Verbeke spreekt zich uit over titelkansen van Anderlecht

501 stemmen
Verbeke spreekt zich uit over titelkansen van Anderlecht

Bij RSC Anderlecht wonnen ze van KV Oostende en de komende weken wachten haalbare kaarten voor een titelkandidaat. Althans, zo riepen de Brusselaars zichzelf uit. Bij Anderlecht mikken ze dit seizoen hoog.


Felice Mazzu sprak al regelmatig over de landstitel. Die ambitie werd naar buiten gebracht en dat wellicht in samenspraak met het bestuur. Dat hoort bij Anderlecht, maar in de huidige omstandigheden is het toch mogelijk nog wat vroeg. Bijna geen enkele waarnemer aanziet Anderlecht als een titelkandidaat, wat vooral komt door de enorme financiële middelen bij Club Brugge en Royal Antwerp FC.

In De Morgen sprak CEO Peter Verbeke over een mogelijke titel. “De realiteit gebiedt me om te zeggen dat het niet gemakkelijk zal zijn om kampioen te worden. Waarom? Er zijn drie à vier ploegen zijn die veel meer centen hebben dan wij. Maar ik geloof wel dat wij kunnen verrassen, door slim en creatief te zijn. In het businessplan dat wij voor de komende vijf jaar hebben opgesteld, moeten we heel omzichtig omspringen met elke euro. Het is aan ons om ervoor te zorgen dat we binnen drie jaar hier weer aan tafel zitten en dat jullie dan zeggen: zeg, Peter, niet slecht gedaan. Intussen heb je een titel gepakt, de Beker gewonnen, en je hebt het op jouw manier gedaan."

Verbeke haalt ook aan dat ploegen als Antwerp, Club Brugge, Racing Genk en AA Gent de afgelopen jaren, sinds hij in Brussel werkt, een pak meer geld uitgaven. "Hoe zou ik nu op basis van dergelijke cijfers kunnen beweren dat wij kampioen gaan spelen?"

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

Had RSCA niet over de titel mogen spreken deze zomer?

Meest recent

Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

2
2
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

71
71
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

8
8
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

36
36
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

230
230
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

224
224
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

71
71
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

130
130
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

88
88
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

118
118
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

264
264
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

237
237
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

152
152
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

350
350
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

533
533
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

349
349
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

159
159
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

85
85
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

358
358
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

429
429
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

315
315
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

245
245
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

430
430
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

382
382

Meer sportnieuws