TU: 'Antwerp wil nieuwe Duivel, pikante interesse Mertens'

door
TU: 'Antwerp wil nieuwe Duivel, pikante interesse Mertens'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Antwerp zijn ze nog lang niet klaar met hun transfergeweld. De Great Old zou een volgende straffe aanwinst op het oog hebben, want nu zou ook Adnan Januzaj in beeld zijn op de Bosuil. De Rode Duivel zit nog steeds zonder club nadat hij zijn contract bij Real Sociedad niet verlengde en de interesse valt voorlopig tegen. Verder zouden immers enkel een aantal Qatarese clubs gemeld hebben, maar Januzaj wil een WK-selectie afdwingen. Antwerp zou dus weleens echt kans kunnen maken.



Daarnaast blijft ook de naam van Dries Mertens rondgaan op de Bosuil. Er duiken opnieuw geruchten op vanuit Italië dat Antwerp de gesprekken met de 35-jarige aanvaller geopend zou hebben. Er is wel concurrentie, want ook Salernitana en Trabzonspor zouden op de aanvaller azen. Daarnaast zou de naam van Mertens ook nog op het lijstje van Juventus staan. Een overstap naar de Oude Dame zou zeer gevoelig liggen gezien zijn verleden bij Napoli, maar concreet is die interesse vooralsnog niet.

Aan uitgaande zijde is Antwerp eindelijk verlost van Didier Lamkel Zé. De Kameroense aanvaller trainde de voorbije weken mee met de B-kern, maar vond nu toch onderdak in Cyprus bij Omonia Nicosia. Alle partijen hebben een akkoord bereikt over een transfer, al moet het enfant terrible wel nog door zijn medische testen raken. Antwerp zou vrede nemen met een transferbedrag van amper 600.000 euro.



KRC Genk moet dan weer het vertrek van nog een paar sterkhouders vrezen. Zo was er de voorbije week wel wat te doen om Cyriel Dessers, die gespot werd tijdens een lunch met de top van FC Kopenhagen in de Deense hoofdstad. De Nigeriaanse Belg antwoordde door zondag uit te blinken tegen Standard, maar bleef na de wedstrijd de deur openzetten voor een transfer. Hij gaf aan dat hij zich wel goed voelt in Genk, maar dat het anderzijds wel misschien het ideale moment voor een buitenlands avontuur is.

BUITENLAND

Er was deze zomer al veel te doen over een transfer van Frenkie de Jong. Bij FC Barcelona willen ze dat de Nederlander ofwel inlevert ofwel vertrekt en Manchester United is bereid om hem voor een smak geld over te nemen. Alleen ziet de Nederlander zelf een transfer momenteel niet zitten, onder meer omdat hij van Barça nog de nodige miljoenen aan achterstallig loon tegoed heeft. United probeert De Jong nu echter nog met een ultiem bod te overtuigen. Ze zouden 20 miljoen euro veil hebben om dat achterstallige salaris te dekken én bieden hem daarbovenop nog eens een weekloon van maar liefst 535.000 euro.



Er zijn nog heel wat spelers die deze zomer Barça mogen verlaten, om zo ruimte te maken voor de vele zomeraanwinsten die al vastgelegd werden. Zo lijkt er ook snel een oplossing gevonden te gaan worden voor Samuel Umtiti en Martin Braithwaite. De Franse verdediger zou op weg zijn naar Olympiakos, terwijl er gesprekken zouden lopen om het contract van Braithwaite te gaan ontbinden.

Newcastle United bleef deze zomer tot dusver verrassend rustig op de transfermarkt, maar de steenrijke Magpies zouden nu toch voor een stunttransfer gaan. Ze zouden namelijk hun zinnen gezet hebben op Timo Werner, die bij Chelsea lijkt te willen en mogen vertrekken. Ook Juventus en Real Madrid zouden nochtans geïnteresseerd zijn, maar Newcastle hoopt die grootmachten af te kunnen troeven.



Een andere spits die Stamford Bridge lijkt te verlaten, is Armando Broja. De 20-jarige Albanees speelde zich in de kijker op huurbasis bij Southampton, maar lijkt desondanks geen aanspraak te maken op een basisplaats bij Chelsea. Daar zou niemand minder dan Real Madrid van willen profiteren. De Koninklijke ziet in hem een goede doublure voor Karim Benzem. Ook Everton, Newcastle en een aantal Italiaanse clubs liggen echter op de loer.

Voor Manchester City begon het seizoen tegenvallend met verlies in de Community Shield tegen Liverpool en nu slikken ze ook nog eens een domper op de transfermarkt. Het lijkt immers een kruis te mogen maken over de komst van Marc Cucurella. De Spaanse linksachter wil zelf bijzonder graag komen, maar de onderhandelingen met Brighton liepen bijzonder moeizaam en zouden nu ook definitief gestrand zijn.

LEES OOK: 'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

Heeft Antwerp Januzaj nog nodig?

Meest recent

Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

5
5
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

28
28
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

23
23
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

102
102
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

230
230
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

160
160
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

163
163
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

132
132
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

238
238
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

277
277
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

249
249
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

116
116
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

328
328
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

81
81
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

290
290
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

111
111
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

80
80
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

188
188
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

222
222
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

509
509
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

118
118
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

86
86
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

212
212
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

774
774
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

399
399

Meer sportnieuws