Heldhaftig KV Kortrijk pakt met tien man zege op Pairay

door
Heldhaftig KV Kortrijk pakt met tien man zege op Pairay

Een gedecimeerd KV Kortrijk heeft een deugddoende zege gepakt tegen Seraing. Het team van Belhocine voetbalde ruim een uur met een man minder maar pakte toch drie broodnodige punten. Seraing blijft net zoals KV Mechelen puntenloos na twee speeldagen.

We waren nog maar aan speeldag twee maar toch zat er al stevig wat druk op deze confrontatie tussen Seraing en KV Kortrijk. De Kerels voetbalden in 2022 voorlopig ondermaats en ook tegen OHL vorig weekend verloor KVK kansloos. De kop van Belhocine werd geëist door de supporters maar voorlopig was hij nog steeds de T1 van KV Kortrijk. Beide ploegen voerden wat wissels door, bij de bezoekers maakte Dessoleil zijn debuut.
Seraing vergeet om tien Kerels vroegtijdig uit te tellen
De bezoekers waren de eerste die de neus aan het venster staken, Messaoudi dwong doelman Dietsch met een afgeweken schuiver tot een eerste redding. Seraing nam nadien gezwind over en kreeg op het kwartier ook een grote kans via Conceicao, die schoot uitstekend maar via Ilic en de paal bleef de nul voorlopig op het bord staan. Even later kregen de Métallos wel een uitgelezen kans op de openingstreffer, nieuwkommer Dessoleil haakte Elisor in de zestien meter en na tussenkomst van de VAR werd uiteindelijk een strafschop gegeven. Vanaf elf meter faalde Elisor echter zelf en zo schoot de thuisploeg voorlopig zichzelf in de voet.

Het drama bij de Kerels werd iets voor het halfuur nog wat groter toen Benchaib vol op de enkel van Sissoko ging staan, een terechte rode kaart was zijn deel. Met een man meer creëerde de thuisploeg nadien nog wel amper kansen. Een afgeblokt schot van Bernier was zowat het enige dat het vermelden waard was. Halfweg stond het nog gelijk op Pairay, al moest het team van Belhocine nog wel een helft met een man minder voetballen.

Seraing krijgt een strafschop na tussenkomst van de VAR maar vanaf elf meter faalt de thuisploeg.
Strijdvaardig KVK slaat hard terug
De bezoekers kwamen verrassend sterk uit de kleedkamer, binnen de eerste vijf minuten kreeg het via Keita een prima mogelijkheid maar zijn schot werd nog afgeblokt door een thuisspeler. Aan de overzijde kwam Sambu even later een teen tekort om de bal voorbij een sterke Ilic te werken. De thuisploeg kwam moeilijk tot echt uitgespeelde kansen en dus probeerde verdediger Tshibuabua het eens met een afstandsschot, opnieuw was er een sterke Kortrijk-doelman nodig om een achterstand te verijdelen. 

Seraing beklaagde zich stilaan de gemiste kansen en op het uur was het zowaar het team van Belhocine dat op voorsprong klom. Na een hoekschop duwde Watanabe de bal in doel: 0-1 voor KVK. Seraing wist van geen hout pijlen meer te maken en bracht KV Kortrijk nadien zelden in verlegenheid. De opnieuw in gratie aangenomen Selemani zorgde op vijf minuten van het einde bijna voor de verlossing maar zijn schot werd nog gekeerd door Dietsch. In de slotfase werd ook nog thuisspeler Tshibuabua uitgesloten na een fout op de doorgebroken Mbayo. Het team van Belhocine trok vervolgens de zege over de streep en pakt eindelijk nog eens een deugddoende driepunter.
Scoreverloop:
0-1 (58') Watanabe

Bijzonderheden:

Elisor (Seraing) mist een strafschop (20').
Benchaib (KV Kortrijk) krijgt een rode kaart (27').
Tshibuabua (Seraing) krijgt een rode kaart ('89').

LEES OOK: Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Is Belhocine de geschikte T1 voor KV Kortrijk?

Meest recent

Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

3
3
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

11
11
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

146
146
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

26
26
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

142
142
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

40
40
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

32
32
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

152
152
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

223
223
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

160
160
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

170
170
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

62
62
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

133
133
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

265
265
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

260
260
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

112
112
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

314
314
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

137
137
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

198
198
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

488
488
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

430
430
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

501
501
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

105
105
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

140
140
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

164
164

Meer sportnieuws