Klasseflitsen helpen wisselvallig Paars-Wit voorbij kustploeg

door
Klasseflitsen helpen wisselvallig Paars-Wit voorbij kustploeg

Felice Mazzu heeft zijn eerste wedstrijd als coach van Anderlecht tot een goed einde gebracht. Paars-Wit voetbalde een hele wedstrijd moeizaam maar had aan enkele klasseflitsen genoeg om de zege te pakken tegen een moedige maar onmondige kustploeg.

Enkele maanden na het fantastische seizoen met Union, begon Felice Mazzu nu ook officieel aan zijn nieuwe avontuur bij Anderlecht. De coach van Paars-Wit rehabiliteerde Adrien Trebel en gaf hem ook meteen een basisplaats. Ook huurling Esposito begon in de aanval. Bij tegenstander KV Oostende was Yves Vanderhaeghe nog steeds op post, hij liet de jonge Musayev een eerste keer starten.
Zoekend Anderlecht vindt late voorsprong
Het werd een moeizame openingsfase in het Lotto Park met veel afval in het spel van beide ploegen. Pas halfweg de eerste periode dreigde Anderlecht een eerste keer echt via Verschaeren, Hubert pakte eenvoudig. Aan de overzijde deed KVO prima mee, Amade knalde even later over. Op vijf minuten van de pauze viel toch het bevrijdende doelpunt voor Anderlecht, na slap verdedigen mocht Ashimeru vrij aanleggen en hij krulde de bal heerlijk voorbij Hubert: 1-0. De thuisploeg duwde nadien nog even door maar halfweg had het een kleine voorsprong te pakken tegen een moedig KVO.

Het is nog wat zoeken bij Anderlecht, dat halfweg wel op voorsprong staat.
Oostende ruikt aan gelijkmaker maar krijgt hem niet
Het was ook na de pauze uiterst wisselvallig wat Anderlecht op de mat legde. Goede combinaties werden afgewisseld met slordig voetbal en zo bleef KVO in zijn kansen geloven. Iets voorbij het uur kreeg het team van Yves Vanderhaeghe zelfs een prima kans, vanuit een scherpe hoek mikte Ndicka in het zijnet. Even later kreeg ook de thuisploeg eindelijk nog eens een kans via Esposito, die kon vrij inkoppen maar deed dat dramatisch. Invallers Silva en Raman zorgden op het einde bijna voor de beslissing maar de ex-AA Gent speler miste onbegrijpelijk voor een leeg doel. Nadat ook Silva eerst een opgelegde kans miste, was het toch de huurling van de Wolves die het in het slot knap afmaakte met een fraaie streep: 2-0. In de blessuretijd kreeg nieuwkomer Katelaris nog een tweede gele kaart maar aan de score veranderde niets meer. Zo wint ook Anderlecht zijn opener van de competitie, al ging dat niet zonder slag of stoot.
Scoreverloop:
1-0 (40') Ashimeru, 2-0 (88') Silva
Bijzonderheid:
Katelaris (KV Oostende) krijgt een tweede gele kaart (90+2')

LEES OOK: 'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Was het een verdiende zege voor Anderlecht?

Meest recent

Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

0
0
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

65
65
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

51
51
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

13
13
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

220
220
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

57
57
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

66
66
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

39
39
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

123
123
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

72
72
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

72
72
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

21
21
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

30
30
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

142
142
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

147
147
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

76
76
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

167
167
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

133
133
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

132
132
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

254
254
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

324
324
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

135
135
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

496
496
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

322
322

Meer sportnieuws