'Club Brugge ziet talent naar Zweden verkassen'

door
'Club Brugge ziet talent naar Zweden verkassen'

Club Brugge zette de voorbije jaren regelmatig in op buitenlands talent en wist op die manier een aantal lucratieve uitgaande transfers af te ronden. Maar niet al die jonge buitenlanders slagen er uiteindelijk in om zich helemaal door te zetten. Zo verdwijnt een speler nu door een achterpoortje naar Zweden.


In de zomer van 2020 wist Club Ibrahima Breze Fofana op te halen bij Diamants voor 500.000 euro. In zijn eerste seizoen mocht hij met Club NXT nog negen keer opdraven in 1B en haalde hij zelfs twee keer de selectie bij de A-ploeg. Hij mocht op de bank zitten in de dubbele confrontatie met Dynamo Kiev in de Europa League, op een moment dat Blauw-Zwart geteisterd werd door een corona-uitbraak.

Vorig seizoen verdween de 19-jarige Guineeër uit beeld en ook dit seizoen leek hij niet in de plannen voor te komen, ondanks dat Club NXT opnieuw in 1B mag aantreden. De naam van Fofana verdween onlangs immers uit de spelerslijst op de website van Club. Hij heeft nu ook een uitweg gevonden, want volgens Expressen gaat hij aan de slag in Zweden.

TRANSFERSOM RECUPEREREN
Fofana zou namelijk op het punt staan om aan te sluiten bij Hammarby, met wie Club de voorbije jaren een goede band opbouwde. Ze plukten er immers Odilon Kossounou weg en zaten deze zomer nog om de tafel voor de transfer van Williot Swedberg, al koos die ondanks een akkoord op clubniveau uiteindelijk voor Celta Vigo. Bij het ingaan van zijn laatste contractjaar kan Club nu nog (een deel van) de transfersom voor Fofana recupereren.

LEES OOK: Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Club?

Meest recent

'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

38
38
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

58
58
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

95
95
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

87
87
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

454
454
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

115
115
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

109
109
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

501
501
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

376
376
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

121
121
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

230
230
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

705
705
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

328
328
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

218
218
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

59
59
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

35
35
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

255
255
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

90
90
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

553
553
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

201
201
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

196
196
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

42
42
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

429
429
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

412
412
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

318
318

Meer sportnieuws