Zebra's overleven laat offensief van wisselvallige Panda's

door
Zebra's overleven laat offensief van wisselvallige Panda's

In het eigen Stade du Pays de Charleroi zijn de Zebra's eens te meer goed begonnen aan de competitie. De formatie van Still had lange tijd amper moeite met een zwak Eupen en zo is het (voorlopig) de enige leider in de Jupiler Pro League. Voor Storck en co ligt er nog veel werk op de plank om geen lange degradatiestrijd te vrezen.

De Zebra's hoopten om dit seizoen minstens even goed te doen als vorig seizoen, geen sinecure aangezien het team van Edward Still toen zesde eindigde. De club van Bayat deed nog quasi geen transfers en zo stonden vooral de vertrouwde namen aan de aftrap vandaag. Het verschil met tegenstander Eupen was levensgroot: maar liefst zestien Panda's zochten andere oorden op deze zomer, met Storck zat er ook een nieuwe trainer op de bank.
Prachtige combinatie levert Charleroi voorsprong op
Charleroi begon met veel aanvalsdrift maar de eerste kans was wel voor de bezoekers. Na tien minuten spelen kwam Nuhu oog in oog met Koffi te staan maar die laatste redde prima met de benen. De thuisploeg kwam voorlopig niet veel verder dan een wild schot van Ilaimaharitra dat ruim over en naast ging. Iets voorbij het kwartier was het toch raak voor de thuisploeg: Zaroury en Zorgane zetten een prima aanval op en die eerste werkte het ook knap af: 1-0 voor Charleroi. Eupen probeerde nadien wel om de achterstand weg te poetsen maar enkel een schot van Déom bezorgde doelman Koffi wat problemen. De thuisploeg consolideerde zijn voorsprong en mocht halfweg hopen op een eerste zege.

Een spaarzaam Charleroi staat halfweg op voorsprong dankzij een prima combinatie.
Eupens offensief komt te laat
De thuisploeg begon scherp aan de tweede periode: Zaroury dwong doelman Nurudeen meteen tot een prima parade maar bij de daaropvolgende hoekschop was de Eupense doelman wel geklopt. Bessilé klom hoger dan Peeters en kopte de 2-0 staalhard binnen. Eupen slaagde er nadien ook amper in om de Zebra's echt te bedreigen, enkel een gekruist schot van N'Dri verdween in de grijpgrage armen van Koffi. Op een kwartier van het einde werd de wedstrijd plots toch weer leven ingeblazen: de kwieke N'Dri kwam schuin voor Koffi te staan en schoot door de benen van de thuisdoelman raak, ineens flikkerde er 2-1 op het bord. De bezoekers geloofde volop in hun kansen nadien maar Charleroi maakte het in blessuretijd helemaal af, Gholizadeh benutte een rebound na een poging van Mbenza. Zo beginnen Still en co goed aan deze competitie, het vernieuwde Eupen heeft nog wat tijd nodig.
Scoreverloop:
1-0 (19') Zaroury, 2-0 (51') Bessilé, 2-1 (76') N'Dri, 3-1 (90+4') Gholizadeh

LEES OOK: Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Ziet u Eupen bij de laatste drie eindigen dit seizoen?

Meest recent

'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp straks een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

4
4
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

81
81
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

116
116
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

74
74
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

482
482
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

242
242
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

138
138
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

88
88
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

137
137
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

161
161
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

192
192
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

204
204
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

159
159
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

658
658
'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

142
142
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

325
325
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

28
28
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

104
104
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

195
195
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

161
161
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

111
111
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

596
596
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

458
458
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

101
101
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

1173
1173

Meer sportnieuws