Union ontdekt nieuw goudhaantje

76
Union ontdekt nieuw goudhaantje

Union kon zijn seizoen afgelopen weekend niet beginnen zoals verhoopt, want het kwam op de openingsspeeldag niet verder dan een 1-1 op Stayen. Het lijkt erop dat de vice-kampioen toch wat tijd nodig zal hebben, want Karel Geraerts moet toch bouwen aan zijn elftal na het vertrek van Undav, Nielsen en Mitoma. Voor die laatste lijken ze in het Dudenpark wel al een adequate vervanger gevonden te hebben.


Ze kregen deze zomer van moederclub Brighton de beschikking over Simon Adingra, voor wie de Engelsen nog maar pas 8 miljoen euro op tafel legden. De Ivoriaanse winger gaf op STVV prompt zijn visitekaartje af door op heerlijke wijze het enige doelpunt van zijn ploeg te scoren. Na een lange ren die vanop de eigen helft begon, kapte hij zich knap vrij en plaatste de bal netjes buiten het bereik van Schmidt in de verste hoek.

Union heeft mogelijk opnieuw goud in handen. "Dat kan zeker", antwoordt Geraerts in Het Laatste Nieuws op de vraag of Adingra een smaakmaker in de Jupiler Pro League kan worden. "Hij heeft me vorige week verteld dat hij bijna alleen maar mooie goals maakt. Maar we mogen niet vergeten dat hij pas twintig jaar is. We moeten hem dus tijd en krediet geven om af en toe een mindere wedstrijd te spelen. We hebben ook een druk schema en gaan meerdere spelers nodig hebben voor verschillende posities. Simon mogen we niet 'verbranden' vanaf dag één."

SNEL BEVESTIGEN
Het wordt dus uitkijken of Adingra de lijn van zijn veelbelovende debuut zal kunnen doortrekken. Vrijdagavond kan hij zich alvast opnieuw tonen, want dan komt Charleroi op bezoek in de openingsmatch van speeldag twee. Daarna mag de 20-jarige het ook laten zien op het Europese toneel, want dinsdag volgt al de heenwedstrijd tegen Rangers in de derde voorronde van de Champions League.

LEES OOK: Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Zal Adingra één van de smaakmakers van het seizoen worden?

Meest recent

KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

0
0
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

9
9
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

31
31
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

42
42
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

22
22
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

22
22
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

36
36
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

47
47
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

240
240
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

50
50
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

44
44
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

108
108
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

79
79
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

131
131
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

165
165
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

57
57
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

64
64
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

345
345
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

887
887
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

95
95
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

29
29
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

188
188
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

86
86
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

178
178
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

222
222

Meer sportnieuws