Theate heeft fraaie transfer helemaal beet

door
Theate heeft fraaie transfer helemaal beet

Het is al een drukke transferzomer geweest voor de Rode Duivels. Van de spelers die in juni door Roberto Martinez opgeroepen werden in de Nations League, hebben er al vier een nieuwe club gevonden (Toby Alderweireld, Axel Witsel, Romelu Lukaku en Loïs Openda), terwijl Jason Denayer, Adnan Januzaj en Dries Mertens als vrije spelers nog op zoek zijn naar een werkgever. Er staat bovendien nog heel wat op til. Vrijdagochtend werd Duivels-transfer nummer vijf al afgerond.


Het hing al enkele dagen in de lucht, maar nu is de transfer van Arthur Theate ook helemaal in kannen en kruiken. De 22-jarige verdediger tekende zoals verwacht een contract bij Stade Rennes, dat naar verluidt inclusief bonussen 18 miljoen euro op tafel legt om hem weg te plukken bij Bologna. Theate verbindt zich voor de komende vier seizoenen aan de Franse club, die vorig seizoen als vierde in de Ligue 1 eindigde.

Het is zo de derde zomertransfer op een rij voor Theate, die pas vorige zomer door Bologna bij KV Oostende weggehaald was. De kustploeg had hem op haar beurt ook pas een jaar voordien als vrije speler opgepikt, nadat er in de jeugd van Standard geen plaats meer was voor de linkspoot. Sindsdien maakte Theate een stormachtige ontwikkeling door, waardoor hij ondertussen ook Rode Duivel geworden is.

PLOEGMAAT VAN DOKU
Theate komt bij Rennes terecht in een club die de voorbije jaren een stevige reputatie ontwikkelde als kweekvijver van jong talent. Spelers als Raphinha, Eduardo Camavinga, Ousmane Dembélé en Edouard Mendy passeerden er allemaal in het recente verleden op weg naar de absolute Europese top. Met Jérémy Doku komt hij er ook een collega-Rode Duivel tegen. Bij Rennes zal Theate de opvolger moeten worden van Nayef Aguerd, die eerder deze zomer voor 35 miljoen euro aan West Ham verkocht werd.


Zal Theate zich in Rennes stormachtig blijven ontwikkelen?

Meest recent

STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

12
12
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

115
115
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

181
181
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

51
51
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

392
392
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

300
300
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

130
130
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

280
280
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

322
322
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

146
146
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

245
245
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

89
89
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

457
457
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

330
330
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

132
132
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

201
201
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

826
826
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

280
280
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

161
161
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

311
311
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

364
364
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

426
426
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

189
189
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

897
897
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

538
538

Meer sportnieuws