Heldhaftig KV Kortrijk pakt met tien man zege op Pairay

door
Heldhaftig KV Kortrijk pakt met tien man zege op Pairay

Een gedecimeerd KV Kortrijk heeft een deugddoende zege gepakt tegen Seraing. Het team van Belhocine voetbalde ruim een uur met een man minder maar pakte toch drie broodnodige punten. Seraing blijft net zoals KV Mechelen puntenloos na twee speeldagen.

We waren nog maar aan speeldag twee maar toch zat er al stevig wat druk op deze confrontatie tussen Seraing en KV Kortrijk. De Kerels voetbalden in 2022 voorlopig ondermaats en ook tegen OHL vorig weekend verloor KVK kansloos. De kop van Belhocine werd geëist door de supporters maar voorlopig was hij nog steeds de T1 van KV Kortrijk. Beide ploegen voerden wat wissels door, bij de bezoekers maakte Dessoleil zijn debuut.
Seraing vergeet om tien Kerels vroegtijdig uit te tellen
De bezoekers waren de eerste die de neus aan het venster staken, Messaoudi dwong doelman Dietsch met een afgeweken schuiver tot een eerste redding. Seraing nam nadien gezwind over en kreeg op het kwartier ook een grote kans via Conceicao, die schoot uitstekend maar via Ilic en de paal bleef de nul voorlopig op het bord staan. Even later kregen de Métallos wel een uitgelezen kans op de openingstreffer, nieuwkommer Dessoleil haakte Elisor in de zestien meter en na tussenkomst van de VAR werd uiteindelijk een strafschop gegeven. Vanaf elf meter faalde Elisor echter zelf en zo schoot de thuisploeg voorlopig zichzelf in de voet.

Het drama bij de Kerels werd iets voor het halfuur nog wat groter toen Benchaib vol op de enkel van Sissoko ging staan, een terechte rode kaart was zijn deel. Met een man meer creëerde de thuisploeg nadien nog wel amper kansen. Een afgeblokt schot van Bernier was zowat het enige dat het vermelden waard was. Halfweg stond het nog gelijk op Pairay, al moest het team van Belhocine nog wel een helft met een man minder voetballen.

Seraing krijgt een strafschop na tussenkomst van de VAR maar vanaf elf meter faalt de thuisploeg.
Strijdvaardig KVK slaat hard terug
De bezoekers kwamen verrassend sterk uit de kleedkamer, binnen de eerste vijf minuten kreeg het via Keita een prima mogelijkheid maar zijn schot werd nog afgeblokt door een thuisspeler. Aan de overzijde kwam Sambu even later een teen tekort om de bal voorbij een sterke Ilic te werken. De thuisploeg kwam moeilijk tot echt uitgespeelde kansen en dus probeerde verdediger Tshibuabua het eens met een afstandsschot, opnieuw was er een sterke Kortrijk-doelman nodig om een achterstand te verijdelen. 

Seraing beklaagde zich stilaan de gemiste kansen en op het uur was het zowaar het team van Belhocine dat op voorsprong klom. Na een hoekschop duwde Watanabe de bal in doel: 0-1 voor KVK. Seraing wist van geen hout pijlen meer te maken en bracht KV Kortrijk nadien zelden in verlegenheid. De opnieuw in gratie aangenomen Selemani zorgde op vijf minuten van het einde bijna voor de verlossing maar zijn schot werd nog gekeerd door Dietsch. In de slotfase werd ook nog thuisspeler Tshibuabua uitgesloten na een fout op de doorgebroken Mbayo. Het team van Belhocine trok vervolgens de zege over de streep en pakt eindelijk nog eens een deugddoende driepunter.
Scoreverloop:
0-1 (58') Watanabe

Bijzonderheden:

Elisor (Seraing) mist een strafschop (20').
Benchaib (KV Kortrijk) krijgt een rode kaart (27').
Tshibuabua (Seraing) krijgt een rode kaart ('89').

LEES OOK: ‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Is Belhocine de geschikte T1 voor KV Kortrijk?

Meest recent

City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

6
6
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

95
95
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

68
68
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

58
58
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

24
24
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

57
57
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

75
75
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

53
53
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

262
262
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

177
177
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

259
259
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

71
71
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

243
243
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

569
569
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

43
43
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

383
383
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

473
473
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

432
432
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

65
65
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

70
70
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

103
103
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

134
134
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

60
60
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

236
236
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

566
566

Meer sportnieuws