'Club Brugge ziet talent naar Zweden verkassen'

door
'Club Brugge ziet talent naar Zweden verkassen'

Club Brugge zette de voorbije jaren regelmatig in op buitenlands talent en wist op die manier een aantal lucratieve uitgaande transfers af te ronden. Maar niet al die jonge buitenlanders slagen er uiteindelijk in om zich helemaal door te zetten. Zo verdwijnt een speler nu door een achterpoortje naar Zweden.


In de zomer van 2020 wist Club Ibrahima Breze Fofana op te halen bij Diamants voor 500.000 euro. In zijn eerste seizoen mocht hij met Club NXT nog negen keer opdraven in 1B en haalde hij zelfs twee keer de selectie bij de A-ploeg. Hij mocht op de bank zitten in de dubbele confrontatie met Dynamo Kiev in de Europa League, op een moment dat Blauw-Zwart geteisterd werd door een corona-uitbraak.

Vorig seizoen verdween de 19-jarige Guineeër uit beeld en ook dit seizoen leek hij niet in de plannen voor te komen, ondanks dat Club NXT opnieuw in 1B mag aantreden. De naam van Fofana verdween onlangs immers uit de spelerslijst op de website van Club. Hij heeft nu ook een uitweg gevonden, want volgens Expressen gaat hij aan de slag in Zweden.

TRANSFERSOM RECUPEREREN
Fofana zou namelijk op het punt staan om aan te sluiten bij Hammarby, met wie Club de voorbije jaren een goede band opbouwde. Ze plukten er immers Odilon Kossounou weg en zaten deze zomer nog om de tafel voor de transfer van Williot Swedberg, al koos die ondanks een akkoord op clubniveau uiteindelijk voor Celta Vigo. Bij het ingaan van zijn laatste contractjaar kan Club nu nog (een deel van) de transfersom voor Fofana recupereren.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Club?

Meest recent

Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

5
5
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

112
112
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

68
68
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

51
51
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

396
396
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

544
544
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

52
52
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

261
261
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

27
27
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

456
456
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

86
86
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

390
390
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

483
483
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

584
584
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

317
317
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

572
572
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

435
435
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

219
219
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

517
517
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

631
631
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

544
544
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

129
129
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

233
233
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

309
309
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

352
352

Meer sportnieuws