Mané heeft eerste prijs binnen in Bayern-shirt

door
Mané heeft eerste prijs binnen in Bayern-shirt

Deze zomer besloot Sadio Mané van team te wisselen en Liverpool te verlaten voor Bayern München. Een club waar hij zijn oogst aan trofeeën kan voortzetten. Mané heeft met de Afrikaanse Gouden Bal een nieuwe prijs binnen. 

Dit jaar begon de Senegelaas zijn oogst met de eindoverwinning in de African Cup of Nations met zijn land. De winger ging daarna verder met de Carabao Cup en de FA Cup met Liverpool. Met Senegal plaatste Mané zich ook voor het volgende WK. De Engelse titel en de Champions League-finale gingen wel verloren. 

GOUDEN BAL 
Deze donderdag voegde hij aan zijn schitterende records de Afrikaanse Gouden Bal-trofee van het jaar toe. Daarmee volgt hij zichzelf op. Ter herinnering: de trofee werd niet uitgereikt in 2020 en 2021 maar op de laatste editie in 2019 was het dus ook Mané die werd beloond. Voor hem was het Mohamed Salah (2017 en 2018) die de trofee twee keer op rij had ontvangen. 

Mané is echter nog ver verwijderd van Yaya Touré's vier opeenvolgende Afrikaanse Ballons d'Or tussen 2011 en 2014. Zijn overstap naar Bayern zou hem in staat kunnen stellen om te blijven schitteren op het hoogste Europese toneel. Al staat de Bundesliga wel net iets minder aangeschreven dan de Premier League. Zijn ex-ploegmaat en concurrent voor de Gouden Bal Mo Salah blijft vooralsnog bij Liverpool voetballen.

LEES OOK: Kompany evenaart wéér record: "Dit moeten we waarderen"

Gaat de Afrikaanse Gouden Bal verdiend naar Sadio Mané?

Meest recent

HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

26
26
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

128
128
De Bruyne krijgt cruciaal transfernieuws bij Napoli

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

38
38
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

124
124
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

117
117
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

319
319
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

366
366
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

133
133
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

250
250
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

625
625
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

237
237
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

350
350
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

315
315
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

366
366
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

236
236
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

92
92
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

800
800
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

182
182
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

552
552
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

176
176
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

374
374
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

189
189
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

183
183
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

407
407
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

624
624

Meer sportnieuws