Mazzu reageert op eerste kritiek: "Is het probleem niet"

511 stemmen
Mazzu reageert op eerste kritiek:

RSC Anderlecht is niet goed aan het seizoen begonnen. De nederlaag tegen Cercle Brugge kwam hard aan en door de ontwikkelingen van de afgelopen maanden ligt de druk hoog. Felice Mazzu reageerde op de eerste kritiek.


Anderlecht speelde vorige week al niet goed tegen KV Oostende. Het speelde al voetballend veel te weinig kansen bij elkaar en had nooit controle over de match, maar er werd wel gewonnen. Tegen Cercle Brugge was dit ook het geval en de nederlaag was verdiend. RSCA had weer geen greep op het middenveld en acteerde heel nerveus aan de bal. Het directe spel kan een deel van de fans niet bekoren en de 3-5-2 lijkt duidelijk nog niet helemaal vlot te draaien.

"Of de spelers nog moeten aanpassen aan het nieuwe systeem? Dat we verliezen ligt niet aan het systeem, maar vooral aan het mentale. We begonnen veel te zwak aan de wedstrijd", zei Mazzu bij Play Sports. Opvallend: Mazzu en eerder ook al Hannes Delcroix spraken over een Anderlecht dat niet scherp aan de partij begon. Dat werd Vincent Kompany vorig seizoen nochtans vaak aangewreven.

DRUK

Mazzu kon bij Union SG een ploeg wel scherp laten beginnen. Mogelijk ligt het dan toch niet aan de coach, maar aan bepaalde gebreken binnen een spelersgroep. De terugkeer van Adrien Trebel, toch bekend vanwege zijn grinta, kan dat euvel voorlopig ook niet verhelpen. Mazzu, die Anderlecht ook in de tweede helft al na enkele minuten snel een dot van een kans zag tegenkrijgen wegens mak verdedigen van Benito Raman, heeft dus nog héél veel werk. De druk om Europees en tegen Seraing te winnen met beter voetbal neemt alvast toe.

LEES OOK: Anderlecht-fans komen plots in opstand

Heeft RSCA te weinig leidinggevende topspelers in de ploeg?

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

103
103
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

79
79
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

95
95
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

24
24
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

47
47
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

179
179
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

42
42
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

191
191
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

78
78
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

350
350
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

340
340
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

151
151
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

195
195
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

373
373
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

48
48
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

194
194
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

113
113
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

416
416
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

412
412
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

644
644
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

754
754
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

296
296
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

455
455
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

256
256
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

309
309

Meer sportnieuws