Historisch slecht Club verwacht nóg meer ellende

785 stemmen
Historisch slecht Club verwacht nóg meer ellende

In de eerste twee competitiewedstrijden van het nieuwe seizoen slikte Club Brugge al vier tegendoelpunten. Nochtans gebeurt het zelden dat Blauw-Zwart in twee opeenvolgende competitiewedstrijden minstens twee doelpunten slikt. Maar als dat al eens voorvalt, dan is dat meestal ook de voorbode van een slechte reeks. Bovendien is het minstens 36 jaar geleden dat Club in de eerste twee speeldagen van de competitie telkens minstens twee goals slikte.


WANKELE DEFENSIE

Abominabel. Middelmaat. Het zijn slechts enkele termen dat de pers aanhaalt om de wedstrijd van Club Brugge tegen KAS Eupen te omschrijven. De huidige landskampioen ging zondag met 2-1 onderuit Am Kehrweg. “Geen tempo, geen ideeën, geen duelkracht en geen kansen = geen punten”, vatte Het Laatste Nieuws de prestatie van de uitgesproken titelfavoriet perfect samen. “Het was absoluut niet goed genoeg”, zei Hoefkens na afloop aan Sporza. “Zo een hele match spelen, kan niemand zich permitteren.”



Terwijl Carl Hoefkens zijn kritiek richtte op het collectief geheel van Club Brugge, wees Simon Mignolet de Brugse defensie op zijn plichten. “Dat we weer twee goals tegen krijgen en ik weer een hoop ballen uit doel moet halen? Het is duidelijk dat ik daar niet gelukkig mee ben. We zijn heel instabiel achteraan en dat moet snel veranderen. We moeten daar de komende weken op werken”, zei de enige uitblinker van Club Brugge aan Het Nieuwsblad. Mignolet zei waarop het stond en het is duidelijk dat de verdediging dit seizoen erg kwetsbaar is.

MECHELE EN NSOKI

Club Brugge speelde dit seizoen 2 competitiewedstrijden en daarin slikte het dus al 4 tegendoelpunten. Tegen KAS Eupen stond de defensie wankel, maar vorige week was dat ook al het geval tegen KRC Genk. In de voorbije jaren startte Club de Belgische voetbalcompetitie wel eens vaker met een valse noot, maar 4 tegendoelpunten in de eerste 2 competitiewedstrijden is toch al minstens 36 jaar geleden - tot zover reikt onze historiek van de wedstrijden in de Eerste Klasse.



De huidige start van Club Brugge is dus hoogst uitzonderlijk te noemen en toont aan dat de West-Vlamingen met een groot probleem kampen in de defensie. Brandon Mechele was vorige week tegen KRC Genk de gebeten hond en tegen KAS Eupen viel die bedenkelijke eer Stanley Nsoki te beurt. Als Vincent Mannaert nog van plan is om uit te pakken in de komende weken, dan bekijkt hij dus best eens enkele interessante defensieve profielen.

DE VOORBODE VAN NÓG MEER?

Bovendien is het absoluut nog geen zekerheid dat de verdediging van Club Brugge zich op de volgende speeldag tegen Zulte Waregem zomaar zal herpakken. In de voorbije twee seizoenen (2021/2022 en 2020/2021) bleek dat een reeks van meer dan twee tegendoelpunten in twee competitiewedstrijden meestal zelfs de voorbode is van nóg meer tegendoelpunten. In de jaargang daarvoor (2019/2020) slikte Club Brugge dan weer geen enkele keer twee of meer tegendoelpunten op een rij.

Seizoen 2021/2022

Club Brugge slikte vorig seizoen in vier opeenvolgende wedstrijden minstens twee tegendoelpunten. Daarin werden wel 7 punten op 12 behaald. In het begin van deze jaargang incasseerde Club ook nog eens 8 (!) tegengoals in twee wedstrijden.

Speeldag 5: Club Brugge - Beerschot 3-2
Speeldag 6: AA Gent - Club Brugge 6-1
Speeldag 14: Club Brugge - Standard 2-2
Speeldag 15: KV Mechelen - Club Brugge 2-1
Speeldag 16: KRC Genk - Club Brugge 2-3
Speeldag 17: Club Brugge - RFC Seraing 3-2



Seizoen 2020/2021

Ook in het seizoen 2020/2021 stond de defensie van Club Brugge wankel te presteren, dat was vooral in money time het geval tijdens de laatste twee wedstrijden van de reguliere competitie en de eerste twee wedstrijden van de (mini) Play-off I. Ook in de laatste twee wedstrijden van de nacompetitie werd de Brugse defensie nog eens 5 keer gepasseerd.

Speeldag 33: Anderlecht- Club Brugge 2-1
Speeldag 34: Club Brugge - Moeskroen 4-2
Speeldag 1 POI: Club Brugge - Anderlecht 2-2
Speeldag 2 POI: KRC Genk - Club Brugge 3-0
Speeldag 5 POI: Anderlecht - Club Brugge 3-3
Speeldag 6: Club Brugge - KRC Genk 1-2

LEES OOK: Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Moet Mannaert defensieve versterking halen?

Meest recent

'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

8
8
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

65
65
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

123
123
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

150
150
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

142
142
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

15
15
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

24
24
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

91
91
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

21
21
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

120
120
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

146
146
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

606
606
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

183
183
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

111
111
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

61
61
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

375
375
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

337
337
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

830
830
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

149
149
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

537
537
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

143
143
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

170
170
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

751
751
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

872
872

Meer sportnieuws