Zebra's overleven laat offensief van wisselvallige Panda's

door
Zebra's overleven laat offensief van wisselvallige Panda's

In het eigen Stade du Pays de Charleroi zijn de Zebra's eens te meer goed begonnen aan de competitie. De formatie van Still had lange tijd amper moeite met een zwak Eupen en zo is het (voorlopig) de enige leider in de Jupiler Pro League. Voor Storck en co ligt er nog veel werk op de plank om geen lange degradatiestrijd te vrezen.

De Zebra's hoopten om dit seizoen minstens even goed te doen als vorig seizoen, geen sinecure aangezien het team van Edward Still toen zesde eindigde. De club van Bayat deed nog quasi geen transfers en zo stonden vooral de vertrouwde namen aan de aftrap vandaag. Het verschil met tegenstander Eupen was levensgroot: maar liefst zestien Panda's zochten andere oorden op deze zomer, met Storck zat er ook een nieuwe trainer op de bank.
Prachtige combinatie levert Charleroi voorsprong op
Charleroi begon met veel aanvalsdrift maar de eerste kans was wel voor de bezoekers. Na tien minuten spelen kwam Nuhu oog in oog met Koffi te staan maar die laatste redde prima met de benen. De thuisploeg kwam voorlopig niet veel verder dan een wild schot van Ilaimaharitra dat ruim over en naast ging. Iets voorbij het kwartier was het toch raak voor de thuisploeg: Zaroury en Zorgane zetten een prima aanval op en die eerste werkte het ook knap af: 1-0 voor Charleroi. Eupen probeerde nadien wel om de achterstand weg te poetsen maar enkel een schot van Déom bezorgde doelman Koffi wat problemen. De thuisploeg consolideerde zijn voorsprong en mocht halfweg hopen op een eerste zege.

Een spaarzaam Charleroi staat halfweg op voorsprong dankzij een prima combinatie.
Eupens offensief komt te laat
De thuisploeg begon scherp aan de tweede periode: Zaroury dwong doelman Nurudeen meteen tot een prima parade maar bij de daaropvolgende hoekschop was de Eupense doelman wel geklopt. Bessilé klom hoger dan Peeters en kopte de 2-0 staalhard binnen. Eupen slaagde er nadien ook amper in om de Zebra's echt te bedreigen, enkel een gekruist schot van N'Dri verdween in de grijpgrage armen van Koffi. Op een kwartier van het einde werd de wedstrijd plots toch weer leven ingeblazen: de kwieke N'Dri kwam schuin voor Koffi te staan en schoot door de benen van de thuisdoelman raak, ineens flikkerde er 2-1 op het bord. De bezoekers geloofde volop in hun kansen nadien maar Charleroi maakte het in blessuretijd helemaal af, Gholizadeh benutte een rebound na een poging van Mbenza. Zo beginnen Still en co goed aan deze competitie, het vernieuwde Eupen heeft nog wat tijd nodig.
Scoreverloop:
1-0 (19') Zaroury, 2-0 (51') Bessilé, 2-1 (76') N'Dri, 3-1 (90+4') Gholizadeh

LEES OOK: PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Ziet u Eupen bij de laatste drie eindigen dit seizoen?

Meest recent

‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

33
33
Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

47
47
Vrancken lijnrecht tegenover Vandenbroeck na sneeuwincident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt tegen hoogvlieger STVV, maar de Kanaries verwezenlijkten ...

28
28
Vandenbempt roept felle waarschuwing naar Kompany

Vincent Kompany werd bij Bayern München binnengehaald als reservekeuze en de supporters waren ...

52
52
Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

De Pro League krijgt de volle laag na afgelopen speeldag in de Challenger Pro League. RFC Luik nam ...

100
100
'Club vreest: Leko gooit Stankovic-plannetje overboord'

Club Brugge neemt het in de tussenronde op tegen Atlético Madrid. Woensdag staat de ...

128
128
'United zendt schok door EPL met opvolger Casemiro'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

41
41
Dilemma voor Leko: man in vorm op bank tegen Atlético?

Club Brugge KV staat woensdagavond voor een loodzware uitdaging. In de tussenronde van de Champions ...

171
171
Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Nog vijf speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop. ...

450
450
STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

53
53
Europees vuurwerk: zo kijk je Club en Genk op televisie

Deze week gaat de knock out-fase van de Europese competities van start. Met Club Brugge KV en KRC ...

191
191
Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Een sluitend akkoord met zijn huidige werkgever is nog steeds niet bereikt. Maar RSC Anderlecht ...

349
349
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

101
101
Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

De 25ste speeldag van de Jupiler Pro League werd uiteindelijk integraal afgewerkt, maar achter ...

82
82
‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Anderlecht zoekt koortsachtig een nieuwe technisch directeur en schakelt zelfs een headhunter in. ...

373
373
'Transferbom in Premier League: deal van 69 miljoen'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

64
64
'Code oranje bij Club: grote smaakmaker in mentaal dal'

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

206
206
'Overmars naar Lotto Park: Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht maakt momenteel naarstig werk van de aanstelling van een nieuwe hoofdtrainer. ...

587
587
Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

137
137
'Anderlecht nadert Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

322
322
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

444
444
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

468
468
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

223
223
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

321
321
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

321
321

Meer sportnieuws