AA Gent knalt met ‘nieuwe Boateng’

door
AA Gent knalt met ‘nieuwe Boateng’

Ze hebben er hard voor moeten werken, en ook flink voor moeten betalen, maar AA Gent kan uiteindelijk toch uitpakken met de definitieve transfer van Jordan Torunarigha. Hein Vanhaezebrouck en Michel Louwagie drukten hard door voor de Duitse verdediger maar hij is elke euro van zijn transfersom (zo’n 3,5 miljoen euro plus bonussen) zeker waard. En misschien wel nog meer …


TOPPER IN BELGIË

Jordan Torunarigha werd vorig seizoen door Hertha BSC uitgeleend aan AA Gent, en in de Ghelamco Arena maakte hij onmiddellijk een grote impact. In Berlijn moest het jeugdproduct niet per se vertrekken, maar met het oog op zijn persoonlijke ontwikkeling als voetballer alsook de stevige concurrentie bij Hertha, was een uitleenbeurt aangewezen. De Duitse club geloofde nog in de kwaliteiten en progressiemarge van Torunarigha, getuige het feit dat er geen aankoopoptie werd opgenomen in de huurdeal met AA Gent.

Bij AA Gent demonstreerde Jordan Torunarigha nagenoeg meteen zijn voetballend vermogen en fysieke kwaliteiten. Een Duits blok graniet. “Zo'n muur achter ons, dat geeft vertrouwen”, zei Sven Kums vorig seizoen in Het Laatste Nieuws. “Gelukkig kom ik die gasten op training weinig tegen (lacht).” Torunarigha’s fysieke en defensieve kwaliteiten sprongen meteen in het oog, en in die onderdelen werd hij zelfs één van de beste centrale verdedigers van de competitie. Hij prijkte bijvoorbeeld in de top tien qua defensieve efficiëntie.



Daarnaast onderscheidde Jordan Torunarigha zich ook vaak met zijn snelheid. Samen met Joseph Okumu behoort de Duitser tevens tot de snelste verdedigers van het land. Dat in combinatie met zijn fysieke kwaliteiten, goed positiespel, groot uitvoetballend vermogen en bijwijlen messcherpe tackles, maken van Torunarigha een complete en moderne verdediger. Het is dan ook geen toeval dat de defensie van AA Gent vorig seizoen op zijn sterkst stond pas nadat de huurling van Hertha BSC arriveerde in de Ghelamco Arena.

VANHAEZEBROUCK & LOUWAGIE DRUKKEN DOOR

In zijn eerste wedstrijden voor AA Gent maakte Jordan Torunarigha al meteen indruk. “Hij was geweldig. Wat hij allemaal in duels won, op snelheid, van kracht aan de bal, simpel inspelen en inschuiven. Voor ons is dat achteraan een extra optie en daar ben ik blij om. Iedereen heeft gezien wat hij in zijn mars had. Jordan leverde zijn visitekaartje af aan onze fans”, zei Hein Vanhaezebrouck na Torunarigha’s tweede wedstrijd in Gentse loondienst tegen RFC Seraing.

De 24-jarige was vorig seizoen de enige winteraanwinst van AA Gent, maar hij maakte zich snel onmisbaar in de ploeg van de Buffalo’s. “De komst van Jordan Torunarigha - jammer genoeg pas eind januari - is nog zo'n element. Was hij drie weken eerder kunnen komen, dan hadden we daar wellicht in januari al de vruchten kunnen plukken”, blikte Hein Vanhaezebrouck in Het Laatste Nieuws terug op het vorige voetbalseizoen.



En daarom zetten Hein Vanhaezebrouck en Michel Louwagie alles op alles om Jordan Torunarigha in de zomermercato op definitieve basis aan te trekken. AA Gent betaalde 3,5 miljoen euro voor hem, waarmee Torunarigha behoort tot de top tien van de duurste Gentse aankopen ooit, en het troefde daarvoor zelfs meer kapitaalkrachtige clubs af zoals West Ham United en VfL Wolfsburg. In een interview met Het Nieuwsblad gaf de Duitser aan dat zowel Vanhaezebrouck als Louwagie een grote rol speelden in zijn permanente transfer.

SPORTIEVE ÉN FINANCIËLE OPPORTUNITEIT

AA Gent heeft op het sportief vlak alvast een knappe deal verwezenlijkt door Jordan Torunarigha onder contract te leggen. In Duitsland werd hij beschouwd als ‘antwoord op Jérôme Boateng’, die net zoals Torunarigha zijn opleiding genoot bij Hertha BSC. “Het is niet evident als men je met hem vergelijkt. Hij is een heel grote naam in het Duitse voetbal. Terwijl ik nog veel moet leren. Het zorgde alleen maar voor nog hogere verwachtingen. Wanneer je dan eens een mindere dag hebt, word je uitgemaakt voor shit”, zei hij daarover in een interview met Het Nieuwsblad.



Jordan Torunarigha heeft alles om uit te groeien tot één van de beste verdedigers van de Jupiler Pro League, en op 24-jarige leeftijd komen zijn beste jaren er straks nog aan. Het is ook door die ruime progressiemarge dat AA Gent bereid was om 3,5 miljoen euro te betalen voor hem. Na enkele goede seizoenen in de Ghelamco Arena zullen er ongetwijfeld nog meer clubs komen aankloppen voor hem, zoals dat recentelijk nog het geval was met West Ham en Wolfsburg. Torunarigha’s marktwaarde wordt vandaag geschat op 5 miljoen euro, waardoor de transfersom van 3,5 miljoen euro eigenlijk een soldenprijsje betekent. En binnen enkele jaren zal zijn marktwaarde ongetwijfeld nog met enkele miljoenen meer toenemen.

LEES OOK: Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

Zal AA Gent binnen enkele jaren winst pakken op Torunarigha?

Meest recent

Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

13
13
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

25
25
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

71
71
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

59
59
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

81
81
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

243
243
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

214
214
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

283
283
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

456
456
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

74
74
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

134
134
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

381
381
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

73
73
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

119
119
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

321
321
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

309
309
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

953
953
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

134
134
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

338
338
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

535
535
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

602
602
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

851
851
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

294
294
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

714
714

Meer sportnieuws