JPL-clubs krijgen sollicitatie van 'vergeten' oude bekende

door
JPL-clubs krijgen sollicitatie van 'vergeten' oude bekende

Het seizoen in de Jupiler Pro League werd dit weekend op gang getrapt en dat betekent dat alle clubs recent al hun vacatures in de technische staf ingevuld hebben. Een oude bekende miste echter de boot, maar hoopt alsnog een snelle kans te kunnen versieren in 1A en 1B.


Adnan Custovic was laatst aan de slag als assistent van Ivan Leko bij Shanghai Port, maar maakte zelf een einde aan dat avontuur om weer bij zijn familie te kunnen zijn. "Ik ben nu ondertussen zowat een half jaar terug in het land, maar zit nu zonder club", vertelt hij in Het Laatste Nieuws. "Ik heb zo de indruk dat de voetbalwereld hier niet weet dat ik ben teruggekeerd uit China. Spijtig genoeg zijn alle (assistent-)trainersposten al bezet, vacatures zijn er niet. Toch hoop ik binnenkort op een nieuwe uitdaging in eerste of tweede klasse, als assistent of hoofdtrainer."

De 44-jarige Bosniër heeft in het Belgische voetbal al heel wat watertjes doorzwommen. In 2005 streek hij voor het eerst neer in ons land, toen Moeskroen de toenmalige aanvaller bij Amiens ging wegplukken. Hij kwam daarna ook nog als speler uit voor AA Gent, Beerschot, opnieuw Moeskroen en Doornik. Na zijn pensioen ging Custovic eerst aan de slag als assistent van Yves Vanderhaeghe bij KV Kortrijk, om daarna ook mee naar KV Oostende te trekken.

CORONA
Na het ontslag van Vanderhaeghe nam Custovic in 2017 over bij de kustploeg, al werd hij op het einde van dat seizoen alweer doorgestuurd. Hij was daarna ook nog enkele maanden hoofdcoach bij Waasland-Beveren en assistent bij de Bosnische nationale ploeg. In 2020 streek hij nog eens neer in Oostende, maar door de uitbraak van de pandemie stond hij daar uiteindelijk maar één match aan het roer. Begin 2021 volgde hij Leko dan maar naar China.

LEES OOK: Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Heeft hij zijn plaats bij een Belgische profclub?

Meest recent

Ruben Van Gucht schiet raak: Nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

5
5
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

33
33
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

53
53
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

64
64
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

255
255
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

162
162
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

110
110
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

151
151
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

268
268
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

301
301
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

156
156
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

72
72
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

51
51
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

231
231
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

50
50
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

74
74
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

178
178
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

73
73
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

104
104
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

231
231
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

148
148
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

511
511
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

79
79
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

125
125
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

53
53

Meer sportnieuws