Klasseflitsen helpen wisselvallig Paars-Wit voorbij kustploeg

216 stemmen
Klasseflitsen helpen wisselvallig Paars-Wit voorbij kustploeg

Felice Mazzu heeft zijn eerste wedstrijd als coach van Anderlecht tot een goed einde gebracht. Paars-Wit voetbalde een hele wedstrijd moeizaam maar had aan enkele klasseflitsen genoeg om de zege te pakken tegen een moedige maar onmondige kustploeg.

Enkele maanden na het fantastische seizoen met Union, begon Felice Mazzu nu ook officieel aan zijn nieuwe avontuur bij Anderlecht. De coach van Paars-Wit rehabiliteerde Adrien Trebel en gaf hem ook meteen een basisplaats. Ook huurling Esposito begon in de aanval. Bij tegenstander KV Oostende was Yves Vanderhaeghe nog steeds op post, hij liet de jonge Musayev een eerste keer starten.
Zoekend Anderlecht vindt late voorsprong
Het werd een moeizame openingsfase in het Lotto Park met veel afval in het spel van beide ploegen. Pas halfweg de eerste periode dreigde Anderlecht een eerste keer echt via Verschaeren, Hubert pakte eenvoudig. Aan de overzijde deed KVO prima mee, Amade knalde even later over. Op vijf minuten van de pauze viel toch het bevrijdende doelpunt voor Anderlecht, na slap verdedigen mocht Ashimeru vrij aanleggen en hij krulde de bal heerlijk voorbij Hubert: 1-0. De thuisploeg duwde nadien nog even door maar halfweg had het een kleine voorsprong te pakken tegen een moedig KVO.

Het is nog wat zoeken bij Anderlecht, dat halfweg wel op voorsprong staat.
Oostende ruikt aan gelijkmaker maar krijgt hem niet
Het was ook na de pauze uiterst wisselvallig wat Anderlecht op de mat legde. Goede combinaties werden afgewisseld met slordig voetbal en zo bleef KVO in zijn kansen geloven. Iets voorbij het uur kreeg het team van Yves Vanderhaeghe zelfs een prima kans, vanuit een scherpe hoek mikte Ndicka in het zijnet. Even later kreeg ook de thuisploeg eindelijk nog eens een kans via Esposito, die kon vrij inkoppen maar deed dat dramatisch. Invallers Silva en Raman zorgden op het einde bijna voor de beslissing maar de ex-AA Gent speler miste onbegrijpelijk voor een leeg doel. Nadat ook Silva eerst een opgelegde kans miste, was het toch de huurling van de Wolves die het in het slot knap afmaakte met een fraaie streep: 2-0. In de blessuretijd kreeg nieuwkomer Katelaris nog een tweede gele kaart maar aan de score veranderde niets meer. Zo wint ook Anderlecht zijn opener van de competitie, al ging dat niet zonder slag of stoot.
Scoreverloop:
1-0 (40') Ashimeru, 2-0 (88') Silva
Bijzonderheid:
Katelaris (KV Oostende) krijgt een tweede gele kaart (90+2')

LEES OOK: Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

Was het een verdiende zege voor Anderlecht?

Meest recent

Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

20
20
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

34
34
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

33
33
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

131
131
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

151
151
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

155
155
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

178
178
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

33
33
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

127
127
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

174
174
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

94
94
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

147
147
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

47
47
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

275
275
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

442
442
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

334
334
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

357
357
De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

In de Italiaanse Serie A lijkt SSC Napoli quasi zeker van de tweede plaats. Zondagmiddag werd een ...

47
47
Wéér dramatische start Anderlecht: "Hij is een ramp"

Daags na de verloren bekerfinale moest RSC Anderlecht opnieuw vol aan de bak. In de Champions' ...

165
165
Ongeziene beelden: Kompany compléét los op titelfeest

Bayern München heeft zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen afgewerkt. ...

64
64
'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

257
257
Garcia deelt harde tik uit: "Hij mag écht ontgoocheld"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

350
350
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

349
349
Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

52
52
WK-selectie Duivels: Garcia laat ideale 'doublure Doku' vallen

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

523
523

Meer sportnieuws