AA Gent knalt met ‘nieuwe Boateng’

343 stemmen
AA Gent knalt met ‘nieuwe Boateng’

Ze hebben er hard voor moeten werken, en ook flink voor moeten betalen, maar AA Gent kan uiteindelijk toch uitpakken met de definitieve transfer van Jordan Torunarigha. Hein Vanhaezebrouck en Michel Louwagie drukten hard door voor de Duitse verdediger maar hij is elke euro van zijn transfersom (zo’n 3,5 miljoen euro plus bonussen) zeker waard. En misschien wel nog meer …


TOPPER IN BELGIË

Jordan Torunarigha werd vorig seizoen door Hertha BSC uitgeleend aan AA Gent, en in de Ghelamco Arena maakte hij onmiddellijk een grote impact. In Berlijn moest het jeugdproduct niet per se vertrekken, maar met het oog op zijn persoonlijke ontwikkeling als voetballer alsook de stevige concurrentie bij Hertha, was een uitleenbeurt aangewezen. De Duitse club geloofde nog in de kwaliteiten en progressiemarge van Torunarigha, getuige het feit dat er geen aankoopoptie werd opgenomen in de huurdeal met AA Gent.

Bij AA Gent demonstreerde Jordan Torunarigha nagenoeg meteen zijn voetballend vermogen en fysieke kwaliteiten. Een Duits blok graniet. “Zo'n muur achter ons, dat geeft vertrouwen”, zei Sven Kums vorig seizoen in Het Laatste Nieuws. “Gelukkig kom ik die gasten op training weinig tegen (lacht).” Torunarigha’s fysieke en defensieve kwaliteiten sprongen meteen in het oog, en in die onderdelen werd hij zelfs één van de beste centrale verdedigers van de competitie. Hij prijkte bijvoorbeeld in de top tien qua defensieve efficiëntie.



Daarnaast onderscheidde Jordan Torunarigha zich ook vaak met zijn snelheid. Samen met Joseph Okumu behoort de Duitser tevens tot de snelste verdedigers van het land. Dat in combinatie met zijn fysieke kwaliteiten, goed positiespel, groot uitvoetballend vermogen en bijwijlen messcherpe tackles, maken van Torunarigha een complete en moderne verdediger. Het is dan ook geen toeval dat de defensie van AA Gent vorig seizoen op zijn sterkst stond pas nadat de huurling van Hertha BSC arriveerde in de Ghelamco Arena.

VANHAEZEBROUCK & LOUWAGIE DRUKKEN DOOR

In zijn eerste wedstrijden voor AA Gent maakte Jordan Torunarigha al meteen indruk. “Hij was geweldig. Wat hij allemaal in duels won, op snelheid, van kracht aan de bal, simpel inspelen en inschuiven. Voor ons is dat achteraan een extra optie en daar ben ik blij om. Iedereen heeft gezien wat hij in zijn mars had. Jordan leverde zijn visitekaartje af aan onze fans”, zei Hein Vanhaezebrouck na Torunarigha’s tweede wedstrijd in Gentse loondienst tegen RFC Seraing.

De 24-jarige was vorig seizoen de enige winteraanwinst van AA Gent, maar hij maakte zich snel onmisbaar in de ploeg van de Buffalo’s. “De komst van Jordan Torunarigha - jammer genoeg pas eind januari - is nog zo'n element. Was hij drie weken eerder kunnen komen, dan hadden we daar wellicht in januari al de vruchten kunnen plukken”, blikte Hein Vanhaezebrouck in Het Laatste Nieuws terug op het vorige voetbalseizoen.



En daarom zetten Hein Vanhaezebrouck en Michel Louwagie alles op alles om Jordan Torunarigha in de zomermercato op definitieve basis aan te trekken. AA Gent betaalde 3,5 miljoen euro voor hem, waarmee Torunarigha behoort tot de top tien van de duurste Gentse aankopen ooit, en het troefde daarvoor zelfs meer kapitaalkrachtige clubs af zoals West Ham United en VfL Wolfsburg. In een interview met Het Nieuwsblad gaf de Duitser aan dat zowel Vanhaezebrouck als Louwagie een grote rol speelden in zijn permanente transfer.

SPORTIEVE ÉN FINANCIËLE OPPORTUNITEIT

AA Gent heeft op het sportief vlak alvast een knappe deal verwezenlijkt door Jordan Torunarigha onder contract te leggen. In Duitsland werd hij beschouwd als ‘antwoord op Jérôme Boateng’, die net zoals Torunarigha zijn opleiding genoot bij Hertha BSC. “Het is niet evident als men je met hem vergelijkt. Hij is een heel grote naam in het Duitse voetbal. Terwijl ik nog veel moet leren. Het zorgde alleen maar voor nog hogere verwachtingen. Wanneer je dan eens een mindere dag hebt, word je uitgemaakt voor shit”, zei hij daarover in een interview met Het Nieuwsblad.



Jordan Torunarigha heeft alles om uit te groeien tot één van de beste verdedigers van de Jupiler Pro League, en op 24-jarige leeftijd komen zijn beste jaren er straks nog aan. Het is ook door die ruime progressiemarge dat AA Gent bereid was om 3,5 miljoen euro te betalen voor hem. Na enkele goede seizoenen in de Ghelamco Arena zullen er ongetwijfeld nog meer clubs komen aankloppen voor hem, zoals dat recentelijk nog het geval was met West Ham en Wolfsburg. Torunarigha’s marktwaarde wordt vandaag geschat op 5 miljoen euro, waardoor de transfersom van 3,5 miljoen euro eigenlijk een soldenprijsje betekent. En binnen enkele jaren zal zijn marktwaarde ongetwijfeld nog met enkele miljoenen meer toenemen.

LEES OOK: 'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Zal AA Gent binnen enkele jaren winst pakken op Torunarigha?

Meest recent

Nieuwe beelden: Union-held zet Brugse spionkop in zijn hemd

Union SG heeft vrijdagavond beslag gelegd op de Belgische supercup. De bekerwinnaar trok aan het ...

42
42
Geen Club Brugge, wel andere ex-club voor Ryan

Mathew Ryan was actief op het WK, al was hij daar invaller bij Australië. De ervaren doelman ...

44
44
Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Union SG heeft na strafschoppen de supercup gewonnen van Club Brugge. Een volgende (kleine) prijs ...

253
253
Standard heeft weer beet met volgende transfer

Standard heeft vanavond nog een aanwinst meegedeeld. De Luikenaars hebben zopas aangekondigd dat de ...

70
70
'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

275
275
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

153
153
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

257
257
Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Mogelijk bent u al vertrouwd met Tinder, alleen zal dat vermoedelijk op een heel andere manier zijn. ...

37
37
Club Brugge - Union SG: fans irriteren zich mateloos

Club Brugge en Union SG begonnen om 20u30 aan de supercup in het Jan Breydelstadion. De eerste 45 ...

210
210
'AA Gent mag miljoenenbod van Millwall verwachten'

Bij AA Gent moeten ze spelers verkopen om groene cijfers in de boekhouding te hebben. De ...

182
182
Ajax stunt opnieuw met zeer grote naam

Ajax wil dit seizoen weer meespelen voor de landstitel. Jordi Cruijff is bezig met een zeer ...

209
209
Club Brugge maakt deal met FC Barcelona wereldkundig

Club Brugge heeft zopas een opvallende transfer afgerond, al is het er eentje die er maanden zat aan ...

126
126
Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

1069
1069
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

71
71
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

390
390
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

148
148
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

108
108
Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

74
74
Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

74
74
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

48
48
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

430
430
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

584
584
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

561
561
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

579
579
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

369
369

Meer sportnieuws