AA Gent knalt met ‘nieuwe Boateng’

343
AA Gent knalt met ‘nieuwe Boateng’

Ze hebben er hard voor moeten werken, en ook flink voor moeten betalen, maar AA Gent kan uiteindelijk toch uitpakken met de definitieve transfer van Jordan Torunarigha. Hein Vanhaezebrouck en Michel Louwagie drukten hard door voor de Duitse verdediger maar hij is elke euro van zijn transfersom (zo’n 3,5 miljoen euro plus bonussen) zeker waard. En misschien wel nog meer …


TOPPER IN BELGIË

Jordan Torunarigha werd vorig seizoen door Hertha BSC uitgeleend aan AA Gent, en in de Ghelamco Arena maakte hij onmiddellijk een grote impact. In Berlijn moest het jeugdproduct niet per se vertrekken, maar met het oog op zijn persoonlijke ontwikkeling als voetballer alsook de stevige concurrentie bij Hertha, was een uitleenbeurt aangewezen. De Duitse club geloofde nog in de kwaliteiten en progressiemarge van Torunarigha, getuige het feit dat er geen aankoopoptie werd opgenomen in de huurdeal met AA Gent.

Bij AA Gent demonstreerde Jordan Torunarigha nagenoeg meteen zijn voetballend vermogen en fysieke kwaliteiten. Een Duits blok graniet. “Zo'n muur achter ons, dat geeft vertrouwen”, zei Sven Kums vorig seizoen in Het Laatste Nieuws. “Gelukkig kom ik die gasten op training weinig tegen (lacht).” Torunarigha’s fysieke en defensieve kwaliteiten sprongen meteen in het oog, en in die onderdelen werd hij zelfs één van de beste centrale verdedigers van de competitie. Hij prijkte bijvoorbeeld in de top tien qua defensieve efficiëntie.



Daarnaast onderscheidde Jordan Torunarigha zich ook vaak met zijn snelheid. Samen met Joseph Okumu behoort de Duitser tevens tot de snelste verdedigers van het land. Dat in combinatie met zijn fysieke kwaliteiten, goed positiespel, groot uitvoetballend vermogen en bijwijlen messcherpe tackles, maken van Torunarigha een complete en moderne verdediger. Het is dan ook geen toeval dat de defensie van AA Gent vorig seizoen op zijn sterkst stond pas nadat de huurling van Hertha BSC arriveerde in de Ghelamco Arena.

VANHAEZEBROUCK & LOUWAGIE DRUKKEN DOOR

In zijn eerste wedstrijden voor AA Gent maakte Jordan Torunarigha al meteen indruk. “Hij was geweldig. Wat hij allemaal in duels won, op snelheid, van kracht aan de bal, simpel inspelen en inschuiven. Voor ons is dat achteraan een extra optie en daar ben ik blij om. Iedereen heeft gezien wat hij in zijn mars had. Jordan leverde zijn visitekaartje af aan onze fans”, zei Hein Vanhaezebrouck na Torunarigha’s tweede wedstrijd in Gentse loondienst tegen RFC Seraing.

De 24-jarige was vorig seizoen de enige winteraanwinst van AA Gent, maar hij maakte zich snel onmisbaar in de ploeg van de Buffalo’s. “De komst van Jordan Torunarigha - jammer genoeg pas eind januari - is nog zo'n element. Was hij drie weken eerder kunnen komen, dan hadden we daar wellicht in januari al de vruchten kunnen plukken”, blikte Hein Vanhaezebrouck in Het Laatste Nieuws terug op het vorige voetbalseizoen.



En daarom zetten Hein Vanhaezebrouck en Michel Louwagie alles op alles om Jordan Torunarigha in de zomermercato op definitieve basis aan te trekken. AA Gent betaalde 3,5 miljoen euro voor hem, waarmee Torunarigha behoort tot de top tien van de duurste Gentse aankopen ooit, en het troefde daarvoor zelfs meer kapitaalkrachtige clubs af zoals West Ham United en VfL Wolfsburg. In een interview met Het Nieuwsblad gaf de Duitser aan dat zowel Vanhaezebrouck als Louwagie een grote rol speelden in zijn permanente transfer.

SPORTIEVE ÉN FINANCIËLE OPPORTUNITEIT

AA Gent heeft op het sportief vlak alvast een knappe deal verwezenlijkt door Jordan Torunarigha onder contract te leggen. In Duitsland werd hij beschouwd als ‘antwoord op Jérôme Boateng’, die net zoals Torunarigha zijn opleiding genoot bij Hertha BSC. “Het is niet evident als men je met hem vergelijkt. Hij is een heel grote naam in het Duitse voetbal. Terwijl ik nog veel moet leren. Het zorgde alleen maar voor nog hogere verwachtingen. Wanneer je dan eens een mindere dag hebt, word je uitgemaakt voor shit”, zei hij daarover in een interview met Het Nieuwsblad.



Jordan Torunarigha heeft alles om uit te groeien tot één van de beste verdedigers van de Jupiler Pro League, en op 24-jarige leeftijd komen zijn beste jaren er straks nog aan. Het is ook door die ruime progressiemarge dat AA Gent bereid was om 3,5 miljoen euro te betalen voor hem. Na enkele goede seizoenen in de Ghelamco Arena zullen er ongetwijfeld nog meer clubs komen aankloppen voor hem, zoals dat recentelijk nog het geval was met West Ham en Wolfsburg. Torunarigha’s marktwaarde wordt vandaag geschat op 5 miljoen euro, waardoor de transfersom van 3,5 miljoen euro eigenlijk een soldenprijsje betekent. En binnen enkele jaren zal zijn marktwaarde ongetwijfeld nog met enkele miljoenen meer toenemen.

LEES OOK: Interlands: Tresoldi en Buffalo staan aan het kanon

Zal AA Gent binnen enkele jaren winst pakken op Torunarigha?

Meest recent

'Zidane hakt belangrijke knoop door voor clash met Duivels'

De Rode Duivels zijn zich alweer volop aan het voorbereiden op hun volgende opdracht, want maandag ...

15
15
Spanje zet straffe reeks voort: "Geen intentie om te stoppen"

Spanje heeft in zijn eerste wedstrijd als wereldkampioen zijn status meteen kracht bijgezet. Het ...

4
4
'Na atoombom bij City: 5 clubs lonken naar Haaland'

Er viel deze week een atoombom op het Engelse voetbal en op Manchester City in het bijzonder. De ...

54
54
Nations League: Spanje klopt Engeland na spektakelstuk

Er stonden zaterdagavond weer de nodige wedstrijden in de Nations League op het programma. Dé ...

27
27
Croky Cup: blamage voor Kortrijk, andere profclubs wel door

Omdat er interlands gespeeld worden, staat er dit weekend geen voetbal op het programma in de ...

126
126
Duivels hebben goede herinneringen aan ref tegen Frankrijk

De Rode Duivels hebben niet veel tijd om na te genieten van hun knappe overwinning in Italië. ...

10
10
Boskamp vol onbegrip over Duivel: "Schaam jullie"

Met een kwartfinale werkten de Rode Duivels een zeer degelijk WK af, maar desondanks moest ...

126
126
Soap voorbij: Ierland speelt toch Israël, dat nog natrapt

De deelname van Israël in deze Nations League zorgt voor de nodige controverse. In hun ...

37
37
Van Gucht krijgt ijskoude douche: Relatiebom barst in Gent

Ruben Van Gucht blijft ook na zijn exit uit de Verraders het nieuws domineren. De sportjournalist ...

51
51
Basisplaats Doku bij Rode Duivels weldra in gevaar?

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt als bondscoach van de Rode Duivels. De ...

72
72
'Zidane grijpt stevig in voor match tegen Rode Duivels'

Tijdens deze interlandperiode spelen de Rode Duivels maar liefst vier wedstrijden op iets meer dan ...

192
192
Interlands: Tresoldi en Buffalo staan aan het kanon

Dit weekend wordt er geen competitievoetbal gespeeld in de Jupiler Pro League, maar dat betekent ...

126
126
Speech Van Bommel uitgelekt: "Als dat na 4 dagen al kan..."

Mark van Bommel heeft zijn intrede als bondscoach van de Rode Duivels zeker niet gemist. Zijn eerste ...

77
77
‘Inter zet Stankovic buiten: Club Brugge ruikt stunt’

Inter betaalde 23 miljoen euro om hem terug te halen en wees 40 miljoen euro uit Engeland af. Na zes ...

1122
1122
Courtois keert terug naar België: reden is héél opvallend

Thibaut Courtois is nog eens in België en deze keer draait zijn bezoek niet om de Rode Duivels. ...

169
169
Real Madrid en Frankrijk kennen ernst blessure Mbappé

Kylian Mbappé viel tegen Turkije geblesseerd uit nadat hij scoorde. De Franse sterspeler mist ...

76
76
STVV'er Kokubo helpt zéér hardnekkig gerucht uit de wereld

Leo Kokubo staat op het punt om mogelijk zijn debuut te maken voor de Japanse nationale ploeg, maar ...

26
26
Tom Caluwé schetst harde realiteit bij KV Mechelen

Sportief directeur Tom Caluwé windt er geen doekjes om: de club staat momenteel niet waar ze ...

112
112
Boskamp maakt zich zorgen over één Rode Duivel

Romelu Lukaku kreeg tegen Italië opnieuw een beperkte invalbeurt en kon daarin niet helemaal ...

313
313
Marc Degryse ziet duidelijke verandering bij de Rode Duivels

De 0-2-zege van de Rode Duivels in Italië heeft indruk gemaakt op Marc Degryse. De analist ziet ...

136
136
De Ketelaere onder de indruk: "Blijft een groot voetballand"

De Rode Duivels hebben met een overtuigende 0-2-zege in Italië een statement gemaakt. Ook ...

63
63
Defour haalt opnieuw stevig uit naar Garcia

Dat Steven Defour geen fan was van Rudi Garcia, dat was al duidelijk. In zijn analyse voor Het ...

140
140
Hasi verklapt: "Ik wilde hem weghalen bij Anderlecht"

De passage van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht was niet bepaald goed te noemen. De coach werd ...

135
135
Voorzitter Man City komt met statement na alle ophef

Manchester City-voorzitter Khaldoon Al Mubarak heeft zich rechtstreeks tot de supporters van de ...

83
83
Pocognoli debuteert met kleine tegenvaller bij Schotland

Schotland verraste vriend en vijand door Sebastien Pocognoli aan te stellen als bondscoach. De ...

46
46

Meer sportnieuws