Referee Department: "AA Gent verdiende 2 strafschoppen"

door
Referee Department:

Op de eerste speeldag van het nieuwe seizoen ging de Belgische arbitrage hier en daar helaas meteen stevig de mist in. Vooral het openingsduel tussen Standard en AA Gent van afgelopen vrijdag leverde veel voer voor discussie op. In de wekelijkse duiding op de voorbije speelronde laat het Referee Department haar licht schijnen op de kwestie.


Na het 2-2 gelijkspel in Luik deden de Buffalo's over de spelleiding van Lawrence Visser, die de bal tot tweemaal toe op de stip weigerde te leggen. Eerst beroerde Renaud Emond een schot richting doel bewust met de elleboog, later kegelde Arnaud Bodart op onstuimige wijze Jordan Torunarigha onderuit. In geen van beide fases kwam de VAR tussenbeide. Beslissingen die de bekerwinnaar gezien het puntenverlies zuur opbraken.

Volgens het Referee Department hebben Hein Vanhaezebrouck dan ook alle reden om zich tekortgedaan te voelen. Daar klinkt het per slot van rekening dat AA Gent twee strafschoppen had moeten krijgen op Sclessin. In beide gevallen verwacht het PRD dan ook een interventie van de videoref. "Emond maakt een duidelijke beweging met de elleboog en maakt daardoor zijn lichaam onnatuurlijk breder", klinkt het over de eerste penaltyclaim.

OFFICIEEL STATEMENT
"Zelfs als de doelman de bal raakt, beschouwt het PRD dit contact als een roekeloze fout die de fysieke integriteit van de aanvaller in gevaar brengt", luidt de conclusie dan weer wat de botsing tussen Bodart en Torunarigha betreft. Via de officiële kanalen kwam AA Gent intussen reeds met een reactie op de proppen, later volgt blijkbaar nog een officieel statement. Of hoe de poppen in de Ghelamco Arena nu al aan het dansen gaan.

LEES OOK: Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Hoeveel strafschoppen verdiende AA Gent volgens u tegen Standard?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

80
80
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

244
244
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

147
147
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

173
173
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

256
256
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

82
82
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

630
630
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

314
314
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

212
212
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

320
320
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

225
225
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

392
392
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

368
368
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

494
494
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

224
224
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

108
108
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

429
429
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

392
392
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

298
298
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

310
310
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws