Zebra's overleven laat offensief van wisselvallige Panda's

door
Zebra's overleven laat offensief van wisselvallige Panda's

In het eigen Stade du Pays de Charleroi zijn de Zebra's eens te meer goed begonnen aan de competitie. De formatie van Still had lange tijd amper moeite met een zwak Eupen en zo is het (voorlopig) de enige leider in de Jupiler Pro League. Voor Storck en co ligt er nog veel werk op de plank om geen lange degradatiestrijd te vrezen.

De Zebra's hoopten om dit seizoen minstens even goed te doen als vorig seizoen, geen sinecure aangezien het team van Edward Still toen zesde eindigde. De club van Bayat deed nog quasi geen transfers en zo stonden vooral de vertrouwde namen aan de aftrap vandaag. Het verschil met tegenstander Eupen was levensgroot: maar liefst zestien Panda's zochten andere oorden op deze zomer, met Storck zat er ook een nieuwe trainer op de bank.
Prachtige combinatie levert Charleroi voorsprong op
Charleroi begon met veel aanvalsdrift maar de eerste kans was wel voor de bezoekers. Na tien minuten spelen kwam Nuhu oog in oog met Koffi te staan maar die laatste redde prima met de benen. De thuisploeg kwam voorlopig niet veel verder dan een wild schot van Ilaimaharitra dat ruim over en naast ging. Iets voorbij het kwartier was het toch raak voor de thuisploeg: Zaroury en Zorgane zetten een prima aanval op en die eerste werkte het ook knap af: 1-0 voor Charleroi. Eupen probeerde nadien wel om de achterstand weg te poetsen maar enkel een schot van Déom bezorgde doelman Koffi wat problemen. De thuisploeg consolideerde zijn voorsprong en mocht halfweg hopen op een eerste zege.

Een spaarzaam Charleroi staat halfweg op voorsprong dankzij een prima combinatie.
Eupens offensief komt te laat
De thuisploeg begon scherp aan de tweede periode: Zaroury dwong doelman Nurudeen meteen tot een prima parade maar bij de daaropvolgende hoekschop was de Eupense doelman wel geklopt. Bessilé klom hoger dan Peeters en kopte de 2-0 staalhard binnen. Eupen slaagde er nadien ook amper in om de Zebra's echt te bedreigen, enkel een gekruist schot van N'Dri verdween in de grijpgrage armen van Koffi. Op een kwartier van het einde werd de wedstrijd plots toch weer leven ingeblazen: de kwieke N'Dri kwam schuin voor Koffi te staan en schoot door de benen van de thuisdoelman raak, ineens flikkerde er 2-1 op het bord. De bezoekers geloofde volop in hun kansen nadien maar Charleroi maakte het in blessuretijd helemaal af, Gholizadeh benutte een rebound na een poging van Mbenza. Zo beginnen Still en co goed aan deze competitie, het vernieuwde Eupen heeft nog wat tijd nodig.
Scoreverloop:
1-0 (19') Zaroury, 2-0 (51') Bessilé, 2-1 (76') N'Dri, 3-1 (90+4') Gholizadeh

POLL: Ziet u Eupen bij de laatste drie eindigen dit seizoen?

Meest recent

"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

18
18
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

42
42
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

40
40
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

122
122
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

256
256
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

95
95
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

421
421
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

125
125
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

895
895
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

418
418
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

297
297
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

187
187
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

665
665
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

131
131
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

185
185
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

275
275
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

114
114
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

293
293
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

285
285
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

218
218

Meer sportnieuws