Heldhaftige Flames houden Zweden tot blessuretijd in bedwang

door
Heldhaftige Flames houden Zweden tot blessuretijd in bedwang

De Red Flames waren op weg naar verlengingen tegen de sterke Zweedse vrouwen maar de blessuretijd heeft het team van Serneels uiteindelijk genekt. De nummer twee van de wereld overspeelde de Belgische vrouwen in grote delen van de partij maar onze nationale ploeg stelde daar een geweldige dosis vechtlust tegenover.

Na de knappe kwalificatie voor de kwartfinales namen de Red Flames het vanavond in het Leigh Sports Village op tegen de nummer twee van de wereld, Zweden. Bondscoach Ives Serneels verraste opnieuw met zijn basiself en bracht met De Neve, Minnaert en Deloose drie nieuwe namen aan de aftrap. Bij de Scandinavische vrouwen waren er een paar coronagevallen, hierdoor lag er misschien een waterkansje voor onze nationale ploeg, al zou het kwaliteitsverschil tussen de twee teams normaal gezien te groot zijn.

Veel Zweedse fans in Manchester, ook een 50-tal Belgische fans maakten hun opwachting.
Sterke Evrard doet Flames dromen van stunt
Zweden begon het beste aan de partij en na goed vijf minuten spelen moest doelvrouw Evrard de eerste redding uit haar mouwen schudden op een schot van de ver opgerukte Angeldahl. De Flames voetbalden zeker niet slecht in de openingsfase en staken regelmatig de neus aan het venster met enkele prima combinaties. Iets voor het kwartier was de volgende grote kans wel opnieuw voor de Zweedse vrouwen, het vizier van Angeldahl stond deze keer minder scherp afgericht. De nummer twee van de wereldranglijst werd steeds dominanter, Evrard was andermaal de heldin bij de Belgische ploeg met een prachtige parade op een kopbal van Sembrant. Halfweg de eerste periode viel dan toch het openingsdoelpunt, zo leek het toch. Na een razend snelle counter maakte Blackstenius het wel af maar het doelpunt werd afgekeurd vanwege buitenspel. De Belgische vrouwen ontsnapten maar kregen ook steeds meer vertrouwen, aan de overzijde schoof Vanhaevermaet haar schot een meter naast de kooi van Lindahl. In de gietende regen waren het zowaar nog de Red Flames die op het einde uitpakten met een paar gevaarlijke standjes voor doel van de Zweden, halfweg mocht het team van Serneels nog hopen op een stunt.

Een ijzersterke Evrard houdt de Red Flames halfweg op 0-0.
Heldhaftige Flames dwingen net geen verlengingen af
De Zweedse vrouwen kwamen scherp uit de kleedkamer en duwden België nog wat meer tot voor het eigen doel. Het team van Serneels stelde daar een enorme vechtlust tegenover en zo stond het nog steeds gelijk in deze kwartfinale. Iets voorbij het uur pakte doelvrouw Evrard opnieuw prima bij een nieuwe lage schuiver van de bedrijvige Angeldahl. Het was ondertussen miraculeus overleven voor de Red Flames, die de aanvalsgolven van de Zweden moesten blijven ondergaan maar voorlopig geen doelpunt slikten. Verlengingen leken in de maak maar in het absolute slot viel het doek dan toch voor de Belgische vrouwen. Van dichtbij velde Sembrant het harde verdicht voor de Red Flames: 1-0. Die kunnen desondanks terugblikken op een prachtig EK.
Scoreverloop:
1-0 (90+2') Sembrant


LEES OOK: Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Knap EK van de Flames?

Meest recent

Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

2
2
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

20
20
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

8
8
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

120
120
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

72
72
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

60
60
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

114
114
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

228
228
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

219
219
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

48
48
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

102
102
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

192
192
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

109
109
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

176
176
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

176
176
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

411
411
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

357
357
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

184
184
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

240
240
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

166
166
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

136
136
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

228
228
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

81
81
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

391
391
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

124
124

Meer sportnieuws