Eerste trainersontslag nu al op komst in de JPL

496 stemmen
Eerste trainersontslag nu al op komst in de JPL

Het rommelt bij KV Kortrijk. Eerder deze week uitten de supporters hun ongenoegen uit over de Maleisische eigenaar Vincent Tan, terwijl ook coach Karim Belhocine al een hele tijd niet meer in de bovenste schuif ligt bij de achterban. Ondanks het feit dat de club openlijk hun vertrouwen uitsprak in de coach, is de kans groot dat het eerste trainersontslag van het huidige voetbalseizoen zal vallen in het Guldensporenstadion.


FANS WILLEN ONTSLAG, BESTUUR (NOG) NIET

Karim Belhocine lag in de vorige jaargang al zwaar onder vuur bij KV Kortrijk, nadat de Kerels het seizoen eindigden met een erbarmelijke reeks van amper 6 punten op 42. En ook in de nieuwe campagne van de Jupiler Pro League wordt die negatieve trend doorgezet. Vorig weekend verloor Veekaa in het Guldensporenstadion kansloos met 0-2 van OH Leuven. Het teken voor de supporters om het ontslag van Belhocine te eisen. “Belhocine buiten!”, rolde zaterdag van de tribunes.

“Tja, zo is dat nu eenmaal in het leven”, zei Karim Belhocine na de wedstrijd. “Maar wat wil men nu eigenlijk? Ik heb geen andere opties op mijn bank. Ik snap hun ontevredenheid, maar ik kan niet anders zeggen dan dat er momenteel geen oplossingen zijn. Massimo Bruno is out met een kleine blessure aan de quadriceps en voor de rest moet ik beginnen puzzelen.” Ondanks de grote druk van de supporters weigert de clubleiding het hoofd van Belhocine op de kapblok te leggen.



“Het is nog veel te vroeg om conclusies te trekken”, zei voorzitter Ronny Verhelst namelijk aan Het Laatste Nieuws. “We hebben het volste vertrouwen in Karim en geloven nog steeds in hem.” Ook CEO Matthias Leterme sprong Karim Belhocine bij. “Er is nog maar één match gespeeld, er zijn nog 33 wedstrijden te gaan. Ik onthoud toch ook dat er de eerste 25 minuten tegen OH Leuven maar één ploeg op het veld stond en dat was KVK. Als we dan scoren, had je geen spandoeken.”

ONDER DRUK IN SERAING

Karim Belhocine kan wel enkele excuses inroepen die de slechte start van KV Kortrijk enigszins kunnen wettigen. Tot vorig weekend beschikte hij namelijk over amper 4 verdedigers, ondertussen werd Dorian Dessoleil aangetrokken, hebben de andere inkomende transfers nog wat tijd nodig om een impact te maken, keren er straks spelers terug uit de ziekenboeg én worden er weldra nog andere versterkingen verwacht. Belhocine laat de moed alvast niet in zijn schoenen zakken.



“De match van zondag is belangrijk. Daar moeten we niet flauw over doen”, vertelde de coach aan Het Nieuwsblad. “Maar die wedstrijd is even belangrijk als de matchen erna. We moeten niet te veel druk op het duel met Seraing zetten, we moeten gewoon spelen en winnen. Het kampioenschap is nog lang en we hebben al goede dingen laten zien”, aldus Karim Belhocine. Al is het wel duidelijk dat een nieuw verlies tegen Seraing wel eens het genadeschot zou kunnen betekenen voor hem.

ENKEL ANASTASIOU DOET SLECHTER

Sinds hij in oktober 2021 werd aangesteld als hoofdtrainer van KV Kortrijk, pakte Karim Belhocine op gemiddelde basis amper 1 punt per wedstrijd. In het voorbije decennium slaagde enkel Yannis Anastasiou (0,93 punt per wedstrijd) erin om nóg minder punten te pakken bij Veekaa. Belhocine presteert daarmee zelfs 29% minder dan de gemiddelde puntenwinst van alle Kortrijk-coaches in de laatste tien jaar. En dat is toch wel zorgwekkend voor de West-Vlaamse club.



Ter vergelijking: Hein Vanhaezebrouck (1,36), Yves Vanderhaeghe (1,48 tijdens zijn eerste passage), Johan Walem (1,25), Glen De Boeck (1,70), Yves Vanderhaeghe (1,46 tijdens zijn tweede passage) en Luka Elsner (1,20) waren allen veel productiever als coach van KV Kortrijk dan Karim Belhocine. Indien er dus niet meteen een stevige remonte wordt ingezet, dan lijkt de situatie van de coach écht niet lang meer houdbaar te zijn.

LEES OOK: 'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

Haalt Belhocine het eind van het seizoen als KVK-coach?

Meest recent

Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

41
41
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

65
65
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

193
193
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

33
33
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

33
33
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

370
370
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

93
93
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

127
127
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

154
154
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

826
826
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

72
72
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

209
209
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

112
112
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

75
75
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

33
33
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

319
319
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

92
92
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

67
67
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

233
233
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

327
327
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

101
101
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

194
194
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

45
45
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

280
280
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

80
80

Meer sportnieuws