Union trekt met uitstekend gevoel richting clash met Rangers

door
Union trekt met uitstekend gevoel richting clash met Rangers

Van een terugval bij Union is voorlopig alvast weinig te merken. Het team van coach Karel Geraerts voetbalde vandaag negentig minuten lang uitstekend en stuurde Charleroi redelijk kansloos terug richting Wallonië. Mits wat meer efficiëntie mag het met vertrouwen richting de clash tegen de Rangers trekken.

Karel Geraerts beleefde vorige week zijn debuut als T1 bij Union. De nieuwbakken coach van de nummer twee uit de Jupiler Pro League van vorig seizoen stond vandaag ook voor eigen volk voor zijn vuurdoop. Tegenstander was het Charleroi van Edward Still. De Brusselse club opende met een gelijkspel op het veld van Stayen, Charleroi won dan weer voor eigen volk van Eupen. Sykes en Lapoussin begonnen in de ploeg bij Union, de bezoekers deden het dan weer met dezelfde elf namen in de basis.
Union duwt maar Charleroi breekt voorlopig niet
Union opende sterk en al in de eerste vijf minuten zorgde Vanzeir voor een heet standje voor het bezoekende doel, Charleroi overleefde de 'stormloop' van de thuisploeg. Na dik tien minuten spelen was de eerste echte kans wel voor de traditieclub, Nieuwkoop mocht vrij inkoppen maar vond Koffi op zijn weg. Aan de overzijde loerden de bezoekers vooral op de counter, halfweg de eerste helft leverde dat bijna resultaat op met een prima schietkans van Kayembe maar ook Moris toonde zich een uitstekende doelman met een redding in de korte hoek. Het team van Still kwam wel steeds beter in de wedstrijd, even later had Badji beter moeten doen bij een uitstekende flankvoorzet. In het slotkwartier nam Union weer gezwind over maar een bedrijvige Adingra kon voor de rust de netten niet doen trillen. Halfweg stond het na een vermakelijke eerste helft nog 0-0.

Adingra ging na zijn wereldgoal op zoek naar een nieuwe glansprestatie.
Nieuwkomer breekt de ban
Ook na de pauze was het de thuisploeg die meteen het laken naar zich toe trok. Teuma dreigde als eerste met een scherpe vrije trap, Koffi was opnieuw bij de pinken. In de eerste vijf minuten na de pauze waagden ook Zaroury en Vanzeir hun kans maar beide doelmannen hielden hun netten voorlopig ongeschonden. Het kansenfestival in het Joseph Marienstadion ging ook na de pauze lustig verder, Moris pakte uit met een prachtige parade op een afstandsschot van Ilaimaharitra. Het openingsdoelpunt viel iets voor het uur dan toch, nieuwkomer Sykes combineerde prima met Dante Vanzeir en de Engelse verdediger maakte het knap af met een schot in de verste hoek: 1-0. De formatie van Geraerts was nadien oppermachtig, een geweldige Koffi hield nog een gemaakte goal van Teuma uit zijn doelvlak. De Zebra's konden pas in het slot een vuist maken maar het offensiefje van de bezoekers kwam te laat. Zo begint Union met vier op zes uitstekend aan de competitie en lijkt het klaar voor de confrontatie met de Rangers in de voorronde van de Champions League, komende dinsdag in Leuven.
Scoreverloop:
1-0 (56') Sykes

LEES OOK: Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Zal Union de Rangers uitschakelen?

Meest recent

Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

280
280
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

49
49
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

243
243
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

81
81
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

129
129
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

120
120
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

170
170
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

135
135
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

65
65
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

57
57
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

51
51
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

149
149
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

185
185
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

200
200
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

382
382
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

263
263
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

539
539
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

41
41
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

471
471
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

109
109
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

87
87
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

340
340
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

184
184
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

263
263
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

161
161

Meer sportnieuws