Eerste trainersontslag nu al op komst in de JPL

496
Eerste trainersontslag nu al op komst in de JPL

Het rommelt bij KV Kortrijk. Eerder deze week uitten de supporters hun ongenoegen uit over de Maleisische eigenaar Vincent Tan, terwijl ook coach Karim Belhocine al een hele tijd niet meer in de bovenste schuif ligt bij de achterban. Ondanks het feit dat de club openlijk hun vertrouwen uitsprak in de coach, is de kans groot dat het eerste trainersontslag van het huidige voetbalseizoen zal vallen in het Guldensporenstadion.


FANS WILLEN ONTSLAG, BESTUUR (NOG) NIET

Karim Belhocine lag in de vorige jaargang al zwaar onder vuur bij KV Kortrijk, nadat de Kerels het seizoen eindigden met een erbarmelijke reeks van amper 6 punten op 42. En ook in de nieuwe campagne van de Jupiler Pro League wordt die negatieve trend doorgezet. Vorig weekend verloor Veekaa in het Guldensporenstadion kansloos met 0-2 van OH Leuven. Het teken voor de supporters om het ontslag van Belhocine te eisen. “Belhocine buiten!”, rolde zaterdag van de tribunes.

“Tja, zo is dat nu eenmaal in het leven”, zei Karim Belhocine na de wedstrijd. “Maar wat wil men nu eigenlijk? Ik heb geen andere opties op mijn bank. Ik snap hun ontevredenheid, maar ik kan niet anders zeggen dan dat er momenteel geen oplossingen zijn. Massimo Bruno is out met een kleine blessure aan de quadriceps en voor de rest moet ik beginnen puzzelen.” Ondanks de grote druk van de supporters weigert de clubleiding het hoofd van Belhocine op de kapblok te leggen.



“Het is nog veel te vroeg om conclusies te trekken”, zei voorzitter Ronny Verhelst namelijk aan Het Laatste Nieuws. “We hebben het volste vertrouwen in Karim en geloven nog steeds in hem.” Ook CEO Matthias Leterme sprong Karim Belhocine bij. “Er is nog maar één match gespeeld, er zijn nog 33 wedstrijden te gaan. Ik onthoud toch ook dat er de eerste 25 minuten tegen OH Leuven maar één ploeg op het veld stond en dat was KVK. Als we dan scoren, had je geen spandoeken.”

ONDER DRUK IN SERAING

Karim Belhocine kan wel enkele excuses inroepen die de slechte start van KV Kortrijk enigszins kunnen wettigen. Tot vorig weekend beschikte hij namelijk over amper 4 verdedigers, ondertussen werd Dorian Dessoleil aangetrokken, hebben de andere inkomende transfers nog wat tijd nodig om een impact te maken, keren er straks spelers terug uit de ziekenboeg én worden er weldra nog andere versterkingen verwacht. Belhocine laat de moed alvast niet in zijn schoenen zakken.



“De match van zondag is belangrijk. Daar moeten we niet flauw over doen”, vertelde de coach aan Het Nieuwsblad. “Maar die wedstrijd is even belangrijk als de matchen erna. We moeten niet te veel druk op het duel met Seraing zetten, we moeten gewoon spelen en winnen. Het kampioenschap is nog lang en we hebben al goede dingen laten zien”, aldus Karim Belhocine. Al is het wel duidelijk dat een nieuw verlies tegen Seraing wel eens het genadeschot zou kunnen betekenen voor hem.

ENKEL ANASTASIOU DOET SLECHTER

Sinds hij in oktober 2021 werd aangesteld als hoofdtrainer van KV Kortrijk, pakte Karim Belhocine op gemiddelde basis amper 1 punt per wedstrijd. In het voorbije decennium slaagde enkel Yannis Anastasiou (0,93 punt per wedstrijd) erin om nóg minder punten te pakken bij Veekaa. Belhocine presteert daarmee zelfs 29% minder dan de gemiddelde puntenwinst van alle Kortrijk-coaches in de laatste tien jaar. En dat is toch wel zorgwekkend voor de West-Vlaamse club.



Ter vergelijking: Hein Vanhaezebrouck (1,36), Yves Vanderhaeghe (1,48 tijdens zijn eerste passage), Johan Walem (1,25), Glen De Boeck (1,70), Yves Vanderhaeghe (1,46 tijdens zijn tweede passage) en Luka Elsner (1,20) waren allen veel productiever als coach van KV Kortrijk dan Karim Belhocine. Indien er dus niet meteen een stevige remonte wordt ingezet, dan lijkt de situatie van de coach écht niet lang meer houdbaar te zijn.

LEES OOK: KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

Haalt Belhocine het eind van het seizoen als KVK-coach?

Meest recent

Maakt miljoenentransfer eindelijk debuut voor Club Brugge?

Club Brugge is goed bezig. De zomermercato ligt al even achter de rug, maar voorlopig konden een ...

11
11
Grote transferslag AA Gent: "Interesse uit Spanje en Frankrijk"

AA Gent doet het voortreffelijk in België en op het Europese podium. De Buffalo's kenden nog ...

27
27
Antwerp onder hoogspanning: nu al cruciaal weekend

Royal Antwerp FC boekte een 1 op 18 en moet vooral naar onderen kijken. Veel mooie woorden in de ...

10
10
Albert zet Anderlecht stevig onder druk

Het is voor Anderlecht een vervelende week geweest. Vorig weekend won het wel op Cercle Brugge, maar ...

17
17
AA Gent verzekert opvolging met nieuw contract

Voor AA Gent is het seizoen uitstekend begonnen. De Buffalo's boekten donderdag een zege in hun ...

14
14
Mpenza over verrassende Duivel: "Beter dan De Ketelaere"

De Rode Duivels werkten de voorbije weken hun eerste wedstrijden af onder nieuwe bondscoach Mark van ...

141
141
Mourinho verrast: "Als ik Vinicius was, was ik vertrokken"

In Spanje staat Vinicius Junior alweer in het oog van een storm. De Braziliaanse aanvaller kreeg ...

28
28
Boskamp snoeihard voor Anderlecht:"Kan je dat geloven?"

Het is een uitstekende Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, AA Gent en STVV ...

180
180
Rigaux heeft overtuigd: "Alle keuzes zijn voltreffers"

Het was vorige lente toch een verrassing toen in volle titelstrijd bekend raakte dat Dévy ...

82
82
Thorup schuwt risico's: bittere pil voor jonkies Genk

In de competitie schoot KRC Genk bijzonder matig uit de startblokken, en dus kan het zich in de ...

83
83
Leko gooit remmen los: nieuwkomers Club krijgen kans

De stunt tegen Inter moet volgende week een vervolg krijgen tegen Lens, maar eerst moet Club Brugge ...

247
247
Marc Coucke in zee met BV: één foto doet iedereen gissen

Marc Coucke stunt met een bekende BV aan zijn zijde. De ondernemer slaat de handen in elkaar met een ...

25
25
Stunt Club Brugge in CL krijgt plots heel ander gezicht

De sensationele stunt van Club Brugge tegen Inter kreeg plots nog een heel ander gezicht. De ...

111
111
Einde verhaal: Bruno dumpt vaste titularis Anderlecht

Amper een paar dagen na de late opdoffer in Zagreb moet RSC Anderlecht straks alweer vol aan de bak ...

339
339
'Club vreest nieuwe Milan-soap: solden op Tresoldi?'

Club Brugge mikte al op een nieuwe recordsom, maar met zijn hattrick tegen Inter heeft Nicolo ...

181
181
Westerlo met moeite door: "Hij is heel goed"

KVC Westerlo stootte door naar de volgende ronde van de Croky Cup nadat ze Patro Eisden met 2-0 ...

70
70
Hasselt stunt net niet: "Dat heeft ons genekt"

Cercle Brugge was uiteindelijk te sterk voor Sporting Hasselt. De Bruggelingen wonnen met 1-2. Bij ...

61
61
Standard ziet af, toch straffe taal bij de Rouches

Standard heeft het crisisspook voor even kunnen wegjagen nadat ze FCV Dender wisten uit te schakelen ...

106
106
Leko roteert in beker: oudgediende krijgt forse tik

Club Brugge is nog maar net bekomen van zijn stunt in Milaan of het moet volgende week alweer vol in ...

304
304
'Enrique doet Barça pijn: riante som voor wereldkampioen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

104
104
‘Club Brugge heeft nu al spijt van nieuw Vanaken-contract’

Hans Vanaken leek jarenlang onverwoestbaar, maar dat beeld verandert stilaan. Zijn lichaam ...

1145
1145
Filip Joos helemaal verloren: "Naast Mechele de beste in België"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

183
183
Anderlecht onder druk: basisploeg wéér overhoop gesmeten

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

288
288
'Tresoldi op voorpagina: absolute droomtransfer krijgt vorm'

Na zijn huzarenstukje in Milaan, is Nicolo Tresoldi een hot topic geworden in heel Europa. De spits ...

262
262
Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

55
55

Meer sportnieuws