Club Brugge en Standard leggen grote talenten langer vast

door
Club Brugge en Standard leggen grote talenten langer vast

De Belgische topclubs zetten alsmaar meer in op de ontwikkeling van hun eigen jeugd en krijgen op dat vlak dit seizoen een enorme boost, met de intrede van vier beloftenteams in 1B en een aantal anderen in eerste en tweede nationale. Daardoor zullen een pak jonge Belgen sneller ervaring kunnen verzamelen in het mannenvoetbal en hopelijk kunnen zij daardoor ook makkelijker de stap naar de A-kern zetten.


Bij Club Brugge mochten daarvoor in de voorbereiding al een aantal beloften proeven van het eerste elftal. Zo had Carl Hoefkens in de eerste oefenwedstrijd tegen Thes Sport een basisplaats in petto voor de 17-jarige Chemsdine Talbi en die wist zich met een assist meteen ook in de kijker te spelen. Bij Club geloven ze in het potentieel van de jeugdinternational en die kreeg daarom een nieuw contract.

Talbi ligt daardoor voortaan vast tot 2025. De offensieve middenvelder maakte enkele maanden geleden deel uit van de Belgische selectie op het EK U17 en mag komend seizoen met Club NXT aan de slag in 1B. Het lijkt erop dat hij een belangrijke rol zal gaan spelen in het elftal van Nicky Hayen.

STANDARD SLAAT OOK TOE
Ook bij Standard hebben ze één van hun grootste talenten weten vast te leggen. Verdediger Lucas Noubi tekende immers bij tot 2025. De 17-jarige is eveneens een vaste waarde bij de Belgische nationale jeugdelftallen en kwam zelfs al drie keer in actie voor de A-ploeg van de Rouches. Vrijdag mocht hij tegen AA Gent nog vroeg invallen na de rode kaart voor Calut, al werd hij in de slotfase vervolgens ook weer naar de kant gehaald.


LEES OOK: Club Brugge boekt megawinst dankzij straffe zet

Zal Talbi ook doorbreken bij Club Brugge?

Meest recent

'Diego Moreira versiert absolute knaltransfer'

Toen de Jonge Duivels eerder deze maand knappe zeges boekten tegen Wales en Denemarken, was Diego ...

0
0
Club Brugge boekt megawinst dankzij straffe zet

Club Brugge is de voorbije jaren met voorsprong uitgegroeid tot de meest welvarende club van het ...

43
43
Dé vergissing van Anderlecht: "Hadden ze nooit mogen doen"

Anderlecht blijft dit seizoen maar ter plaatse trappelen. Het liet afgelopen weekend weer een steek ...

117
117
Goots vreest sportief rampscenario voor Antwerp

Antwerp slikte vorig weekend opnieuw een stevige domper. Het liet tegen Club Brugge de kansen liggen ...

92
92
Openda krijgt nieuwe coach: Juventus grijpt in

Juventus is aan een zeer pijnlijke reeks bezig. Nadat het zondagavond met 1-0 onderuit ging bij ...

46
46
Napoli brengt uitsluitsel: keihard verdict De Bruyne

Kevin De Bruyne kreeg afgelopen weekend opnieuw een mokerslag te verwerken. Hij moest in de kraker ...

158
158
Wesley Sonck zingt toontje lager: "Dieje van den Aldi!"

Hij was jarenlang het schrikbeeld van elke verdediger, een trefzekere spits bij Club Brugge, Genk, ...

53
53
DAZN-ramp voor Pro League? Vandenbempt brengt nieuws

De uitzendrechten van het Belgische voetbal blijven voor heel wat beroering zorgen. Het blijft voor ...

291
291
Opvallende geruchten Lavia: ‘Hij kiest nog voor Ghana’

Romeo Lavia kwam op sociale media plots in een vreemde instroom van roddels terecht. De middenvelder ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Gent dumpt flop, volgende trainerswissel?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

323
323
Michy Batshuayi in diepe rouw na tragische gebeurtenis

Michy Batshuayi heeft zwaar nieuws gedeeld vanuit Frankfurt. De Rode Duivel nam op ontroerende wijze ...

44
44
Vincent Janssen op rand van afgrond bij Antwerp

Royal Antwerp FC ging met het kleinste verschil onderuit tegen Club Brugge. The Great Old kon niet ...

203
203
Rits duikt op bij derdeprovincialer: “Klein van Anderlecht”

Mats Rits komt niet meer aan de bak bij RSC Anderlecht. De middenvelder werd naar de B-kern verwezen ...

951
951
Liplezers onthullen: 'Yamal bedreigde Courtois na Clasico'

De Clasico was weer één om duimen en vingers van af te likken. In de eerste helft ...

247
247
Degryse geeft Antwerp raad over mogelijk ontslag Wils

Royal Antwerp FC verdiende meer dan een nederlaag tegen Club Brugge. De Great Old speelde een goede ...

185
185
Vandenbempt over 'saaie' Club Brugge: "Matig"

Club Brugge laat geen geweldige indruk achter dit seizoen. Dat is de enige juiste conclusie die we ...

319
319
Albert ziet gigantische transferblunder bij Anderlecht

Onze redactie haalde al snel aan dat de mercato van Olivier Renard en Tim Borguet absoluut niet ...

362
362
Vrancken weet wat STVV nodig heeft om toppers te winnen

STVV speelde geen onaardige partij op het veld van Union SG, maar verloor wel met 2-0. De Kanaries ...

91
91
Lichtpunt bij KRC Genk: "Tevreden met bepaalde impact"

KRC Genk speelde geen goede wedstrijd tegen La Louvière. Het werd 1-1 en de Limburgers ...

141
141
Volgend ontslag bij Anderlecht? Degryse oordeelt

RSC Anderlecht is ronduit slecht aan het seizoen begonnen. Europees door de mand gevallen en in de ...

621
621
OHL 'verovert' Europa: "Héél goed voor het Belgische voetbal"

De Red Flames hebben hun eerste partij tegen Ierland al achter de rug en die verloren ze met 4-2. ...

71
71
'Leko hakt knopen door: AA Gent dumpt peperdure flop'

De galamatch ter ere van het 125-jarig bestaan loste de verwachtingen in bij AA Gent, dat Standard ...

712
712
Furie in Italië: Lang krijgt mokerslag van jewelste

Noa Lang krijgt het hard te verduren in Napels: Antonio Conte zette hem publiek op zijn plaats. De ...

265
265
Hasi roteert: Anderlecht haalt miscasts uit vergeetput

RSC Anderlecht hoopt de magere één op zes tegen STVV en Charleroi dinsdag door te ...

612
612
Genk likt wonden: Fink slikt bittere pil uit ziekenboeg

Alweer geen clean sheet, alweer puntenverlies. Na het gelijkspel in eigen huis tegen La ...

334
334

Meer sportnieuws