Frey van goudwaarde voor efficiënt Antwerp

198
Frey van goudwaarde voor efficiënt Antwerp

Na een volwassen en efficiënte prestatie heeft Antwerp zijn eerste competitiewedstrijd gewonnen op het veld van KV Mechelen. Het team van Mark Van Bommel zette de wedstrijd naar zijn hand in een dolle vijf minuten tegen een thuisploeg die vooral een gebrek aan efficiëntie toonde. Zo gaat The Great Old met een prima gevoel richting Kosovo.

KV Mechelen begon aan een nieuwe cyclus, na het vertrek van Wouter Vrancken naar Racing Genk. Met nieuwe T1 Danny Buijs haalde Malinwa een trainer in huis die het de laatste jaren uitstekend deed bij FC Groningen. Tegenover hem stonden deze namiddag: Antwerp met zijn Nederlandse coach Mark Van Bommel. Die kende afgelopen donderdag een debuut in mineur met een pover gelijkspel tegen het bescheiden Drita in de (voorronde van) Conference League. Bij de bezoekers zat Janssen vandaag op de bank, Frey begon diep in de spits. KV deed het met de verwachte namen, de ploeg die vorig weekend met 3-4 verloor van Wolfsburg.
Frey toont grote waarde voor The Great Old
In een uiterst sfeervol AFAS Stadion toonden beide ploegen meteen veel grinta in de openingsfase. De thuisploeg zocht meteen de aanval op en na dik vijf minuten spelen besloot Ngoy na een prima voorzet van Storm tegen de paal, Antwerp ontsnapte een eerste keer. Nadien namen de bezoekers de regie wel steeds meer in handen, iets voorbij het kwartier kreeg het team van Mark Van Bommel ook een eerste kansje toen Frey vanuit de draai ruim over besloot. Halfweg de eerste periode was er de beste mogelijkheid tot dan toe: Nainggolan krulde een vrije trap heerlijk op de winkelhaak, deze keer was het KV Mechelen dat het geluk aan zijn zijde had. Op het halfuur was het toch raak voor Antwerp toen Frey een diepe bal heerlijk aanpakte en na een de bal heerlijk in de verste hoek krulde: 0-1 voor de bezoekers. Even later werd de schade nog wat groter voor de thuisploeg: Wouters liep domweg De Laet aan in de eigen zestien meter en vanaf elf meter schoot andermaal Frey The Great Old op een dubbele voorsprong. Op slag van rust kreeg Ngoy na een geweldige solo nog de kans op de aansluitingstreffer maar de aanvaller van KV besloot oog in oog met Butez te zwak. Halfweg leek Van Bommel het 'duel der Nederlanders' te winnen.

Frey zet Antwerp op rozen met twee doelpunten in een paar minuten tijd.
Matuur Antwerp houdt strijdend Malinwa af
De al geel geboekte Vanlerberghe moest na de pauze plaats ruimen voor Peyre. KV begon ook deze keer sterk, Hairemans pakte uit met een prima vrije trap maar Butez zweefde hem nog uit de hoek. Antwerp consolideerde zijn voorsprong en liet het balbezit na de pauze grotendeels aan de thuisploeg. Op het uur dreigden ook de bezoekers nog eens via Gerkens, van dichtbij kopte de ex-Anderlecht speler naast. Danny Buijs gooide in het slot nog een pak aanvallend geweld in de strijd en dat loonde ei zo na maar Shved toonde nog maar eens zijn gebrek aan efficiëntie door een wenkende kans op een kwartier van het einde hoog over te schieten. Zo werd het finaal een zure nederlaag voor KV Mechelen, dat in vijf minuten schaakmat gezet werd door een efficiënt Antwerp.
Scoreverloop:
0-1 (31') Frey, 0-2 (35') Frey (p)
.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Wie verdiende de overwinning?

Meest recent

‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

33
33
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

93
93
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

22
22
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

51
51
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

64
64
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

148
148
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

58
58
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

196
196
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

267
267
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

41
41
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

361
361
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

284
284
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

107
107
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

177
177
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

25
25
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

72
72
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

47
47
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

113
113
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

107
107
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

39
39
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

33
33
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

521
521
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

86
86

Meer sportnieuws