Heldhaftig KV Kortrijk pakt met tien man zege op Pairay

door
Heldhaftig KV Kortrijk pakt met tien man zege op Pairay

Een gedecimeerd KV Kortrijk heeft een deugddoende zege gepakt tegen Seraing. Het team van Belhocine voetbalde ruim een uur met een man minder maar pakte toch drie broodnodige punten. Seraing blijft net zoals KV Mechelen puntenloos na twee speeldagen.

We waren nog maar aan speeldag twee maar toch zat er al stevig wat druk op deze confrontatie tussen Seraing en KV Kortrijk. De Kerels voetbalden in 2022 voorlopig ondermaats en ook tegen OHL vorig weekend verloor KVK kansloos. De kop van Belhocine werd geëist door de supporters maar voorlopig was hij nog steeds de T1 van KV Kortrijk. Beide ploegen voerden wat wissels door, bij de bezoekers maakte Dessoleil zijn debuut.
Seraing vergeet om tien Kerels vroegtijdig uit te tellen
De bezoekers waren de eerste die de neus aan het venster staken, Messaoudi dwong doelman Dietsch met een afgeweken schuiver tot een eerste redding. Seraing nam nadien gezwind over en kreeg op het kwartier ook een grote kans via Conceicao, die schoot uitstekend maar via Ilic en de paal bleef de nul voorlopig op het bord staan. Even later kregen de Métallos wel een uitgelezen kans op de openingstreffer, nieuwkommer Dessoleil haakte Elisor in de zestien meter en na tussenkomst van de VAR werd uiteindelijk een strafschop gegeven. Vanaf elf meter faalde Elisor echter zelf en zo schoot de thuisploeg voorlopig zichzelf in de voet.

Het drama bij de Kerels werd iets voor het halfuur nog wat groter toen Benchaib vol op de enkel van Sissoko ging staan, een terechte rode kaart was zijn deel. Met een man meer creëerde de thuisploeg nadien nog wel amper kansen. Een afgeblokt schot van Bernier was zowat het enige dat het vermelden waard was. Halfweg stond het nog gelijk op Pairay, al moest het team van Belhocine nog wel een helft met een man minder voetballen.

Seraing krijgt een strafschop na tussenkomst van de VAR maar vanaf elf meter faalt de thuisploeg.
Strijdvaardig KVK slaat hard terug
De bezoekers kwamen verrassend sterk uit de kleedkamer, binnen de eerste vijf minuten kreeg het via Keita een prima mogelijkheid maar zijn schot werd nog afgeblokt door een thuisspeler. Aan de overzijde kwam Sambu even later een teen tekort om de bal voorbij een sterke Ilic te werken. De thuisploeg kwam moeilijk tot echt uitgespeelde kansen en dus probeerde verdediger Tshibuabua het eens met een afstandsschot, opnieuw was er een sterke Kortrijk-doelman nodig om een achterstand te verijdelen. 

Seraing beklaagde zich stilaan de gemiste kansen en op het uur was het zowaar het team van Belhocine dat op voorsprong klom. Na een hoekschop duwde Watanabe de bal in doel: 0-1 voor KVK. Seraing wist van geen hout pijlen meer te maken en bracht KV Kortrijk nadien zelden in verlegenheid. De opnieuw in gratie aangenomen Selemani zorgde op vijf minuten van het einde bijna voor de verlossing maar zijn schot werd nog gekeerd door Dietsch. In de slotfase werd ook nog thuisspeler Tshibuabua uitgesloten na een fout op de doorgebroken Mbayo. Het team van Belhocine trok vervolgens de zege over de streep en pakt eindelijk nog eens een deugddoende driepunter.
Scoreverloop:
0-1 (58') Watanabe

Bijzonderheden:

Elisor (Seraing) mist een strafschop (20').
Benchaib (KV Kortrijk) krijgt een rode kaart (27').
Tshibuabua (Seraing) krijgt een rode kaart ('89').

LEES OOK: Spektakel bij Dender-Westerlo, KV Kortrijk baalt in CPL

Is Belhocine de geschikte T1 voor KV Kortrijk?

Meest recent

Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

4
4
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

65
65
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

37
37
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

58
58
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

73
73
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

79
79
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

66
66
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

155
155
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

32
32
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

210
210
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

147
147
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

118
118
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

140
140
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

129
129
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

100
100
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

277
277
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

376
376
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

52
52
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

206
206
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

188
188
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

237
237
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

194
194
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

101
101
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

252
252

Meer sportnieuws