TRANSFERUURTJE: 'Vormer op weg naar Club-exit, Duivel naar PL'

352 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Vormer op weg naar Club-exit, Duivel naar PL'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Zondag weigerde Charles De Ketelaere te spelen tegen KRC Genk, daags nadien klonk het Blauw-Zwart alsnog een verbeterd bod van AC Milan mocht verwachten. Tot dusver gingen de Rossoneri niet verder dan een slordige 32 miljoen, terwijl Club mikt op enkele miljoenen meer. De landskampioen ontving zelfs een nog beter voorstel vanuit Leeds, maar vermits De Ketelaere zelf zijn zinnen gezet heeft op een overstap richting Italië is men in Jan Breydel bereid mee te werken. Er moet wel nog altijd boter bij de vis komen.

Het laatste aanbod bedraagt volgens Italiaanse media 35 miljoen inclusief bonussen, plus nog een percentage op een eventuele doorverkoop in de toekomst. Een ultiem voorstel dat naar verluidt wel te nemen of te laten is. Even dreigde de transfer zelfs helemaal te kapseizen. Maar AC Milan is inmiddels terug in actie geschoten.

Zo meldt transferautoriteit Fabrizio Romano dat de Milanezen de onderhandeling voort zullen zetten op dinsdag en woensdag. De Italianen hebben een positief gevoel dat een deal met Club bereikt kan worden. Volgens La Repubblica zou de Italiaanse kampioen dit keer 30 miljoen euro plus 5 miljoen euro bonussen én een percentage op de doorverkoopsom bieden.

Volgens Het Nieuwsblad zijn er tussen de clubleiding van Blauw-Zwart en Ruud Vormer afspraken gemaakt over de toekomst van de speler. Indien een buitenlandse club zich meldt, zou hij ondanks een lopend contract tot medio 2023 gratis mogen vertrekken. Belgische ploegen zullen allicht wel een transfersom moeten neerleggen. Tot dusver kwam er echter nog geen overtuigend bod binnen.

Vincent Kompany klopt aan bij Club Brugge. Volgens journalist Brad Jones staat Burnley namelijk op het punt om een eerste bod neer te leggen voor Jack Hendry. Burnley zou rond de 3 miljoen euro veil hebben voor de Schot, maar de verwachting is dat Club Brugge dat bod zal weigeren. De landskampioen blijft immers mikken op een transfersom rond de 5 miljoen.

Ook David Okereke lijkt op weg naar de uitgang bij de landskampioen. Eerder werden al diverse Italiaanse ploegen gelinkt aan de 24-jarige Nigeriaan, door Club daar drie jaar geleden nog voor een slordige acht miljoen weggeplukt bij Spezia. Vorig seizoen werd de voormalige recordaankoop daarom reeds bij Venezia gestald, waar hij goed was voor zeven doelpunten in 33 optredens.

Prestaties die volgens lokale media nu ook de aandacht van Cremonese hebben gewekt. De neo-eersteklasser beschouwt Okereke, die een definitieve terugkeer naar Italië zelf uiteraard wel ziet zitten, als de ideale spits om zich straks te handhaven op het hoogste niveau. Er zou een langdurig contract klaarliggen.

Volgens het Chileense Fichajes toont Club interesse voor Alexander Aravena (19). De jonge aanvaller komt momenteel uit voor Nublense. Die club huurt hem van CD Universidad Católica. Voor Nublense was Aravena al goed voor 7 goals in 19 wedstrijden. Daarmee speelde hij zich dus in de kijker van Club Brugge. Volgens Transfermarkt moet Aravena momenteel 700 duizend euro kosten. Een koopje in de huidige markt.

Corriere dello Sport meldt dat de kans nog steeds bestaat dat Christian Kouamé alsnog terugkeert naar RSC Anderlecht. De Ivoriaan kreeg in de voorbereiding een nieuwe kans bij Fiorentina, maar kon die niet grijpen en lijkt de club in de komende weken zeker te gaan verlaten. Anderlecht zou hem al een voorstel gedaan hebben, maar het is niet alleen. De voornaamste concurrentie komt van Galatasaray.

Volgens Het Nieuwsblad hebben Burnley en Kompany al een eerste bod uitgebracht op Benson. Dat zou echter niet hoog genoeg geweest zijn om de speler weg te halen bij Antwerp. Het geboden bedrag zou lager liggen dan de 3 miljoen die Antwerp in het verleden overmaakte aan KRC Genk.

Jhon Lucumi is gegeerd op de transfermarkt. Zo klonk het recent al dat Bologna en Torino hem graag richting de Serie A willen lonken. Vanuit zijn thuisland luidt het nu echter dat de 24-jarige Colombiaan bij Fulham eveneens bovenaan de verlanglijst staat. Daarnaast hebben volgens dezelfde bronnen ook Ajax, Zenit en Nice een oogje op Lucumi laten vallen.

Vorige week geraakte al bekend dat Serie A-promovendus Cremonese interesse toont in Cyriel Dessers. En volgens transferautoriteit Fabrizio Romano begint een transfer steeds meer vorm te krijgen. Hoewel een eerste bod zou zijn geweigerd door Genk, blijven de onderhandelingen lopen en is er vertrouwen dat het tot een akkoord zal komen.

In Schotland gaan geruchten dat Mikey Johnston naar Standard kan verhuizen. De 23-jarige flankaanvaller is een jeugdproduct van Celtic en voormalig Schots jeugdinternational. Hij is nog steeds aan de slag bij de Schotse kampioen, al is zijn inbreng daar eerder klein. Vorig seizoen kwam hij vooral als invaller in alle competities samen 20 keer in actie.

Qatarese media als Al-Douri en Al-Kass beweren dat Tarik Tissoudali op het punt staat een contract te tekenen bij een onbekende Qatarese club. Tissoudali zou er een gigantisch salaris kunnen opstrijken. Dat klinkt aanlokkelijk voor de 29-jarige spits die zo nog alles uit zijn beste jaren kan halen. Ook Valencia en een Zwitserse club toonden al interesse.

BUITENLAND

Het was de voorbije dagen al duidelijk dat Orel Mangala (VfB Stuttgart) heel wat interesse uit de Premier League genoot. De middenvelder werd gelinkt aan Nottingham Forest, Crystal Palace en West Ham United en nu zou hij ook zijn keuze gemaakt hebben. Volgens Sky Sport Deutschland staat de tweevoudige Rode Duivel namelijk op het punt om een contract te tekenen bij Nottingham Forest. Enkel de laatste details van de transfer moeten nog uitgeklaard te worden. Forest zou inclusief bonussen zo'n 15 miljoen euro neertellen.

In het verleden werden Ajax, Newcastle United, Manchester United en Tottenham Hotspur al in verband gebracht met Memphis Depay (FC Barcelona). Nu wordt echter ook een andere ploeg genoemd. Mundo Deportivo linkt Juventus aan Depay. De Oude Dame voldoet aan de eisen van de speler, die graag bij een topclub wil spelen die in de Champions League uitkomt.

Bayern München haalde al Matthijs de Ligt, maar wil daar niet stoppen. Maandag raakte immers bekend dat Der Rekordmeister dicht bij de komst van Mathys Tel staat. Het Franse toptalent komt naar alle waarschijnlijkheid over van Stade Rennes en zou tussen de 20 à 30 miljoen euro kosten.

Om het middenveld te versterken is het vizier daarnaast andermaal op RB Leipzig gericht. Zo wil Bayern ook Konrad Laimer weghalen bij de ex-club van coach Julian Nagelsmann. En hoewel de Oost-Duitsers in eerste instantie niet wilden meewerken, zou nu toch een akkoord in de maak zijn. Volgens Florian Plettenberg van Sky Sports drukt Bayern momenteel door voor de Oostenrijker en heeft men vertrouwen dat de deal beklonken kan worden voor de Duitse Supercup.

LEES OOK: Brandon Mechele bezorgt Ruud Vormer enorm kippenvelmoment

Zullen Club en Milan een akkoord vinden over CDK?

Meest recent

'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

0
0
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

34
34
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

219
219
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

78
78
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

20
20
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

84
84
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

268
268
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

199
199
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

513
513
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

36
36
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

802
802
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

79
79
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

43
43
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

247
247
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

653
653
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

896
896
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

582
582
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

1099
1099
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

505
505
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

617
617
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

373
373
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

1021
1021
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

677
677
Einde Italiaanse chaos: oudgedienden moeten puin ruimen

Het Italiaanse voetbal verkeert in een diepe crisis, maar een oplossing lijkt in zich. Zo zou dan ...

73
73
Brutale overval Fuseini: nieuwe details na heftige beelden

Vicekampioen Union SG is opgeschrikt door een verachtelijk incident. Op straat in Brussel werd ...

190
190

Meer sportnieuws