TRANSFERUURTJE: 'Ronaldo weigert megabod, gemor over CDK'

door
TRANSFERUURTJE: 'Ronaldo weigert megabod, gemor over CDK'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Charles De Ketelaere zorgde donderdag voor een schokkende ontwikkeling in de soap rond zijn transfer, want de Rode Duivel weigerde mee te trainen bij Club Brugge. Dat gebaar konden ze bij Club uiteraard niet appreciëren, maar ook AC Milan zou niet gediend zijn van zijn gedrag. Desondanks lijkt de transfer wel nog gewoon door te zullen gaan en is de verwachting dat de clubs snel een akkoord zullen vinden. De Ketelaere zou zelf ook een deel van zijn loon inleveren om de deal te faciliteren.



Een andere Italiaanse deal hebben ze bij Club wel al helemaal afgerond. Blauw-Zwart meldde donderdag immers dat het definitief afscheid neemt van David Okereke. De voormalige recordaankoop kon zich de voorbije weken niet in de gunst van Carl Hoefkens spelen en keert nu terug naar de Serie A, waar hij bij promovendus Cremonese aan de slag gaat.

Bij Anderlecht zijn ze nog op zoek naar een extra linksachter na het vertrek van Bogdan Mykhaylichenko. Daarvoor blijkt Alan Rodriguez nog steeds een optie te zijn. Vanuit Paraguay laat een bestuurslid van Cerro Porteño weten dat Paars-Wit geïnformeerd heeft, maar dat er nog geen bod uitgebracht is. De club wacht dan ook op de volgende zet van Peter Verbeke.



KRC Genk moet een domper slikken, want het ziet met Junya Ito onverwacht één van zijn sleutelspelers vertrekken. Stade Reims lichtte de afkoopclausule in zijn contract door 10 miljoen euro op tafel te leggen en de Japanner ging zelf ook akkoord met een transfer, ondanks verwoede pogingen van Genk om hem nog een nieuwe overeenkomst zonder afkoopsom voor te schotelen. Ito zou vrijdag naar Frankrijk afreizen om zijn overgang af te ronden.

Intussen speuren de Limburgers wel nog naar jong talent. Zo loopt momenteel Jonathan Pitou rond bij Jong Genk. De 17-jarige Franse jeugdinternational is momenteel vrij nadat hij zijn contract bij Olympique Marseille niet verlengde. Ondanks zijn piepjonge leeftijd mocht hij er nochtans regelmatig opdraven bij de B-ploeg en haalde hij zelfs een paar keer de selectie bij de A-kern.



Ook Zulte Waregem moet wellicht afscheid nemen van een smaakmaker, want er zou een nieuw bod binnengelopen zijn voor Jean-Luc Dompé. Bij Hamburg willen ze zich absoluut versterken met de assistkoning van vorig seizoen en de Duitse traditieclub waagt daarom een nieuwe poging. Essevee moet wel de knoop over het bod nog doorhakken.

KV Oostende was de voorbije dagen zeer actief en heeft na een doelman en een verdediger ook nog een spits gehaald. Het kwam daarvoor uit bij een oude bekende, want het huurt Fraser Hornby met aankoopoptie van Stade Reims. De jonge Schot werkte enkele jaren geleden al samen met trainer Yves Vanderhaeghe bij KV Kortrijk.



Bij Antwerp zijn ze ook nog zeer druk in de weer op de transfermarkt. Zo zouden ze zich gaan versterken met een speler van hun Europese tegenstander, want Arbnor Muja zou op het punt staan om overgenomen te worden van FC Drita. De 23-jarige flankaanvaller maakte een goede indruk tegen de Great Old. Die zoekt daarnaast ook nog steeds een oplossing voor Didier Lamkel Zé. De Kameroener probeert een transfer naar Omonia Nicosia te forceren, maar het bod van de Cyprioten ligt voorlopig te laag. Interesse van Abha Club uit Saudi-Arabië wees hij prompt van tafel.

BUITENLAND

Ook de soap rond Cristiano Ronaldo blijft voorlopig aanslepen. De Portugese vedette wil nog steeds vertrekken bij Manchester United en werd door zijn makelaar aangeboden bij Napoli, dat hem zou kunnen huren. Daarvoor moeten de Italianen wel zijn megasalaris overnemen, waardoor een overgang momenteel weinig waarschijnlijk lijkt. Wel kreeg de 37-jarige een monsterlijke aanbieding vanuit Saudi-Arabië, waar hij maar liefst 300 miljoen euro op twee jaar tijd kon opstrijken. Dat wees Ronaldo echter af, want hij wil op het hoogste niveau blijven voetballen.



Wat Ronaldo wel in overweging zou nemen, is een terugkeer naar waar het allemaal begon. Zo zou zijn entourage nu toch onderzoeken of een comeback bij Sporting Lissabon tot de mogelijkheden behoort. Het financiële luik dreigt echter ook hier de spelbreker te worden, want Ronaldo zou stevig moeten inleveren en Sporting zal ook nog een transfersom moeten ophoesten.

Real Madrid zou een verrassende offensieve versterking overwegen, want het zou volgens de laatste berichten denken aan de komst van Timo Werner. De Duitse aanvaller lijkt bij Chelsea toch wat op een zijspoor te zitten en de Koninklijke denkt een koopje te kunnen doen. Dat zou balen zijn voor Eden Hazard, want Werner zou vooral diens rol als doublure van Karim Benzema komen bedreigen.

LEES OOK: Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Ronaldo zal...

Meest recent

Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

25
25
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

30
30
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

16
16
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

75
75
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

26
26
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

85
85
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

55
55
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

107
107
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

164
164
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

67
67
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

29
29
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

34
34
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

169
169
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

95
95
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

38
38
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

142
142
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

32
32
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

65
65
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

67
67
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

72
72
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

118
118
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

148
148
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

196
196
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

303
303
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

25
25

Meer sportnieuws