Referee Department: "AA Gent verdiende 2 strafschoppen"

door
Referee Department:

Op de eerste speeldag van het nieuwe seizoen ging de Belgische arbitrage hier en daar helaas meteen stevig de mist in. Vooral het openingsduel tussen Standard en AA Gent van afgelopen vrijdag leverde veel voer voor discussie op. In de wekelijkse duiding op de voorbije speelronde laat het Referee Department haar licht schijnen op de kwestie.


Na het 2-2 gelijkspel in Luik deden de Buffalo's over de spelleiding van Lawrence Visser, die de bal tot tweemaal toe op de stip weigerde te leggen. Eerst beroerde Renaud Emond een schot richting doel bewust met de elleboog, later kegelde Arnaud Bodart op onstuimige wijze Jordan Torunarigha onderuit. In geen van beide fases kwam de VAR tussenbeide. Beslissingen die de bekerwinnaar gezien het puntenverlies zuur opbraken.

Volgens het Referee Department hebben Hein Vanhaezebrouck dan ook alle reden om zich tekortgedaan te voelen. Daar klinkt het per slot van rekening dat AA Gent twee strafschoppen had moeten krijgen op Sclessin. In beide gevallen verwacht het PRD dan ook een interventie van de videoref. "Emond maakt een duidelijke beweging met de elleboog en maakt daardoor zijn lichaam onnatuurlijk breder", klinkt het over de eerste penaltyclaim.

OFFICIEEL STATEMENT
"Zelfs als de doelman de bal raakt, beschouwt het PRD dit contact als een roekeloze fout die de fysieke integriteit van de aanvaller in gevaar brengt", luidt de conclusie dan weer wat de botsing tussen Bodart en Torunarigha betreft. Via de officiële kanalen kwam AA Gent intussen reeds met een reactie op de proppen, later volgt blijkbaar nog een officieel statement. Of hoe de poppen in de Ghelamco Arena nu al aan het dansen gaan.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Hoeveel strafschoppen verdiende AA Gent volgens u tegen Standard?

Meest recent

Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

1
1
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

7
7
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

48
48
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

85
85
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

104
104
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

97
97
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

28
28
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

122
122
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

59
59
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

145
145
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

77
77
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

131
131
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

207
207
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

85
85
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

42
42
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

36
36
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

182
182
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

115
115
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

46
46
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

153
153
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

34
34
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

71
71
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

68
68
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

80
80
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

125
125

Meer sportnieuws