VAR zorgt nog voor start JPL voor grote commotie

door
VAR zorgt nog voor start JPL voor grote commotie

AA Gent was vorig jaar woest op de Pro League en rechtenhouder Eleven Sports toen het kostbare punten verloor op het veld van Cercle Brugge (2-2). Een doelpunt van Somers kon niet op buitenspel gecheckt worden wegens de afwezigheid van een cameraman. Dat kostte de Buffalo's finaal hun plek in Play-Off I.


Die extra cameraman kwam er wel in de Play-Offs maar met de start van het nieuwe seizoen is die regel weer afgevoerd. “Het probleem stelt zich alleen in uitzonderlijke gevallen, wanneer een cameraman aan het begin van de wedstrijd zijn positie moet verlaten om een huldiging op het veld te filmen”, zegt Stijn Van Bever van de Pro League. “Voor topwedstrijden zijn er camera’s genoeg", zo klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Toch zal Eleven Sports zelf ook een inspanning doen, zo liet het weten via COO Jan Mosselmans. Er zal immers bij huldigingen vanaf nu wel een extra cameraman aanwezig zijn, al is dat volledig volgens de goodwill van de rechtenhouder zelf en is er dus geen enkele verplichting moest er iets foutlopen.

GROTE ONTGOOCHELING
Bij AA Gent reageerden ze uiteraard als door een wesp gestoken. "
Het is ontgoochelend dat dit niet in orde is bij de start van de competitie, reageert AA Gent-woordvoerder Tom Vandenbulcke. "Binnen de Pro League is er onvoldoende draagvlak om deze extra kost te dragen." Bij de Buffalo's vinden ze dat de voetbalbond zelf hun verantwoordelijk moet opnemen, dat dit niet gebeurt is uiterst 'onprofessioneel' klinkt het.

LEES OOK: 'DAZN loopt blauwtje: Pro League eist monsterboete'

Moet de voetbalbond gewoon zelf zien dat dit in orde is?

Meest recent

Pro League versus politiek: Parys met voet vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

0
0
Mysterieuze zet van Coucke geeft De Pauw stout nieuw pad

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

1
1
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

37
37
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

531
531
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

94
94
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

148
148
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

386
386
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

60
60
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

119
119
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

79
79
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

67
67
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

60
60
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

13
13
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

124
124
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

139
139
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

142
142
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

196
196
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

105
105
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

287
287
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

98
98
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

204
204
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

142
142
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

82
82
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

257
257
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

228
228

Meer sportnieuws