Albert over RSCA'er: "Ik verwacht meer van hem"

door
Albert over RSCA'er:

Adrien Trebel kreeg volop lof na de winst tegen KV Oostende. Voormalig topverdediger Philippe Albert is het niet helemaal eens met al die lof. Dat gaf hij aan tegenover La Capitale.


RSC Anderlecht speelde geen goede wedstrijd tegen KV Oostende op voetballend vlak. Paars-Wit knokte wel en legde veel energie in de partij, maar voetballend was het stroef. Trebel pakte in de eerste helft uit met een prinsheerlijke assist voor Majeed Ashimeru, maar in zijn eerste 25 minuten lag hij meermaals te zwemmen op het middenveld. Hij kwam pas na de pauze meer aan voetballen toe, aangezien Felice Mazzu hem had aangegeven dat hij lager moest gaan spelen waardoor hij meer het spel kon verdelen. 

Trebel kwam vooraan nog maar weinig aan bod, wat ook niet meteen de belangrijkste taak is van een defensieve middenvelder. De wisselwerking tussen Ashimeru en Trebel inzake het opnemen van de verdedigende taken verloopt nog zeer stroef, waardoor er veel te veel ruimtes liggen op het middenveld. Daarom was het ook vreemd dat Trebel - die weliswaar zeker een heel degelijke partij speelde - werd uitgeroepen tot Man van de Match, terwijl anderen duidelijk beter voor de dag kwam. Dat zag ook Albert.

Hij vond Francis Amuzu zeer sterk spelen en Zeno Debast was alweer outstanding. Beiden waren in de eerste helft veruit de beste spelers op het veld. Yari Verschaeren vond hij ook bijzonder goed, alleen moet die laatste actie nog beter worden. Albert noemde deze drie spelers als de beste RSCA'ers tegen KVO. Ondanks de assist had hij meer verwacht van Trebel, die samen met Ashimeru te weinig controle had over het middenveld. Met meer ritme in de benen kan dat mogelijk wat beter worden in de komende weken.

LEES OOK: ‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Was Trebel de beste RSCA'er tegen KVO?

Meest recent

Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

10
10
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

49
49
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

84
84
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

56
56
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

130
130
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

50
50
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

189
189
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

204
204
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

147
147
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

58
58
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

104
104
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

75
75
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

412
412
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

46
46
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

62
62
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

227
227
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

79
79
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

76
76
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

436
436
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

253
253
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

92
92
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

116
116
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

357
357
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

73
73
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

40
40

Meer sportnieuws