Eerste trainersontslag nu al op komst in de JPL

496
Eerste trainersontslag nu al op komst in de JPL

Het rommelt bij KV Kortrijk. Eerder deze week uitten de supporters hun ongenoegen uit over de Maleisische eigenaar Vincent Tan, terwijl ook coach Karim Belhocine al een hele tijd niet meer in de bovenste schuif ligt bij de achterban. Ondanks het feit dat de club openlijk hun vertrouwen uitsprak in de coach, is de kans groot dat het eerste trainersontslag van het huidige voetbalseizoen zal vallen in het Guldensporenstadion.


FANS WILLEN ONTSLAG, BESTUUR (NOG) NIET

Karim Belhocine lag in de vorige jaargang al zwaar onder vuur bij KV Kortrijk, nadat de Kerels het seizoen eindigden met een erbarmelijke reeks van amper 6 punten op 42. En ook in de nieuwe campagne van de Jupiler Pro League wordt die negatieve trend doorgezet. Vorig weekend verloor Veekaa in het Guldensporenstadion kansloos met 0-2 van OH Leuven. Het teken voor de supporters om het ontslag van Belhocine te eisen. “Belhocine buiten!”, rolde zaterdag van de tribunes.

“Tja, zo is dat nu eenmaal in het leven”, zei Karim Belhocine na de wedstrijd. “Maar wat wil men nu eigenlijk? Ik heb geen andere opties op mijn bank. Ik snap hun ontevredenheid, maar ik kan niet anders zeggen dan dat er momenteel geen oplossingen zijn. Massimo Bruno is out met een kleine blessure aan de quadriceps en voor de rest moet ik beginnen puzzelen.” Ondanks de grote druk van de supporters weigert de clubleiding het hoofd van Belhocine op de kapblok te leggen.



“Het is nog veel te vroeg om conclusies te trekken”, zei voorzitter Ronny Verhelst namelijk aan Het Laatste Nieuws. “We hebben het volste vertrouwen in Karim en geloven nog steeds in hem.” Ook CEO Matthias Leterme sprong Karim Belhocine bij. “Er is nog maar één match gespeeld, er zijn nog 33 wedstrijden te gaan. Ik onthoud toch ook dat er de eerste 25 minuten tegen OH Leuven maar één ploeg op het veld stond en dat was KVK. Als we dan scoren, had je geen spandoeken.”

ONDER DRUK IN SERAING

Karim Belhocine kan wel enkele excuses inroepen die de slechte start van KV Kortrijk enigszins kunnen wettigen. Tot vorig weekend beschikte hij namelijk over amper 4 verdedigers, ondertussen werd Dorian Dessoleil aangetrokken, hebben de andere inkomende transfers nog wat tijd nodig om een impact te maken, keren er straks spelers terug uit de ziekenboeg én worden er weldra nog andere versterkingen verwacht. Belhocine laat de moed alvast niet in zijn schoenen zakken.



“De match van zondag is belangrijk. Daar moeten we niet flauw over doen”, vertelde de coach aan Het Nieuwsblad. “Maar die wedstrijd is even belangrijk als de matchen erna. We moeten niet te veel druk op het duel met Seraing zetten, we moeten gewoon spelen en winnen. Het kampioenschap is nog lang en we hebben al goede dingen laten zien”, aldus Karim Belhocine. Al is het wel duidelijk dat een nieuw verlies tegen Seraing wel eens het genadeschot zou kunnen betekenen voor hem.

ENKEL ANASTASIOU DOET SLECHTER

Sinds hij in oktober 2021 werd aangesteld als hoofdtrainer van KV Kortrijk, pakte Karim Belhocine op gemiddelde basis amper 1 punt per wedstrijd. In het voorbije decennium slaagde enkel Yannis Anastasiou (0,93 punt per wedstrijd) erin om nóg minder punten te pakken bij Veekaa. Belhocine presteert daarmee zelfs 29% minder dan de gemiddelde puntenwinst van alle Kortrijk-coaches in de laatste tien jaar. En dat is toch wel zorgwekkend voor de West-Vlaamse club.



Ter vergelijking: Hein Vanhaezebrouck (1,36), Yves Vanderhaeghe (1,48 tijdens zijn eerste passage), Johan Walem (1,25), Glen De Boeck (1,70), Yves Vanderhaeghe (1,46 tijdens zijn tweede passage) en Luka Elsner (1,20) waren allen veel productiever als coach van KV Kortrijk dan Karim Belhocine. Indien er dus niet meteen een stevige remonte wordt ingezet, dan lijkt de situatie van de coach écht niet lang meer houdbaar te zijn.

LEES OOK: Emotioneel eerbetoon na stunt Heist tegen KV Kortrijk

Haalt Belhocine het eind van het seizoen als KVK-coach?

Meest recent

Haalt Stijnen grote naam als nieuwe trainer Patro?

Donderdagvoormiddag viel er bij Patro Eisden toch wel opmerkelijk nieuws te rapen. Na maar liefst ...

17
17
Van Bommel krijgt dubbele opsteker daags voor Turkije

De wedstrijden blijven elkaar in sneltempo opvolgen voor de Rode Duivels. Maandag gingen ze nog met ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Real heeft opvolger Courtois, Keita miste transfer'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

57
57
Vannieuwkerke schrikt hevig: supportersbom barst aan kust

De onrust bij KV Diksmuide Oostende neemt opnieuw toe. Terwijl de club probeert vooruit te kijken, ...

17
17
Nicolò Tresoldi dropt grote hint over toekomst

Nicolò Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge vlotjes en trekt die ...

67
67
Stijnen barst in tranen uit: drastische ingreep Patro

Stijn Stijnen is niet langer de hoofdtrainer van Patro Eisden, dat maakte de oefenmeester zelf op ...

121
121
Genkse blunder met Godts onthuld: "Dat gaf echt een kick"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week een positieve start genomen onder Mark van Bommel, ...

151
151
'Standard schrikt: titanenstrijd om verrassend talent'

Standard lijkt dit seizoen sportief een stap vooruit gezet te hebben en hoopt mee te kunnen strijden ...

73
73
'Antwerp sluit verloren zoon weer in de armen'

Voor Antwerp is het seizoensbegin er één met twee gezichten geworden. De Great Old ...

108
108
'Pikante transfer Doku na dramatisch City-verdict'

De Rode Duivels doen het in deze Nations League voorlopig zonder Jérémy Doku, die een ...

175
175
Courtois speelt open kaart: Rode Duivels én Van Bommel

De Rode Duivels zijn de voorbije dagen begonnen aan hun nieuwe campagne in de Nations League. De ...

220
220
Tresoldi ligt op recordkoers: "Hopelijk in volgende match"

Bij Club Brugge zullen ze zich in de handen wrijven, want tijdens deze interlandbreak lijkt Nicolo ...

87
87
Defour ziet luxeprobleem bij België: “Hij verdient basisplaats”

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Turkije. Een partij waarin de Belgen grote favoriet ...

133
133
Stijnen hakt knoop door: Patro krijgt nieuw gezicht

Stijn Stijnen heeft de pers uitgenodigd voor een persmoment. En dat zorgt meteen voor de nodige ...

73
73
Bom barst compleet: hierdoor verliet Ronaldo selectie

De spanningen tussen Cristiano Ronaldo en Jorge Jesus zouden na een opvallend incident achter de ...

208
208
Vermant goudeerlijk: "Niet makkelijk bij Club Brugge"

Romeo Vermant is momenteel aan de slag bij de Belgische beloften. Daar is de aanvaller wel een ...

261
261
Deschacht vindt vrouwenvoetbal niet om aan te zien: “Sydney Sweeney erbij?”

In Ongefilterd zorgt een gesprek over vrouwenvoetbal meteen voor opvallende reacties. Het populaire ...

130
130
Van Bommel breekt zijn woord en vernedert Rode Duivel

Mark van Bommel beloofde dat hij iedereen aan het werk wilde zien. Twee wedstrijden later heeft ...

232
232
Vaak gelinkt aan Anderlecht, nu in de basis tegen Belgie?

Turkije is een team dat de afgelopen maanden niet overtuigde. Een zwak WK en in de Nations League ...

54
54
Rode Duivels-gekte: 'van nieuwe basispion tot beste ooit'

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn. Er is soms te weinig nuance bij bepaalde experts. Niet altijd. ...

119
119
Ooit het ‘nieuwe wonderkind’ van België, nu op zijn 30ste clubloos

Er duiken weer nieuwe spelers op bij de Rode Duivels zoals onder meer Mika Godts en Roméo ...

242
242
Van Bommel zoekt: nieuwe basispion tegen Turkije

Mark van Bommel levert tot op heden goed werk bij de Rode Duivels, al mogen we de balans pas na een ...

78
78
Duivels krijgen nieuw gelaat: "Zo lang hij maar speelt"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

226
226
Portugese rel escaleert compleet: schokkende beslissing Ronaldo

Op zijn 41ste haalt Cristiano Ronaldo opnieuw de internationale headlines tijdens de ...

186
186
Zien! Kunststukje Tresoldi doet Duitse monden openvallen

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode een waslijst aan internationals uitzwermen. En ...

208
208

Meer sportnieuws