Frey van goudwaarde voor efficiënt Antwerp

door
Frey van goudwaarde voor efficiënt Antwerp

Na een volwassen en efficiënte prestatie heeft Antwerp zijn eerste competitiewedstrijd gewonnen op het veld van KV Mechelen. Het team van Mark Van Bommel zette de wedstrijd naar zijn hand in een dolle vijf minuten tegen een thuisploeg die vooral een gebrek aan efficiëntie toonde. Zo gaat The Great Old met een prima gevoel richting Kosovo.

KV Mechelen begon aan een nieuwe cyclus, na het vertrek van Wouter Vrancken naar Racing Genk. Met nieuwe T1 Danny Buijs haalde Malinwa een trainer in huis die het de laatste jaren uitstekend deed bij FC Groningen. Tegenover hem stonden deze namiddag: Antwerp met zijn Nederlandse coach Mark Van Bommel. Die kende afgelopen donderdag een debuut in mineur met een pover gelijkspel tegen het bescheiden Drita in de (voorronde van) Conference League. Bij de bezoekers zat Janssen vandaag op de bank, Frey begon diep in de spits. KV deed het met de verwachte namen, de ploeg die vorig weekend met 3-4 verloor van Wolfsburg.
Frey toont grote waarde voor The Great Old
In een uiterst sfeervol AFAS Stadion toonden beide ploegen meteen veel grinta in de openingsfase. De thuisploeg zocht meteen de aanval op en na dik vijf minuten spelen besloot Ngoy na een prima voorzet van Storm tegen de paal, Antwerp ontsnapte een eerste keer. Nadien namen de bezoekers de regie wel steeds meer in handen, iets voorbij het kwartier kreeg het team van Mark Van Bommel ook een eerste kansje toen Frey vanuit de draai ruim over besloot. Halfweg de eerste periode was er de beste mogelijkheid tot dan toe: Nainggolan krulde een vrije trap heerlijk op de winkelhaak, deze keer was het KV Mechelen dat het geluk aan zijn zijde had. Op het halfuur was het toch raak voor Antwerp toen Frey een diepe bal heerlijk aanpakte en na een de bal heerlijk in de verste hoek krulde: 0-1 voor de bezoekers. Even later werd de schade nog wat groter voor de thuisploeg: Wouters liep domweg De Laet aan in de eigen zestien meter en vanaf elf meter schoot andermaal Frey The Great Old op een dubbele voorsprong. Op slag van rust kreeg Ngoy na een geweldige solo nog de kans op de aansluitingstreffer maar de aanvaller van KV besloot oog in oog met Butez te zwak. Halfweg leek Van Bommel het 'duel der Nederlanders' te winnen.

Frey zet Antwerp op rozen met twee doelpunten in een paar minuten tijd.
Matuur Antwerp houdt strijdend Malinwa af
De al geel geboekte Vanlerberghe moest na de pauze plaats ruimen voor Peyre. KV begon ook deze keer sterk, Hairemans pakte uit met een prima vrije trap maar Butez zweefde hem nog uit de hoek. Antwerp consolideerde zijn voorsprong en liet het balbezit na de pauze grotendeels aan de thuisploeg. Op het uur dreigden ook de bezoekers nog eens via Gerkens, van dichtbij kopte de ex-Anderlecht speler naast. Danny Buijs gooide in het slot nog een pak aanvallend geweld in de strijd en dat loonde ei zo na maar Shved toonde nog maar eens zijn gebrek aan efficiëntie door een wenkende kans op een kwartier van het einde hoog over te schieten. Zo werd het finaal een zure nederlaag voor KV Mechelen, dat in vijf minuten schaakmat gezet werd door een efficiënt Antwerp.
Scoreverloop:
0-1 (31') Frey, 0-2 (35') Frey (p)
.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Wie verdiende de overwinning?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

51
51
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

71
71
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

89
89
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

39
39
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

245
245
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

130
130
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

431
431
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

162
162
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

217
217
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

449
449
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

689
689
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

316
316
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

683
683
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

124
124
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

378
378
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

593
593
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

541
541
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

63
63
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

260
260
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

434
434
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

582
582
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

154
154
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

330
330
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws