TU: 'Antwerp wil nieuwe Duivel, pikante interesse Mertens'

door
TU: 'Antwerp wil nieuwe Duivel, pikante interesse Mertens'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Antwerp zijn ze nog lang niet klaar met hun transfergeweld. De Great Old zou een volgende straffe aanwinst op het oog hebben, want nu zou ook Adnan Januzaj in beeld zijn op de Bosuil. De Rode Duivel zit nog steeds zonder club nadat hij zijn contract bij Real Sociedad niet verlengde en de interesse valt voorlopig tegen. Verder zouden immers enkel een aantal Qatarese clubs gemeld hebben, maar Januzaj wil een WK-selectie afdwingen. Antwerp zou dus weleens echt kans kunnen maken.



Daarnaast blijft ook de naam van Dries Mertens rondgaan op de Bosuil. Er duiken opnieuw geruchten op vanuit Italië dat Antwerp de gesprekken met de 35-jarige aanvaller geopend zou hebben. Er is wel concurrentie, want ook Salernitana en Trabzonspor zouden op de aanvaller azen. Daarnaast zou de naam van Mertens ook nog op het lijstje van Juventus staan. Een overstap naar de Oude Dame zou zeer gevoelig liggen gezien zijn verleden bij Napoli, maar concreet is die interesse vooralsnog niet.

Aan uitgaande zijde is Antwerp eindelijk verlost van Didier Lamkel Zé. De Kameroense aanvaller trainde de voorbije weken mee met de B-kern, maar vond nu toch onderdak in Cyprus bij Omonia Nicosia. Alle partijen hebben een akkoord bereikt over een transfer, al moet het enfant terrible wel nog door zijn medische testen raken. Antwerp zou vrede nemen met een transferbedrag van amper 600.000 euro.



KRC Genk moet dan weer het vertrek van nog een paar sterkhouders vrezen. Zo was er de voorbije week wel wat te doen om Cyriel Dessers, die gespot werd tijdens een lunch met de top van FC Kopenhagen in de Deense hoofdstad. De Nigeriaanse Belg antwoordde door zondag uit te blinken tegen Standard, maar bleef na de wedstrijd de deur openzetten voor een transfer. Hij gaf aan dat hij zich wel goed voelt in Genk, maar dat het anderzijds wel misschien het ideale moment voor een buitenlands avontuur is.

BUITENLAND

Er was deze zomer al veel te doen over een transfer van Frenkie de Jong. Bij FC Barcelona willen ze dat de Nederlander ofwel inlevert ofwel vertrekt en Manchester United is bereid om hem voor een smak geld over te nemen. Alleen ziet de Nederlander zelf een transfer momenteel niet zitten, onder meer omdat hij van Barça nog de nodige miljoenen aan achterstallig loon tegoed heeft. United probeert De Jong nu echter nog met een ultiem bod te overtuigen. Ze zouden 20 miljoen euro veil hebben om dat achterstallige salaris te dekken én bieden hem daarbovenop nog eens een weekloon van maar liefst 535.000 euro.



Er zijn nog heel wat spelers die deze zomer Barça mogen verlaten, om zo ruimte te maken voor de vele zomeraanwinsten die al vastgelegd werden. Zo lijkt er ook snel een oplossing gevonden te gaan worden voor Samuel Umtiti en Martin Braithwaite. De Franse verdediger zou op weg zijn naar Olympiakos, terwijl er gesprekken zouden lopen om het contract van Braithwaite te gaan ontbinden.

Newcastle United bleef deze zomer tot dusver verrassend rustig op de transfermarkt, maar de steenrijke Magpies zouden nu toch voor een stunttransfer gaan. Ze zouden namelijk hun zinnen gezet hebben op Timo Werner, die bij Chelsea lijkt te willen en mogen vertrekken. Ook Juventus en Real Madrid zouden nochtans geïnteresseerd zijn, maar Newcastle hoopt die grootmachten af te kunnen troeven.



Een andere spits die Stamford Bridge lijkt te verlaten, is Armando Broja. De 20-jarige Albanees speelde zich in de kijker op huurbasis bij Southampton, maar lijkt desondanks geen aanspraak te maken op een basisplaats bij Chelsea. Daar zou niemand minder dan Real Madrid van willen profiteren. De Koninklijke ziet in hem een goede doublure voor Karim Benzem. Ook Everton, Newcastle en een aantal Italiaanse clubs liggen echter op de loer.

Voor Manchester City begon het seizoen tegenvallend met verlies in de Community Shield tegen Liverpool en nu slikken ze ook nog eens een domper op de transfermarkt. Het lijkt immers een kruis te mogen maken over de komst van Marc Cucurella. De Spaanse linksachter wil zelf bijzonder graag komen, maar de onderhandelingen met Brighton liepen bijzonder moeizaam en zouden nu ook definitief gestrand zijn.

LEES OOK: Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Heeft Antwerp Januzaj nog nodig?

Meest recent

'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

90
90
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

2
2
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

34
34
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

107
107
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

63
63
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

174
174
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

84
84
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

105
105
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

81
81
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

98
98
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

285
285
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

36
36
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

509
509
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

306
306
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

113
113
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

148
148
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

257
257
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

110
110
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

75
75
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

165
165
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

45
45
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

100
100
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

365
365
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

142
142

Meer sportnieuws