JPL-clubs krijgen sollicitatie van 'vergeten' oude bekende

door
JPL-clubs krijgen sollicitatie van 'vergeten' oude bekende

Het seizoen in de Jupiler Pro League werd dit weekend op gang getrapt en dat betekent dat alle clubs recent al hun vacatures in de technische staf ingevuld hebben. Een oude bekende miste echter de boot, maar hoopt alsnog een snelle kans te kunnen versieren in 1A en 1B.


Adnan Custovic was laatst aan de slag als assistent van Ivan Leko bij Shanghai Port, maar maakte zelf een einde aan dat avontuur om weer bij zijn familie te kunnen zijn. "Ik ben nu ondertussen zowat een half jaar terug in het land, maar zit nu zonder club", vertelt hij in Het Laatste Nieuws. "Ik heb zo de indruk dat de voetbalwereld hier niet weet dat ik ben teruggekeerd uit China. Spijtig genoeg zijn alle (assistent-)trainersposten al bezet, vacatures zijn er niet. Toch hoop ik binnenkort op een nieuwe uitdaging in eerste of tweede klasse, als assistent of hoofdtrainer."

De 44-jarige Bosniër heeft in het Belgische voetbal al heel wat watertjes doorzwommen. In 2005 streek hij voor het eerst neer in ons land, toen Moeskroen de toenmalige aanvaller bij Amiens ging wegplukken. Hij kwam daarna ook nog als speler uit voor AA Gent, Beerschot, opnieuw Moeskroen en Doornik. Na zijn pensioen ging Custovic eerst aan de slag als assistent van Yves Vanderhaeghe bij KV Kortrijk, om daarna ook mee naar KV Oostende te trekken.

CORONA
Na het ontslag van Vanderhaeghe nam Custovic in 2017 over bij de kustploeg, al werd hij op het einde van dat seizoen alweer doorgestuurd. Hij was daarna ook nog enkele maanden hoofdcoach bij Waasland-Beveren en assistent bij de Bosnische nationale ploeg. In 2020 streek hij nog eens neer in Oostende, maar door de uitbraak van de pandemie stond hij daar uiteindelijk maar één match aan het roer. Begin 2021 volgde hij Leko dan maar naar China.

LEES OOK: KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

Heeft hij zijn plaats bij een Belgische profclub?

Meest recent

Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

9
9
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

99
99
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

30
30
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

285
285
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

231
231
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

128
128
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

121
121
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

58
58
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

74
74
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

107
107
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

217
217
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

59
59
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

80
80
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

599
599
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

183
183
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

264
264
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

333
333
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

46
46
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

150
150
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

55
55
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

569
569
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

173
173
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

295
295
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

433
433

Meer sportnieuws