Still lyrisch: "Een van de belangrijkste coaches in JPL"

door
Still lyrisch:

Sporting Charleroi trapt zaterdag zijn seizoen op gang tegen KAS Eupen. De Carolo's spelen thuis en willen hun fans meteen verwennen met een driepunter. De Panda's zullen hun huid echter duur verkopen in hun opener.


Charleroi schaarde zich vorig seizoen bij de top 8. Dat kunststukje willen ze maar wat graag herhalen in het Zwarte Land. In de Europe Play-offs werden ze derde na winnaar AA Gent en KRC Genk. Coach Edward Still zal zijn pionnetjes ongetwijfeld weer goed neerzetten. Aan de andere kant zal Bernd Storck proberen om een oplossing te vinden om de Charleroi-code te kraken. Still heeft veel respect voor zijn collega, zo bleek op de persconferentie daags voor het duel.

"We moeten een jaar terug. De wedstrijden aan het begin van het seizoen hadden weinig invloed op de rest van ons seizoen", blikte Still vooruit, waarna hij lof had voor Storck. "We zullen ook op onze hoede moeten zijn voor Eupen. Bernd Storck is een van de belangrijkste coaches in de competitie. Enkele van hun beste spelers zijn gebleven, zoals Peeters en Prevljak. Ze hebben intelligent aangeworven. De test van zaterdag zal belangrijk zijn", aldus Still.

HAALBAAR BEGIN

Charleroi staat voor enkele haalbare kaarten in het seizoensbegin. Na de thuiswedstrijd tegen Eupen trekken ze naar Union. Het is afwachten hoe de Brusselaars dit seizoen voor de dag zullen komen. Vervolgens kijken de Zebra's KV Oostende (thuis), RFC Seraing (uit) en Zulte Waregem (uit) in de ogen. Daarna volgt een eerste echte test op het veld van landskampioen Club Brugge.

LEES OOK: Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Begint Charleroi met een zege?

Meest recent

'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

107
107
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

62
62
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

229
229
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

117
117
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

305
305
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

283
283
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

350
350
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

137
137
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

226
226
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

252
252
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

169
169
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

69
69
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

190
190
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

185
185
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

52
52
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

617
617
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

104
104
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

573
573
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

228
228
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

252
252
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

345
345
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

205
205
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

148
148
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

765
765
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

126
126

Meer sportnieuws