TRANSFERUURTJE: 'Ronaldo weigert megabod, gemor over CDK'

124
TRANSFERUURTJE: 'Ronaldo weigert megabod, gemor over CDK'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Charles De Ketelaere zorgde donderdag voor een schokkende ontwikkeling in de soap rond zijn transfer, want de Rode Duivel weigerde mee te trainen bij Club Brugge. Dat gebaar konden ze bij Club uiteraard niet appreciëren, maar ook AC Milan zou niet gediend zijn van zijn gedrag. Desondanks lijkt de transfer wel nog gewoon door te zullen gaan en is de verwachting dat de clubs snel een akkoord zullen vinden. De Ketelaere zou zelf ook een deel van zijn loon inleveren om de deal te faciliteren.



Een andere Italiaanse deal hebben ze bij Club wel al helemaal afgerond. Blauw-Zwart meldde donderdag immers dat het definitief afscheid neemt van David Okereke. De voormalige recordaankoop kon zich de voorbije weken niet in de gunst van Carl Hoefkens spelen en keert nu terug naar de Serie A, waar hij bij promovendus Cremonese aan de slag gaat.

Bij Anderlecht zijn ze nog op zoek naar een extra linksachter na het vertrek van Bogdan Mykhaylichenko. Daarvoor blijkt Alan Rodriguez nog steeds een optie te zijn. Vanuit Paraguay laat een bestuurslid van Cerro Porteño weten dat Paars-Wit geïnformeerd heeft, maar dat er nog geen bod uitgebracht is. De club wacht dan ook op de volgende zet van Peter Verbeke.



KRC Genk moet een domper slikken, want het ziet met Junya Ito onverwacht één van zijn sleutelspelers vertrekken. Stade Reims lichtte de afkoopclausule in zijn contract door 10 miljoen euro op tafel te leggen en de Japanner ging zelf ook akkoord met een transfer, ondanks verwoede pogingen van Genk om hem nog een nieuwe overeenkomst zonder afkoopsom voor te schotelen. Ito zou vrijdag naar Frankrijk afreizen om zijn overgang af te ronden.

Intussen speuren de Limburgers wel nog naar jong talent. Zo loopt momenteel Jonathan Pitou rond bij Jong Genk. De 17-jarige Franse jeugdinternational is momenteel vrij nadat hij zijn contract bij Olympique Marseille niet verlengde. Ondanks zijn piepjonge leeftijd mocht hij er nochtans regelmatig opdraven bij de B-ploeg en haalde hij zelfs een paar keer de selectie bij de A-kern.



Ook Zulte Waregem moet wellicht afscheid nemen van een smaakmaker, want er zou een nieuw bod binnengelopen zijn voor Jean-Luc Dompé. Bij Hamburg willen ze zich absoluut versterken met de assistkoning van vorig seizoen en de Duitse traditieclub waagt daarom een nieuwe poging. Essevee moet wel de knoop over het bod nog doorhakken.

KV Oostende was de voorbije dagen zeer actief en heeft na een doelman en een verdediger ook nog een spits gehaald. Het kwam daarvoor uit bij een oude bekende, want het huurt Fraser Hornby met aankoopoptie van Stade Reims. De jonge Schot werkte enkele jaren geleden al samen met trainer Yves Vanderhaeghe bij KV Kortrijk.



Bij Antwerp zijn ze ook nog zeer druk in de weer op de transfermarkt. Zo zouden ze zich gaan versterken met een speler van hun Europese tegenstander, want Arbnor Muja zou op het punt staan om overgenomen te worden van FC Drita. De 23-jarige flankaanvaller maakte een goede indruk tegen de Great Old. Die zoekt daarnaast ook nog steeds een oplossing voor Didier Lamkel Zé. De Kameroener probeert een transfer naar Omonia Nicosia te forceren, maar het bod van de Cyprioten ligt voorlopig te laag. Interesse van Abha Club uit Saudi-Arabië wees hij prompt van tafel.

BUITENLAND

Ook de soap rond Cristiano Ronaldo blijft voorlopig aanslepen. De Portugese vedette wil nog steeds vertrekken bij Manchester United en werd door zijn makelaar aangeboden bij Napoli, dat hem zou kunnen huren. Daarvoor moeten de Italianen wel zijn megasalaris overnemen, waardoor een overgang momenteel weinig waarschijnlijk lijkt. Wel kreeg de 37-jarige een monsterlijke aanbieding vanuit Saudi-Arabië, waar hij maar liefst 300 miljoen euro op twee jaar tijd kon opstrijken. Dat wees Ronaldo echter af, want hij wil op het hoogste niveau blijven voetballen.



Wat Ronaldo wel in overweging zou nemen, is een terugkeer naar waar het allemaal begon. Zo zou zijn entourage nu toch onderzoeken of een comeback bij Sporting Lissabon tot de mogelijkheden behoort. Het financiële luik dreigt echter ook hier de spelbreker te worden, want Ronaldo zou stevig moeten inleveren en Sporting zal ook nog een transfersom moeten ophoesten.

Real Madrid zou een verrassende offensieve versterking overwegen, want het zou volgens de laatste berichten denken aan de komst van Timo Werner. De Duitse aanvaller lijkt bij Chelsea toch wat op een zijspoor te zitten en de Koninklijke denkt een koopje te kunnen doen. Dat zou balen zijn voor Eden Hazard, want Werner zou vooral diens rol als doublure van Karim Benzema komen bedreigen.

LEES OOK: Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Ronaldo zal...

Meest recent

Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

5
5
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

25
25
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

43
43
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

32
32
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

132
132
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

127
127
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

24
24
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

181
181
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

103
103
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

189
189
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

183
183
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

261
261
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

208
208
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

274
274
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

433
433
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

206
206
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

196
196
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

171
171
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

150
150
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

80
80
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

47
47
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

222
222
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

140
140
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

62
62
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

80
80

Meer sportnieuws