Eerste trainersontslag nu al op komst in de JPL

door
Eerste trainersontslag nu al op komst in de JPL

Het rommelt bij KV Kortrijk. Eerder deze week uitten de supporters hun ongenoegen uit over de Maleisische eigenaar Vincent Tan, terwijl ook coach Karim Belhocine al een hele tijd niet meer in de bovenste schuif ligt bij de achterban. Ondanks het feit dat de club openlijk hun vertrouwen uitsprak in de coach, is de kans groot dat het eerste trainersontslag van het huidige voetbalseizoen zal vallen in het Guldensporenstadion.


FANS WILLEN ONTSLAG, BESTUUR (NOG) NIET

Karim Belhocine lag in de vorige jaargang al zwaar onder vuur bij KV Kortrijk, nadat de Kerels het seizoen eindigden met een erbarmelijke reeks van amper 6 punten op 42. En ook in de nieuwe campagne van de Jupiler Pro League wordt die negatieve trend doorgezet. Vorig weekend verloor Veekaa in het Guldensporenstadion kansloos met 0-2 van OH Leuven. Het teken voor de supporters om het ontslag van Belhocine te eisen. “Belhocine buiten!”, rolde zaterdag van de tribunes.

“Tja, zo is dat nu eenmaal in het leven”, zei Karim Belhocine na de wedstrijd. “Maar wat wil men nu eigenlijk? Ik heb geen andere opties op mijn bank. Ik snap hun ontevredenheid, maar ik kan niet anders zeggen dan dat er momenteel geen oplossingen zijn. Massimo Bruno is out met een kleine blessure aan de quadriceps en voor de rest moet ik beginnen puzzelen.” Ondanks de grote druk van de supporters weigert de clubleiding het hoofd van Belhocine op de kapblok te leggen.



“Het is nog veel te vroeg om conclusies te trekken”, zei voorzitter Ronny Verhelst namelijk aan Het Laatste Nieuws. “We hebben het volste vertrouwen in Karim en geloven nog steeds in hem.” Ook CEO Matthias Leterme sprong Karim Belhocine bij. “Er is nog maar één match gespeeld, er zijn nog 33 wedstrijden te gaan. Ik onthoud toch ook dat er de eerste 25 minuten tegen OH Leuven maar één ploeg op het veld stond en dat was KVK. Als we dan scoren, had je geen spandoeken.”

ONDER DRUK IN SERAING

Karim Belhocine kan wel enkele excuses inroepen die de slechte start van KV Kortrijk enigszins kunnen wettigen. Tot vorig weekend beschikte hij namelijk over amper 4 verdedigers, ondertussen werd Dorian Dessoleil aangetrokken, hebben de andere inkomende transfers nog wat tijd nodig om een impact te maken, keren er straks spelers terug uit de ziekenboeg én worden er weldra nog andere versterkingen verwacht. Belhocine laat de moed alvast niet in zijn schoenen zakken.



“De match van zondag is belangrijk. Daar moeten we niet flauw over doen”, vertelde de coach aan Het Nieuwsblad. “Maar die wedstrijd is even belangrijk als de matchen erna. We moeten niet te veel druk op het duel met Seraing zetten, we moeten gewoon spelen en winnen. Het kampioenschap is nog lang en we hebben al goede dingen laten zien”, aldus Karim Belhocine. Al is het wel duidelijk dat een nieuw verlies tegen Seraing wel eens het genadeschot zou kunnen betekenen voor hem.

ENKEL ANASTASIOU DOET SLECHTER

Sinds hij in oktober 2021 werd aangesteld als hoofdtrainer van KV Kortrijk, pakte Karim Belhocine op gemiddelde basis amper 1 punt per wedstrijd. In het voorbije decennium slaagde enkel Yannis Anastasiou (0,93 punt per wedstrijd) erin om nóg minder punten te pakken bij Veekaa. Belhocine presteert daarmee zelfs 29% minder dan de gemiddelde puntenwinst van alle Kortrijk-coaches in de laatste tien jaar. En dat is toch wel zorgwekkend voor de West-Vlaamse club.



Ter vergelijking: Hein Vanhaezebrouck (1,36), Yves Vanderhaeghe (1,48 tijdens zijn eerste passage), Johan Walem (1,25), Glen De Boeck (1,70), Yves Vanderhaeghe (1,46 tijdens zijn tweede passage) en Luka Elsner (1,20) waren allen veel productiever als coach van KV Kortrijk dan Karim Belhocine. Indien er dus niet meteen een stevige remonte wordt ingezet, dan lijkt de situatie van de coach écht niet lang meer houdbaar te zijn.

LEES OOK: KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Haalt Belhocine het eind van het seizoen als KVK-coach?

Meest recent

'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

10
10
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

54
54
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

38
38
'Neymar maakt gratis knaltransfer'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

47
47
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

22
22
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

50
50
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

155
155
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

310
310
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

175
175
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

169
169
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

167
167
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

55
55
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1319
1319
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

46
46
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

49
49
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

333
333
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

136
136
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

201
201
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

248
248
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

53
53
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

212
212
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

419
419
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

912
912
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

162
162
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

47
47

Meer sportnieuws