Weijs komt met opvallend verhaal over Kompany en Ajax

141 stemmen
Weijs komt met opvallend verhaal over Kompany en Ajax

Willem Weijs was vorig seizoen assistent-trainer van Vincent Kompany bij RSC Anderlecht. De 35-jarige Nederlander verliet RSCA na het vertrek van Kompany en hij is nu aan de slag als assistent-trainer bij Lommel SK. Hij sprak in de podcast Tussenseizoen over de samenwerking met Kompany.


"Ik ben niet zo heel snel onder de indruk, maar uiteraard wist ik dat Kompany een grote meneer was. Ik weet nog dat we hadden afgesproken en er kwam meteen een imposant figuur, een echte persoonlijkheid, binnen. Het was een goed gesprek en het klikte al snel op voetbalvlak”, aldus de Nederlander.

Hij kwam via Jelle ten Rouwelaar op de radar van Kompany en na een goed gesprek tekende hij een contract in Brussel. Hij zag ook dat Kompany een grote naam is in de voetbalwereld. "Vincent kon bijna nergens live een ploeg gaan scouten, want dan stond hij de hele tijd handtekeningen uit te delen. Om een voorbeeld te geven: ik was met hem naar Ajax-Dortmund gaan kijken. We werden toen uitgenodigd door Van der Sar en ook in Nederland wordt hij door iedereen herkend en moet hij op de foto gaan en handtekeningen uitdelen. We zaten dan nog niet eens tussen de fans, maar zelfs in die zone van het stadion werd hij aangeklampt. Hij kan niet gewoon in een stadion zitten en rustig naar een match kijken."

Tot slot sprak hij kort over de nieuwe club van Kompany. "Burnley haalde een heel goede coach binnen. Ze hebben een vakman aangetrokken en ik vind Kompany een heel goede trainer."

    

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Zou Kompany als coach goed bij Ajax passen?

Meest recent

'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

17
17
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

63
63
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

41
41
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

43
43
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

122
122
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

454
454
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

72
72
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

194
194
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

130
130
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

72
72
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

66
66
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

191
191
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

641
641
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

53
53
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

68
68
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

438
438
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

457
457
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

570
570
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

1082
1082
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

126
126
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

568
568
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

114
114
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

152
152
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

117
117
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

168
168

Meer sportnieuws