VAR zorgt nog voor start JPL voor grote commotie

door
VAR zorgt nog voor start JPL voor grote commotie

AA Gent was vorig jaar woest op de Pro League en rechtenhouder Eleven Sports toen het kostbare punten verloor op het veld van Cercle Brugge (2-2). Een doelpunt van Somers kon niet op buitenspel gecheckt worden wegens de afwezigheid van een cameraman. Dat kostte de Buffalo's finaal hun plek in Play-Off I.


Die extra cameraman kwam er wel in de Play-Offs maar met de start van het nieuwe seizoen is die regel weer afgevoerd. “Het probleem stelt zich alleen in uitzonderlijke gevallen, wanneer een cameraman aan het begin van de wedstrijd zijn positie moet verlaten om een huldiging op het veld te filmen”, zegt Stijn Van Bever van de Pro League. “Voor topwedstrijden zijn er camera’s genoeg", zo klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Toch zal Eleven Sports zelf ook een inspanning doen, zo liet het weten via COO Jan Mosselmans. Er zal immers bij huldigingen vanaf nu wel een extra cameraman aanwezig zijn, al is dat volledig volgens de goodwill van de rechtenhouder zelf en is er dus geen enkele verplichting moest er iets foutlopen.

GROTE ONTGOOCHELING
Bij AA Gent reageerden ze uiteraard als door een wesp gestoken. "
Het is ontgoochelend dat dit niet in orde is bij de start van de competitie, reageert AA Gent-woordvoerder Tom Vandenbulcke. "Binnen de Pro League is er onvoldoende draagvlak om deze extra kost te dragen." Bij de Buffalo's vinden ze dat de voetbalbond zelf hun verantwoordelijk moet opnemen, dat dit niet gebeurt is uiterst 'onprofessioneel' klinkt het.

LEES OOK: Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Moet de voetbalbond gewoon zelf zien dat dit in orde is?

Meest recent

'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Club Brugge ...

21
21
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

212
212
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

35
35
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

48
48
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

265
265
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

73
73
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

71
71
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

17
17
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

530
530
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

75
75
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

427
427
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

47
47
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

906
906
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

116
116
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

126
126
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

388
388
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

198
198
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

718
718
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

71
71
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

61
61
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

60
60
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

375
375
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

190
190
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

483
483
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

235
235

Meer sportnieuws