Theate heeft fraaie transfer helemaal beet

door
Theate heeft fraaie transfer helemaal beet

Het is al een drukke transferzomer geweest voor de Rode Duivels. Van de spelers die in juni door Roberto Martinez opgeroepen werden in de Nations League, hebben er al vier een nieuwe club gevonden (Toby Alderweireld, Axel Witsel, Romelu Lukaku en Loïs Openda), terwijl Jason Denayer, Adnan Januzaj en Dries Mertens als vrije spelers nog op zoek zijn naar een werkgever. Er staat bovendien nog heel wat op til. Vrijdagochtend werd Duivels-transfer nummer vijf al afgerond.


Het hing al enkele dagen in de lucht, maar nu is de transfer van Arthur Theate ook helemaal in kannen en kruiken. De 22-jarige verdediger tekende zoals verwacht een contract bij Stade Rennes, dat naar verluidt inclusief bonussen 18 miljoen euro op tafel legt om hem weg te plukken bij Bologna. Theate verbindt zich voor de komende vier seizoenen aan de Franse club, die vorig seizoen als vierde in de Ligue 1 eindigde.

Het is zo de derde zomertransfer op een rij voor Theate, die pas vorige zomer door Bologna bij KV Oostende weggehaald was. De kustploeg had hem op haar beurt ook pas een jaar voordien als vrije speler opgepikt, nadat er in de jeugd van Standard geen plaats meer was voor de linkspoot. Sindsdien maakte Theate een stormachtige ontwikkeling door, waardoor hij ondertussen ook Rode Duivel geworden is.

PLOEGMAAT VAN DOKU
Theate komt bij Rennes terecht in een club die de voorbije jaren een stevige reputatie ontwikkelde als kweekvijver van jong talent. Spelers als Raphinha, Eduardo Camavinga, Ousmane Dembélé en Edouard Mendy passeerden er allemaal in het recente verleden op weg naar de absolute Europese top. Met Jérémy Doku komt hij er ook een collega-Rode Duivel tegen. Bij Rennes zal Theate de opvolger moeten worden van Nayef Aguerd, die eerder deze zomer voor 35 miljoen euro aan West Ham verkocht werd.


LEES OOK: 'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Zal Theate zich in Rennes stormachtig blijven ontwikkelen?

Meest recent

Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

17
17
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

119
119
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

32
32
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

305
305
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

242
242
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

128
128
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

122
122
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

58
58
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

74
74
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

107
107
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

217
217
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

60
60
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

80
80
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

605
605
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

183
183
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

265
265
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

334
334
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

46
46
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

150
150
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

55
55
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

570
570
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

173
173
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

295
295
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

435
435

Meer sportnieuws