Referee Department: "AA Gent verdiende 2 strafschoppen"

door
Referee Department:

Op de eerste speeldag van het nieuwe seizoen ging de Belgische arbitrage hier en daar helaas meteen stevig de mist in. Vooral het openingsduel tussen Standard en AA Gent van afgelopen vrijdag leverde veel voer voor discussie op. In de wekelijkse duiding op de voorbije speelronde laat het Referee Department haar licht schijnen op de kwestie.


Na het 2-2 gelijkspel in Luik deden de Buffalo's over de spelleiding van Lawrence Visser, die de bal tot tweemaal toe op de stip weigerde te leggen. Eerst beroerde Renaud Emond een schot richting doel bewust met de elleboog, later kegelde Arnaud Bodart op onstuimige wijze Jordan Torunarigha onderuit. In geen van beide fases kwam de VAR tussenbeide. Beslissingen die de bekerwinnaar gezien het puntenverlies zuur opbraken.

Volgens het Referee Department hebben Hein Vanhaezebrouck dan ook alle reden om zich tekortgedaan te voelen. Daar klinkt het per slot van rekening dat AA Gent twee strafschoppen had moeten krijgen op Sclessin. In beide gevallen verwacht het PRD dan ook een interventie van de videoref. "Emond maakt een duidelijke beweging met de elleboog en maakt daardoor zijn lichaam onnatuurlijk breder", klinkt het over de eerste penaltyclaim.

OFFICIEEL STATEMENT
"Zelfs als de doelman de bal raakt, beschouwt het PRD dit contact als een roekeloze fout die de fysieke integriteit van de aanvaller in gevaar brengt", luidt de conclusie dan weer wat de botsing tussen Bodart en Torunarigha betreft. Via de officiële kanalen kwam AA Gent intussen reeds met een reactie op de proppen, later volgt blijkbaar nog een officieel statement. Of hoe de poppen in de Ghelamco Arena nu al aan het dansen gaan.

LEES OOK: ‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

Hoeveel strafschoppen verdiende AA Gent volgens u tegen Standard?

Meest recent

‘Renard-magie: Anderlecht op zucht van transfer’

RSC Anderlecht wil deze winter de selectie versterken. Besnik Hasi hoopt dat Olivier Renard enkele ...

3
3
Schrijnend: Eto’o richt pijlen na uitschakeling op Brys

Marc Brys is officieel nog bondscoach van Kameroen, maar de Belg stond toch niet aan het roer ...

56
56
‘Zéér straf: Club Brugge gaat all-in voor oude bekende’

Club Brugge is deze winter nog op zoek naar versterkingen, vooral op de flanken moet er nog wat bij ...

164
164
Zulte Waregem pakt uit met stunt als eerste winteraanwinst

De Belgische clubs draaien warm op de wintermercato. Ook Zulte Waregem heeft op de officiële ...

60
60
De Cat zorgt voor nervositeit bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers voor grof geld gaan verkopen. De Brusselaars hebben een ...

289
289
Peter Bosz kapt transferpraat af bij PSV

Bij PSV blijft Joey Veerman dan toch en Ricardo Pepi mag ondanks een bod van 30 miljoen euro ...

22
22
‘Zulte Waregem roert zich op de markt’

Zulte Waregem en La Louvière promoveerden samen naar de Jupiler Pro League. De twee clubs ...

64
64
Ongeziene woede-uitbarsting Hasi: "Sprong een zekering"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

220
220
‘De Bruyne verbijsterd: Napoli duwt richting vertrek’

Kevin De Bruyne had zich dit anders voorgesteld. Wat een nieuw hoofdstuk moest worden, voelt plots ...

250
250
'Club Brugge duikt transfermarkt op met Furo-miljoenen'

Club Brugge staat op punt een erg straffe transfer te beklinken. Zo is Kaye Furo na amper een ...

570
570
Genk vindt 'opvolger Hrosovsky': Hayen laaiend enthousiast

KRC Genk wil zich na de winterstop herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. Coach Nicky ...

403
403
'Anderlecht gaat los: transfergesprekken met international'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

425
425
72ste Gouden Schoen: drama voor Club Brugge in de maak?

Zondagavond is het zover, dan wordt in het Silt te Middelkerke de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. ...

484
484
'België boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

61
61
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

125
125
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

44
44
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

597
597
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

93
93
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

420
420
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

61
61
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

213
213
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

412
412
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

507
507
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

255
255
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

907
907

Meer sportnieuws