Klasseflitsen helpen wisselvallig Paars-Wit voorbij kustploeg

door
Klasseflitsen helpen wisselvallig Paars-Wit voorbij kustploeg

Felice Mazzu heeft zijn eerste wedstrijd als coach van Anderlecht tot een goed einde gebracht. Paars-Wit voetbalde een hele wedstrijd moeizaam maar had aan enkele klasseflitsen genoeg om de zege te pakken tegen een moedige maar onmondige kustploeg.

Enkele maanden na het fantastische seizoen met Union, begon Felice Mazzu nu ook officieel aan zijn nieuwe avontuur bij Anderlecht. De coach van Paars-Wit rehabiliteerde Adrien Trebel en gaf hem ook meteen een basisplaats. Ook huurling Esposito begon in de aanval. Bij tegenstander KV Oostende was Yves Vanderhaeghe nog steeds op post, hij liet de jonge Musayev een eerste keer starten.
Zoekend Anderlecht vindt late voorsprong
Het werd een moeizame openingsfase in het Lotto Park met veel afval in het spel van beide ploegen. Pas halfweg de eerste periode dreigde Anderlecht een eerste keer echt via Verschaeren, Hubert pakte eenvoudig. Aan de overzijde deed KVO prima mee, Amade knalde even later over. Op vijf minuten van de pauze viel toch het bevrijdende doelpunt voor Anderlecht, na slap verdedigen mocht Ashimeru vrij aanleggen en hij krulde de bal heerlijk voorbij Hubert: 1-0. De thuisploeg duwde nadien nog even door maar halfweg had het een kleine voorsprong te pakken tegen een moedig KVO.

Het is nog wat zoeken bij Anderlecht, dat halfweg wel op voorsprong staat.
Oostende ruikt aan gelijkmaker maar krijgt hem niet
Het was ook na de pauze uiterst wisselvallig wat Anderlecht op de mat legde. Goede combinaties werden afgewisseld met slordig voetbal en zo bleef KVO in zijn kansen geloven. Iets voorbij het uur kreeg het team van Yves Vanderhaeghe zelfs een prima kans, vanuit een scherpe hoek mikte Ndicka in het zijnet. Even later kreeg ook de thuisploeg eindelijk nog eens een kans via Esposito, die kon vrij inkoppen maar deed dat dramatisch. Invallers Silva en Raman zorgden op het einde bijna voor de beslissing maar de ex-AA Gent speler miste onbegrijpelijk voor een leeg doel. Nadat ook Silva eerst een opgelegde kans miste, was het toch de huurling van de Wolves die het in het slot knap afmaakte met een fraaie streep: 2-0. In de blessuretijd kreeg nieuwkomer Katelaris nog een tweede gele kaart maar aan de score veranderde niets meer. Zo wint ook Anderlecht zijn opener van de competitie, al ging dat niet zonder slag of stoot.
Scoreverloop:
1-0 (40') Ashimeru, 2-0 (88') Silva
Bijzonderheid:
Katelaris (KV Oostende) krijgt een tweede gele kaart (90+2')

LEES OOK: 'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

Was het een verdiende zege voor Anderlecht?

Meest recent

'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

182
182
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

117
117
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

73
73
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

242
242
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

549
549
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

206
206
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

560
560
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

372
372
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

253
253
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

27
27
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

72
72
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

359
359
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

89
89
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

34
34
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1767
1767
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

360
360
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

263
263
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

355
355
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

153
153
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

237
237
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

96
96
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

157
157
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

517
517
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

300
300
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

90
90

Meer sportnieuws