Historisch slecht Club verwacht nóg meer ellende

door
Historisch slecht Club verwacht nóg meer ellende

In de eerste twee competitiewedstrijden van het nieuwe seizoen slikte Club Brugge al vier tegendoelpunten. Nochtans gebeurt het zelden dat Blauw-Zwart in twee opeenvolgende competitiewedstrijden minstens twee doelpunten slikt. Maar als dat al eens voorvalt, dan is dat meestal ook de voorbode van een slechte reeks. Bovendien is het minstens 36 jaar geleden dat Club in de eerste twee speeldagen van de competitie telkens minstens twee goals slikte.


WANKELE DEFENSIE

Abominabel. Middelmaat. Het zijn slechts enkele termen dat de pers aanhaalt om de wedstrijd van Club Brugge tegen KAS Eupen te omschrijven. De huidige landskampioen ging zondag met 2-1 onderuit Am Kehrweg. “Geen tempo, geen ideeën, geen duelkracht en geen kansen = geen punten”, vatte Het Laatste Nieuws de prestatie van de uitgesproken titelfavoriet perfect samen. “Het was absoluut niet goed genoeg”, zei Hoefkens na afloop aan Sporza. “Zo een hele match spelen, kan niemand zich permitteren.”



Terwijl Carl Hoefkens zijn kritiek richtte op het collectief geheel van Club Brugge, wees Simon Mignolet de Brugse defensie op zijn plichten. “Dat we weer twee goals tegen krijgen en ik weer een hoop ballen uit doel moet halen? Het is duidelijk dat ik daar niet gelukkig mee ben. We zijn heel instabiel achteraan en dat moet snel veranderen. We moeten daar de komende weken op werken”, zei de enige uitblinker van Club Brugge aan Het Nieuwsblad. Mignolet zei waarop het stond en het is duidelijk dat de verdediging dit seizoen erg kwetsbaar is.

MECHELE EN NSOKI

Club Brugge speelde dit seizoen 2 competitiewedstrijden en daarin slikte het dus al 4 tegendoelpunten. Tegen KAS Eupen stond de defensie wankel, maar vorige week was dat ook al het geval tegen KRC Genk. In de voorbije jaren startte Club de Belgische voetbalcompetitie wel eens vaker met een valse noot, maar 4 tegendoelpunten in de eerste 2 competitiewedstrijden is toch al minstens 36 jaar geleden - tot zover reikt onze historiek van de wedstrijden in de Eerste Klasse.



De huidige start van Club Brugge is dus hoogst uitzonderlijk te noemen en toont aan dat de West-Vlamingen met een groot probleem kampen in de defensie. Brandon Mechele was vorige week tegen KRC Genk de gebeten hond en tegen KAS Eupen viel die bedenkelijke eer Stanley Nsoki te beurt. Als Vincent Mannaert nog van plan is om uit te pakken in de komende weken, dan bekijkt hij dus best eens enkele interessante defensieve profielen.

DE VOORBODE VAN NÓG MEER?

Bovendien is het absoluut nog geen zekerheid dat de verdediging van Club Brugge zich op de volgende speeldag tegen Zulte Waregem zomaar zal herpakken. In de voorbije twee seizoenen (2021/2022 en 2020/2021) bleek dat een reeks van meer dan twee tegendoelpunten in twee competitiewedstrijden meestal zelfs de voorbode is van nóg meer tegendoelpunten. In de jaargang daarvoor (2019/2020) slikte Club Brugge dan weer geen enkele keer twee of meer tegendoelpunten op een rij.

Seizoen 2021/2022

Club Brugge slikte vorig seizoen in vier opeenvolgende wedstrijden minstens twee tegendoelpunten. Daarin werden wel 7 punten op 12 behaald. In het begin van deze jaargang incasseerde Club ook nog eens 8 (!) tegengoals in twee wedstrijden.

Speeldag 5: Club Brugge - Beerschot 3-2
Speeldag 6: AA Gent - Club Brugge 6-1
Speeldag 14: Club Brugge - Standard 2-2
Speeldag 15: KV Mechelen - Club Brugge 2-1
Speeldag 16: KRC Genk - Club Brugge 2-3
Speeldag 17: Club Brugge - RFC Seraing 3-2



Seizoen 2020/2021

Ook in het seizoen 2020/2021 stond de defensie van Club Brugge wankel te presteren, dat was vooral in money time het geval tijdens de laatste twee wedstrijden van de reguliere competitie en de eerste twee wedstrijden van de (mini) Play-off I. Ook in de laatste twee wedstrijden van de nacompetitie werd de Brugse defensie nog eens 5 keer gepasseerd.

Speeldag 33: Anderlecht- Club Brugge 2-1
Speeldag 34: Club Brugge - Moeskroen 4-2
Speeldag 1 POI: Club Brugge - Anderlecht 2-2
Speeldag 2 POI: KRC Genk - Club Brugge 3-0
Speeldag 5 POI: Anderlecht - Club Brugge 3-3
Speeldag 6: Club Brugge - KRC Genk 1-2

LEES OOK: Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Moet Mannaert defensieve versterking halen?

Meest recent

Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

15
15
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

40
40
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

73
73
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

64
64
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

104
104
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

427
427
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

50
50
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

245
245
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

186
186
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

959
959
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

182
182
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

795
795
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

491
491
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

581
581
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

530
530
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

125
125
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

33
33
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

142
142
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

627
627
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

136
136
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

276
276
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

280
280
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

161
161
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

101
101
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48

Meer sportnieuws