Union trekt met uitstekend gevoel richting clash met Rangers

door
Union trekt met uitstekend gevoel richting clash met Rangers

Van een terugval bij Union is voorlopig alvast weinig te merken. Het team van coach Karel Geraerts voetbalde vandaag negentig minuten lang uitstekend en stuurde Charleroi redelijk kansloos terug richting Wallonië. Mits wat meer efficiëntie mag het met vertrouwen richting de clash tegen de Rangers trekken.

Karel Geraerts beleefde vorige week zijn debuut als T1 bij Union. De nieuwbakken coach van de nummer twee uit de Jupiler Pro League van vorig seizoen stond vandaag ook voor eigen volk voor zijn vuurdoop. Tegenstander was het Charleroi van Edward Still. De Brusselse club opende met een gelijkspel op het veld van Stayen, Charleroi won dan weer voor eigen volk van Eupen. Sykes en Lapoussin begonnen in de ploeg bij Union, de bezoekers deden het dan weer met dezelfde elf namen in de basis.
Union duwt maar Charleroi breekt voorlopig niet
Union opende sterk en al in de eerste vijf minuten zorgde Vanzeir voor een heet standje voor het bezoekende doel, Charleroi overleefde de 'stormloop' van de thuisploeg. Na dik tien minuten spelen was de eerste echte kans wel voor de traditieclub, Nieuwkoop mocht vrij inkoppen maar vond Koffi op zijn weg. Aan de overzijde loerden de bezoekers vooral op de counter, halfweg de eerste helft leverde dat bijna resultaat op met een prima schietkans van Kayembe maar ook Moris toonde zich een uitstekende doelman met een redding in de korte hoek. Het team van Still kwam wel steeds beter in de wedstrijd, even later had Badji beter moeten doen bij een uitstekende flankvoorzet. In het slotkwartier nam Union weer gezwind over maar een bedrijvige Adingra kon voor de rust de netten niet doen trillen. Halfweg stond het na een vermakelijke eerste helft nog 0-0.

Adingra ging na zijn wereldgoal op zoek naar een nieuwe glansprestatie.
Nieuwkomer breekt de ban
Ook na de pauze was het de thuisploeg die meteen het laken naar zich toe trok. Teuma dreigde als eerste met een scherpe vrije trap, Koffi was opnieuw bij de pinken. In de eerste vijf minuten na de pauze waagden ook Zaroury en Vanzeir hun kans maar beide doelmannen hielden hun netten voorlopig ongeschonden. Het kansenfestival in het Joseph Marienstadion ging ook na de pauze lustig verder, Moris pakte uit met een prachtige parade op een afstandsschot van Ilaimaharitra. Het openingsdoelpunt viel iets voor het uur dan toch, nieuwkomer Sykes combineerde prima met Dante Vanzeir en de Engelse verdediger maakte het knap af met een schot in de verste hoek: 1-0. De formatie van Geraerts was nadien oppermachtig, een geweldige Koffi hield nog een gemaakte goal van Teuma uit zijn doelvlak. De Zebra's konden pas in het slot een vuist maken maar het offensiefje van de bezoekers kwam te laat. Zo begint Union met vier op zes uitstekend aan de competitie en lijkt het klaar voor de confrontatie met de Rangers in de voorronde van de Champions League, komende dinsdag in Leuven.
Scoreverloop:
1-0 (56') Sykes

LEES OOK: STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Zal Union de Rangers uitschakelen?

Meest recent

Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

30
30
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

105
105
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

29
29
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

94
94
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

65
65
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

151
151
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

76
76
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

47
47
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

238
238
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

43
43
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

73
73
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

319
319
'Rode Duivel op de sukkel en moet na één jaar alweer weg'

De voorbije jaren kregen heel wat spelers hun kans bij de Rode Duivels, want sinds het WK 2022 wordt ...

60
60
Mourinho terug naar Real Madrid? Special One reageert

José Mourinho is momenteel trainer van Benfica, maar de kans bestaat dat hij na het seizoen ...

103
103
'Union verliest sterkhouder: Premier League lonkt'

In de voorbije seizoenen maakte Union al indruk door een beker en een titel te pakken, maar dit ...

74
74
Beerschot-fans komen met uitleg voor Nainggolan-incident

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden van maandagavond blijft nog stevig nazinderen. De ...

236
236
Engeland wild van Duivel: "Beste transfer van het seizoen"

De Premier League en Rode Duivels, dat bleek de voorbije jaren regelmatig een geslaagd huwelijk. Ook ...

316
316
'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Er is de voorbije jaren al heel wat veranderd in de mondiale voetbalwereld. De FIFA voert immers de ...

151
151
Nieuwe generatie NXT: Club slaat dubbelslag

Club Brugge zette de laatste jaren grote stappen met zijn jeugdopleiding. Alsmaar meer spelers halen ...

187
187
Penders doet monden openvallen en is Europese primus

Met Thibaut Courtois beschikken de Rode Duivels momenteel over misschien wel de beste doelman ter ...

74
74
Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

55
55
Antwerp ontdekt eindelijk nieuwe parel: reden onthuld

Bij Antwerp maken ze van de Europe Play-Off gebruik om ook enkele jonge talenten hun kans te geven. ...

154
154
'Man Utd heeft wenslijst klaar: minstens één Rode Duivel'

Voor de titel meestrijden lukte dit seizoen nog niet, maar na enkele magere seizoenen slaagde ...

151
151
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

203
203
Club-man in vorm Vetlesen gooit grote droom op tafel

Hugo Vetlesen zit in bloedvorm bij Club Brugge. De Noor is normaal gezien een reservespeler bij ...

171
171

Meer sportnieuws