TRANSFERUURTJE: 'Vormer op weg naar Club-exit, Duivel naar PL'

352 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Vormer op weg naar Club-exit, Duivel naar PL'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Zondag weigerde Charles De Ketelaere te spelen tegen KRC Genk, daags nadien klonk het Blauw-Zwart alsnog een verbeterd bod van AC Milan mocht verwachten. Tot dusver gingen de Rossoneri niet verder dan een slordige 32 miljoen, terwijl Club mikt op enkele miljoenen meer. De landskampioen ontving zelfs een nog beter voorstel vanuit Leeds, maar vermits De Ketelaere zelf zijn zinnen gezet heeft op een overstap richting Italië is men in Jan Breydel bereid mee te werken. Er moet wel nog altijd boter bij de vis komen.

Het laatste aanbod bedraagt volgens Italiaanse media 35 miljoen inclusief bonussen, plus nog een percentage op een eventuele doorverkoop in de toekomst. Een ultiem voorstel dat naar verluidt wel te nemen of te laten is. Even dreigde de transfer zelfs helemaal te kapseizen. Maar AC Milan is inmiddels terug in actie geschoten.

Zo meldt transferautoriteit Fabrizio Romano dat de Milanezen de onderhandeling voort zullen zetten op dinsdag en woensdag. De Italianen hebben een positief gevoel dat een deal met Club bereikt kan worden. Volgens La Repubblica zou de Italiaanse kampioen dit keer 30 miljoen euro plus 5 miljoen euro bonussen én een percentage op de doorverkoopsom bieden.

Volgens Het Nieuwsblad zijn er tussen de clubleiding van Blauw-Zwart en Ruud Vormer afspraken gemaakt over de toekomst van de speler. Indien een buitenlandse club zich meldt, zou hij ondanks een lopend contract tot medio 2023 gratis mogen vertrekken. Belgische ploegen zullen allicht wel een transfersom moeten neerleggen. Tot dusver kwam er echter nog geen overtuigend bod binnen.

Vincent Kompany klopt aan bij Club Brugge. Volgens journalist Brad Jones staat Burnley namelijk op het punt om een eerste bod neer te leggen voor Jack Hendry. Burnley zou rond de 3 miljoen euro veil hebben voor de Schot, maar de verwachting is dat Club Brugge dat bod zal weigeren. De landskampioen blijft immers mikken op een transfersom rond de 5 miljoen.

Ook David Okereke lijkt op weg naar de uitgang bij de landskampioen. Eerder werden al diverse Italiaanse ploegen gelinkt aan de 24-jarige Nigeriaan, door Club daar drie jaar geleden nog voor een slordige acht miljoen weggeplukt bij Spezia. Vorig seizoen werd de voormalige recordaankoop daarom reeds bij Venezia gestald, waar hij goed was voor zeven doelpunten in 33 optredens.

Prestaties die volgens lokale media nu ook de aandacht van Cremonese hebben gewekt. De neo-eersteklasser beschouwt Okereke, die een definitieve terugkeer naar Italië zelf uiteraard wel ziet zitten, als de ideale spits om zich straks te handhaven op het hoogste niveau. Er zou een langdurig contract klaarliggen.

Volgens het Chileense Fichajes toont Club interesse voor Alexander Aravena (19). De jonge aanvaller komt momenteel uit voor Nublense. Die club huurt hem van CD Universidad Católica. Voor Nublense was Aravena al goed voor 7 goals in 19 wedstrijden. Daarmee speelde hij zich dus in de kijker van Club Brugge. Volgens Transfermarkt moet Aravena momenteel 700 duizend euro kosten. Een koopje in de huidige markt.

Corriere dello Sport meldt dat de kans nog steeds bestaat dat Christian Kouamé alsnog terugkeert naar RSC Anderlecht. De Ivoriaan kreeg in de voorbereiding een nieuwe kans bij Fiorentina, maar kon die niet grijpen en lijkt de club in de komende weken zeker te gaan verlaten. Anderlecht zou hem al een voorstel gedaan hebben, maar het is niet alleen. De voornaamste concurrentie komt van Galatasaray.

Volgens Het Nieuwsblad hebben Burnley en Kompany al een eerste bod uitgebracht op Benson. Dat zou echter niet hoog genoeg geweest zijn om de speler weg te halen bij Antwerp. Het geboden bedrag zou lager liggen dan de 3 miljoen die Antwerp in het verleden overmaakte aan KRC Genk.

Jhon Lucumi is gegeerd op de transfermarkt. Zo klonk het recent al dat Bologna en Torino hem graag richting de Serie A willen lonken. Vanuit zijn thuisland luidt het nu echter dat de 24-jarige Colombiaan bij Fulham eveneens bovenaan de verlanglijst staat. Daarnaast hebben volgens dezelfde bronnen ook Ajax, Zenit en Nice een oogje op Lucumi laten vallen.

Vorige week geraakte al bekend dat Serie A-promovendus Cremonese interesse toont in Cyriel Dessers. En volgens transferautoriteit Fabrizio Romano begint een transfer steeds meer vorm te krijgen. Hoewel een eerste bod zou zijn geweigerd door Genk, blijven de onderhandelingen lopen en is er vertrouwen dat het tot een akkoord zal komen.

In Schotland gaan geruchten dat Mikey Johnston naar Standard kan verhuizen. De 23-jarige flankaanvaller is een jeugdproduct van Celtic en voormalig Schots jeugdinternational. Hij is nog steeds aan de slag bij de Schotse kampioen, al is zijn inbreng daar eerder klein. Vorig seizoen kwam hij vooral als invaller in alle competities samen 20 keer in actie.

Qatarese media als Al-Douri en Al-Kass beweren dat Tarik Tissoudali op het punt staat een contract te tekenen bij een onbekende Qatarese club. Tissoudali zou er een gigantisch salaris kunnen opstrijken. Dat klinkt aanlokkelijk voor de 29-jarige spits die zo nog alles uit zijn beste jaren kan halen. Ook Valencia en een Zwitserse club toonden al interesse.

BUITENLAND

Het was de voorbije dagen al duidelijk dat Orel Mangala (VfB Stuttgart) heel wat interesse uit de Premier League genoot. De middenvelder werd gelinkt aan Nottingham Forest, Crystal Palace en West Ham United en nu zou hij ook zijn keuze gemaakt hebben. Volgens Sky Sport Deutschland staat de tweevoudige Rode Duivel namelijk op het punt om een contract te tekenen bij Nottingham Forest. Enkel de laatste details van de transfer moeten nog uitgeklaard te worden. Forest zou inclusief bonussen zo'n 15 miljoen euro neertellen.

In het verleden werden Ajax, Newcastle United, Manchester United en Tottenham Hotspur al in verband gebracht met Memphis Depay (FC Barcelona). Nu wordt echter ook een andere ploeg genoemd. Mundo Deportivo linkt Juventus aan Depay. De Oude Dame voldoet aan de eisen van de speler, die graag bij een topclub wil spelen die in de Champions League uitkomt.

Bayern München haalde al Matthijs de Ligt, maar wil daar niet stoppen. Maandag raakte immers bekend dat Der Rekordmeister dicht bij de komst van Mathys Tel staat. Het Franse toptalent komt naar alle waarschijnlijkheid over van Stade Rennes en zou tussen de 20 à 30 miljoen euro kosten.

Om het middenveld te versterken is het vizier daarnaast andermaal op RB Leipzig gericht. Zo wil Bayern ook Konrad Laimer weghalen bij de ex-club van coach Julian Nagelsmann. En hoewel de Oost-Duitsers in eerste instantie niet wilden meewerken, zou nu toch een akkoord in de maak zijn. Volgens Florian Plettenberg van Sky Sports drukt Bayern momenteel door voor de Oostenrijker en heeft men vertrouwen dat de deal beklonken kan worden voor de Duitse Supercup.

LEES OOK: 'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Zullen Club en Milan een akkoord vinden over CDK?

Meest recent

Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

8
8
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

89
89
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

24
24
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

282
282
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

57
57
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

173
173
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

377
377
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

305
305
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

354
354
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

454
454
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

811
811
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

174
174
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

344
344
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

110
110
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

198
198
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

453
453
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

58
58
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

471
471
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

339
339
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

229
229
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

436
436
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

364
364
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

941
941
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

682
682

Meer sportnieuws