Mazzu reageert op eerste kritiek: "Is het probleem niet"

door
Mazzu reageert op eerste kritiek:

RSC Anderlecht is niet goed aan het seizoen begonnen. De nederlaag tegen Cercle Brugge kwam hard aan en door de ontwikkelingen van de afgelopen maanden ligt de druk hoog. Felice Mazzu reageerde op de eerste kritiek.


Anderlecht speelde vorige week al niet goed tegen KV Oostende. Het speelde al voetballend veel te weinig kansen bij elkaar en had nooit controle over de match, maar er werd wel gewonnen. Tegen Cercle Brugge was dit ook het geval en de nederlaag was verdiend. RSCA had weer geen greep op het middenveld en acteerde heel nerveus aan de bal. Het directe spel kan een deel van de fans niet bekoren en de 3-5-2 lijkt duidelijk nog niet helemaal vlot te draaien.

"Of de spelers nog moeten aanpassen aan het nieuwe systeem? Dat we verliezen ligt niet aan het systeem, maar vooral aan het mentale. We begonnen veel te zwak aan de wedstrijd", zei Mazzu bij Play Sports. Opvallend: Mazzu en eerder ook al Hannes Delcroix spraken over een Anderlecht dat niet scherp aan de partij begon. Dat werd Vincent Kompany vorig seizoen nochtans vaak aangewreven.

DRUK

Mazzu kon bij Union SG een ploeg wel scherp laten beginnen. Mogelijk ligt het dan toch niet aan de coach, maar aan bepaalde gebreken binnen een spelersgroep. De terugkeer van Adrien Trebel, toch bekend vanwege zijn grinta, kan dat euvel voorlopig ook niet verhelpen. Mazzu, die Anderlecht ook in de tweede helft al na enkele minuten snel een dot van een kans zag tegenkrijgen wegens mak verdedigen van Benito Raman, heeft dus nog héél veel werk. De druk om Europees en tegen Seraing te winnen met beter voetbal neemt alvast toe.

LEES OOK: Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Heeft RSCA te weinig leidinggevende topspelers in de ploeg?

Meest recent

Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

6
6
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

35
35
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

167
167
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

33
33
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

41
41
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

20
20
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

59
59
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

77
77
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

215
215
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

207
207
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

167
167
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

428
428
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

63
63
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

906
906
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

73
73
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

491
491
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

314
314
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

195
195
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

370
370
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

213
213
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

613
613
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

69
69
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

212
212
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

161
161
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

63
63

Meer sportnieuws