Union ontdekt nieuw goudhaantje

door
Union ontdekt nieuw goudhaantje

Union kon zijn seizoen afgelopen weekend niet beginnen zoals verhoopt, want het kwam op de openingsspeeldag niet verder dan een 1-1 op Stayen. Het lijkt erop dat de vice-kampioen toch wat tijd nodig zal hebben, want Karel Geraerts moet toch bouwen aan zijn elftal na het vertrek van Undav, Nielsen en Mitoma. Voor die laatste lijken ze in het Dudenpark wel al een adequate vervanger gevonden te hebben.


Ze kregen deze zomer van moederclub Brighton de beschikking over Simon Adingra, voor wie de Engelsen nog maar pas 8 miljoen euro op tafel legden. De Ivoriaanse winger gaf op STVV prompt zijn visitekaartje af door op heerlijke wijze het enige doelpunt van zijn ploeg te scoren. Na een lange ren die vanop de eigen helft begon, kapte hij zich knap vrij en plaatste de bal netjes buiten het bereik van Schmidt in de verste hoek.

Union heeft mogelijk opnieuw goud in handen. "Dat kan zeker", antwoordt Geraerts in Het Laatste Nieuws op de vraag of Adingra een smaakmaker in de Jupiler Pro League kan worden. "Hij heeft me vorige week verteld dat hij bijna alleen maar mooie goals maakt. Maar we mogen niet vergeten dat hij pas twintig jaar is. We moeten hem dus tijd en krediet geven om af en toe een mindere wedstrijd te spelen. We hebben ook een druk schema en gaan meerdere spelers nodig hebben voor verschillende posities. Simon mogen we niet 'verbranden' vanaf dag één."

SNEL BEVESTIGEN
Het wordt dus uitkijken of Adingra de lijn van zijn veelbelovende debuut zal kunnen doortrekken. Vrijdagavond kan hij zich alvast opnieuw tonen, want dan komt Charleroi op bezoek in de openingsmatch van speeldag twee. Daarna mag de 20-jarige het ook laten zien op het Europese toneel, want dinsdag volgt al de heenwedstrijd tegen Rangers in de derde voorronde van de Champions League.

LEES OOK: Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Zal Adingra één van de smaakmakers van het seizoen worden?

Meest recent

'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

128
128
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

22
22
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

59
59
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

121
121
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

209
209
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

50
50
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

47
47
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

189
189
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

351
351
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

284
284
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

241
241
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

377
377
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

174
174
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

239
239
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

183
183
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

749
749
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

1144
1144
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

522
522
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

268
268
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

469
469
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

146
146
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

686
686
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

199
199
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

68
68

Meer sportnieuws