Heldhaftig KV Kortrijk pakt met tien man zege op Pairay

door
Heldhaftig KV Kortrijk pakt met tien man zege op Pairay

Een gedecimeerd KV Kortrijk heeft een deugddoende zege gepakt tegen Seraing. Het team van Belhocine voetbalde ruim een uur met een man minder maar pakte toch drie broodnodige punten. Seraing blijft net zoals KV Mechelen puntenloos na twee speeldagen.

We waren nog maar aan speeldag twee maar toch zat er al stevig wat druk op deze confrontatie tussen Seraing en KV Kortrijk. De Kerels voetbalden in 2022 voorlopig ondermaats en ook tegen OHL vorig weekend verloor KVK kansloos. De kop van Belhocine werd geëist door de supporters maar voorlopig was hij nog steeds de T1 van KV Kortrijk. Beide ploegen voerden wat wissels door, bij de bezoekers maakte Dessoleil zijn debuut.
Seraing vergeet om tien Kerels vroegtijdig uit te tellen
De bezoekers waren de eerste die de neus aan het venster staken, Messaoudi dwong doelman Dietsch met een afgeweken schuiver tot een eerste redding. Seraing nam nadien gezwind over en kreeg op het kwartier ook een grote kans via Conceicao, die schoot uitstekend maar via Ilic en de paal bleef de nul voorlopig op het bord staan. Even later kregen de Métallos wel een uitgelezen kans op de openingstreffer, nieuwkommer Dessoleil haakte Elisor in de zestien meter en na tussenkomst van de VAR werd uiteindelijk een strafschop gegeven. Vanaf elf meter faalde Elisor echter zelf en zo schoot de thuisploeg voorlopig zichzelf in de voet.

Het drama bij de Kerels werd iets voor het halfuur nog wat groter toen Benchaib vol op de enkel van Sissoko ging staan, een terechte rode kaart was zijn deel. Met een man meer creëerde de thuisploeg nadien nog wel amper kansen. Een afgeblokt schot van Bernier was zowat het enige dat het vermelden waard was. Halfweg stond het nog gelijk op Pairay, al moest het team van Belhocine nog wel een helft met een man minder voetballen.

Seraing krijgt een strafschop na tussenkomst van de VAR maar vanaf elf meter faalt de thuisploeg.
Strijdvaardig KVK slaat hard terug
De bezoekers kwamen verrassend sterk uit de kleedkamer, binnen de eerste vijf minuten kreeg het via Keita een prima mogelijkheid maar zijn schot werd nog afgeblokt door een thuisspeler. Aan de overzijde kwam Sambu even later een teen tekort om de bal voorbij een sterke Ilic te werken. De thuisploeg kwam moeilijk tot echt uitgespeelde kansen en dus probeerde verdediger Tshibuabua het eens met een afstandsschot, opnieuw was er een sterke Kortrijk-doelman nodig om een achterstand te verijdelen. 

Seraing beklaagde zich stilaan de gemiste kansen en op het uur was het zowaar het team van Belhocine dat op voorsprong klom. Na een hoekschop duwde Watanabe de bal in doel: 0-1 voor KVK. Seraing wist van geen hout pijlen meer te maken en bracht KV Kortrijk nadien zelden in verlegenheid. De opnieuw in gratie aangenomen Selemani zorgde op vijf minuten van het einde bijna voor de verlossing maar zijn schot werd nog gekeerd door Dietsch. In de slotfase werd ook nog thuisspeler Tshibuabua uitgesloten na een fout op de doorgebroken Mbayo. Het team van Belhocine trok vervolgens de zege over de streep en pakt eindelijk nog eens een deugddoende driepunter.
Scoreverloop:
0-1 (58') Watanabe

Bijzonderheden:

Elisor (Seraing) mist een strafschop (20').
Benchaib (KV Kortrijk) krijgt een rode kaart (27').
Tshibuabua (Seraing) krijgt een rode kaart ('89').

LEES OOK: BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

Is Belhocine de geschikte T1 voor KV Kortrijk?

Meest recent

UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

8
8
Antwerp tóch genekt door arbitrage? "Als we dat toelaten ..."

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

8
8
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

123
123
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

64
64
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

339
339
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

262
262
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

73
73
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

254
254
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

464
464
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

74
74
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

59
59
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

39
39
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

335
335
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

511
511
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

260
260
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

87
87
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

73
73
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

433
433
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

210
210
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

309
309
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

199
199
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

140
140
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

198
198
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

111
111
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

234
234

Meer sportnieuws