Heldhaftige Flames houden Zweden tot blessuretijd in bedwang

door
Heldhaftige Flames houden Zweden tot blessuretijd in bedwang

De Red Flames waren op weg naar verlengingen tegen de sterke Zweedse vrouwen maar de blessuretijd heeft het team van Serneels uiteindelijk genekt. De nummer twee van de wereld overspeelde de Belgische vrouwen in grote delen van de partij maar onze nationale ploeg stelde daar een geweldige dosis vechtlust tegenover.

Na de knappe kwalificatie voor de kwartfinales namen de Red Flames het vanavond in het Leigh Sports Village op tegen de nummer twee van de wereld, Zweden. Bondscoach Ives Serneels verraste opnieuw met zijn basiself en bracht met De Neve, Minnaert en Deloose drie nieuwe namen aan de aftrap. Bij de Scandinavische vrouwen waren er een paar coronagevallen, hierdoor lag er misschien een waterkansje voor onze nationale ploeg, al zou het kwaliteitsverschil tussen de twee teams normaal gezien te groot zijn.

Veel Zweedse fans in Manchester, ook een 50-tal Belgische fans maakten hun opwachting.
Sterke Evrard doet Flames dromen van stunt
Zweden begon het beste aan de partij en na goed vijf minuten spelen moest doelvrouw Evrard de eerste redding uit haar mouwen schudden op een schot van de ver opgerukte Angeldahl. De Flames voetbalden zeker niet slecht in de openingsfase en staken regelmatig de neus aan het venster met enkele prima combinaties. Iets voor het kwartier was de volgende grote kans wel opnieuw voor de Zweedse vrouwen, het vizier van Angeldahl stond deze keer minder scherp afgericht. De nummer twee van de wereldranglijst werd steeds dominanter, Evrard was andermaal de heldin bij de Belgische ploeg met een prachtige parade op een kopbal van Sembrant. Halfweg de eerste periode viel dan toch het openingsdoelpunt, zo leek het toch. Na een razend snelle counter maakte Blackstenius het wel af maar het doelpunt werd afgekeurd vanwege buitenspel. De Belgische vrouwen ontsnapten maar kregen ook steeds meer vertrouwen, aan de overzijde schoof Vanhaevermaet haar schot een meter naast de kooi van Lindahl. In de gietende regen waren het zowaar nog de Red Flames die op het einde uitpakten met een paar gevaarlijke standjes voor doel van de Zweden, halfweg mocht het team van Serneels nog hopen op een stunt.

Een ijzersterke Evrard houdt de Red Flames halfweg op 0-0.
Heldhaftige Flames dwingen net geen verlengingen af
De Zweedse vrouwen kwamen scherp uit de kleedkamer en duwden België nog wat meer tot voor het eigen doel. Het team van Serneels stelde daar een enorme vechtlust tegenover en zo stond het nog steeds gelijk in deze kwartfinale. Iets voorbij het uur pakte doelvrouw Evrard opnieuw prima bij een nieuwe lage schuiver van de bedrijvige Angeldahl. Het was ondertussen miraculeus overleven voor de Red Flames, die de aanvalsgolven van de Zweden moesten blijven ondergaan maar voorlopig geen doelpunt slikten. Verlengingen leken in de maak maar in het absolute slot viel het doek dan toch voor de Belgische vrouwen. Van dichtbij velde Sembrant het harde verdicht voor de Red Flames: 1-0. Die kunnen desondanks terugblikken op een prachtig EK.
Scoreverloop:
1-0 (90+2') Sembrant


Knap EK van de Flames?

Meest recent

De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

24
24
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

101
101
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

41
41
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

253
253
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

31
31
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

60
60
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

125
125
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

414
414
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

232
232
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

93
93
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

280
280
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

267
267
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1209
1209
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

505
505
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

147
147
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

596
596
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

335
335
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

373
373
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

237
237
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

308
308
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

321
321
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

464
464
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

520
520
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

259
259
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

103
103

Meer sportnieuws