Mazzu reageert op eerste kritiek: "Is het probleem niet"

511 stemmen
Mazzu reageert op eerste kritiek:

RSC Anderlecht is niet goed aan het seizoen begonnen. De nederlaag tegen Cercle Brugge kwam hard aan en door de ontwikkelingen van de afgelopen maanden ligt de druk hoog. Felice Mazzu reageerde op de eerste kritiek.


Anderlecht speelde vorige week al niet goed tegen KV Oostende. Het speelde al voetballend veel te weinig kansen bij elkaar en had nooit controle over de match, maar er werd wel gewonnen. Tegen Cercle Brugge was dit ook het geval en de nederlaag was verdiend. RSCA had weer geen greep op het middenveld en acteerde heel nerveus aan de bal. Het directe spel kan een deel van de fans niet bekoren en de 3-5-2 lijkt duidelijk nog niet helemaal vlot te draaien.

"Of de spelers nog moeten aanpassen aan het nieuwe systeem? Dat we verliezen ligt niet aan het systeem, maar vooral aan het mentale. We begonnen veel te zwak aan de wedstrijd", zei Mazzu bij Play Sports. Opvallend: Mazzu en eerder ook al Hannes Delcroix spraken over een Anderlecht dat niet scherp aan de partij begon. Dat werd Vincent Kompany vorig seizoen nochtans vaak aangewreven.

DRUK

Mazzu kon bij Union SG een ploeg wel scherp laten beginnen. Mogelijk ligt het dan toch niet aan de coach, maar aan bepaalde gebreken binnen een spelersgroep. De terugkeer van Adrien Trebel, toch bekend vanwege zijn grinta, kan dat euvel voorlopig ook niet verhelpen. Mazzu, die Anderlecht ook in de tweede helft al na enkele minuten snel een dot van een kans zag tegenkrijgen wegens mak verdedigen van Benito Raman, heeft dus nog héél veel werk. De druk om Europees en tegen Seraing te winnen met beter voetbal neemt alvast toe.

LEES OOK: Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

Heeft RSCA te weinig leidinggevende topspelers in de ploeg?

Meest recent

'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

19
19
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

81
81
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

346
346
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

96
96
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

165
165
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

20
20
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

24
24
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

113
113
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

127
127
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

19
19
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

382
382
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

150
150
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

35
35
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

35
35
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

25
25
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

97
97
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

219
219
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

500
500
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

69
69
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

328
328
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

78
78
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

243
243
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

724
724
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

413
413
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

463
463

Meer sportnieuws