Klasseflitsen helpen wisselvallig Paars-Wit voorbij kustploeg

216
Klasseflitsen helpen wisselvallig Paars-Wit voorbij kustploeg

Felice Mazzu heeft zijn eerste wedstrijd als coach van Anderlecht tot een goed einde gebracht. Paars-Wit voetbalde een hele wedstrijd moeizaam maar had aan enkele klasseflitsen genoeg om de zege te pakken tegen een moedige maar onmondige kustploeg.

Enkele maanden na het fantastische seizoen met Union, begon Felice Mazzu nu ook officieel aan zijn nieuwe avontuur bij Anderlecht. De coach van Paars-Wit rehabiliteerde Adrien Trebel en gaf hem ook meteen een basisplaats. Ook huurling Esposito begon in de aanval. Bij tegenstander KV Oostende was Yves Vanderhaeghe nog steeds op post, hij liet de jonge Musayev een eerste keer starten.
Zoekend Anderlecht vindt late voorsprong
Het werd een moeizame openingsfase in het Lotto Park met veel afval in het spel van beide ploegen. Pas halfweg de eerste periode dreigde Anderlecht een eerste keer echt via Verschaeren, Hubert pakte eenvoudig. Aan de overzijde deed KVO prima mee, Amade knalde even later over. Op vijf minuten van de pauze viel toch het bevrijdende doelpunt voor Anderlecht, na slap verdedigen mocht Ashimeru vrij aanleggen en hij krulde de bal heerlijk voorbij Hubert: 1-0. De thuisploeg duwde nadien nog even door maar halfweg had het een kleine voorsprong te pakken tegen een moedig KVO.

Het is nog wat zoeken bij Anderlecht, dat halfweg wel op voorsprong staat.
Oostende ruikt aan gelijkmaker maar krijgt hem niet
Het was ook na de pauze uiterst wisselvallig wat Anderlecht op de mat legde. Goede combinaties werden afgewisseld met slordig voetbal en zo bleef KVO in zijn kansen geloven. Iets voorbij het uur kreeg het team van Yves Vanderhaeghe zelfs een prima kans, vanuit een scherpe hoek mikte Ndicka in het zijnet. Even later kreeg ook de thuisploeg eindelijk nog eens een kans via Esposito, die kon vrij inkoppen maar deed dat dramatisch. Invallers Silva en Raman zorgden op het einde bijna voor de beslissing maar de ex-AA Gent speler miste onbegrijpelijk voor een leeg doel. Nadat ook Silva eerst een opgelegde kans miste, was het toch de huurling van de Wolves die het in het slot knap afmaakte met een fraaie streep: 2-0. In de blessuretijd kreeg nieuwkomer Katelaris nog een tweede gele kaart maar aan de score veranderde niets meer. Zo wint ook Anderlecht zijn opener van de competitie, al ging dat niet zonder slag of stoot.
Scoreverloop:
1-0 (40') Ashimeru, 2-0 (88') Silva
Bijzonderheid:
Katelaris (KV Oostende) krijgt een tweede gele kaart (90+2')

LEES OOK: Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Was het een verdiende zege voor Anderlecht?

Meest recent

Bruno in nesten: blunder Anderlecht breekt zuur op

RSC Anderlecht begint straks tegen Cercle Brugge aan een reeks van vijf uitmatchen op een rij, ...

5
5
De Cat-fiasco: Hoffenheim voelt zich bekocht door Anderlecht

Hoffenheim betaalde een recordbedrag voor Nathan De Cat, maar krijgt er voorlopig bitter weinig voor ...

283
283
Verrassing in de JPL: "Gaan nog progressie maken"

De Jupiler Pro League is acht speeldagen ver en we kunnen toch een aantal voorspellingen doen. Zo ...

15
15
"Waar liep het verkeerd?"-Van Gucht onthult grote relatiecrisis

Ruben Van Gucht laat in ‘Happy Hour’ iets vallen wat zijn tafelgenoten duidelijk niet ...

12
12
Biancone lyrisch: "Binnen 5 à 10 jaar bij Europese topclub"

Bij RSC Anderlecht draait het steeds beter, al zullen ze dat de komende weken uiteraard verder ...

65
65
Red Flames winnen van Polen, bondscoach ziet één werkpunt

De Red Flames wonnen vrijdagavond met 1-0 van Polen. Daarmee hebben ze een volgende stap richting ...

10
10
Liplezers onthullen alles: bizar onderhoud Messi en scheidsrechter

Lionel Messi speelde deze week zijn afscheidswedstrijd als Argentijns international. Daarbij werd ...

27
27
Twee grote vraagtekens: Bruno puzzelt met basis Anderlecht

RSC Anderlecht begint zaterdagnamiddag aan een behoorlijk ongeziene reeks van vijf opeenvolgende ...

111
111
Surprise in opstelling Genk? Thorup gooit kaarten open

KRC Genk zal zich in de komende weken moeten herpakken na een tegenvallende start van het seizoen. ...

106
106
'De Bruyne schittert met Duivels: Allegri grijpt in bij Napoli'

Na een uiterst lange interlandperiode, staan de Rode Duivels weer klaar om het seizoen te hervatten ...

81
81
‘Abrupt einde dreigt voor Vitor Bruno bij Anderlecht’

Vitor Bruno is amper drie maanden trainer van Anderlecht en spreekt nu al openlijk over zijn eigen ...

307
307
'Club Brugge blijft cashen: toptransfer Carlos Forbs'

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw miljoenen euro's aan transferinkomsten in huis. En ook ...

516
516
Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

58
58
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

70
70
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

247
247
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

44
44
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

69
69
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

71
71
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

90
90
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

96
96
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

6
6
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

233
233
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

112
112
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

195
195
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

95
95

Meer sportnieuws