'Club Brugge ziet talent naar Zweden verkassen'

137 stemmen
'Club Brugge ziet talent naar Zweden verkassen'

Club Brugge zette de voorbije jaren regelmatig in op buitenlands talent en wist op die manier een aantal lucratieve uitgaande transfers af te ronden. Maar niet al die jonge buitenlanders slagen er uiteindelijk in om zich helemaal door te zetten. Zo verdwijnt een speler nu door een achterpoortje naar Zweden.


In de zomer van 2020 wist Club Ibrahima Breze Fofana op te halen bij Diamants voor 500.000 euro. In zijn eerste seizoen mocht hij met Club NXT nog negen keer opdraven in 1B en haalde hij zelfs twee keer de selectie bij de A-ploeg. Hij mocht op de bank zitten in de dubbele confrontatie met Dynamo Kiev in de Europa League, op een moment dat Blauw-Zwart geteisterd werd door een corona-uitbraak.

Vorig seizoen verdween de 19-jarige Guineeër uit beeld en ook dit seizoen leek hij niet in de plannen voor te komen, ondanks dat Club NXT opnieuw in 1B mag aantreden. De naam van Fofana verdween onlangs immers uit de spelerslijst op de website van Club. Hij heeft nu ook een uitweg gevonden, want volgens Expressen gaat hij aan de slag in Zweden.

TRANSFERSOM RECUPEREREN
Fofana zou namelijk op het punt staan om aan te sluiten bij Hammarby, met wie Club de voorbije jaren een goede band opbouwde. Ze plukten er immers Odilon Kossounou weg en zaten deze zomer nog om de tafel voor de transfer van Williot Swedberg, al koos die ondanks een akkoord op clubniveau uiteindelijk voor Celta Vigo. Bij het ingaan van zijn laatste contractjaar kan Club nu nog (een deel van) de transfersom voor Fofana recupereren.

LEES OOK: Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Club?

Meest recent

Joos en Vandenbempt vellen oordeel over WK-kansen België

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

27
27
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

59
59
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

147
147
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

69
69
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

78
78
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

366
366
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

531
531
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

65
65
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

162
162
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

161
161
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

46
46
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

501
501
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

117
117
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

178
178
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

234
234
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

165
165
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

221
221
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

75
75
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

401
401
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

149
149
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

793
793
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

86
86
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

324
324
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

356
356
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

674
674

Meer sportnieuws