VAR zorgt nog voor start JPL voor grote commotie

door
VAR zorgt nog voor start JPL voor grote commotie

AA Gent was vorig jaar woest op de Pro League en rechtenhouder Eleven Sports toen het kostbare punten verloor op het veld van Cercle Brugge (2-2). Een doelpunt van Somers kon niet op buitenspel gecheckt worden wegens de afwezigheid van een cameraman. Dat kostte de Buffalo's finaal hun plek in Play-Off I.


Die extra cameraman kwam er wel in de Play-Offs maar met de start van het nieuwe seizoen is die regel weer afgevoerd. “Het probleem stelt zich alleen in uitzonderlijke gevallen, wanneer een cameraman aan het begin van de wedstrijd zijn positie moet verlaten om een huldiging op het veld te filmen”, zegt Stijn Van Bever van de Pro League. “Voor topwedstrijden zijn er camera’s genoeg", zo klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Toch zal Eleven Sports zelf ook een inspanning doen, zo liet het weten via COO Jan Mosselmans. Er zal immers bij huldigingen vanaf nu wel een extra cameraman aanwezig zijn, al is dat volledig volgens de goodwill van de rechtenhouder zelf en is er dus geen enkele verplichting moest er iets foutlopen.

GROTE ONTGOOCHELING
Bij AA Gent reageerden ze uiteraard als door een wesp gestoken. "
Het is ontgoochelend dat dit niet in orde is bij de start van de competitie, reageert AA Gent-woordvoerder Tom Vandenbulcke. "Binnen de Pro League is er onvoldoende draagvlak om deze extra kost te dragen." Bij de Buffalo's vinden ze dat de voetbalbond zelf hun verantwoordelijk moet opnemen, dat dit niet gebeurt is uiterst 'onprofessioneel' klinkt het.

LEES OOK: Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Moet de voetbalbond gewoon zelf zien dat dit in orde is?

Meest recent

'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

40
40
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

41
41
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

155
155
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

30
30
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

57
57
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

138
138
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

35
35
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

44
44
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

32
32
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

125
125
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

254
254
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

47
47
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

71
71
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

38
38
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

167
167
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

228
228
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

183
183
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

335
335
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

570
570
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

213
213
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

288
288
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

410
410
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

127
127
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

510
510

Meer sportnieuws