Zebra's overleven laat offensief van wisselvallige Panda's

door
Zebra's overleven laat offensief van wisselvallige Panda's

In het eigen Stade du Pays de Charleroi zijn de Zebra's eens te meer goed begonnen aan de competitie. De formatie van Still had lange tijd amper moeite met een zwak Eupen en zo is het (voorlopig) de enige leider in de Jupiler Pro League. Voor Storck en co ligt er nog veel werk op de plank om geen lange degradatiestrijd te vrezen.

De Zebra's hoopten om dit seizoen minstens even goed te doen als vorig seizoen, geen sinecure aangezien het team van Edward Still toen zesde eindigde. De club van Bayat deed nog quasi geen transfers en zo stonden vooral de vertrouwde namen aan de aftrap vandaag. Het verschil met tegenstander Eupen was levensgroot: maar liefst zestien Panda's zochten andere oorden op deze zomer, met Storck zat er ook een nieuwe trainer op de bank.
Prachtige combinatie levert Charleroi voorsprong op
Charleroi begon met veel aanvalsdrift maar de eerste kans was wel voor de bezoekers. Na tien minuten spelen kwam Nuhu oog in oog met Koffi te staan maar die laatste redde prima met de benen. De thuisploeg kwam voorlopig niet veel verder dan een wild schot van Ilaimaharitra dat ruim over en naast ging. Iets voorbij het kwartier was het toch raak voor de thuisploeg: Zaroury en Zorgane zetten een prima aanval op en die eerste werkte het ook knap af: 1-0 voor Charleroi. Eupen probeerde nadien wel om de achterstand weg te poetsen maar enkel een schot van Déom bezorgde doelman Koffi wat problemen. De thuisploeg consolideerde zijn voorsprong en mocht halfweg hopen op een eerste zege.

Een spaarzaam Charleroi staat halfweg op voorsprong dankzij een prima combinatie.
Eupens offensief komt te laat
De thuisploeg begon scherp aan de tweede periode: Zaroury dwong doelman Nurudeen meteen tot een prima parade maar bij de daaropvolgende hoekschop was de Eupense doelman wel geklopt. Bessilé klom hoger dan Peeters en kopte de 2-0 staalhard binnen. Eupen slaagde er nadien ook amper in om de Zebra's echt te bedreigen, enkel een gekruist schot van N'Dri verdween in de grijpgrage armen van Koffi. Op een kwartier van het einde werd de wedstrijd plots toch weer leven ingeblazen: de kwieke N'Dri kwam schuin voor Koffi te staan en schoot door de benen van de thuisdoelman raak, ineens flikkerde er 2-1 op het bord. De bezoekers geloofde volop in hun kansen nadien maar Charleroi maakte het in blessuretijd helemaal af, Gholizadeh benutte een rebound na een poging van Mbenza. Zo beginnen Still en co goed aan deze competitie, het vernieuwde Eupen heeft nog wat tijd nodig.
Scoreverloop:
1-0 (19') Zaroury, 2-0 (51') Bessilé, 2-1 (76') N'Dri, 3-1 (90+4') Gholizadeh

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Ziet u Eupen bij de laatste drie eindigen dit seizoen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

9
9
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

62
62
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

23
23
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

35
35
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

233
233
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

77
77
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

128
128
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

107
107
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

481
481
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

353
353
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

519
519
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

225
225
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

220
220
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

221
221
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

227
227
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

62
62
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

79
79
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

437
437
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

656
656
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

501
501
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

297
297
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

499
499
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

736
736
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

438
438
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

444
444

Meer sportnieuws