilla daarom bereid zijn om deze zomer mee te werken aan een transfer. Genk zal wel diep in de buidel moeten tasten voor de 24-jarige defensieve middenvelder. Hij zou immers nog steeds 7 miljoen euro moeten kosten en Betis wil daar ook nog eens een percentage op een doorverkoop bovenop. Ook Elche en Norwich City liggen nog op de loer voor de Ivoriaan.

AA Gent gaat op zoek naar een vervanger voor de onfortuinlijke Tarik Tissoudali. Daarbij denken ze volgens MSV Foot aan een bekende naam, want Nikola Storm zou hoog op het Gentse lijstje staan. Malinwa wil wel boter bij de vis. Een akkoord lijkt echter niet onmogelijk, want eerder deze zomer vonden de twee clubs elkaar ook al voor de overgang van Hugo Cuypers. Als alternatief zouden de Buffalo's echter ook nog een buitenlandse piste achter de hand houden.

De voorbije weken richtte Burnley FC het vizier op Manuel Benson. De onderhandelingen tussen Antwerp en de Engelse club liepen aanvankelijk niet vlot, en The Great Old weigerde twee aanbiedingen van de Engelse tweedeklasser. Sacha Tavolieri meldde echter dat er dan toch een akkoord werd gevonden over de transfersom. Op een detail na zouden de onderhandelingen tussen beide clubs inmiddels zijn afgerond. Hoogstwaarschijnlijk zal het over een eventueel doorverkooppercentage gaan. Er wordt verwacht dat Antwerp een bedrag tussen de 4 en 6 miljoen euro zal vangen.

BUITENLAND

Pep Guardiola had zijn zinnen gezet op Marc Cucurella, maar het lijkt er niet op dat Manchester City nog een akkoord zal vinden met Brighton. Dat wees hun ultieme bod van 40 miljoen pond immers af. De hele affaire kan nu nog wat pijnlijker worden voor de regerende kampioen, want volgens de Daily Mail lijkt met Chelsea een concurrent de transfer ook nog eens te gaan kapen. De Blues hebben de gesprekken met Brighton al opgestart en zouden naast een transfersom ook nog spelers in de deal kunnen gaan betrekken.

City zal dus andere pistes moeten verkennen. Onder meer Alex Grimaldo (SL Benfica) en Borna Sosa (VfB Stuttgart) worden genoemd. Maar City zou nu voor een verrassing gaan. Transferwatcher Fabrizio Romano liet immers verstaan dat ook Raphael Guerreiro werd aangeboden. En volgens The Athletic zijn Guardiola en co behoorlijk gecharmeerd door de Portugese international van Borussia Dortmund.

Even werd een terugkeer van Cristiano Ronaldo naar Sporting CP overwogen, maar tot dusver werd die piste niet bepaald concreet. Volgens journalist Manu Sainz van onder meer AS, zijn er momenteel slechts twee echte opties: SSC Napoli, dat er van droomt om van de Portugees een nieuw icoon te maken, of Atlético Madrid. In beide gevallen lijken de financiële voorwaarden voorlopig echter nog een te groot struikelblok.

Het verhaal van Dries Mertens bij Napoli zit erop. Ondertussen werd Mertens al aan verschillende ploegen gelinkt. En mogelijk kiest hij wel voor een erg pittige transfer. Afgelopen weekend geraakte bekend dat Juventus belangstelling toont en die interesse wordt nu ook bevestigd door La Gazzetta dello Sport. De Oude Dame is op zoek naar een centrumaanvaller die ook op de flanken uit de voeten kan. Juve zou hem willen verleiden met een topsalaris van 4 à 5 miljoen euro.

LEES OOK: Van Bommel in Cegeka Arena: verrassende kandidaat-Duivel?

Moet Mertens naar Juventus gaan?

Meest recent

Ruben Van Gucht maakt het bont: Vroege exit schokt

Ruben Van Gucht werd afgelopen week vader, op mediavlak wacht hem binnenkort al een nieuwe ...

9
9
Contract tot 2030: Anderlecht pronkt met vijfde zomeraankoop

RSC Anderlecht blijft zich verder versterken in de slotweken van de zomerse transferperiode. Zo werd ...

256
256
‘Club Brugge steelt transfershow: 10M voor oude bekende’

Club Brugge schakelt na het vertrek van Bjorn Meijer meteen door. Blauw-zwart heeft een oude bekende ...

542
542
'Bruno zet trio buitenspel: einde verhaal in Anderlecht'

RSC Anderlecht staat op het punt om nog eens stevig toe te slaan op de transfermarkt, maar ook op ...

246
246
'Record aan diggelen: Club Brugge casht op sterkhouder'

De miljoenen rollen weer vlot over de toonbank bij Club Brugge, dat zelf ruim 40 miljoen uitgaf. ...

498
498
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

305
305
'Sibierski maakt statement: Anderlecht betaalt 8 miljoen'

Na de nederlaag tegen Beveren staat RSC Anderlecht terug met de voeten op de grond. Tegen de ...

337
337
'Club Brugge keert kar: Leko kan fluiten naar winger'

Met een zes op zes tegen KV Kortrijk en OH Leuven schoot Club Brugge vlot uit de startblokken. ...

571
571
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

487
487
Pétrot streng maar rechtvaardig na verlies Anderlecht

RSC Anderlecht speelde matig tegen SK Beveren. Het verdiende dan wel geen nederlaag, maar de ...

191
191
Weelde bij KRC Genk: "Hebben het laten zien"

KRC Genk wist een eerste kleine crisis af te wenden dankzij een 3-2-zege. De ploeg toonde eindelijk ...

207
207
Proto komt met bizarre verklaring over RSCA en Lukaku

Silvio Proto is analist bij RTL Sports en dat blijft toch bijzonder vreemd voor een werknemer van ...

342
342
STVV pakt uit met zeer opmerkelijke ingaande transfer

STVV heeft enkele dagen voor zijn Europese duel nog een nieuwe speler aangetrokken. De Kanaries ...

59
59
'RC Genk passeert voor de vierde keer stevig langs de kassa'

KRC Genk kan binnenkort mogelijk opnieuw profiteren van een lucratieve doorverkoop. Daniel ...

390
390
OHL mist zijn start: "Dat ontbreekt nog bij ons"

OH Leuven werd nog maar eens door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

61
61
Albert ziet iets wat absoluut anders moet bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-0 van SK Beveren. Het is opvallend hoe luchtig er toch wordt ...

310
310
'Moreira verrast: plots transfer naar Europese topclub'

Diego Moreira staat op het punt om een opvallende transfer af te ronden. Volgens de laatste ...

103
103
Twee ‘verdwenen’ RSCA-spelers: tijd voor duidelijkheid

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. De Brusselaars verloren met 1-0 van SK ...

880
880
Vete in Charleroi: "Bayat viel speler aan"

Charleroi pronkt na twee speeldagen met het maximum van de punten mee aan de leiding in de Jupiler ...

161
161
Zulte Waregem pakt uit met zeer stevige aanwinst

Zulte Waregem is zeer goed aan het seizoen begonnen. Ze pakten een vier op zes tegen KRC Genk en ...

173
173
'Lukaku debuteert véél sneller dan verwacht'

Deze zomer kende de maandenlang aanslepende soap tussen Napoli en Romelu Lukaku eindelijk zijn ...

122
122
Pocognoli verklaart zijn keuze voor Schotland

Sébastien Pocognoli moest deze zomer opstappen bij AS Monaco, maar heeft niet al te lang ...

58
58
'Volgende belangrijke vertrekker bij Union'

Bij Union zien ze deze zomer weer de nodige smaakmakers de club verlaten. Kjell Scherpen en Anan ...

89
89
Fernandez-Pardo op ramkoers met Lille: voorzitter haalt uit

Voor een aantal Rode Duivels belooft het einde van de zomemercato nog zeer spannend te worden. Dat ...

115
115
Spaanse pers maakt meteen straffe Bisiwu-vergelijking

Jesse Bisiwu heeft zijn intrede bij FC Barcelona niet gemist. Onze 18-jarige landgenoot drukte bij ...

266
266

Meer sportnieuws