Heldhaftig KV Kortrijk pakt met tien man zege op Pairay

door
Heldhaftig KV Kortrijk pakt met tien man zege op Pairay

Een gedecimeerd KV Kortrijk heeft een deugddoende zege gepakt tegen Seraing. Het team van Belhocine voetbalde ruim een uur met een man minder maar pakte toch drie broodnodige punten. Seraing blijft net zoals KV Mechelen puntenloos na twee speeldagen.

We waren nog maar aan speeldag twee maar toch zat er al stevig wat druk op deze confrontatie tussen Seraing en KV Kortrijk. De Kerels voetbalden in 2022 voorlopig ondermaats en ook tegen OHL vorig weekend verloor KVK kansloos. De kop van Belhocine werd geëist door de supporters maar voorlopig was hij nog steeds de T1 van KV Kortrijk. Beide ploegen voerden wat wissels door, bij de bezoekers maakte Dessoleil zijn debuut.
Seraing vergeet om tien Kerels vroegtijdig uit te tellen
De bezoekers waren de eerste die de neus aan het venster staken, Messaoudi dwong doelman Dietsch met een afgeweken schuiver tot een eerste redding. Seraing nam nadien gezwind over en kreeg op het kwartier ook een grote kans via Conceicao, die schoot uitstekend maar via Ilic en de paal bleef de nul voorlopig op het bord staan. Even later kregen de Métallos wel een uitgelezen kans op de openingstreffer, nieuwkommer Dessoleil haakte Elisor in de zestien meter en na tussenkomst van de VAR werd uiteindelijk een strafschop gegeven. Vanaf elf meter faalde Elisor echter zelf en zo schoot de thuisploeg voorlopig zichzelf in de voet.

Het drama bij de Kerels werd iets voor het halfuur nog wat groter toen Benchaib vol op de enkel van Sissoko ging staan, een terechte rode kaart was zijn deel. Met een man meer creëerde de thuisploeg nadien nog wel amper kansen. Een afgeblokt schot van Bernier was zowat het enige dat het vermelden waard was. Halfweg stond het nog gelijk op Pairay, al moest het team van Belhocine nog wel een helft met een man minder voetballen.

Seraing krijgt een strafschop na tussenkomst van de VAR maar vanaf elf meter faalt de thuisploeg.
Strijdvaardig KVK slaat hard terug
De bezoekers kwamen verrassend sterk uit de kleedkamer, binnen de eerste vijf minuten kreeg het via Keita een prima mogelijkheid maar zijn schot werd nog afgeblokt door een thuisspeler. Aan de overzijde kwam Sambu even later een teen tekort om de bal voorbij een sterke Ilic te werken. De thuisploeg kwam moeilijk tot echt uitgespeelde kansen en dus probeerde verdediger Tshibuabua het eens met een afstandsschot, opnieuw was er een sterke Kortrijk-doelman nodig om een achterstand te verijdelen. 

Seraing beklaagde zich stilaan de gemiste kansen en op het uur was het zowaar het team van Belhocine dat op voorsprong klom. Na een hoekschop duwde Watanabe de bal in doel: 0-1 voor KVK. Seraing wist van geen hout pijlen meer te maken en bracht KV Kortrijk nadien zelden in verlegenheid. De opnieuw in gratie aangenomen Selemani zorgde op vijf minuten van het einde bijna voor de verlossing maar zijn schot werd nog gekeerd door Dietsch. In de slotfase werd ook nog thuisspeler Tshibuabua uitgesloten na een fout op de doorgebroken Mbayo. Het team van Belhocine trok vervolgens de zege over de streep en pakt eindelijk nog eens een deugddoende driepunter.
Scoreverloop:
0-1 (58') Watanabe

Bijzonderheden:

Elisor (Seraing) mist een strafschop (20').
Benchaib (KV Kortrijk) krijgt een rode kaart (27').
Tshibuabua (Seraing) krijgt een rode kaart ('89').

LEES OOK: Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Is Belhocine de geschikte T1 voor KV Kortrijk?

Meest recent

Alarm in Anderlecht: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

27
27
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

81
81
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

85
85
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

278
278
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

197
197
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

95
95
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

242
242
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

45
45
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

129
129
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

119
119
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

70
70
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

251
251
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

246
246
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

400
400
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

60
60
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

186
186
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

90
90
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

90
90
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

316
316
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

139
139
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

522
522
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

202
202
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

101
101
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

464
464
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

20
20

Meer sportnieuws