TRANSFERUURTJE: 'Vormer op weg naar Club-exit, Duivel naar PL'

352
TRANSFERUURTJE: 'Vormer op weg naar Club-exit, Duivel naar PL'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Zondag weigerde Charles De Ketelaere te spelen tegen KRC Genk, daags nadien klonk het Blauw-Zwart alsnog een verbeterd bod van AC Milan mocht verwachten. Tot dusver gingen de Rossoneri niet verder dan een slordige 32 miljoen, terwijl Club mikt op enkele miljoenen meer. De landskampioen ontving zelfs een nog beter voorstel vanuit Leeds, maar vermits De Ketelaere zelf zijn zinnen gezet heeft op een overstap richting Italië is men in Jan Breydel bereid mee te werken. Er moet wel nog altijd boter bij de vis komen.

Het laatste aanbod bedraagt volgens Italiaanse media 35 miljoen inclusief bonussen, plus nog een percentage op een eventuele doorverkoop in de toekomst. Een ultiem voorstel dat naar verluidt wel te nemen of te laten is. Even dreigde de transfer zelfs helemaal te kapseizen. Maar AC Milan is inmiddels terug in actie geschoten.

Zo meldt transferautoriteit Fabrizio Romano dat de Milanezen de onderhandeling voort zullen zetten op dinsdag en woensdag. De Italianen hebben een positief gevoel dat een deal met Club bereikt kan worden. Volgens La Repubblica zou de Italiaanse kampioen dit keer 30 miljoen euro plus 5 miljoen euro bonussen én een percentage op de doorverkoopsom bieden.

Volgens Het Nieuwsblad zijn er tussen de clubleiding van Blauw-Zwart en Ruud Vormer afspraken gemaakt over de toekomst van de speler. Indien een buitenlandse club zich meldt, zou hij ondanks een lopend contract tot medio 2023 gratis mogen vertrekken. Belgische ploegen zullen allicht wel een transfersom moeten neerleggen. Tot dusver kwam er echter nog geen overtuigend bod binnen.

Vincent Kompany klopt aan bij Club Brugge. Volgens journalist Brad Jones staat Burnley namelijk op het punt om een eerste bod neer te leggen voor Jack Hendry. Burnley zou rond de 3 miljoen euro veil hebben voor de Schot, maar de verwachting is dat Club Brugge dat bod zal weigeren. De landskampioen blijft immers mikken op een transfersom rond de 5 miljoen.

Ook David Okereke lijkt op weg naar de uitgang bij de landskampioen. Eerder werden al diverse Italiaanse ploegen gelinkt aan de 24-jarige Nigeriaan, door Club daar drie jaar geleden nog voor een slordige acht miljoen weggeplukt bij Spezia. Vorig seizoen werd de voormalige recordaankoop daarom reeds bij Venezia gestald, waar hij goed was voor zeven doelpunten in 33 optredens.

Prestaties die volgens lokale media nu ook de aandacht van Cremonese hebben gewekt. De neo-eersteklasser beschouwt Okereke, die een definitieve terugkeer naar Italië zelf uiteraard wel ziet zitten, als de ideale spits om zich straks te handhaven op het hoogste niveau. Er zou een langdurig contract klaarliggen.

Volgens het Chileense Fichajes toont Club interesse voor Alexander Aravena (19). De jonge aanvaller komt momenteel uit voor Nublense. Die club huurt hem van CD Universidad Católica. Voor Nublense was Aravena al goed voor 7 goals in 19 wedstrijden. Daarmee speelde hij zich dus in de kijker van Club Brugge. Volgens Transfermarkt moet Aravena momenteel 700 duizend euro kosten. Een koopje in de huidige markt.

Corriere dello Sport meldt dat de kans nog steeds bestaat dat Christian Kouamé alsnog terugkeert naar RSC Anderlecht. De Ivoriaan kreeg in de voorbereiding een nieuwe kans bij Fiorentina, maar kon die niet grijpen en lijkt de club in de komende weken zeker te gaan verlaten. Anderlecht zou hem al een voorstel gedaan hebben, maar het is niet alleen. De voornaamste concurrentie komt van Galatasaray.

Volgens Het Nieuwsblad hebben Burnley en Kompany al een eerste bod uitgebracht op Benson. Dat zou echter niet hoog genoeg geweest zijn om de speler weg te halen bij Antwerp. Het geboden bedrag zou lager liggen dan de 3 miljoen die Antwerp in het verleden overmaakte aan KRC Genk.

Jhon Lucumi is gegeerd op de transfermarkt. Zo klonk het recent al dat Bologna en Torino hem graag richting de Serie A willen lonken. Vanuit zijn thuisland luidt het nu echter dat de 24-jarige Colombiaan bij Fulham eveneens bovenaan de verlanglijst staat. Daarnaast hebben volgens dezelfde bronnen ook Ajax, Zenit en Nice een oogje op Lucumi laten vallen.

Vorige week geraakte al bekend dat Serie A-promovendus Cremonese interesse toont in Cyriel Dessers. En volgens transferautoriteit Fabrizio Romano begint een transfer steeds meer vorm te krijgen. Hoewel een eerste bod zou zijn geweigerd door Genk, blijven de onderhandelingen lopen en is er vertrouwen dat het tot een akkoord zal komen.

In Schotland gaan geruchten dat Mikey Johnston naar Standard kan verhuizen. De 23-jarige flankaanvaller is een jeugdproduct van Celtic en voormalig Schots jeugdinternational. Hij is nog steeds aan de slag bij de Schotse kampioen, al is zijn inbreng daar eerder klein. Vorig seizoen kwam hij vooral als invaller in alle competities samen 20 keer in actie.

Qatarese media als Al-Douri en Al-Kass beweren dat Tarik Tissoudali op het punt staat een contract te tekenen bij een onbekende Qatarese club. Tissoudali zou er een gigantisch salaris kunnen opstrijken. Dat klinkt aanlokkelijk voor de 29-jarige spits die zo nog alles uit zijn beste jaren kan halen. Ook Valencia en een Zwitserse club toonden al interesse.

BUITENLAND

Het was de voorbije dagen al duidelijk dat Orel Mangala (VfB Stuttgart) heel wat interesse uit de Premier League genoot. De middenvelder werd gelinkt aan Nottingham Forest, Crystal Palace en West Ham United en nu zou hij ook zijn keuze gemaakt hebben. Volgens Sky Sport Deutschland staat de tweevoudige Rode Duivel namelijk op het punt om een contract te tekenen bij Nottingham Forest. Enkel de laatste details van de transfer moeten nog uitgeklaard te worden. Forest zou inclusief bonussen zo'n 15 miljoen euro neertellen.

In het verleden werden Ajax, Newcastle United, Manchester United en Tottenham Hotspur al in verband gebracht met Memphis Depay (FC Barcelona). Nu wordt echter ook een andere ploeg genoemd. Mundo Deportivo linkt Juventus aan Depay. De Oude Dame voldoet aan de eisen van de speler, die graag bij een topclub wil spelen die in de Champions League uitkomt.

Bayern München haalde al Matthijs de Ligt, maar wil daar niet stoppen. Maandag raakte immers bekend dat Der Rekordmeister dicht bij de komst van Mathys Tel staat. Het Franse toptalent komt naar alle waarschijnlijkheid over van Stade Rennes en zou tussen de 20 à 30 miljoen euro kosten.

Om het middenveld te versterken is het vizier daarnaast andermaal op RB Leipzig gericht. Zo wil Bayern ook Konrad Laimer weghalen bij de ex-club van coach Julian Nagelsmann. En hoewel de Oost-Duitsers in eerste instantie niet wilden meewerken, zou nu toch een akkoord in de maak zijn. Volgens Florian Plettenberg van Sky Sports drukt Bayern momenteel door voor de Oostenrijker en heeft men vertrouwen dat de deal beklonken kan worden voor de Duitse Supercup.

LEES OOK: 'Last-minute vuurwerk bij Club: megadeal in stroomversnelling'

Zullen Club en Milan een akkoord vinden over CDK?

Meest recent

Vanderbiest onder druk bij KV Mechelen: “Labiele omstandigheden”

KV Mechelen is niet goed gestart aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. Malinwa stond ...

18
18
'Last-minute vuurwerk bij Club: megadeal in stroomversnelling'

Club Brugge haalde deze zomer al een riant bedrag op met de verkoop van verschillende spelers. En ...

176
176
'Straffe JPL-comeback Bodart; ook KVM haalt oude bekende'

Het eindspel is stilaan ingezet op de zomerse transferperiode. Maar er zitten nog heel wat ...

116
116
Hard dilemma Van Bommel: grote naam gedumpt bij Duivels?

Eind september vatten de Rode Duivels hun Nations League-campagne aan met een XXL-interlandperiode ...

415
415
Club shopt bij Kompany: opvallende transferdetail lekt uit

Even leek het erop dat Club Brugge na de komst van Matteo Dams klaar was met zijn transferwerk aan ...

415
415
'Liverpool tot uiterste: spectaculaire opvolger Salah nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

137
137
Hans Vanaken emotioneel: boodschap Club raakt diep

Hij heeft in Brugge intussen zowat alles meegemaakt. Grote overwinningen, prijzen, moeilijke ...

305
305
Engeland schrikt van bekentenis Tielemans: “Wat?”

Een luchtige uitspraak van Youri Tielemans zorgt plots voor ophef in Engeland. Na de pijnlijke ...

163
163
'Club Brugge zet record scherper: kaap van 50 miljoen'

Vooraf werd al aangekondigd dat Club Brugge wel eens een bijzonder drukke zomer tegemoet kon gaan. ...

609
609
Lardot velt verdict: Antwerp en Club Brugge bevoordeeld?

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag drie op het programma. Zoals gebruikelijk ...

637
637
Sam Kerkhofs bracht Steven Defour op een verrassend pad

Steven Defour heeft door de jaren heen heel wat meegemaakt, zowel op als naast het voetbalveld. De ...

111
111
'Ahoka neemt afscheid: Antwerp all-in voor vervanger'

Terwijl de fans nog altijd aan het bekomen zijn, gaat Antwerp na het knotsgekke 4-4 gelijkspel tegen ...

276
276
'Club Brugge pakt uit: winger Bayern medisch gekeurd'

Ruim een week voor het sluiten van de transfermarkt leek het inkomend huiswerk van Club Brugge al ...

598
598
Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Marc Coucke vierde wederom feest dit weekend. De ondernemer nam de bekende restaurantketen Amadeus ...

252
252
Kwalijk gerucht: 'Trainer kreeg commissie op transfer Club'

Bij Club Brugge lijken ze voorlopig klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk, tenzij ze ...

303
303
Debast eindelijk weer voetballer: "Het was niet makkelijk"

Rudi Garcia rekende de voorbije dagen af met de voetbalbond na zijn ontslag als bondscoach van de ...

45
45
Doku haalt stevig uit naar Rudi Garcia

De Rode Duivels beginnen in september aan hun nieuwe campagne in de Nations League met Mark van ...

600
600
'Nieuwe twist: Lille krijgt volgende bod op Fernandez-Pardo'

Het is een zeer bewogen zomer voor Matias Fernandez-Pardo. De 21-jarige aanvaller was eerst de grote ...

95
95
Borkelmans heeft zeer straffe uitdaging beet

Sinds zijn passage als assistent van Marc Wilmots bij de Rode Duivels is er in de Belgische ...

82
82
Ruben Van Gucht maandenlang gevolgd: opmerkelijke onthulling

Ruben Van Gucht blijft schijnbaar overal opduiken. Controversieel of niet, aan aandacht ...

78
78
Schotse baas komt met straffe onthulling over Pocognoli

Sébastien Pocognoli heeft deze zomer na zijn vertrek bij AS Monaco snel een nieuwe uitdaging ...

90
90
'Dilemma voor Standard na plotse transferaanbieding'

Standard is na drie speeldagen nog ongeslagen, al zullen ze in Luik wellicht gehoopt hebben op meer ...

264
264
'Man City plant enorme transferbom met De Jong'

Er viel deze zomer al heel wat transfervuurwerk te noteren in de Premier League en dat lijkt nog ...

211
211
'Arsenal zet ook Rode Duivel nog op verlanglijst'

Arsenal heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Zowel in de Community Shield tegen Manchester City ...

135
135
'Club Brugge slikt domper in dossier Ordoñez'

Het is bij Club Brugge al een zeer bewogen transferzomer geweest en er lijkt nog één ...

669
669

Meer sportnieuws