Genk-icoon kent straf na bizarre rode kaart

door
Genk-icoon kent straf na bizarre rode kaart

KRC Genk nam deze zomer afscheid van assistent Pierre Denier, maar de staf van Wouter Vrancken telt nog altijd een paar oudgedienden. Guy Martens bijvoorbeeld, al bijna 30 jaar aan de slag als keeperstrainer in de Cegeka Arena.


Doorheen de jaren speelde hij een belangrijke rol in de ontwikkeling van doelmannen als Thibaut Courtois, Koen Casteels, Maarten Vandevoordt en tal van anderen. In de verloren topper tegen Club Brugge van afgelopen zondag bezorgde Nicolas Laforge hem echter een ongewenste primeur. Voor het eerst in zijn lange carrière kreeg Martens in de dug-out namelijk een rode kaart onder de neus geschoven, die hem één speeldag schorsing dreigt te kosten.

Dat is althans de vordering van het Bondsparket, wiens verslag Het Belang van Limburg kon inkijken. Daaruit blijkt dat de reden voor Martens zijn uitsluiting toch enigszins bizar kan worden genoemd. Naar verluidt gooide de keeperstrainer bij de strafschopfase in blessuretijd, die Club Brugge uiteindelijk de zege bezorgde, immers een flesje water op de grond. Toen hij daarvoor een gele kaart ging krijgen verdween Martens evenwel richting de kleedkamers.

GEEN RESPECT
"Na verschillende aanmaningen, kwam hij eindelijk terug op het veld. Op dat moment hebben we hem gezegd dat zijn houding niet respectvol was tegenover de scheidsrechter en dat hij het veld niet mocht verlaten terwijl hij heel goed wist dat hij een gele kaart zou krijgen. Om deze redenen hebben we hem een rode kaart gegeven en hem uitgesloten van de neutrale zone", luidt het verslag. Martens mist zo mogelijk de volgende competitiewedstrijd tegen Standard.

LEES OOK: Genk vindt 'opvolger Hrosovsky': Hayen laaiend enthousiast

Belachelijk?

Meest recent

‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

0
0
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

90
90
Ruben Van Gucht maakt tongen los op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

46
46
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

57
57
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

212
212
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

166
166
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

70
70
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

309
309
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

185
185
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

89
89
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

294
294
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

288
288
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

249
249
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

695
695
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

198
198
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

853
853
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

716
716
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

147
147
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

437
437
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

528
528
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

184
184
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

127
127
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

656
656
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

277
277
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

233
233

Meer sportnieuws