Historisch slecht Club verwacht nóg meer ellende

785 stemmen
Historisch slecht Club verwacht nóg meer ellende

In de eerste twee competitiewedstrijden van het nieuwe seizoen slikte Club Brugge al vier tegendoelpunten. Nochtans gebeurt het zelden dat Blauw-Zwart in twee opeenvolgende competitiewedstrijden minstens twee doelpunten slikt. Maar als dat al eens voorvalt, dan is dat meestal ook de voorbode van een slechte reeks. Bovendien is het minstens 36 jaar geleden dat Club in de eerste twee speeldagen van de competitie telkens minstens twee goals slikte.


WANKELE DEFENSIE

Abominabel. Middelmaat. Het zijn slechts enkele termen dat de pers aanhaalt om de wedstrijd van Club Brugge tegen KAS Eupen te omschrijven. De huidige landskampioen ging zondag met 2-1 onderuit Am Kehrweg. “Geen tempo, geen ideeën, geen duelkracht en geen kansen = geen punten”, vatte Het Laatste Nieuws de prestatie van de uitgesproken titelfavoriet perfect samen. “Het was absoluut niet goed genoeg”, zei Hoefkens na afloop aan Sporza. “Zo een hele match spelen, kan niemand zich permitteren.”



Terwijl Carl Hoefkens zijn kritiek richtte op het collectief geheel van Club Brugge, wees Simon Mignolet de Brugse defensie op zijn plichten. “Dat we weer twee goals tegen krijgen en ik weer een hoop ballen uit doel moet halen? Het is duidelijk dat ik daar niet gelukkig mee ben. We zijn heel instabiel achteraan en dat moet snel veranderen. We moeten daar de komende weken op werken”, zei de enige uitblinker van Club Brugge aan Het Nieuwsblad. Mignolet zei waarop het stond en het is duidelijk dat de verdediging dit seizoen erg kwetsbaar is.

MECHELE EN NSOKI

Club Brugge speelde dit seizoen 2 competitiewedstrijden en daarin slikte het dus al 4 tegendoelpunten. Tegen KAS Eupen stond de defensie wankel, maar vorige week was dat ook al het geval tegen KRC Genk. In de voorbije jaren startte Club de Belgische voetbalcompetitie wel eens vaker met een valse noot, maar 4 tegendoelpunten in de eerste 2 competitiewedstrijden is toch al minstens 36 jaar geleden - tot zover reikt onze historiek van de wedstrijden in de Eerste Klasse.



De huidige start van Club Brugge is dus hoogst uitzonderlijk te noemen en toont aan dat de West-Vlamingen met een groot probleem kampen in de defensie. Brandon Mechele was vorige week tegen KRC Genk de gebeten hond en tegen KAS Eupen viel die bedenkelijke eer Stanley Nsoki te beurt. Als Vincent Mannaert nog van plan is om uit te pakken in de komende weken, dan bekijkt hij dus best eens enkele interessante defensieve profielen.

DE VOORBODE VAN NÓG MEER?

Bovendien is het absoluut nog geen zekerheid dat de verdediging van Club Brugge zich op de volgende speeldag tegen Zulte Waregem zomaar zal herpakken. In de voorbije twee seizoenen (2021/2022 en 2020/2021) bleek dat een reeks van meer dan twee tegendoelpunten in twee competitiewedstrijden meestal zelfs de voorbode is van nóg meer tegendoelpunten. In de jaargang daarvoor (2019/2020) slikte Club Brugge dan weer geen enkele keer twee of meer tegendoelpunten op een rij.

Seizoen 2021/2022

Club Brugge slikte vorig seizoen in vier opeenvolgende wedstrijden minstens twee tegendoelpunten. Daarin werden wel 7 punten op 12 behaald. In het begin van deze jaargang incasseerde Club ook nog eens 8 (!) tegengoals in twee wedstrijden.

Speeldag 5: Club Brugge - Beerschot 3-2
Speeldag 6: AA Gent - Club Brugge 6-1
Speeldag 14: Club Brugge - Standard 2-2
Speeldag 15: KV Mechelen - Club Brugge 2-1
Speeldag 16: KRC Genk - Club Brugge 2-3
Speeldag 17: Club Brugge - RFC Seraing 3-2



Seizoen 2020/2021

Ook in het seizoen 2020/2021 stond de defensie van Club Brugge wankel te presteren, dat was vooral in money time het geval tijdens de laatste twee wedstrijden van de reguliere competitie en de eerste twee wedstrijden van de (mini) Play-off I. Ook in de laatste twee wedstrijden van de nacompetitie werd de Brugse defensie nog eens 5 keer gepasseerd.

Speeldag 33: Anderlecht- Club Brugge 2-1
Speeldag 34: Club Brugge - Moeskroen 4-2
Speeldag 1 POI: Club Brugge - Anderlecht 2-2
Speeldag 2 POI: KRC Genk - Club Brugge 3-0
Speeldag 5 POI: Anderlecht - Club Brugge 3-3
Speeldag 6: Club Brugge - KRC Genk 1-2

LEES OOK: Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Moet Mannaert defensieve versterking halen?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

2
2
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

6
6
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

22
22
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

61
61
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

41
41
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

72
72
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

328
328
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

164
164
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

56
56
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

45
45
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

355
355
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

115
115
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

722
722
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

107
107
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

100
100
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

82
82
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

198
198
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

365
365
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

330
330
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

559
559
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

922
922
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

150
150
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

967
967
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

221
221

Meer sportnieuws