Eerste trainersontslag nu al op komst in de JPL

496
Eerste trainersontslag nu al op komst in de JPL

Het rommelt bij KV Kortrijk. Eerder deze week uitten de supporters hun ongenoegen uit over de Maleisische eigenaar Vincent Tan, terwijl ook coach Karim Belhocine al een hele tijd niet meer in de bovenste schuif ligt bij de achterban. Ondanks het feit dat de club openlijk hun vertrouwen uitsprak in de coach, is de kans groot dat het eerste trainersontslag van het huidige voetbalseizoen zal vallen in het Guldensporenstadion.


FANS WILLEN ONTSLAG, BESTUUR (NOG) NIET

Karim Belhocine lag in de vorige jaargang al zwaar onder vuur bij KV Kortrijk, nadat de Kerels het seizoen eindigden met een erbarmelijke reeks van amper 6 punten op 42. En ook in de nieuwe campagne van de Jupiler Pro League wordt die negatieve trend doorgezet. Vorig weekend verloor Veekaa in het Guldensporenstadion kansloos met 0-2 van OH Leuven. Het teken voor de supporters om het ontslag van Belhocine te eisen. “Belhocine buiten!”, rolde zaterdag van de tribunes.

“Tja, zo is dat nu eenmaal in het leven”, zei Karim Belhocine na de wedstrijd. “Maar wat wil men nu eigenlijk? Ik heb geen andere opties op mijn bank. Ik snap hun ontevredenheid, maar ik kan niet anders zeggen dan dat er momenteel geen oplossingen zijn. Massimo Bruno is out met een kleine blessure aan de quadriceps en voor de rest moet ik beginnen puzzelen.” Ondanks de grote druk van de supporters weigert de clubleiding het hoofd van Belhocine op de kapblok te leggen.



“Het is nog veel te vroeg om conclusies te trekken”, zei voorzitter Ronny Verhelst namelijk aan Het Laatste Nieuws. “We hebben het volste vertrouwen in Karim en geloven nog steeds in hem.” Ook CEO Matthias Leterme sprong Karim Belhocine bij. “Er is nog maar één match gespeeld, er zijn nog 33 wedstrijden te gaan. Ik onthoud toch ook dat er de eerste 25 minuten tegen OH Leuven maar één ploeg op het veld stond en dat was KVK. Als we dan scoren, had je geen spandoeken.”

ONDER DRUK IN SERAING

Karim Belhocine kan wel enkele excuses inroepen die de slechte start van KV Kortrijk enigszins kunnen wettigen. Tot vorig weekend beschikte hij namelijk over amper 4 verdedigers, ondertussen werd Dorian Dessoleil aangetrokken, hebben de andere inkomende transfers nog wat tijd nodig om een impact te maken, keren er straks spelers terug uit de ziekenboeg én worden er weldra nog andere versterkingen verwacht. Belhocine laat de moed alvast niet in zijn schoenen zakken.



“De match van zondag is belangrijk. Daar moeten we niet flauw over doen”, vertelde de coach aan Het Nieuwsblad. “Maar die wedstrijd is even belangrijk als de matchen erna. We moeten niet te veel druk op het duel met Seraing zetten, we moeten gewoon spelen en winnen. Het kampioenschap is nog lang en we hebben al goede dingen laten zien”, aldus Karim Belhocine. Al is het wel duidelijk dat een nieuw verlies tegen Seraing wel eens het genadeschot zou kunnen betekenen voor hem.

ENKEL ANASTASIOU DOET SLECHTER

Sinds hij in oktober 2021 werd aangesteld als hoofdtrainer van KV Kortrijk, pakte Karim Belhocine op gemiddelde basis amper 1 punt per wedstrijd. In het voorbije decennium slaagde enkel Yannis Anastasiou (0,93 punt per wedstrijd) erin om nóg minder punten te pakken bij Veekaa. Belhocine presteert daarmee zelfs 29% minder dan de gemiddelde puntenwinst van alle Kortrijk-coaches in de laatste tien jaar. En dat is toch wel zorgwekkend voor de West-Vlaamse club.



Ter vergelijking: Hein Vanhaezebrouck (1,36), Yves Vanderhaeghe (1,48 tijdens zijn eerste passage), Johan Walem (1,25), Glen De Boeck (1,70), Yves Vanderhaeghe (1,46 tijdens zijn tweede passage) en Luka Elsner (1,20) waren allen veel productiever als coach van KV Kortrijk dan Karim Belhocine. Indien er dus niet meteen een stevige remonte wordt ingezet, dan lijkt de situatie van de coach écht niet lang meer houdbaar te zijn.

LEES OOK: Scheidsrechters JPL én CPL bekendgemaakt

Haalt Belhocine het eind van het seizoen als KVK-coach?

Meest recent

Bormans verrast met transferplannen Union SG

De uitschakeling in de Champions League verandert voorlopig weinig aan het transferbeleid van Union ...

48
48
Euvrard brengt verrassend transfernieuws bij Standard

Standard hoopt dit seizoen een Europees ticket te kunnen pakken, maar het zal daarvoor toch uit een ...

28
28
'Nieuwe wending Oranje: geen Martinez, wel andere klepper'

Terwijl de Rode Duivels met Mark van Bommel al een tijdje hun nieuwe bondscoach beet hebben, is in ...

41
41
Anderlecht krijgt opsteker uit ziekenboeg, domper voor Gent

Donderdag wordt weer een belangrijke avond voor de Belgische coëfficiënt in het algemeen ...

98
98
'Vermeeren krijgt keiharde transferboodschap te horen'

Bij RB Leipzig waait er deze zomer een nieuwe wind, want met Martin Demichelis kwam er een nieuwe ...

124
124
'Standard houdt been stijf en eist miljoenen'

Standard begon zijn seizoen met een tegenvaller, door op de valreep nog een zege tegen Cercle Brugge ...

88
88
'Grootmacht mengt zich in strijd voor Fofana'

De zomermercato gaat nog zijn laatste weken in en voor een aantal Rode Duivels lijkt er nog een ...

43
43
'Zwaar verlies: Club vangt deze som voor Meijer'

Bij Club Brugge lijkt de kern grotendeels op punt te staan na het transferoffensief van de voorbije ...

483
483
Westerlo pakt weer uit met transfer bij Tottenham

Westerlo moest deze zomer vrijwel zijn hele elftal opnieuw opbouwen, nadat het een waslijst aan ...

27
27
'Toch nog vertrekker in de maak: Club moet mercato op'

Door het WK duurde het even voor de mercato van Club Brugge op gang kwam, maar de laatste weken ...

384
384
TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren heeft nieuwe club, tabula rasa in Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

270
270
Corinthians dumpt Memphis, Nederlander reageert woedend

Memphis Depay leek op weg naar een contractverlenging bij Corinthians, maar door financiële ...

133
133
'Nieuwe wind op komst? OHL staat plots te koop'

Oud-Heverlee Leuven maakt al een tijdje uit van de investeringsgroep King Power International van de ...

141
141
Cercle Brugge stunt op zomermercato met toptransfer

Cercle Brugge greep naast Thorvaldsen, maar de Vereniging heeft nu alsnog uitgepakt op de ...

93
93
Ruben Van Gucht slaat opnieuw drie vrouwen aan de haak

Er gaat quasi geen dag voorbij, of de naam Ruben van Gucht beheerst het medialandschap. De man is ...

67
67
SK Beveren pakt uit met nieuwe topaanwinst

SK Beveren heeft een nieuwe speler voorgesteld aan pers en publiek. De Waaslanders, die een goede ...

163
163
'Anderlecht hakt zware transferknoop door'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. Dat is geen geheim. Volgens La ...

777
777
Keert Ito weldra terug naar de Jupiler Pro League?

Ryotaro Ito heeft vreemd genoeg nog steeds geen nieuwe club. De Japanner was vorig jaar nog een ...

472
472
Exit Fabrizio Romano: volgt er wél 'nieuwe transfer'?

Het tijdperk van Fabrizio Romano in zijn huidige vorm lijkt zijn einde te naderen. De bekendste ...

51
51
Geen CL en vertrekkers bij Union? Bormans reageert

Union SG ligt uit de voorrondes van de Champions League nadat ze met verlengingen onderuit gingen ...

205
205
AA Gent verrast met nieuwe aanwinst

AA Gent heeft nog een nieuwe speler naar de club weten te halen. De Buffalo's shopten bij het ...

160
160
Martinez nieuwe bondscoach Oranje? Zaakwaarnemer glashelder

Terwijl verschillende andere grote Europese voetballanden inmiddels hun nieuwe bondscoach beet ...

149
149
Club zet puntjes op de i: nog dríé extra versterkingen?

Club Brugge haalde ondertussen al zes zomeraanwinsten in huis tijdens de huidige mercato. Daarmee is ...

1143
1143
'Real Madrid huivert: Barça op zucht van supertransfer'

Terwijl aartsrivaal Real Madrid al een waslijst aan grote namen binnenhaalde, hield FC Barcelona het ...

424
424
Union genekt in Europa? Boeckx fileert cruciale rode kaart

In de derde voorronde van de Champions League heeft Union SG dan toch de duimen moeten leggen voor ...

445
445

Meer sportnieuws