Engelse vrouwen pakken EK-titel na thriller tegen Duitsland

65 stemmen
Engelse vrouwen pakken EK-titel na thriller tegen Duitsland

In een uitverkocht Wembley vond vanavond de finale van het EK voor vrouwen plaats. Engeland en Duitsland namen het tegen elkaar op. De Lionesses toonden zich na verlengingen de betere (2-1) en veegden zo het trauma van de mannen - die de EK-finale op Wembley verloren van Italië - eigenhandig weg. Feest in Engeland!


Beide ploegen staken er tijdens dit toernooi bovenuit en in de eerste helft zagen we een gesloten wedstrijd. De 0-0 bij de rust was dan ook een logische tussenstand. Na de rust kregen we meer mogelijkheden te zien. Duitsland kreeg twee goede kansen, maar afwerken lukte niet. Het bleef wachten op de eerste treffer.

Die kwam er na 61 minuten. Invalster Toone werd knap de diepte ingestuurd en zij stifte de bal in doel: 1-0. De 87.000 aanwezige fans, met daarbij Prins William, kraaiden van de pret. Engeland op weg naar de zege, maar Duitsland reageerde met een zeer knappe knal op de lat. De spanning nam toe. 

De Duitsers gaven zich echter niet gewonnen en in de 78ste minuut dook Magull goed op aan de eerste paal en zij trapte de 1-1 - haar derde goal van dit toernooi - tegen de touwen. Stevenden we af op verlengingen? Ja, want er werd niet meer gescoord. Die verlengingen waren een maat voor niets, maar in de 110de minuut reageerde Kelly het snelst na geharrewar na een hoekschop: 2-1 en Engeland kon de EK-titel plots ruiken. Duitsland moest nog eens reageren, maar dat lukte niet meer. Engeland is Europees Kampioen.

LEES OOK: 'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Een verdiende zege?

Meest recent

'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

44
44
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

33
33
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

61
61
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

224
224
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

74
74
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

221
221
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

319
319
Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

209
209
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

653
653
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

322
322
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

251
251
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

271
271
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

73
73
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

514
514
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

90
90
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

285
285
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

257
257
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

318
318
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

1224
1224
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

560
560
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

185
185
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

105
105
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

261
261
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

242
242
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

659
659

Meer sportnieuws