AA Gent knalt met ‘nieuwe Boateng’

door
AA Gent knalt met ‘nieuwe Boateng’

Ze hebben er hard voor moeten werken, en ook flink voor moeten betalen, maar AA Gent kan uiteindelijk toch uitpakken met de definitieve transfer van Jordan Torunarigha. Hein Vanhaezebrouck en Michel Louwagie drukten hard door voor de Duitse verdediger maar hij is elke euro van zijn transfersom (zo’n 3,5 miljoen euro plus bonussen) zeker waard. En misschien wel nog meer …


TOPPER IN BELGIË

Jordan Torunarigha werd vorig seizoen door Hertha BSC uitgeleend aan AA Gent, en in de Ghelamco Arena maakte hij onmiddellijk een grote impact. In Berlijn moest het jeugdproduct niet per se vertrekken, maar met het oog op zijn persoonlijke ontwikkeling als voetballer alsook de stevige concurrentie bij Hertha, was een uitleenbeurt aangewezen. De Duitse club geloofde nog in de kwaliteiten en progressiemarge van Torunarigha, getuige het feit dat er geen aankoopoptie werd opgenomen in de huurdeal met AA Gent.

Bij AA Gent demonstreerde Jordan Torunarigha nagenoeg meteen zijn voetballend vermogen en fysieke kwaliteiten. Een Duits blok graniet. “Zo'n muur achter ons, dat geeft vertrouwen”, zei Sven Kums vorig seizoen in Het Laatste Nieuws. “Gelukkig kom ik die gasten op training weinig tegen (lacht).” Torunarigha’s fysieke en defensieve kwaliteiten sprongen meteen in het oog, en in die onderdelen werd hij zelfs één van de beste centrale verdedigers van de competitie. Hij prijkte bijvoorbeeld in de top tien qua defensieve efficiëntie.



Daarnaast onderscheidde Jordan Torunarigha zich ook vaak met zijn snelheid. Samen met Joseph Okumu behoort de Duitser tevens tot de snelste verdedigers van het land. Dat in combinatie met zijn fysieke kwaliteiten, goed positiespel, groot uitvoetballend vermogen en bijwijlen messcherpe tackles, maken van Torunarigha een complete en moderne verdediger. Het is dan ook geen toeval dat de defensie van AA Gent vorig seizoen op zijn sterkst stond pas nadat de huurling van Hertha BSC arriveerde in de Ghelamco Arena.

VANHAEZEBROUCK & LOUWAGIE DRUKKEN DOOR

In zijn eerste wedstrijden voor AA Gent maakte Jordan Torunarigha al meteen indruk. “Hij was geweldig. Wat hij allemaal in duels won, op snelheid, van kracht aan de bal, simpel inspelen en inschuiven. Voor ons is dat achteraan een extra optie en daar ben ik blij om. Iedereen heeft gezien wat hij in zijn mars had. Jordan leverde zijn visitekaartje af aan onze fans”, zei Hein Vanhaezebrouck na Torunarigha’s tweede wedstrijd in Gentse loondienst tegen RFC Seraing.

De 24-jarige was vorig seizoen de enige winteraanwinst van AA Gent, maar hij maakte zich snel onmisbaar in de ploeg van de Buffalo’s. “De komst van Jordan Torunarigha - jammer genoeg pas eind januari - is nog zo'n element. Was hij drie weken eerder kunnen komen, dan hadden we daar wellicht in januari al de vruchten kunnen plukken”, blikte Hein Vanhaezebrouck in Het Laatste Nieuws terug op het vorige voetbalseizoen.



En daarom zetten Hein Vanhaezebrouck en Michel Louwagie alles op alles om Jordan Torunarigha in de zomermercato op definitieve basis aan te trekken. AA Gent betaalde 3,5 miljoen euro voor hem, waarmee Torunarigha behoort tot de top tien van de duurste Gentse aankopen ooit, en het troefde daarvoor zelfs meer kapitaalkrachtige clubs af zoals West Ham United en VfL Wolfsburg. In een interview met Het Nieuwsblad gaf de Duitser aan dat zowel Vanhaezebrouck als Louwagie een grote rol speelden in zijn permanente transfer.

SPORTIEVE ÉN FINANCIËLE OPPORTUNITEIT

AA Gent heeft op het sportief vlak alvast een knappe deal verwezenlijkt door Jordan Torunarigha onder contract te leggen. In Duitsland werd hij beschouwd als ‘antwoord op Jérôme Boateng’, die net zoals Torunarigha zijn opleiding genoot bij Hertha BSC. “Het is niet evident als men je met hem vergelijkt. Hij is een heel grote naam in het Duitse voetbal. Terwijl ik nog veel moet leren. Het zorgde alleen maar voor nog hogere verwachtingen. Wanneer je dan eens een mindere dag hebt, word je uitgemaakt voor shit”, zei hij daarover in een interview met Het Nieuwsblad.



Jordan Torunarigha heeft alles om uit te groeien tot één van de beste verdedigers van de Jupiler Pro League, en op 24-jarige leeftijd komen zijn beste jaren er straks nog aan. Het is ook door die ruime progressiemarge dat AA Gent bereid was om 3,5 miljoen euro te betalen voor hem. Na enkele goede seizoenen in de Ghelamco Arena zullen er ongetwijfeld nog meer clubs komen aankloppen voor hem, zoals dat recentelijk nog het geval was met West Ham en Wolfsburg. Torunarigha’s marktwaarde wordt vandaag geschat op 5 miljoen euro, waardoor de transfersom van 3,5 miljoen euro eigenlijk een soldenprijsje betekent. En binnen enkele jaren zal zijn marktwaarde ongetwijfeld nog met enkele miljoenen meer toenemen.

LEES OOK: 'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

Zal AA Gent binnen enkele jaren winst pakken op Torunarigha?

Meest recent

'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

8
8
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

103
103
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

50
50
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

194
194
Hasi maakt zich geen zorgen: “De club weet dit héél goed”

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

79
79
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

202
202
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

300
300
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

125
125
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

111
111
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

202
202
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

44
44
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

322
322
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

310
310
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

60
60
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

335
335
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

164
164
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

161
161
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

94
94
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

240
240
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

101
101
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

185
185
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1449
1449
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

72
72
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

95
95
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

644
644

Meer sportnieuws