Frey van goudwaarde voor efficiënt Antwerp

door
Frey van goudwaarde voor efficiënt Antwerp

Na een volwassen en efficiënte prestatie heeft Antwerp zijn eerste competitiewedstrijd gewonnen op het veld van KV Mechelen. Het team van Mark Van Bommel zette de wedstrijd naar zijn hand in een dolle vijf minuten tegen een thuisploeg die vooral een gebrek aan efficiëntie toonde. Zo gaat The Great Old met een prima gevoel richting Kosovo.

KV Mechelen begon aan een nieuwe cyclus, na het vertrek van Wouter Vrancken naar Racing Genk. Met nieuwe T1 Danny Buijs haalde Malinwa een trainer in huis die het de laatste jaren uitstekend deed bij FC Groningen. Tegenover hem stonden deze namiddag: Antwerp met zijn Nederlandse coach Mark Van Bommel. Die kende afgelopen donderdag een debuut in mineur met een pover gelijkspel tegen het bescheiden Drita in de (voorronde van) Conference League. Bij de bezoekers zat Janssen vandaag op de bank, Frey begon diep in de spits. KV deed het met de verwachte namen, de ploeg die vorig weekend met 3-4 verloor van Wolfsburg.
Frey toont grote waarde voor The Great Old
In een uiterst sfeervol AFAS Stadion toonden beide ploegen meteen veel grinta in de openingsfase. De thuisploeg zocht meteen de aanval op en na dik vijf minuten spelen besloot Ngoy na een prima voorzet van Storm tegen de paal, Antwerp ontsnapte een eerste keer. Nadien namen de bezoekers de regie wel steeds meer in handen, iets voorbij het kwartier kreeg het team van Mark Van Bommel ook een eerste kansje toen Frey vanuit de draai ruim over besloot. Halfweg de eerste periode was er de beste mogelijkheid tot dan toe: Nainggolan krulde een vrije trap heerlijk op de winkelhaak, deze keer was het KV Mechelen dat het geluk aan zijn zijde had. Op het halfuur was het toch raak voor Antwerp toen Frey een diepe bal heerlijk aanpakte en na een de bal heerlijk in de verste hoek krulde: 0-1 voor de bezoekers. Even later werd de schade nog wat groter voor de thuisploeg: Wouters liep domweg De Laet aan in de eigen zestien meter en vanaf elf meter schoot andermaal Frey The Great Old op een dubbele voorsprong. Op slag van rust kreeg Ngoy na een geweldige solo nog de kans op de aansluitingstreffer maar de aanvaller van KV besloot oog in oog met Butez te zwak. Halfweg leek Van Bommel het 'duel der Nederlanders' te winnen.

Frey zet Antwerp op rozen met twee doelpunten in een paar minuten tijd.
Matuur Antwerp houdt strijdend Malinwa af
De al geel geboekte Vanlerberghe moest na de pauze plaats ruimen voor Peyre. KV begon ook deze keer sterk, Hairemans pakte uit met een prima vrije trap maar Butez zweefde hem nog uit de hoek. Antwerp consolideerde zijn voorsprong en liet het balbezit na de pauze grotendeels aan de thuisploeg. Op het uur dreigden ook de bezoekers nog eens via Gerkens, van dichtbij kopte de ex-Anderlecht speler naast. Danny Buijs gooide in het slot nog een pak aanvallend geweld in de strijd en dat loonde ei zo na maar Shved toonde nog maar eens zijn gebrek aan efficiëntie door een wenkende kans op een kwartier van het einde hoog over te schieten. Zo werd het finaal een zure nederlaag voor KV Mechelen, dat in vijf minuten schaakmat gezet werd door een efficiënt Antwerp.
Scoreverloop:
0-1 (31') Frey, 0-2 (35') Frey (p)
.

LEES OOK: 'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Wie verdiende de overwinning?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

85
85
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

112
112
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

157
157
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

265
265
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

461
461
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

196
196
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

246
246
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

297
297
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

145
145
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

366
366
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

237
237
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

332
332
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

612
612
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

426
426
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

144
144
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

168
168
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

309
309
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

869
869
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

367
367
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

80
80
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

354
354
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

618
618
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

144
144
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

283
283

Meer sportnieuws