Referee Department: "AA Gent verdiende 2 strafschoppen"

door
Referee Department:

Op de eerste speeldag van het nieuwe seizoen ging de Belgische arbitrage hier en daar helaas meteen stevig de mist in. Vooral het openingsduel tussen Standard en AA Gent van afgelopen vrijdag leverde veel voer voor discussie op. In de wekelijkse duiding op de voorbije speelronde laat het Referee Department haar licht schijnen op de kwestie.


Na het 2-2 gelijkspel in Luik deden de Buffalo's over de spelleiding van Lawrence Visser, die de bal tot tweemaal toe op de stip weigerde te leggen. Eerst beroerde Renaud Emond een schot richting doel bewust met de elleboog, later kegelde Arnaud Bodart op onstuimige wijze Jordan Torunarigha onderuit. In geen van beide fases kwam de VAR tussenbeide. Beslissingen die de bekerwinnaar gezien het puntenverlies zuur opbraken.

Volgens het Referee Department hebben Hein Vanhaezebrouck dan ook alle reden om zich tekortgedaan te voelen. Daar klinkt het per slot van rekening dat AA Gent twee strafschoppen had moeten krijgen op Sclessin. In beide gevallen verwacht het PRD dan ook een interventie van de videoref. "Emond maakt een duidelijke beweging met de elleboog en maakt daardoor zijn lichaam onnatuurlijk breder", klinkt het over de eerste penaltyclaim.

OFFICIEEL STATEMENT
"Zelfs als de doelman de bal raakt, beschouwt het PRD dit contact als een roekeloze fout die de fysieke integriteit van de aanvaller in gevaar brengt", luidt de conclusie dan weer wat de botsing tussen Bodart en Torunarigha betreft. Via de officiële kanalen kwam AA Gent intussen reeds met een reactie op de proppen, later volgt blijkbaar nog een officieel statement. Of hoe de poppen in de Ghelamco Arena nu al aan het dansen gaan.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

Hoeveel strafschoppen verdiende AA Gent volgens u tegen Standard?

Meest recent

Coucke met complete misslag: Golf van verontwaardiging

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

0
0
Club Brugge versus AA Gent: explosiegevaar in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

45
45
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

23
23
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, andere topclub op de loer'

Nathan De Cat schreef zaterdag geschiedenis door op amper 17-jarige leeftijd zijn debuut te vieren ...

178
178
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

32
32
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

216
216
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

45
45
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

209
209
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

68
68
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

200
200
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

38
38
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

77
77
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

141
141
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

364
364
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

228
228
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

92
92
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

73
73
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

91
91
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

48
48
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

483
483
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

369
369
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

183
183
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

454
454
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

54
54
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

519
519

Meer sportnieuws