'Club Brugge ziet talent naar Zweden verkassen'

door
'Club Brugge ziet talent naar Zweden verkassen'

Club Brugge zette de voorbije jaren regelmatig in op buitenlands talent en wist op die manier een aantal lucratieve uitgaande transfers af te ronden. Maar niet al die jonge buitenlanders slagen er uiteindelijk in om zich helemaal door te zetten. Zo verdwijnt een speler nu door een achterpoortje naar Zweden.


In de zomer van 2020 wist Club Ibrahima Breze Fofana op te halen bij Diamants voor 500.000 euro. In zijn eerste seizoen mocht hij met Club NXT nog negen keer opdraven in 1B en haalde hij zelfs twee keer de selectie bij de A-ploeg. Hij mocht op de bank zitten in de dubbele confrontatie met Dynamo Kiev in de Europa League, op een moment dat Blauw-Zwart geteisterd werd door een corona-uitbraak.

Vorig seizoen verdween de 19-jarige Guineeër uit beeld en ook dit seizoen leek hij niet in de plannen voor te komen, ondanks dat Club NXT opnieuw in 1B mag aantreden. De naam van Fofana verdween onlangs immers uit de spelerslijst op de website van Club. Hij heeft nu ook een uitweg gevonden, want volgens Expressen gaat hij aan de slag in Zweden.

TRANSFERSOM RECUPEREREN
Fofana zou namelijk op het punt staan om aan te sluiten bij Hammarby, met wie Club de voorbije jaren een goede band opbouwde. Ze plukten er immers Odilon Kossounou weg en zaten deze zomer nog om de tafel voor de transfer van Williot Swedberg, al koos die ondanks een akkoord op clubniveau uiteindelijk voor Celta Vigo. Bij het ingaan van zijn laatste contractjaar kan Club nu nog (een deel van) de transfersom voor Fofana recupereren.

LEES OOK: 'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Club?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

16
16
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

87
87
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

31
31
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

39
39
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

260
260
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

84
84
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

136
136
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

122
122
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

510
510
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

373
373
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

522
522
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

237
237
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

224
224
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

227
227
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

231
231
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

62
62
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

79
79
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

438
438
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

670
670
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

509
509
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

299
299
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

506
506
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

743
743
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

441
441
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

447
447

Meer sportnieuws