Mazzu reageert op eerste kritiek: "Is het probleem niet"

door
Mazzu reageert op eerste kritiek:

RSC Anderlecht is niet goed aan het seizoen begonnen. De nederlaag tegen Cercle Brugge kwam hard aan en door de ontwikkelingen van de afgelopen maanden ligt de druk hoog. Felice Mazzu reageerde op de eerste kritiek.


Anderlecht speelde vorige week al niet goed tegen KV Oostende. Het speelde al voetballend veel te weinig kansen bij elkaar en had nooit controle over de match, maar er werd wel gewonnen. Tegen Cercle Brugge was dit ook het geval en de nederlaag was verdiend. RSCA had weer geen greep op het middenveld en acteerde heel nerveus aan de bal. Het directe spel kan een deel van de fans niet bekoren en de 3-5-2 lijkt duidelijk nog niet helemaal vlot te draaien.

"Of de spelers nog moeten aanpassen aan het nieuwe systeem? Dat we verliezen ligt niet aan het systeem, maar vooral aan het mentale. We begonnen veel te zwak aan de wedstrijd", zei Mazzu bij Play Sports. Opvallend: Mazzu en eerder ook al Hannes Delcroix spraken over een Anderlecht dat niet scherp aan de partij begon. Dat werd Vincent Kompany vorig seizoen nochtans vaak aangewreven.

DRUK

Mazzu kon bij Union SG een ploeg wel scherp laten beginnen. Mogelijk ligt het dan toch niet aan de coach, maar aan bepaalde gebreken binnen een spelersgroep. De terugkeer van Adrien Trebel, toch bekend vanwege zijn grinta, kan dat euvel voorlopig ook niet verhelpen. Mazzu, die Anderlecht ook in de tweede helft al na enkele minuten snel een dot van een kans zag tegenkrijgen wegens mak verdedigen van Benito Raman, heeft dus nog héél veel werk. De druk om Europees en tegen Seraing te winnen met beter voetbal neemt alvast toe.

LEES OOK: JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Heeft RSCA te weinig leidinggevende topspelers in de ploeg?

Meest recent

Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

10
10
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

30
30
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

26
26
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

521
521
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

15
15
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

28
28
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

57
57
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

147
147
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

86
86
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

44
44
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

62
62
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

32
32
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

36
36
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

111
111
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

160
160
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

308
308
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

326
326
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

139
139
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

171
171
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

478
478
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

59
59
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

135
135
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

46
46
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

584
584
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

905
905

Meer sportnieuws