Historisch slecht Club verwacht nóg meer ellende

door
Historisch slecht Club verwacht nóg meer ellende

In de eerste twee competitiewedstrijden van het nieuwe seizoen slikte Club Brugge al vier tegendoelpunten. Nochtans gebeurt het zelden dat Blauw-Zwart in twee opeenvolgende competitiewedstrijden minstens twee doelpunten slikt. Maar als dat al eens voorvalt, dan is dat meestal ook de voorbode van een slechte reeks. Bovendien is het minstens 36 jaar geleden dat Club in de eerste twee speeldagen van de competitie telkens minstens twee goals slikte.


WANKELE DEFENSIE

Abominabel. Middelmaat. Het zijn slechts enkele termen dat de pers aanhaalt om de wedstrijd van Club Brugge tegen KAS Eupen te omschrijven. De huidige landskampioen ging zondag met 2-1 onderuit Am Kehrweg. “Geen tempo, geen ideeën, geen duelkracht en geen kansen = geen punten”, vatte Het Laatste Nieuws de prestatie van de uitgesproken titelfavoriet perfect samen. “Het was absoluut niet goed genoeg”, zei Hoefkens na afloop aan Sporza. “Zo een hele match spelen, kan niemand zich permitteren.”



Terwijl Carl Hoefkens zijn kritiek richtte op het collectief geheel van Club Brugge, wees Simon Mignolet de Brugse defensie op zijn plichten. “Dat we weer twee goals tegen krijgen en ik weer een hoop ballen uit doel moet halen? Het is duidelijk dat ik daar niet gelukkig mee ben. We zijn heel instabiel achteraan en dat moet snel veranderen. We moeten daar de komende weken op werken”, zei de enige uitblinker van Club Brugge aan Het Nieuwsblad. Mignolet zei waarop het stond en het is duidelijk dat de verdediging dit seizoen erg kwetsbaar is.

MECHELE EN NSOKI

Club Brugge speelde dit seizoen 2 competitiewedstrijden en daarin slikte het dus al 4 tegendoelpunten. Tegen KAS Eupen stond de defensie wankel, maar vorige week was dat ook al het geval tegen KRC Genk. In de voorbije jaren startte Club de Belgische voetbalcompetitie wel eens vaker met een valse noot, maar 4 tegendoelpunten in de eerste 2 competitiewedstrijden is toch al minstens 36 jaar geleden - tot zover reikt onze historiek van de wedstrijden in de Eerste Klasse.



De huidige start van Club Brugge is dus hoogst uitzonderlijk te noemen en toont aan dat de West-Vlamingen met een groot probleem kampen in de defensie. Brandon Mechele was vorige week tegen KRC Genk de gebeten hond en tegen KAS Eupen viel die bedenkelijke eer Stanley Nsoki te beurt. Als Vincent Mannaert nog van plan is om uit te pakken in de komende weken, dan bekijkt hij dus best eens enkele interessante defensieve profielen.

DE VOORBODE VAN NÓG MEER?

Bovendien is het absoluut nog geen zekerheid dat de verdediging van Club Brugge zich op de volgende speeldag tegen Zulte Waregem zomaar zal herpakken. In de voorbije twee seizoenen (2021/2022 en 2020/2021) bleek dat een reeks van meer dan twee tegendoelpunten in twee competitiewedstrijden meestal zelfs de voorbode is van nóg meer tegendoelpunten. In de jaargang daarvoor (2019/2020) slikte Club Brugge dan weer geen enkele keer twee of meer tegendoelpunten op een rij.

Seizoen 2021/2022

Club Brugge slikte vorig seizoen in vier opeenvolgende wedstrijden minstens twee tegendoelpunten. Daarin werden wel 7 punten op 12 behaald. In het begin van deze jaargang incasseerde Club ook nog eens 8 (!) tegengoals in twee wedstrijden.

Speeldag 5: Club Brugge - Beerschot 3-2
Speeldag 6: AA Gent - Club Brugge 6-1
Speeldag 14: Club Brugge - Standard 2-2
Speeldag 15: KV Mechelen - Club Brugge 2-1
Speeldag 16: KRC Genk - Club Brugge 2-3
Speeldag 17: Club Brugge - RFC Seraing 3-2



Seizoen 2020/2021

Ook in het seizoen 2020/2021 stond de defensie van Club Brugge wankel te presteren, dat was vooral in money time het geval tijdens de laatste twee wedstrijden van de reguliere competitie en de eerste twee wedstrijden van de (mini) Play-off I. Ook in de laatste twee wedstrijden van de nacompetitie werd de Brugse defensie nog eens 5 keer gepasseerd.

Speeldag 33: Anderlecht- Club Brugge 2-1
Speeldag 34: Club Brugge - Moeskroen 4-2
Speeldag 1 POI: Club Brugge - Anderlecht 2-2
Speeldag 2 POI: KRC Genk - Club Brugge 3-0
Speeldag 5 POI: Anderlecht - Club Brugge 3-3
Speeldag 6: Club Brugge - KRC Genk 1-2

LEES OOK: Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Moet Mannaert defensieve versterking halen?

Meest recent

Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

9
9
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

33
33
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

20
20
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

123
123
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

68
68
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

45
45
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

47
47
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

63
63
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

164
164
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

94
94
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

88
88
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

330
330
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

83
83
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

87
87
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

629
629
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

213
213
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

255
255
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

167
167
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

71
71
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

106
106
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

62
62
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

257
257
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

303
303
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

426
426

Meer sportnieuws