Union ontdekt nieuw goudhaantje

76 stemmen
Union ontdekt nieuw goudhaantje

Union kon zijn seizoen afgelopen weekend niet beginnen zoals verhoopt, want het kwam op de openingsspeeldag niet verder dan een 1-1 op Stayen. Het lijkt erop dat de vice-kampioen toch wat tijd nodig zal hebben, want Karel Geraerts moet toch bouwen aan zijn elftal na het vertrek van Undav, Nielsen en Mitoma. Voor die laatste lijken ze in het Dudenpark wel al een adequate vervanger gevonden te hebben.


Ze kregen deze zomer van moederclub Brighton de beschikking over Simon Adingra, voor wie de Engelsen nog maar pas 8 miljoen euro op tafel legden. De Ivoriaanse winger gaf op STVV prompt zijn visitekaartje af door op heerlijke wijze het enige doelpunt van zijn ploeg te scoren. Na een lange ren die vanop de eigen helft begon, kapte hij zich knap vrij en plaatste de bal netjes buiten het bereik van Schmidt in de verste hoek.

Union heeft mogelijk opnieuw goud in handen. "Dat kan zeker", antwoordt Geraerts in Het Laatste Nieuws op de vraag of Adingra een smaakmaker in de Jupiler Pro League kan worden. "Hij heeft me vorige week verteld dat hij bijna alleen maar mooie goals maakt. Maar we mogen niet vergeten dat hij pas twintig jaar is. We moeten hem dus tijd en krediet geven om af en toe een mindere wedstrijd te spelen. We hebben ook een druk schema en gaan meerdere spelers nodig hebben voor verschillende posities. Simon mogen we niet 'verbranden' vanaf dag één."

SNEL BEVESTIGEN
Het wordt dus uitkijken of Adingra de lijn van zijn veelbelovende debuut zal kunnen doortrekken. Vrijdagavond kan hij zich alvast opnieuw tonen, want dan komt Charleroi op bezoek in de openingsmatch van speeldag twee. Daarna mag de 20-jarige het ook laten zien op het Europese toneel, want dinsdag volgt al de heenwedstrijd tegen Rangers in de derde voorronde van de Champions League.

LEES OOK: Evenepoel haalt verrassend hard uit naar Anderlecht

Zal Adingra één van de smaakmakers van het seizoen worden?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

76
76
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

46
46
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

83
83
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

180
180
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

78
78
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

172
172
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

444
444
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

106
106
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

530
530
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

305
305
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

645
645
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

164
164
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

409
409
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

185
185
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

121
121
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

117
117
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

302
302
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

320
320
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

455
455
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

493
493
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

514
514
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

184
184
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

220
220
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

89
89

Meer sportnieuws