Union ontdekt nieuw goudhaantje

door
Union ontdekt nieuw goudhaantje

Union kon zijn seizoen afgelopen weekend niet beginnen zoals verhoopt, want het kwam op de openingsspeeldag niet verder dan een 1-1 op Stayen. Het lijkt erop dat de vice-kampioen toch wat tijd nodig zal hebben, want Karel Geraerts moet toch bouwen aan zijn elftal na het vertrek van Undav, Nielsen en Mitoma. Voor die laatste lijken ze in het Dudenpark wel al een adequate vervanger gevonden te hebben.


Ze kregen deze zomer van moederclub Brighton de beschikking over Simon Adingra, voor wie de Engelsen nog maar pas 8 miljoen euro op tafel legden. De Ivoriaanse winger gaf op STVV prompt zijn visitekaartje af door op heerlijke wijze het enige doelpunt van zijn ploeg te scoren. Na een lange ren die vanop de eigen helft begon, kapte hij zich knap vrij en plaatste de bal netjes buiten het bereik van Schmidt in de verste hoek.

Union heeft mogelijk opnieuw goud in handen. "Dat kan zeker", antwoordt Geraerts in Het Laatste Nieuws op de vraag of Adingra een smaakmaker in de Jupiler Pro League kan worden. "Hij heeft me vorige week verteld dat hij bijna alleen maar mooie goals maakt. Maar we mogen niet vergeten dat hij pas twintig jaar is. We moeten hem dus tijd en krediet geven om af en toe een mindere wedstrijd te spelen. We hebben ook een druk schema en gaan meerdere spelers nodig hebben voor verschillende posities. Simon mogen we niet 'verbranden' vanaf dag één."

SNEL BEVESTIGEN
Het wordt dus uitkijken of Adingra de lijn van zijn veelbelovende debuut zal kunnen doortrekken. Vrijdagavond kan hij zich alvast opnieuw tonen, want dan komt Charleroi op bezoek in de openingsmatch van speeldag twee. Daarna mag de 20-jarige het ook laten zien op het Europese toneel, want dinsdag volgt al de heenwedstrijd tegen Rangers in de derde voorronde van de Champions League.

LEES OOK: Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Zal Adingra één van de smaakmakers van het seizoen worden?

Meest recent

'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

17
17
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

161
161
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

32
32
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

304
304
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

206
206
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

18
18
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

55
55
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

123
123
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

338
338
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

169
169
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

578
578
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

463
463
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

211
211
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

56
56
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

272
272
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

49
49
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

818
818
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

192
192
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

144
144
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

55
55
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

308
308
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

388
388
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

98
98
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

237
237
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

628
628

Meer sportnieuws