Zebra's overleven laat offensief van wisselvallige Panda's

38 stemmen
Zebra's overleven laat offensief van wisselvallige Panda's

In het eigen Stade du Pays de Charleroi zijn de Zebra's eens te meer goed begonnen aan de competitie. De formatie van Still had lange tijd amper moeite met een zwak Eupen en zo is het (voorlopig) de enige leider in de Jupiler Pro League. Voor Storck en co ligt er nog veel werk op de plank om geen lange degradatiestrijd te vrezen.

De Zebra's hoopten om dit seizoen minstens even goed te doen als vorig seizoen, geen sinecure aangezien het team van Edward Still toen zesde eindigde. De club van Bayat deed nog quasi geen transfers en zo stonden vooral de vertrouwde namen aan de aftrap vandaag. Het verschil met tegenstander Eupen was levensgroot: maar liefst zestien Panda's zochten andere oorden op deze zomer, met Storck zat er ook een nieuwe trainer op de bank.
Prachtige combinatie levert Charleroi voorsprong op
Charleroi begon met veel aanvalsdrift maar de eerste kans was wel voor de bezoekers. Na tien minuten spelen kwam Nuhu oog in oog met Koffi te staan maar die laatste redde prima met de benen. De thuisploeg kwam voorlopig niet veel verder dan een wild schot van Ilaimaharitra dat ruim over en naast ging. Iets voorbij het kwartier was het toch raak voor de thuisploeg: Zaroury en Zorgane zetten een prima aanval op en die eerste werkte het ook knap af: 1-0 voor Charleroi. Eupen probeerde nadien wel om de achterstand weg te poetsen maar enkel een schot van Déom bezorgde doelman Koffi wat problemen. De thuisploeg consolideerde zijn voorsprong en mocht halfweg hopen op een eerste zege.

Een spaarzaam Charleroi staat halfweg op voorsprong dankzij een prima combinatie.
Eupens offensief komt te laat
De thuisploeg begon scherp aan de tweede periode: Zaroury dwong doelman Nurudeen meteen tot een prima parade maar bij de daaropvolgende hoekschop was de Eupense doelman wel geklopt. Bessilé klom hoger dan Peeters en kopte de 2-0 staalhard binnen. Eupen slaagde er nadien ook amper in om de Zebra's echt te bedreigen, enkel een gekruist schot van N'Dri verdween in de grijpgrage armen van Koffi. Op een kwartier van het einde werd de wedstrijd plots toch weer leven ingeblazen: de kwieke N'Dri kwam schuin voor Koffi te staan en schoot door de benen van de thuisdoelman raak, ineens flikkerde er 2-1 op het bord. De bezoekers geloofde volop in hun kansen nadien maar Charleroi maakte het in blessuretijd helemaal af, Gholizadeh benutte een rebound na een poging van Mbenza. Zo beginnen Still en co goed aan deze competitie, het vernieuwde Eupen heeft nog wat tijd nodig.
Scoreverloop:
1-0 (19') Zaroury, 2-0 (51') Bessilé, 2-1 (76') N'Dri, 3-1 (90+4') Gholizadeh

Ziet u Eupen bij de laatste drie eindigen dit seizoen?

Meest recent

'Turkse topclub wil shoppen in Genk en Anderlecht'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

32
32
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

123
123
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

55
55
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

916
916
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

96
96
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

150
150
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

144
144
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

48
48
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

281
281
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

298
298
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

125
125
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

143
143
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

181
181
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

159
159
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

43
43
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

378
378
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

45
45
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

363
363
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

125
125
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

351
351
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

139
139
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

267
267
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

206
206
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

137
137
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

47
47

Meer sportnieuws