Mazzu reageert op eerste kritiek: "Is het probleem niet"

door
Mazzu reageert op eerste kritiek:

RSC Anderlecht is niet goed aan het seizoen begonnen. De nederlaag tegen Cercle Brugge kwam hard aan en door de ontwikkelingen van de afgelopen maanden ligt de druk hoog. Felice Mazzu reageerde op de eerste kritiek.


Anderlecht speelde vorige week al niet goed tegen KV Oostende. Het speelde al voetballend veel te weinig kansen bij elkaar en had nooit controle over de match, maar er werd wel gewonnen. Tegen Cercle Brugge was dit ook het geval en de nederlaag was verdiend. RSCA had weer geen greep op het middenveld en acteerde heel nerveus aan de bal. Het directe spel kan een deel van de fans niet bekoren en de 3-5-2 lijkt duidelijk nog niet helemaal vlot te draaien.

"Of de spelers nog moeten aanpassen aan het nieuwe systeem? Dat we verliezen ligt niet aan het systeem, maar vooral aan het mentale. We begonnen veel te zwak aan de wedstrijd", zei Mazzu bij Play Sports. Opvallend: Mazzu en eerder ook al Hannes Delcroix spraken over een Anderlecht dat niet scherp aan de partij begon. Dat werd Vincent Kompany vorig seizoen nochtans vaak aangewreven.

DRUK

Mazzu kon bij Union SG een ploeg wel scherp laten beginnen. Mogelijk ligt het dan toch niet aan de coach, maar aan bepaalde gebreken binnen een spelersgroep. De terugkeer van Adrien Trebel, toch bekend vanwege zijn grinta, kan dat euvel voorlopig ook niet verhelpen. Mazzu, die Anderlecht ook in de tweede helft al na enkele minuten snel een dot van een kans zag tegenkrijgen wegens mak verdedigen van Benito Raman, heeft dus nog héél veel werk. De druk om Europees en tegen Seraing te winnen met beter voetbal neemt alvast toe.

LEES OOK: 'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

Heeft RSCA te weinig leidinggevende topspelers in de ploeg?

Meest recent

'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

98
98
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

225
225
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

854
854
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

330
330
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

553
553
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

245
245
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

368
368
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

841
841
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

418
418
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

458
458
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

84
84
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

55
55
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

334
334
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

124
124
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

111
111
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

21
21
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

92
92
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

470
470
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

65
65
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

942
942
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

128
128
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

138
138
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

460
460
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

214
214
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

779
779

Meer sportnieuws