TU: 'Antwerp wil nieuwe Duivel, pikante interesse Mertens'

door
TU: 'Antwerp wil nieuwe Duivel, pikante interesse Mertens'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Antwerp zijn ze nog lang niet klaar met hun transfergeweld. De Great Old zou een volgende straffe aanwinst op het oog hebben, want nu zou ook Adnan Januzaj in beeld zijn op de Bosuil. De Rode Duivel zit nog steeds zonder club nadat hij zijn contract bij Real Sociedad niet verlengde en de interesse valt voorlopig tegen. Verder zouden immers enkel een aantal Qatarese clubs gemeld hebben, maar Januzaj wil een WK-selectie afdwingen. Antwerp zou dus weleens echt kans kunnen maken.



Daarnaast blijft ook de naam van Dries Mertens rondgaan op de Bosuil. Er duiken opnieuw geruchten op vanuit Italië dat Antwerp de gesprekken met de 35-jarige aanvaller geopend zou hebben. Er is wel concurrentie, want ook Salernitana en Trabzonspor zouden op de aanvaller azen. Daarnaast zou de naam van Mertens ook nog op het lijstje van Juventus staan. Een overstap naar de Oude Dame zou zeer gevoelig liggen gezien zijn verleden bij Napoli, maar concreet is die interesse vooralsnog niet.

Aan uitgaande zijde is Antwerp eindelijk verlost van Didier Lamkel Zé. De Kameroense aanvaller trainde de voorbije weken mee met de B-kern, maar vond nu toch onderdak in Cyprus bij Omonia Nicosia. Alle partijen hebben een akkoord bereikt over een transfer, al moet het enfant terrible wel nog door zijn medische testen raken. Antwerp zou vrede nemen met een transferbedrag van amper 600.000 euro.



KRC Genk moet dan weer het vertrek van nog een paar sterkhouders vrezen. Zo was er de voorbije week wel wat te doen om Cyriel Dessers, die gespot werd tijdens een lunch met de top van FC Kopenhagen in de Deense hoofdstad. De Nigeriaanse Belg antwoordde door zondag uit te blinken tegen Standard, maar bleef na de wedstrijd de deur openzetten voor een transfer. Hij gaf aan dat hij zich wel goed voelt in Genk, maar dat het anderzijds wel misschien het ideale moment voor een buitenlands avontuur is.

BUITENLAND

Er was deze zomer al veel te doen over een transfer van Frenkie de Jong. Bij FC Barcelona willen ze dat de Nederlander ofwel inlevert ofwel vertrekt en Manchester United is bereid om hem voor een smak geld over te nemen. Alleen ziet de Nederlander zelf een transfer momenteel niet zitten, onder meer omdat hij van Barça nog de nodige miljoenen aan achterstallig loon tegoed heeft. United probeert De Jong nu echter nog met een ultiem bod te overtuigen. Ze zouden 20 miljoen euro veil hebben om dat achterstallige salaris te dekken én bieden hem daarbovenop nog eens een weekloon van maar liefst 535.000 euro.



Er zijn nog heel wat spelers die deze zomer Barça mogen verlaten, om zo ruimte te maken voor de vele zomeraanwinsten die al vastgelegd werden. Zo lijkt er ook snel een oplossing gevonden te gaan worden voor Samuel Umtiti en Martin Braithwaite. De Franse verdediger zou op weg zijn naar Olympiakos, terwijl er gesprekken zouden lopen om het contract van Braithwaite te gaan ontbinden.

Newcastle United bleef deze zomer tot dusver verrassend rustig op de transfermarkt, maar de steenrijke Magpies zouden nu toch voor een stunttransfer gaan. Ze zouden namelijk hun zinnen gezet hebben op Timo Werner, die bij Chelsea lijkt te willen en mogen vertrekken. Ook Juventus en Real Madrid zouden nochtans geïnteresseerd zijn, maar Newcastle hoopt die grootmachten af te kunnen troeven.



Een andere spits die Stamford Bridge lijkt te verlaten, is Armando Broja. De 20-jarige Albanees speelde zich in de kijker op huurbasis bij Southampton, maar lijkt desondanks geen aanspraak te maken op een basisplaats bij Chelsea. Daar zou niemand minder dan Real Madrid van willen profiteren. De Koninklijke ziet in hem een goede doublure voor Karim Benzem. Ook Everton, Newcastle en een aantal Italiaanse clubs liggen echter op de loer.

Voor Manchester City begon het seizoen tegenvallend met verlies in de Community Shield tegen Liverpool en nu slikken ze ook nog eens een domper op de transfermarkt. Het lijkt immers een kruis te mogen maken over de komst van Marc Cucurella. De Spaanse linksachter wil zelf bijzonder graag komen, maar de onderhandelingen met Brighton liepen bijzonder moeizaam en zouden nu ook definitief gestrand zijn.

LEES OOK: 'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

Heeft Antwerp Januzaj nog nodig?

Meest recent

Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

1
1
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

39
39
'Club Brugge duwt door en gaat voor transfer bij Ajax'

Club Brugge gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. In elke linie zal de club versterking moeten ...

72
72
'KRC Genk duizelt: transferstrijd Karetsas helemaal los'

Hoewel het nog steeds in de running is voor een Europees ticket, kan KRC Genk niet bepaald tevreden ...

52
52
Goto-relletje zindert serieus na: "Populistisch gedrag"

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

104
104
Leko spreekt duidelijke titeltaal: "Dan is Union kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs blijft zich maar in bochten wringen. Afgelopen zondag leek ...

167
167
'Trieste terugtocht: Ajax serveert Dolberg nu alweer af'

Begin september verkocht RSC Anderlecht zijn spits Kasper Dolberg voor zo'n 10 miljoen euro aan ...

140
140
'PSG wil onklopbaar worden: miljoenen voor knaltransfer'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

425
425
Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Sporting Hasselt kan zondagmiddag kampioen spelen in Eerste Amateur. Drie punten tegen Dessel Sport ...

106
106
‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli en een zomerse transfer wordt nadrukkelijk genoemd. ...

235
235
Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Ivan Leko reageerde na de 6-1 winst van Club Brugge tegen KV Mechelen erg droog voor de ...

169
169
Sam Kerkhofs slaat keihard terug na licentieperikelen

Sporting Hasselt staat op het punt kampioen te worden in Eerste Amateur, maar voorlopig heeft de ...

138
138
‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Na de geweldige prestaties van Club NXT in de Youth League staat de jeugdopleiding van Club Brugge ...

338
338
Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

RSC Anderlecht verloor roemloos van rechtstreekse concurrent Sint-Truiden VV. De revelatie staat nu ...

143
143
Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

135
135
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

61
61
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

198
198
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

386
386
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

396
396
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

300
300
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

76
76
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

614
614
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

161
161
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfers nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

866
866

Meer sportnieuws