TU: 'Antwerp wil nieuwe Duivel, pikante interesse Mertens'

329 stemmen
TU: 'Antwerp wil nieuwe Duivel, pikante interesse Mertens'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Antwerp zijn ze nog lang niet klaar met hun transfergeweld. De Great Old zou een volgende straffe aanwinst op het oog hebben, want nu zou ook Adnan Januzaj in beeld zijn op de Bosuil. De Rode Duivel zit nog steeds zonder club nadat hij zijn contract bij Real Sociedad niet verlengde en de interesse valt voorlopig tegen. Verder zouden immers enkel een aantal Qatarese clubs gemeld hebben, maar Januzaj wil een WK-selectie afdwingen. Antwerp zou dus weleens echt kans kunnen maken.



Daarnaast blijft ook de naam van Dries Mertens rondgaan op de Bosuil. Er duiken opnieuw geruchten op vanuit Italië dat Antwerp de gesprekken met de 35-jarige aanvaller geopend zou hebben. Er is wel concurrentie, want ook Salernitana en Trabzonspor zouden op de aanvaller azen. Daarnaast zou de naam van Mertens ook nog op het lijstje van Juventus staan. Een overstap naar de Oude Dame zou zeer gevoelig liggen gezien zijn verleden bij Napoli, maar concreet is die interesse vooralsnog niet.

Aan uitgaande zijde is Antwerp eindelijk verlost van Didier Lamkel Zé. De Kameroense aanvaller trainde de voorbije weken mee met de B-kern, maar vond nu toch onderdak in Cyprus bij Omonia Nicosia. Alle partijen hebben een akkoord bereikt over een transfer, al moet het enfant terrible wel nog door zijn medische testen raken. Antwerp zou vrede nemen met een transferbedrag van amper 600.000 euro.



KRC Genk moet dan weer het vertrek van nog een paar sterkhouders vrezen. Zo was er de voorbije week wel wat te doen om Cyriel Dessers, die gespot werd tijdens een lunch met de top van FC Kopenhagen in de Deense hoofdstad. De Nigeriaanse Belg antwoordde door zondag uit te blinken tegen Standard, maar bleef na de wedstrijd de deur openzetten voor een transfer. Hij gaf aan dat hij zich wel goed voelt in Genk, maar dat het anderzijds wel misschien het ideale moment voor een buitenlands avontuur is.

BUITENLAND

Er was deze zomer al veel te doen over een transfer van Frenkie de Jong. Bij FC Barcelona willen ze dat de Nederlander ofwel inlevert ofwel vertrekt en Manchester United is bereid om hem voor een smak geld over te nemen. Alleen ziet de Nederlander zelf een transfer momenteel niet zitten, onder meer omdat hij van Barça nog de nodige miljoenen aan achterstallig loon tegoed heeft. United probeert De Jong nu echter nog met een ultiem bod te overtuigen. Ze zouden 20 miljoen euro veil hebben om dat achterstallige salaris te dekken én bieden hem daarbovenop nog eens een weekloon van maar liefst 535.000 euro.



Er zijn nog heel wat spelers die deze zomer Barça mogen verlaten, om zo ruimte te maken voor de vele zomeraanwinsten die al vastgelegd werden. Zo lijkt er ook snel een oplossing gevonden te gaan worden voor Samuel Umtiti en Martin Braithwaite. De Franse verdediger zou op weg zijn naar Olympiakos, terwijl er gesprekken zouden lopen om het contract van Braithwaite te gaan ontbinden.

Newcastle United bleef deze zomer tot dusver verrassend rustig op de transfermarkt, maar de steenrijke Magpies zouden nu toch voor een stunttransfer gaan. Ze zouden namelijk hun zinnen gezet hebben op Timo Werner, die bij Chelsea lijkt te willen en mogen vertrekken. Ook Juventus en Real Madrid zouden nochtans geïnteresseerd zijn, maar Newcastle hoopt die grootmachten af te kunnen troeven.



Een andere spits die Stamford Bridge lijkt te verlaten, is Armando Broja. De 20-jarige Albanees speelde zich in de kijker op huurbasis bij Southampton, maar lijkt desondanks geen aanspraak te maken op een basisplaats bij Chelsea. Daar zou niemand minder dan Real Madrid van willen profiteren. De Koninklijke ziet in hem een goede doublure voor Karim Benzem. Ook Everton, Newcastle en een aantal Italiaanse clubs liggen echter op de loer.

Voor Manchester City begon het seizoen tegenvallend met verlies in de Community Shield tegen Liverpool en nu slikken ze ook nog eens een domper op de transfermarkt. Het lijkt immers een kruis te mogen maken over de komst van Marc Cucurella. De Spaanse linksachter wil zelf bijzonder graag komen, maar de onderhandelingen met Brighton liepen bijzonder moeizaam en zouden nu ook definitief gestrand zijn.

LEES OOK: Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Heeft Antwerp Januzaj nog nodig?

Meest recent

Opmerkelijk transferadvies: "Koop Tresoldi niet!"

Bij Club Brugge maken ze zich op voor een hete transferzomer. Verschillende goudhaantjes zijn grof ...

133
133
'Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws na brand'

De Rode Duivels zagen hun voorbereiding op het WK dinsdag opgeschrikt worden. Een stevige brand ...

26
26
Werk voor De Condé: Genkse transferprioriteit aangereikt

KRC Genk kan nog een Europees ticket pakken als het in de barrages AA Gent klopt, maar al bij al is ...

114
114
Lukaku neemt laatste twijfels over toekomst weg

Romelu Lukaku doet er alles aan om in topvorm op het WK te verschijnen na een verloren seizoen. Hij ...

52
52
'Charleroi neemt verrassende trainersbeslissing'

Verschillende eersteklassers zijn nog op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. Charleroi is ...

45
45
Mignolet onthult: dit wordt zijn functie bij de KBVB

Simon Mignolet is niet langer profvoetballer. Zondag zette de 38-jarige doelman een punt achter zijn ...

105
105
'Bondsparket bezorgt Hazard nieuwe mokerslag'

Anderlecht beleefde vorig weekend een uiterst pijnlijk seizoenseinde, maar voor niemand was die ...

107
107
AA Gent legt revelatie langer onder contract

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket en dat zou een opsteker zijn voor de ...

57
57
Droom El Ouahdi komt uit: Marokko met veel bekenden naar WK

KRC Genk moet straks in de Europese barrages tegen AA Gent al de nodige WK-gangers missen. Na ...

131
131
'Anderlecht vecht met Ajax om nieuwe parel'

Paars-Wit heeft héél veel talent rondlopen op Neerpede. De komende jaren mogen de fans ...

294
294
Standard verwent fans met galamatch tegen Europese topclub

Standard greep voor het zoveelste jaar op rij naast een Europese ticket. De slapende reus werd even ...

129
129
Opvolger Vrancken: STVV-fans hebben één grote voorkeur

Wouter Vrancken besloot om er de brui aan te geven bij STVV. Stoppen op een hoogtepunt, wat wel te ...

204
204
Fans van Anderlecht willen maar één man als coach

Jérémy Taravel gaat komend seizoen niet meer de hoofdtrainer zijn van RSC Anderlecht. ...

899
899
Sporting Hasselt strikt voormalige speler van Union SG

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League en het is duidelijk dat er ...

77
77
Anderlecht slaat toe met twee nieuwe contracten

We haalden al aan dat RSC Anderlecht weer meer gaat inzetten op ervaren spelers, zoals onder Jesper ...

240
240
Nazi-groet bij Club Brugge: bondsparket velt verdict

Club Brugge verkeert in een roes sinds het zich in Mechelen tot landskampioen kroonde. Het feest ...

334
334
'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

360
360
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

820
820
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

706
706
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

512
512
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

202
202
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

617
617
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis flirt met grootmacht'

Voorlopig durft hij een derde seizoen bij Club Brugge nog altijd niet volledig uit te sluiten, maar ...

292
292
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

269
269

Meer sportnieuws