Klasseflitsen helpen wisselvallig Paars-Wit voorbij kustploeg

door
Klasseflitsen helpen wisselvallig Paars-Wit voorbij kustploeg

Felice Mazzu heeft zijn eerste wedstrijd als coach van Anderlecht tot een goed einde gebracht. Paars-Wit voetbalde een hele wedstrijd moeizaam maar had aan enkele klasseflitsen genoeg om de zege te pakken tegen een moedige maar onmondige kustploeg.

Enkele maanden na het fantastische seizoen met Union, begon Felice Mazzu nu ook officieel aan zijn nieuwe avontuur bij Anderlecht. De coach van Paars-Wit rehabiliteerde Adrien Trebel en gaf hem ook meteen een basisplaats. Ook huurling Esposito begon in de aanval. Bij tegenstander KV Oostende was Yves Vanderhaeghe nog steeds op post, hij liet de jonge Musayev een eerste keer starten.
Zoekend Anderlecht vindt late voorsprong
Het werd een moeizame openingsfase in het Lotto Park met veel afval in het spel van beide ploegen. Pas halfweg de eerste periode dreigde Anderlecht een eerste keer echt via Verschaeren, Hubert pakte eenvoudig. Aan de overzijde deed KVO prima mee, Amade knalde even later over. Op vijf minuten van de pauze viel toch het bevrijdende doelpunt voor Anderlecht, na slap verdedigen mocht Ashimeru vrij aanleggen en hij krulde de bal heerlijk voorbij Hubert: 1-0. De thuisploeg duwde nadien nog even door maar halfweg had het een kleine voorsprong te pakken tegen een moedig KVO.

Het is nog wat zoeken bij Anderlecht, dat halfweg wel op voorsprong staat.
Oostende ruikt aan gelijkmaker maar krijgt hem niet
Het was ook na de pauze uiterst wisselvallig wat Anderlecht op de mat legde. Goede combinaties werden afgewisseld met slordig voetbal en zo bleef KVO in zijn kansen geloven. Iets voorbij het uur kreeg het team van Yves Vanderhaeghe zelfs een prima kans, vanuit een scherpe hoek mikte Ndicka in het zijnet. Even later kreeg ook de thuisploeg eindelijk nog eens een kans via Esposito, die kon vrij inkoppen maar deed dat dramatisch. Invallers Silva en Raman zorgden op het einde bijna voor de beslissing maar de ex-AA Gent speler miste onbegrijpelijk voor een leeg doel. Nadat ook Silva eerst een opgelegde kans miste, was het toch de huurling van de Wolves die het in het slot knap afmaakte met een fraaie streep: 2-0. In de blessuretijd kreeg nieuwkomer Katelaris nog een tweede gele kaart maar aan de score veranderde niets meer. Zo wint ook Anderlecht zijn opener van de competitie, al ging dat niet zonder slag of stoot.
Scoreverloop:
1-0 (40') Ashimeru, 2-0 (88') Silva
Bijzonderheid:
Katelaris (KV Oostende) krijgt een tweede gele kaart (90+2')

LEES OOK: Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Was het een verdiende zege voor Anderlecht?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

17
17
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

26
26
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

10
10
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

75
75
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

57
57
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

255
255
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

75
75
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

99
99
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

140
140
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

266
266
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

276
276
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

56
56
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

325
325
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

280
280
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

176
176
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

308
308
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

284
284
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

34
34
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

236
236
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

48
48
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

111
111
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

247
247
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

201
201
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

170
170
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

211
211

Meer sportnieuws