Eerste trainersontslag nu al op komst in de JPL

496 stemmen
Eerste trainersontslag nu al op komst in de JPL

Het rommelt bij KV Kortrijk. Eerder deze week uitten de supporters hun ongenoegen uit over de Maleisische eigenaar Vincent Tan, terwijl ook coach Karim Belhocine al een hele tijd niet meer in de bovenste schuif ligt bij de achterban. Ondanks het feit dat de club openlijk hun vertrouwen uitsprak in de coach, is de kans groot dat het eerste trainersontslag van het huidige voetbalseizoen zal vallen in het Guldensporenstadion.


FANS WILLEN ONTSLAG, BESTUUR (NOG) NIET

Karim Belhocine lag in de vorige jaargang al zwaar onder vuur bij KV Kortrijk, nadat de Kerels het seizoen eindigden met een erbarmelijke reeks van amper 6 punten op 42. En ook in de nieuwe campagne van de Jupiler Pro League wordt die negatieve trend doorgezet. Vorig weekend verloor Veekaa in het Guldensporenstadion kansloos met 0-2 van OH Leuven. Het teken voor de supporters om het ontslag van Belhocine te eisen. “Belhocine buiten!”, rolde zaterdag van de tribunes.

“Tja, zo is dat nu eenmaal in het leven”, zei Karim Belhocine na de wedstrijd. “Maar wat wil men nu eigenlijk? Ik heb geen andere opties op mijn bank. Ik snap hun ontevredenheid, maar ik kan niet anders zeggen dan dat er momenteel geen oplossingen zijn. Massimo Bruno is out met een kleine blessure aan de quadriceps en voor de rest moet ik beginnen puzzelen.” Ondanks de grote druk van de supporters weigert de clubleiding het hoofd van Belhocine op de kapblok te leggen.



“Het is nog veel te vroeg om conclusies te trekken”, zei voorzitter Ronny Verhelst namelijk aan Het Laatste Nieuws. “We hebben het volste vertrouwen in Karim en geloven nog steeds in hem.” Ook CEO Matthias Leterme sprong Karim Belhocine bij. “Er is nog maar één match gespeeld, er zijn nog 33 wedstrijden te gaan. Ik onthoud toch ook dat er de eerste 25 minuten tegen OH Leuven maar één ploeg op het veld stond en dat was KVK. Als we dan scoren, had je geen spandoeken.”

ONDER DRUK IN SERAING

Karim Belhocine kan wel enkele excuses inroepen die de slechte start van KV Kortrijk enigszins kunnen wettigen. Tot vorig weekend beschikte hij namelijk over amper 4 verdedigers, ondertussen werd Dorian Dessoleil aangetrokken, hebben de andere inkomende transfers nog wat tijd nodig om een impact te maken, keren er straks spelers terug uit de ziekenboeg én worden er weldra nog andere versterkingen verwacht. Belhocine laat de moed alvast niet in zijn schoenen zakken.



“De match van zondag is belangrijk. Daar moeten we niet flauw over doen”, vertelde de coach aan Het Nieuwsblad. “Maar die wedstrijd is even belangrijk als de matchen erna. We moeten niet te veel druk op het duel met Seraing zetten, we moeten gewoon spelen en winnen. Het kampioenschap is nog lang en we hebben al goede dingen laten zien”, aldus Karim Belhocine. Al is het wel duidelijk dat een nieuw verlies tegen Seraing wel eens het genadeschot zou kunnen betekenen voor hem.

ENKEL ANASTASIOU DOET SLECHTER

Sinds hij in oktober 2021 werd aangesteld als hoofdtrainer van KV Kortrijk, pakte Karim Belhocine op gemiddelde basis amper 1 punt per wedstrijd. In het voorbije decennium slaagde enkel Yannis Anastasiou (0,93 punt per wedstrijd) erin om nóg minder punten te pakken bij Veekaa. Belhocine presteert daarmee zelfs 29% minder dan de gemiddelde puntenwinst van alle Kortrijk-coaches in de laatste tien jaar. En dat is toch wel zorgwekkend voor de West-Vlaamse club.



Ter vergelijking: Hein Vanhaezebrouck (1,36), Yves Vanderhaeghe (1,48 tijdens zijn eerste passage), Johan Walem (1,25), Glen De Boeck (1,70), Yves Vanderhaeghe (1,46 tijdens zijn tweede passage) en Luka Elsner (1,20) waren allen veel productiever als coach van KV Kortrijk dan Karim Belhocine. Indien er dus niet meteen een stevige remonte wordt ingezet, dan lijkt de situatie van de coach écht niet lang meer houdbaar te zijn.

Haalt Belhocine het eind van het seizoen als KVK-coach?

Meest recent

Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

3
3
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

28
28
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

15
15
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

129
129
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

61
61
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

472
472
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

36
36
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

201
201
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

190
190
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

427
427
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

403
403
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

417
417
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

72
72
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

100
100
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

165
165
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

84
84
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

88
88
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

206
206
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

159
159
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

134
134
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

263
263
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

527
527
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

326
326
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

33
33

Meer sportnieuws