Frey van goudwaarde voor efficiënt Antwerp

door
Frey van goudwaarde voor efficiënt Antwerp

Na een volwassen en efficiënte prestatie heeft Antwerp zijn eerste competitiewedstrijd gewonnen op het veld van KV Mechelen. Het team van Mark Van Bommel zette de wedstrijd naar zijn hand in een dolle vijf minuten tegen een thuisploeg die vooral een gebrek aan efficiëntie toonde. Zo gaat The Great Old met een prima gevoel richting Kosovo.

KV Mechelen begon aan een nieuwe cyclus, na het vertrek van Wouter Vrancken naar Racing Genk. Met nieuwe T1 Danny Buijs haalde Malinwa een trainer in huis die het de laatste jaren uitstekend deed bij FC Groningen. Tegenover hem stonden deze namiddag: Antwerp met zijn Nederlandse coach Mark Van Bommel. Die kende afgelopen donderdag een debuut in mineur met een pover gelijkspel tegen het bescheiden Drita in de (voorronde van) Conference League. Bij de bezoekers zat Janssen vandaag op de bank, Frey begon diep in de spits. KV deed het met de verwachte namen, de ploeg die vorig weekend met 3-4 verloor van Wolfsburg.
Frey toont grote waarde voor The Great Old
In een uiterst sfeervol AFAS Stadion toonden beide ploegen meteen veel grinta in de openingsfase. De thuisploeg zocht meteen de aanval op en na dik vijf minuten spelen besloot Ngoy na een prima voorzet van Storm tegen de paal, Antwerp ontsnapte een eerste keer. Nadien namen de bezoekers de regie wel steeds meer in handen, iets voorbij het kwartier kreeg het team van Mark Van Bommel ook een eerste kansje toen Frey vanuit de draai ruim over besloot. Halfweg de eerste periode was er de beste mogelijkheid tot dan toe: Nainggolan krulde een vrije trap heerlijk op de winkelhaak, deze keer was het KV Mechelen dat het geluk aan zijn zijde had. Op het halfuur was het toch raak voor Antwerp toen Frey een diepe bal heerlijk aanpakte en na een de bal heerlijk in de verste hoek krulde: 0-1 voor de bezoekers. Even later werd de schade nog wat groter voor de thuisploeg: Wouters liep domweg De Laet aan in de eigen zestien meter en vanaf elf meter schoot andermaal Frey The Great Old op een dubbele voorsprong. Op slag van rust kreeg Ngoy na een geweldige solo nog de kans op de aansluitingstreffer maar de aanvaller van KV besloot oog in oog met Butez te zwak. Halfweg leek Van Bommel het 'duel der Nederlanders' te winnen.

Frey zet Antwerp op rozen met twee doelpunten in een paar minuten tijd.
Matuur Antwerp houdt strijdend Malinwa af
De al geel geboekte Vanlerberghe moest na de pauze plaats ruimen voor Peyre. KV begon ook deze keer sterk, Hairemans pakte uit met een prima vrije trap maar Butez zweefde hem nog uit de hoek. Antwerp consolideerde zijn voorsprong en liet het balbezit na de pauze grotendeels aan de thuisploeg. Op het uur dreigden ook de bezoekers nog eens via Gerkens, van dichtbij kopte de ex-Anderlecht speler naast. Danny Buijs gooide in het slot nog een pak aanvallend geweld in de strijd en dat loonde ei zo na maar Shved toonde nog maar eens zijn gebrek aan efficiëntie door een wenkende kans op een kwartier van het einde hoog over te schieten. Zo werd het finaal een zure nederlaag voor KV Mechelen, dat in vijf minuten schaakmat gezet werd door een efficiënt Antwerp.
Scoreverloop:
0-1 (31') Frey, 0-2 (35') Frey (p)
.

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Wie verdiende de overwinning?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

23
23
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

1
1
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

14
14
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

86
86
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

91
91
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

200
200
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

140
140
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

36
36
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

207
207
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

60
60
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

315
315
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

177
177
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

89
89
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

76
76
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

119
119
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

363
363
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

154
154
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

74
74
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

180
180
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

65
65
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

382
382
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

248
248
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

788
788
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

159
159
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

435
435

Meer sportnieuws