Theate heeft fraaie transfer helemaal beet

door
Theate heeft fraaie transfer helemaal beet

Het is al een drukke transferzomer geweest voor de Rode Duivels. Van de spelers die in juni door Roberto Martinez opgeroepen werden in de Nations League, hebben er al vier een nieuwe club gevonden (Toby Alderweireld, Axel Witsel, Romelu Lukaku en Loïs Openda), terwijl Jason Denayer, Adnan Januzaj en Dries Mertens als vrije spelers nog op zoek zijn naar een werkgever. Er staat bovendien nog heel wat op til. Vrijdagochtend werd Duivels-transfer nummer vijf al afgerond.


Het hing al enkele dagen in de lucht, maar nu is de transfer van Arthur Theate ook helemaal in kannen en kruiken. De 22-jarige verdediger tekende zoals verwacht een contract bij Stade Rennes, dat naar verluidt inclusief bonussen 18 miljoen euro op tafel legt om hem weg te plukken bij Bologna. Theate verbindt zich voor de komende vier seizoenen aan de Franse club, die vorig seizoen als vierde in de Ligue 1 eindigde.

Het is zo de derde zomertransfer op een rij voor Theate, die pas vorige zomer door Bologna bij KV Oostende weggehaald was. De kustploeg had hem op haar beurt ook pas een jaar voordien als vrije speler opgepikt, nadat er in de jeugd van Standard geen plaats meer was voor de linkspoot. Sindsdien maakte Theate een stormachtige ontwikkeling door, waardoor hij ondertussen ook Rode Duivel geworden is.

PLOEGMAAT VAN DOKU
Theate komt bij Rennes terecht in een club die de voorbije jaren een stevige reputatie ontwikkelde als kweekvijver van jong talent. Spelers als Raphinha, Eduardo Camavinga, Ousmane Dembélé en Edouard Mendy passeerden er allemaal in het recente verleden op weg naar de absolute Europese top. Met Jérémy Doku komt hij er ook een collega-Rode Duivel tegen. Bij Rennes zal Theate de opvolger moeten worden van Nayef Aguerd, die eerder deze zomer voor 35 miljoen euro aan West Ham verkocht werd.


Zal Theate zich in Rennes stormachtig blijven ontwikkelen?

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

119
119
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

107
107
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

53
53
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

74
74
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

84
84
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

174
174
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

36
36
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

643
643
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

428
428
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

222
222
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

409
409
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

235
235
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

164
164
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

241
241
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

212
212
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

852
852
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

138
138
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

138
138
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

330
330
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

144
144
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

402
402
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

554
554
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

471
471

Meer sportnieuws