Union trekt met uitstekend gevoel richting clash met Rangers

door
Union trekt met uitstekend gevoel richting clash met Rangers

Van een terugval bij Union is voorlopig alvast weinig te merken. Het team van coach Karel Geraerts voetbalde vandaag negentig minuten lang uitstekend en stuurde Charleroi redelijk kansloos terug richting Wallonië. Mits wat meer efficiëntie mag het met vertrouwen richting de clash tegen de Rangers trekken.

Karel Geraerts beleefde vorige week zijn debuut als T1 bij Union. De nieuwbakken coach van de nummer twee uit de Jupiler Pro League van vorig seizoen stond vandaag ook voor eigen volk voor zijn vuurdoop. Tegenstander was het Charleroi van Edward Still. De Brusselse club opende met een gelijkspel op het veld van Stayen, Charleroi won dan weer voor eigen volk van Eupen. Sykes en Lapoussin begonnen in de ploeg bij Union, de bezoekers deden het dan weer met dezelfde elf namen in de basis.
Union duwt maar Charleroi breekt voorlopig niet
Union opende sterk en al in de eerste vijf minuten zorgde Vanzeir voor een heet standje voor het bezoekende doel, Charleroi overleefde de 'stormloop' van de thuisploeg. Na dik tien minuten spelen was de eerste echte kans wel voor de traditieclub, Nieuwkoop mocht vrij inkoppen maar vond Koffi op zijn weg. Aan de overzijde loerden de bezoekers vooral op de counter, halfweg de eerste helft leverde dat bijna resultaat op met een prima schietkans van Kayembe maar ook Moris toonde zich een uitstekende doelman met een redding in de korte hoek. Het team van Still kwam wel steeds beter in de wedstrijd, even later had Badji beter moeten doen bij een uitstekende flankvoorzet. In het slotkwartier nam Union weer gezwind over maar een bedrijvige Adingra kon voor de rust de netten niet doen trillen. Halfweg stond het na een vermakelijke eerste helft nog 0-0.

Adingra ging na zijn wereldgoal op zoek naar een nieuwe glansprestatie.
Nieuwkomer breekt de ban
Ook na de pauze was het de thuisploeg die meteen het laken naar zich toe trok. Teuma dreigde als eerste met een scherpe vrije trap, Koffi was opnieuw bij de pinken. In de eerste vijf minuten na de pauze waagden ook Zaroury en Vanzeir hun kans maar beide doelmannen hielden hun netten voorlopig ongeschonden. Het kansenfestival in het Joseph Marienstadion ging ook na de pauze lustig verder, Moris pakte uit met een prachtige parade op een afstandsschot van Ilaimaharitra. Het openingsdoelpunt viel iets voor het uur dan toch, nieuwkomer Sykes combineerde prima met Dante Vanzeir en de Engelse verdediger maakte het knap af met een schot in de verste hoek: 1-0. De formatie van Geraerts was nadien oppermachtig, een geweldige Koffi hield nog een gemaakte goal van Teuma uit zijn doelvlak. De Zebra's konden pas in het slot een vuist maken maar het offensiefje van de bezoekers kwam te laat. Zo begint Union met vier op zes uitstekend aan de competitie en lijkt het klaar voor de confrontatie met de Rangers in de voorronde van de Champions League, komende dinsdag in Leuven.
Scoreverloop:
1-0 (56') Sykes

LEES OOK: Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Zal Union de Rangers uitschakelen?

Meest recent

UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

9
9
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

64
64
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

48
48
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

63
63
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

75
75
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

249
249
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

84
84
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

53
53
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

37
37
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

170
170
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

1011
1011
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

71
71
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

671
671
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

157
157
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

182
182
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

56
56
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

336
336
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

196
196
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

590
590
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

107
107
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

168
168
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

137
137
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

172
172
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

206
206
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

356
356

Meer sportnieuws