Heldhaftige Flames houden Zweden tot blessuretijd in bedwang

door
Heldhaftige Flames houden Zweden tot blessuretijd in bedwang

De Red Flames waren op weg naar verlengingen tegen de sterke Zweedse vrouwen maar de blessuretijd heeft het team van Serneels uiteindelijk genekt. De nummer twee van de wereld overspeelde de Belgische vrouwen in grote delen van de partij maar onze nationale ploeg stelde daar een geweldige dosis vechtlust tegenover.

Na de knappe kwalificatie voor de kwartfinales namen de Red Flames het vanavond in het Leigh Sports Village op tegen de nummer twee van de wereld, Zweden. Bondscoach Ives Serneels verraste opnieuw met zijn basiself en bracht met De Neve, Minnaert en Deloose drie nieuwe namen aan de aftrap. Bij de Scandinavische vrouwen waren er een paar coronagevallen, hierdoor lag er misschien een waterkansje voor onze nationale ploeg, al zou het kwaliteitsverschil tussen de twee teams normaal gezien te groot zijn.

Veel Zweedse fans in Manchester, ook een 50-tal Belgische fans maakten hun opwachting.
Sterke Evrard doet Flames dromen van stunt
Zweden begon het beste aan de partij en na goed vijf minuten spelen moest doelvrouw Evrard de eerste redding uit haar mouwen schudden op een schot van de ver opgerukte Angeldahl. De Flames voetbalden zeker niet slecht in de openingsfase en staken regelmatig de neus aan het venster met enkele prima combinaties. Iets voor het kwartier was de volgende grote kans wel opnieuw voor de Zweedse vrouwen, het vizier van Angeldahl stond deze keer minder scherp afgericht. De nummer twee van de wereldranglijst werd steeds dominanter, Evrard was andermaal de heldin bij de Belgische ploeg met een prachtige parade op een kopbal van Sembrant. Halfweg de eerste periode viel dan toch het openingsdoelpunt, zo leek het toch. Na een razend snelle counter maakte Blackstenius het wel af maar het doelpunt werd afgekeurd vanwege buitenspel. De Belgische vrouwen ontsnapten maar kregen ook steeds meer vertrouwen, aan de overzijde schoof Vanhaevermaet haar schot een meter naast de kooi van Lindahl. In de gietende regen waren het zowaar nog de Red Flames die op het einde uitpakten met een paar gevaarlijke standjes voor doel van de Zweden, halfweg mocht het team van Serneels nog hopen op een stunt.

Een ijzersterke Evrard houdt de Red Flames halfweg op 0-0.
Heldhaftige Flames dwingen net geen verlengingen af
De Zweedse vrouwen kwamen scherp uit de kleedkamer en duwden België nog wat meer tot voor het eigen doel. Het team van Serneels stelde daar een enorme vechtlust tegenover en zo stond het nog steeds gelijk in deze kwartfinale. Iets voorbij het uur pakte doelvrouw Evrard opnieuw prima bij een nieuwe lage schuiver van de bedrijvige Angeldahl. Het was ondertussen miraculeus overleven voor de Red Flames, die de aanvalsgolven van de Zweden moesten blijven ondergaan maar voorlopig geen doelpunt slikten. Verlengingen leken in de maak maar in het absolute slot viel het doek dan toch voor de Belgische vrouwen. Van dichtbij velde Sembrant het harde verdicht voor de Red Flames: 1-0. Die kunnen desondanks terugblikken op een prachtig EK.
Scoreverloop:
1-0 (90+2') Sembrant


Knap EK van de Flames?

Meest recent

Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

95
95
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

34
34
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

181
181
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

232
232
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

347
347
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

44
44
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

59
59
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

267
267
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

103
103
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

409
409
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

104
104
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

205
205
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

233
233
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1030
1030
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

450
450
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

417
417
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

194
194
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

180
180
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

345
345
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

282
282
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

102
102
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

441
441
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

286
286
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

464
464
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

177
177

Meer sportnieuws