Still lyrisch: "Een van de belangrijkste coaches in JPL"

door
Still lyrisch:

Sporting Charleroi trapt zaterdag zijn seizoen op gang tegen KAS Eupen. De Carolo's spelen thuis en willen hun fans meteen verwennen met een driepunter. De Panda's zullen hun huid echter duur verkopen in hun opener.


Charleroi schaarde zich vorig seizoen bij de top 8. Dat kunststukje willen ze maar wat graag herhalen in het Zwarte Land. In de Europe Play-offs werden ze derde na winnaar AA Gent en KRC Genk. Coach Edward Still zal zijn pionnetjes ongetwijfeld weer goed neerzetten. Aan de andere kant zal Bernd Storck proberen om een oplossing te vinden om de Charleroi-code te kraken. Still heeft veel respect voor zijn collega, zo bleek op de persconferentie daags voor het duel.

"We moeten een jaar terug. De wedstrijden aan het begin van het seizoen hadden weinig invloed op de rest van ons seizoen", blikte Still vooruit, waarna hij lof had voor Storck. "We zullen ook op onze hoede moeten zijn voor Eupen. Bernd Storck is een van de belangrijkste coaches in de competitie. Enkele van hun beste spelers zijn gebleven, zoals Peeters en Prevljak. Ze hebben intelligent aangeworven. De test van zaterdag zal belangrijk zijn", aldus Still.

HAALBAAR BEGIN

Charleroi staat voor enkele haalbare kaarten in het seizoensbegin. Na de thuiswedstrijd tegen Eupen trekken ze naar Union. Het is afwachten hoe de Brusselaars dit seizoen voor de dag zullen komen. Vervolgens kijken de Zebra's KV Oostende (thuis), RFC Seraing (uit) en Zulte Waregem (uit) in de ogen. Daarna volgt een eerste echte test op het veld van landskampioen Club Brugge.

LEES OOK: Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

Begint Charleroi met een zege?

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

55
55
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

109
109
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

298
298
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

453
453
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

321
321
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

91
91
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

274
274
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

239
239
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

218
218
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

551
551
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

328
328
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

620
620
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

634
634
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

729
729
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

145
145
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

573
573
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1332
1332
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

767
767
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

242
242
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

471
471
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

375
375
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

648
648
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1029
1029
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

360
360
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

874
874

Meer sportnieuws