AA Gent knalt met ‘nieuwe Boateng’

door
AA Gent knalt met ‘nieuwe Boateng’

Ze hebben er hard voor moeten werken, en ook flink voor moeten betalen, maar AA Gent kan uiteindelijk toch uitpakken met de definitieve transfer van Jordan Torunarigha. Hein Vanhaezebrouck en Michel Louwagie drukten hard door voor de Duitse verdediger maar hij is elke euro van zijn transfersom (zo’n 3,5 miljoen euro plus bonussen) zeker waard. En misschien wel nog meer …


TOPPER IN BELGIË

Jordan Torunarigha werd vorig seizoen door Hertha BSC uitgeleend aan AA Gent, en in de Ghelamco Arena maakte hij onmiddellijk een grote impact. In Berlijn moest het jeugdproduct niet per se vertrekken, maar met het oog op zijn persoonlijke ontwikkeling als voetballer alsook de stevige concurrentie bij Hertha, was een uitleenbeurt aangewezen. De Duitse club geloofde nog in de kwaliteiten en progressiemarge van Torunarigha, getuige het feit dat er geen aankoopoptie werd opgenomen in de huurdeal met AA Gent.

Bij AA Gent demonstreerde Jordan Torunarigha nagenoeg meteen zijn voetballend vermogen en fysieke kwaliteiten. Een Duits blok graniet. “Zo'n muur achter ons, dat geeft vertrouwen”, zei Sven Kums vorig seizoen in Het Laatste Nieuws. “Gelukkig kom ik die gasten op training weinig tegen (lacht).” Torunarigha’s fysieke en defensieve kwaliteiten sprongen meteen in het oog, en in die onderdelen werd hij zelfs één van de beste centrale verdedigers van de competitie. Hij prijkte bijvoorbeeld in de top tien qua defensieve efficiëntie.



Daarnaast onderscheidde Jordan Torunarigha zich ook vaak met zijn snelheid. Samen met Joseph Okumu behoort de Duitser tevens tot de snelste verdedigers van het land. Dat in combinatie met zijn fysieke kwaliteiten, goed positiespel, groot uitvoetballend vermogen en bijwijlen messcherpe tackles, maken van Torunarigha een complete en moderne verdediger. Het is dan ook geen toeval dat de defensie van AA Gent vorig seizoen op zijn sterkst stond pas nadat de huurling van Hertha BSC arriveerde in de Ghelamco Arena.

VANHAEZEBROUCK & LOUWAGIE DRUKKEN DOOR

In zijn eerste wedstrijden voor AA Gent maakte Jordan Torunarigha al meteen indruk. “Hij was geweldig. Wat hij allemaal in duels won, op snelheid, van kracht aan de bal, simpel inspelen en inschuiven. Voor ons is dat achteraan een extra optie en daar ben ik blij om. Iedereen heeft gezien wat hij in zijn mars had. Jordan leverde zijn visitekaartje af aan onze fans”, zei Hein Vanhaezebrouck na Torunarigha’s tweede wedstrijd in Gentse loondienst tegen RFC Seraing.

De 24-jarige was vorig seizoen de enige winteraanwinst van AA Gent, maar hij maakte zich snel onmisbaar in de ploeg van de Buffalo’s. “De komst van Jordan Torunarigha - jammer genoeg pas eind januari - is nog zo'n element. Was hij drie weken eerder kunnen komen, dan hadden we daar wellicht in januari al de vruchten kunnen plukken”, blikte Hein Vanhaezebrouck in Het Laatste Nieuws terug op het vorige voetbalseizoen.



En daarom zetten Hein Vanhaezebrouck en Michel Louwagie alles op alles om Jordan Torunarigha in de zomermercato op definitieve basis aan te trekken. AA Gent betaalde 3,5 miljoen euro voor hem, waarmee Torunarigha behoort tot de top tien van de duurste Gentse aankopen ooit, en het troefde daarvoor zelfs meer kapitaalkrachtige clubs af zoals West Ham United en VfL Wolfsburg. In een interview met Het Nieuwsblad gaf de Duitser aan dat zowel Vanhaezebrouck als Louwagie een grote rol speelden in zijn permanente transfer.

SPORTIEVE ÉN FINANCIËLE OPPORTUNITEIT

AA Gent heeft op het sportief vlak alvast een knappe deal verwezenlijkt door Jordan Torunarigha onder contract te leggen. In Duitsland werd hij beschouwd als ‘antwoord op Jérôme Boateng’, die net zoals Torunarigha zijn opleiding genoot bij Hertha BSC. “Het is niet evident als men je met hem vergelijkt. Hij is een heel grote naam in het Duitse voetbal. Terwijl ik nog veel moet leren. Het zorgde alleen maar voor nog hogere verwachtingen. Wanneer je dan eens een mindere dag hebt, word je uitgemaakt voor shit”, zei hij daarover in een interview met Het Nieuwsblad.



Jordan Torunarigha heeft alles om uit te groeien tot één van de beste verdedigers van de Jupiler Pro League, en op 24-jarige leeftijd komen zijn beste jaren er straks nog aan. Het is ook door die ruime progressiemarge dat AA Gent bereid was om 3,5 miljoen euro te betalen voor hem. Na enkele goede seizoenen in de Ghelamco Arena zullen er ongetwijfeld nog meer clubs komen aankloppen voor hem, zoals dat recentelijk nog het geval was met West Ham en Wolfsburg. Torunarigha’s marktwaarde wordt vandaag geschat op 5 miljoen euro, waardoor de transfersom van 3,5 miljoen euro eigenlijk een soldenprijsje betekent. En binnen enkele jaren zal zijn marktwaarde ongetwijfeld nog met enkele miljoenen meer toenemen.

LEES OOK: Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Zal AA Gent binnen enkele jaren winst pakken op Torunarigha?

Meest recent

Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

150
150
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

20
20
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

29
29
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

19
19
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

49
49
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

24
24
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

127
127
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

49
49
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

37
37
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

1019
1019
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

32
32
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

42
42
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

54
54
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

462
462
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

138
138
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

727
727
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

456
456
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

71
71
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

81
81
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

877
877
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

633
633
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

137
137
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

372
372
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

35
35
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

105
105

Meer sportnieuws