Heldhaftige Flames houden Zweden tot blessuretijd in bedwang

door
Heldhaftige Flames houden Zweden tot blessuretijd in bedwang

De Red Flames waren op weg naar verlengingen tegen de sterke Zweedse vrouwen maar de blessuretijd heeft het team van Serneels uiteindelijk genekt. De nummer twee van de wereld overspeelde de Belgische vrouwen in grote delen van de partij maar onze nationale ploeg stelde daar een geweldige dosis vechtlust tegenover.

Na de knappe kwalificatie voor de kwartfinales namen de Red Flames het vanavond in het Leigh Sports Village op tegen de nummer twee van de wereld, Zweden. Bondscoach Ives Serneels verraste opnieuw met zijn basiself en bracht met De Neve, Minnaert en Deloose drie nieuwe namen aan de aftrap. Bij de Scandinavische vrouwen waren er een paar coronagevallen, hierdoor lag er misschien een waterkansje voor onze nationale ploeg, al zou het kwaliteitsverschil tussen de twee teams normaal gezien te groot zijn.

Veel Zweedse fans in Manchester, ook een 50-tal Belgische fans maakten hun opwachting.
Sterke Evrard doet Flames dromen van stunt
Zweden begon het beste aan de partij en na goed vijf minuten spelen moest doelvrouw Evrard de eerste redding uit haar mouwen schudden op een schot van de ver opgerukte Angeldahl. De Flames voetbalden zeker niet slecht in de openingsfase en staken regelmatig de neus aan het venster met enkele prima combinaties. Iets voor het kwartier was de volgende grote kans wel opnieuw voor de Zweedse vrouwen, het vizier van Angeldahl stond deze keer minder scherp afgericht. De nummer twee van de wereldranglijst werd steeds dominanter, Evrard was andermaal de heldin bij de Belgische ploeg met een prachtige parade op een kopbal van Sembrant. Halfweg de eerste periode viel dan toch het openingsdoelpunt, zo leek het toch. Na een razend snelle counter maakte Blackstenius het wel af maar het doelpunt werd afgekeurd vanwege buitenspel. De Belgische vrouwen ontsnapten maar kregen ook steeds meer vertrouwen, aan de overzijde schoof Vanhaevermaet haar schot een meter naast de kooi van Lindahl. In de gietende regen waren het zowaar nog de Red Flames die op het einde uitpakten met een paar gevaarlijke standjes voor doel van de Zweden, halfweg mocht het team van Serneels nog hopen op een stunt.

Een ijzersterke Evrard houdt de Red Flames halfweg op 0-0.
Heldhaftige Flames dwingen net geen verlengingen af
De Zweedse vrouwen kwamen scherp uit de kleedkamer en duwden België nog wat meer tot voor het eigen doel. Het team van Serneels stelde daar een enorme vechtlust tegenover en zo stond het nog steeds gelijk in deze kwartfinale. Iets voorbij het uur pakte doelvrouw Evrard opnieuw prima bij een nieuwe lage schuiver van de bedrijvige Angeldahl. Het was ondertussen miraculeus overleven voor de Red Flames, die de aanvalsgolven van de Zweden moesten blijven ondergaan maar voorlopig geen doelpunt slikten. Verlengingen leken in de maak maar in het absolute slot viel het doek dan toch voor de Belgische vrouwen. Van dichtbij velde Sembrant het harde verdicht voor de Red Flames: 1-0. Die kunnen desondanks terugblikken op een prachtig EK.
Scoreverloop:
1-0 (90+2') Sembrant


Knap EK van de Flames?

Meest recent

Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

6
6
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

32
32
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

124
124
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

338
338
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

272
272
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

113
113
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

280
280
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

260
260
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

153
153
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

644
644
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

211
211
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

340
340
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

191
191
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

156
156
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

26
26
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

48
48
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

141
141
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

136
136
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

199
199
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

199
199
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

73
73
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

317
317
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

158
158
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1301
1301
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

64
64

Meer sportnieuws