Ajax rondt volgende toptransfer af

door
Ajax rondt volgende toptransfer af

Bij Ajax is het deze zomer weer een beetje opnieuw beginnen. Succestrainer Erik ten Hag vertrok naar Manchester United en in zijn zog zochten ook Noussair Mazraoui, Ryan Gravenberch, Sebastien Haller en Lisandro Martinez al andere oorden op. Alfred Schreuder wacht na de titel met Club Brugge de aartsmoeilijke taak een nieuw elftal te bouwen.


De trainer liet dinsdag na de oefenzege tegen Red Bul Salzburg nog weten dat hij er snel enkele versterkingen bij wil en hij wordt ook prompt op zijn wenken bediend. Ajax kondigde een dag later immers al de komst van Calvin Bassey aan. Het tast diep in de buidel voor de 22-jarige verdediger, want er wordt een transfersom van maar liefst 23 miljoen euro overgemaakt aan Rangers. Met bonussen kan die nog oplopen tot 26,5 miljoen.

Bassey tekende zelf een contract tot 2027 bij de Nederlandse kampioen. De Engelse Nigeriaan moet bij Ajax als linksvoetige verdediger de vervanger van de pas naar Manchester United vertrokken Martinez worden. Hij was twee jaar aan de slag bij Rangers, waar hij een Schotse titel en beker veroverde en afgelopen seizoen de finale van de Europa League haalde. Eerder was hij actief in de jeugd van Leicester City.

NOG VERSTERKING OP KOMST
Bassey is zo de derde dure zomeraankoop van Ajax, dat eerder al 10 miljoen euro neertelde voor Owen Wijndal (AZ) en maar liefst 31 miljoen voor Steven Bergwijn (Tottenham). Er zitten bovendien nog enkele aanwinsten in de pijplijn, want de verwachting is dat in de komende dagen ook de komst van Brian Brobbey (RB Leipzig) en Francisco Conceição (FC Porto) afgerond zal worden.


LEES OOK: ‘Clement in paniek: schokkend signaal uit Ajax’

Goede aankoop van Ajax?

Meest recent

'Miljoenenbom bij Anderlecht: transferwaanzin voor topspits'

Anderlecht voelt een miljoenenbom tikken onder zijn winterplan: een 17-jarige linksbuiten uit Polen ...

193
193
Union SG aan zet: breekt het eindelijk de vloek?

Union SG speelde een goede partij tegen Atlético Madrid, maar de Spanjaarden waren veel ...

7
7
Wils zijn vel nog niet 'gered': "Dat moéten we halen"

Héél Antwerp haalde opgelucht adem na de 3-1-zege tegen La Louvière. Stef Wils ...

35
35
Guardiola maakt mijlpaal compleet: Belg krijgt lof

Pep Guardiola staat tegen Liverpool voor de 1.000ste keer als coach naast de zijlijn. Waanzinnig ...

47
47
‘Clement in paniek: schokkend signaal uit Ajax’

Ajax zwalpt opnieuw en laat de naam van Philippe Clement vallen — maar zónder echte ...

80
80
AA Gent slaat bal mis en laat twee kansen zélf onbenut

AA Gent haalt voorlopig hetzelfde niveau als vorig seizoen. Soms goed, maar ook soms echt matig. De ...

56
56
Hasi breekt zich het hoofd: drie wissels op komst?

RSC Anderlecht staat voor een zeer belangrijk duel tegen Club Brugge. Besnik Hasi heeft weinig ...

103
103
Genk vindt juiste recept: twee geniale ingevingen van Fink

KRC Genk won met 3-4 op het veld van Sporting Braga. Van een smeulend crisissfeertje is niets meer ...

109
109
STVV geniet van 'De Magiër': weldra een toptransfer?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. Ze spelen goed voetbal en ...

48
48
Zetterberg en Borkelmans eens over één ding: "Als dat gebeurt..."

RSC Anderlecht – Club Brugge blijft ook anno 2025 de grootste match in België. Paars-Wit ...

274
274
Belgisch talent weg bij PSV? "Dan bekijken we de opties"

Met Johan Bakayoko liet PSV afgelopen zomer zijn Belgische goudhaantje vertrekken, maar er staan nog ...

40
40
Trainerswissel bij Antwerp? Janssen spreekt klare taal

De Bosuil slaakte zaterdagavond een collectieve zucht van opluchting, want eindelijk slaagde Antwerp ...

128
128
Scorende Saelemaekers baalt, pijnlijke avond Pocognoli

Het is zaterdag geen fijne avond geworden voor de Belgen die aan de slag waren in de grote ...

59
59
Rode kaart helpt Antwerp eindelijk aan broodnodige zege

Antwerp is er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. Voor de eerste keer sinds ...

69
69
Gooit Mika Godts zijn eigen ruiten in bij Rode Duivels?

De voorbije dagen werden de selecties bekend gemaakt van de Rode Duivels en Jonge Duivels. ...

186
186
Kortrijk loopt in op Beveren, Club NXT verliest wéér

Zaterdagavond werden in de Challenger Pro League nog drie wedstrijden afgewerkt. KV Kortrijk is erin ...

111
111
Harde woorden bij Westerlo: "Dringend voor de spiegel staan"

Het draait de laatste weken plots vierkant bij Westerlo. Het sneuvelde in de beker meteen tegen ...

51
51
'Fabregas hoopt op transferbom bij Club Brugge'

Bij Club Brugge lieten ze vorige zomer al een pak sterkhouders vertrekken, maar ook in de komende ...

399
399
Hoogspanning op Bosuil: fans halen keihard uit naar bestuur

Antwerp zakte de voorbije weken weg in een diepe crisis. Het staat momenteel zelfs pas voorlaatste ...

151
151
Deschacht trekt conclusie: "Die spelers mist Anderlecht"

Zondag is het in de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de klassieker tussen Club Brugge en ...

117
117
Ultieme gelijkmaker verpest glansrol voor Trossard

Arsenal heeft zaterdag voor de derde keer dit seizoen punten laten liggen in de Premier League. Het ...

25
25
Charleroi herpakt zich en duwt Westerlo dieper in moeras

Charleroi heeft zich weer herpakt na de nederlaag in de Waalse derby. De Zebra's haalden het met 2-0 ...

11
11
Garcia onverbiddelijk: einde verhaal voor Rode Duivel

Rudi Garcia houdt van stabiliteit in zijn selectie. Ondanks de vele geblesseerden bij de Rode ...

343
343
Hayen speelt open kaart: sterkhouder out bij Club Brugge?

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de fraaie stunt tegen FC Barcelona, want zondag ...

745
745
Van Gucht zwaar aangepakt: "Narcist met groot ego!"

Andermaal staat Ruben Van Gucht in de belangstelling, dit keer niet om zijn werk bij televisie of ...

591
591

Meer sportnieuws