Heldhaftige Flames houden Zweden tot blessuretijd in bedwang

door
Heldhaftige Flames houden Zweden tot blessuretijd in bedwang

De Red Flames waren op weg naar verlengingen tegen de sterke Zweedse vrouwen maar de blessuretijd heeft het team van Serneels uiteindelijk genekt. De nummer twee van de wereld overspeelde de Belgische vrouwen in grote delen van de partij maar onze nationale ploeg stelde daar een geweldige dosis vechtlust tegenover.

Na de knappe kwalificatie voor de kwartfinales namen de Red Flames het vanavond in het Leigh Sports Village op tegen de nummer twee van de wereld, Zweden. Bondscoach Ives Serneels verraste opnieuw met zijn basiself en bracht met De Neve, Minnaert en Deloose drie nieuwe namen aan de aftrap. Bij de Scandinavische vrouwen waren er een paar coronagevallen, hierdoor lag er misschien een waterkansje voor onze nationale ploeg, al zou het kwaliteitsverschil tussen de twee teams normaal gezien te groot zijn.

Veel Zweedse fans in Manchester, ook een 50-tal Belgische fans maakten hun opwachting.
Sterke Evrard doet Flames dromen van stunt
Zweden begon het beste aan de partij en na goed vijf minuten spelen moest doelvrouw Evrard de eerste redding uit haar mouwen schudden op een schot van de ver opgerukte Angeldahl. De Flames voetbalden zeker niet slecht in de openingsfase en staken regelmatig de neus aan het venster met enkele prima combinaties. Iets voor het kwartier was de volgende grote kans wel opnieuw voor de Zweedse vrouwen, het vizier van Angeldahl stond deze keer minder scherp afgericht. De nummer twee van de wereldranglijst werd steeds dominanter, Evrard was andermaal de heldin bij de Belgische ploeg met een prachtige parade op een kopbal van Sembrant. Halfweg de eerste periode viel dan toch het openingsdoelpunt, zo leek het toch. Na een razend snelle counter maakte Blackstenius het wel af maar het doelpunt werd afgekeurd vanwege buitenspel. De Belgische vrouwen ontsnapten maar kregen ook steeds meer vertrouwen, aan de overzijde schoof Vanhaevermaet haar schot een meter naast de kooi van Lindahl. In de gietende regen waren het zowaar nog de Red Flames die op het einde uitpakten met een paar gevaarlijke standjes voor doel van de Zweden, halfweg mocht het team van Serneels nog hopen op een stunt.

Een ijzersterke Evrard houdt de Red Flames halfweg op 0-0.
Heldhaftige Flames dwingen net geen verlengingen af
De Zweedse vrouwen kwamen scherp uit de kleedkamer en duwden België nog wat meer tot voor het eigen doel. Het team van Serneels stelde daar een enorme vechtlust tegenover en zo stond het nog steeds gelijk in deze kwartfinale. Iets voorbij het uur pakte doelvrouw Evrard opnieuw prima bij een nieuwe lage schuiver van de bedrijvige Angeldahl. Het was ondertussen miraculeus overleven voor de Red Flames, die de aanvalsgolven van de Zweden moesten blijven ondergaan maar voorlopig geen doelpunt slikten. Verlengingen leken in de maak maar in het absolute slot viel het doek dan toch voor de Belgische vrouwen. Van dichtbij velde Sembrant het harde verdicht voor de Red Flames: 1-0. Die kunnen desondanks terugblikken op een prachtig EK.
Scoreverloop:
1-0 (90+2') Sembrant


Knap EK van de Flames?

Meest recent

'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

5
5
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

90
90
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

77
77
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

225
225
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

156
156
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

129
129
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

51
51
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

233
233
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

285
285
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

315
315
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

78
78
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

419
419
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

362
362
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

447
447
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

215
215
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

104
104
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

205
205
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

77
77
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

417
417
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

638
638
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

92
92
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

307
307
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

257
257
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

557
557
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

486
486

Meer sportnieuws