TRANSFERUURTJE: 'Vormer op weg naar Club-exit, Duivel naar PL'

352
TRANSFERUURTJE: 'Vormer op weg naar Club-exit, Duivel naar PL'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Zondag weigerde Charles De Ketelaere te spelen tegen KRC Genk, daags nadien klonk het Blauw-Zwart alsnog een verbeterd bod van AC Milan mocht verwachten. Tot dusver gingen de Rossoneri niet verder dan een slordige 32 miljoen, terwijl Club mikt op enkele miljoenen meer. De landskampioen ontving zelfs een nog beter voorstel vanuit Leeds, maar vermits De Ketelaere zelf zijn zinnen gezet heeft op een overstap richting Italië is men in Jan Breydel bereid mee te werken. Er moet wel nog altijd boter bij de vis komen.

Het laatste aanbod bedraagt volgens Italiaanse media 35 miljoen inclusief bonussen, plus nog een percentage op een eventuele doorverkoop in de toekomst. Een ultiem voorstel dat naar verluidt wel te nemen of te laten is. Even dreigde de transfer zelfs helemaal te kapseizen. Maar AC Milan is inmiddels terug in actie geschoten.

Zo meldt transferautoriteit Fabrizio Romano dat de Milanezen de onderhandeling voort zullen zetten op dinsdag en woensdag. De Italianen hebben een positief gevoel dat een deal met Club bereikt kan worden. Volgens La Repubblica zou de Italiaanse kampioen dit keer 30 miljoen euro plus 5 miljoen euro bonussen én een percentage op de doorverkoopsom bieden.

Volgens Het Nieuwsblad zijn er tussen de clubleiding van Blauw-Zwart en Ruud Vormer afspraken gemaakt over de toekomst van de speler. Indien een buitenlandse club zich meldt, zou hij ondanks een lopend contract tot medio 2023 gratis mogen vertrekken. Belgische ploegen zullen allicht wel een transfersom moeten neerleggen. Tot dusver kwam er echter nog geen overtuigend bod binnen.

Vincent Kompany klopt aan bij Club Brugge. Volgens journalist Brad Jones staat Burnley namelijk op het punt om een eerste bod neer te leggen voor Jack Hendry. Burnley zou rond de 3 miljoen euro veil hebben voor de Schot, maar de verwachting is dat Club Brugge dat bod zal weigeren. De landskampioen blijft immers mikken op een transfersom rond de 5 miljoen.

Ook David Okereke lijkt op weg naar de uitgang bij de landskampioen. Eerder werden al diverse Italiaanse ploegen gelinkt aan de 24-jarige Nigeriaan, door Club daar drie jaar geleden nog voor een slordige acht miljoen weggeplukt bij Spezia. Vorig seizoen werd de voormalige recordaankoop daarom reeds bij Venezia gestald, waar hij goed was voor zeven doelpunten in 33 optredens.

Prestaties die volgens lokale media nu ook de aandacht van Cremonese hebben gewekt. De neo-eersteklasser beschouwt Okereke, die een definitieve terugkeer naar Italië zelf uiteraard wel ziet zitten, als de ideale spits om zich straks te handhaven op het hoogste niveau. Er zou een langdurig contract klaarliggen.

Volgens het Chileense Fichajes toont Club interesse voor Alexander Aravena (19). De jonge aanvaller komt momenteel uit voor Nublense. Die club huurt hem van CD Universidad Católica. Voor Nublense was Aravena al goed voor 7 goals in 19 wedstrijden. Daarmee speelde hij zich dus in de kijker van Club Brugge. Volgens Transfermarkt moet Aravena momenteel 700 duizend euro kosten. Een koopje in de huidige markt.

Corriere dello Sport meldt dat de kans nog steeds bestaat dat Christian Kouamé alsnog terugkeert naar RSC Anderlecht. De Ivoriaan kreeg in de voorbereiding een nieuwe kans bij Fiorentina, maar kon die niet grijpen en lijkt de club in de komende weken zeker te gaan verlaten. Anderlecht zou hem al een voorstel gedaan hebben, maar het is niet alleen. De voornaamste concurrentie komt van Galatasaray.

Volgens Het Nieuwsblad hebben Burnley en Kompany al een eerste bod uitgebracht op Benson. Dat zou echter niet hoog genoeg geweest zijn om de speler weg te halen bij Antwerp. Het geboden bedrag zou lager liggen dan de 3 miljoen die Antwerp in het verleden overmaakte aan KRC Genk.

Jhon Lucumi is gegeerd op de transfermarkt. Zo klonk het recent al dat Bologna en Torino hem graag richting de Serie A willen lonken. Vanuit zijn thuisland luidt het nu echter dat de 24-jarige Colombiaan bij Fulham eveneens bovenaan de verlanglijst staat. Daarnaast hebben volgens dezelfde bronnen ook Ajax, Zenit en Nice een oogje op Lucumi laten vallen.

Vorige week geraakte al bekend dat Serie A-promovendus Cremonese interesse toont in Cyriel Dessers. En volgens transferautoriteit Fabrizio Romano begint een transfer steeds meer vorm te krijgen. Hoewel een eerste bod zou zijn geweigerd door Genk, blijven de onderhandelingen lopen en is er vertrouwen dat het tot een akkoord zal komen.

In Schotland gaan geruchten dat Mikey Johnston naar Standard kan verhuizen. De 23-jarige flankaanvaller is een jeugdproduct van Celtic en voormalig Schots jeugdinternational. Hij is nog steeds aan de slag bij de Schotse kampioen, al is zijn inbreng daar eerder klein. Vorig seizoen kwam hij vooral als invaller in alle competities samen 20 keer in actie.

Qatarese media als Al-Douri en Al-Kass beweren dat Tarik Tissoudali op het punt staat een contract te tekenen bij een onbekende Qatarese club. Tissoudali zou er een gigantisch salaris kunnen opstrijken. Dat klinkt aanlokkelijk voor de 29-jarige spits die zo nog alles uit zijn beste jaren kan halen. Ook Valencia en een Zwitserse club toonden al interesse.

BUITENLAND

Het was de voorbije dagen al duidelijk dat Orel Mangala (VfB Stuttgart) heel wat interesse uit de Premier League genoot. De middenvelder werd gelinkt aan Nottingham Forest, Crystal Palace en West Ham United en nu zou hij ook zijn keuze gemaakt hebben. Volgens Sky Sport Deutschland staat de tweevoudige Rode Duivel namelijk op het punt om een contract te tekenen bij Nottingham Forest. Enkel de laatste details van de transfer moeten nog uitgeklaard te worden. Forest zou inclusief bonussen zo'n 15 miljoen euro neertellen.

In het verleden werden Ajax, Newcastle United, Manchester United en Tottenham Hotspur al in verband gebracht met Memphis Depay (FC Barcelona). Nu wordt echter ook een andere ploeg genoemd. Mundo Deportivo linkt Juventus aan Depay. De Oude Dame voldoet aan de eisen van de speler, die graag bij een topclub wil spelen die in de Champions League uitkomt.

Bayern München haalde al Matthijs de Ligt, maar wil daar niet stoppen. Maandag raakte immers bekend dat Der Rekordmeister dicht bij de komst van Mathys Tel staat. Het Franse toptalent komt naar alle waarschijnlijkheid over van Stade Rennes en zou tussen de 20 à 30 miljoen euro kosten.

Om het middenveld te versterken is het vizier daarnaast andermaal op RB Leipzig gericht. Zo wil Bayern ook Konrad Laimer weghalen bij de ex-club van coach Julian Nagelsmann. En hoewel de Oost-Duitsers in eerste instantie niet wilden meewerken, zou nu toch een akkoord in de maak zijn. Volgens Florian Plettenberg van Sky Sports drukt Bayern momenteel door voor de Oostenrijker en heeft men vertrouwen dat de deal beklonken kan worden voor de Duitse Supercup.

LEES OOK: Lukaku op zijn plek gezet bij Rode Duivels: “Omgekeerde wereld”

Zullen Club en Milan een akkoord vinden over CDK?

Meest recent

Furieuze Vandenbempt schudt voetbalwereld door mekaar

Een snoeiharde aanklacht tegen de internationale voetbalwereld legt de dubbele standaarden bloot die ...

34
34
Europa ontdekt RSCA-aankoop: "Zeer positieve verrassing"

Bij RSC Anderlecht haalden ze vooral meer kwaliteit in de zomer. Lukas Ambros is één ...

41
41
Ooit dé hoop van de Belgische defensie, nu clubloos op 31ste

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Adnan Januzaj en Zakkari Bakkali. Ooit ...

72
72
'Anderlecht zet zinnen op buitenlandse parel'

Gaat RSC Anderlecht in januari versterking halen? Het zou zomaar kunnen. Volgens buitenlandse media ...

53
53
Gigantisch succes bij Club Brugge, flop in NL: "Mooie aan voetbal"

Club Brugge kende geweldige tijden met Christos Tzolis. Ze verkochten de Griek voor 40 miljoen euro ...

66
66
Onder zware politiek druk: nieuwe wending Ronaldo-soap

Het Portugese voetbal daverde de voorbije dagen op zijn grondvesten. Cristiano Ronaldo besloot de ...

46
46
'Droomtransfer Tresoldi: monsterlijk bedrag in januari'

Het is momenteel erg rustig op het Alheembouw Basecamp van Club Brugge. Zo zag Blauw-Zwart een pak ...

103
103
Tielemans en KDB geschorst: Vanaken-verrassing in Frankrijk?

De Rode Duivels kruisen maandagavond opnieuw de degens met Frankrijk. Maar bondscoach Mark van ...

212
212
City drijft affaire op de spits: draconische consequenties

Manchester City blijft zich verzetten tegen de veroordeling van de Premier League wegens ...

84
84
"Ik ben woest!"-Coucke haalt hakbijl boven tegen populaire krant

Marc Coucke heeft scherp gereageerd op de berichtgeving van een populaire krant over zijn holding ...

57
57
Lukaku doodeerlijk: directe oorzaak Fenerbahçe-malaise

Romelu Lukaku heeft opnieuw de weg naar doel gevonden bij de Rode Duivels. Vrijdagavond legde hij de ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Club; Anderlecht-jonkie grof wild'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

227
227
Vandenbempt kiest verrassende uitblinker: “Meest constante”

België staat met zes punten na drie wedstrijden tweede in de Nations League-poulefase. Na de ...

149
149
Verhaeghe slaat op tafel: “Dat moet dringend veranderen”

De afgelopen jaren is er veel veranderd in de voetbalwereld en er staan nog veranderingen op til. Zo ...

233
233
Schrijnend: Nathan Ngoy racistisch bejegend na Turkije

De Rode Duivels wonnen met 3-0 van Turkije en dat konden de Turkse fans moeilijke verkroppen. ...

312
312
Turkse media genadeloos na zege Rode Duivels

België en Turkije stonden voor het eerst in 15 jaar nog eens tegenover elkaar in een ...

393
393
Lukaku op zijn plek gezet bij Rode Duivels: “Omgekeerde wereld”

België won in de Nations League met 3-0 van Turkije. Romelu Lukaku was weer invaller en lijkt ...

183
183
Harde les voor Mark van Bommel: “Werkt gewoon niet”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van Turkije namens de Nations League terwijl Frankrijk en ...

320
320
Verkeerde keuze Van Bommel? Coach is het niét eens

De Rode Duivels wonnen met 3-0 van Turkije en dat is uiteraard een zeer goed resultaat. Alleen ...

185
185
Albert stelt zich vragen bij één keuze van Van Bommel

België won met 3-0 van Turkije, maar dat was een overdreven score. De Turken hadden zelfs een ...

144
144
Verschaeren schept duidelijkheid: "Daarom verliet ik RSCA"

Yari Verschaeren vertrok afgelopen zomer transfervrij bij RSC Anderlecht. Enkele weken later tekende ...

289
289
Geurtje aan gele kaart De Bruyne? Van Bommel reageert

Na de 3-0-overwinning tegen Turkije, kunnen de Rode Duivels maandag met het nodige vertrouwen ...

205
205
Europese pers trekt grote ogen: één Duivel eist headlines op

De Rode Duivels blijven het goed doen onder het bewind van bondscoach Mark van Bommel. In de Nations ...

461
461
Vanaken krijgt kans in basis: kranten vellen hard verdict

Bondscoach Mark van Bommel speelde vrijdagavond op de verrassing met zijn basiself tegen Turkije. Zo ...

1415
1415
'Van Bommel belt Madrid: Courtois keert tóch terug'

Mark van Bommel zocht Thibaut Courtois op in Madrid en daar werd het afgesproken: geen Nations ...

346
346

Meer sportnieuws