Ajax rondt volgende toptransfer af

78 stemmen
Ajax rondt volgende toptransfer af

Bij Ajax is het deze zomer weer een beetje opnieuw beginnen. Succestrainer Erik ten Hag vertrok naar Manchester United en in zijn zog zochten ook Noussair Mazraoui, Ryan Gravenberch, Sebastien Haller en Lisandro Martinez al andere oorden op. Alfred Schreuder wacht na de titel met Club Brugge de aartsmoeilijke taak een nieuw elftal te bouwen.


De trainer liet dinsdag na de oefenzege tegen Red Bul Salzburg nog weten dat hij er snel enkele versterkingen bij wil en hij wordt ook prompt op zijn wenken bediend. Ajax kondigde een dag later immers al de komst van Calvin Bassey aan. Het tast diep in de buidel voor de 22-jarige verdediger, want er wordt een transfersom van maar liefst 23 miljoen euro overgemaakt aan Rangers. Met bonussen kan die nog oplopen tot 26,5 miljoen.

Bassey tekende zelf een contract tot 2027 bij de Nederlandse kampioen. De Engelse Nigeriaan moet bij Ajax als linksvoetige verdediger de vervanger van de pas naar Manchester United vertrokken Martinez worden. Hij was twee jaar aan de slag bij Rangers, waar hij een Schotse titel en beker veroverde en afgelopen seizoen de finale van de Europa League haalde. Eerder was hij actief in de jeugd van Leicester City.

NOG VERSTERKING OP KOMST
Bassey is zo de derde dure zomeraankoop van Ajax, dat eerder al 10 miljoen euro neertelde voor Owen Wijndal (AZ) en maar liefst 31 miljoen voor Steven Bergwijn (Tottenham). Er zitten bovendien nog enkele aanwinsten in de pijplijn, want de verwachting is dat in de komende dagen ook de komst van Brian Brobbey (RB Leipzig) en Francisco Conceição (FC Porto) afgerond zal worden.


LEES OOK: ‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

Goede aankoop van Ajax?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

45
45
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

9
9
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

39
39
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

21
21
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

77
77
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

106
106
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

25
25
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

41
41
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

54
54
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

240
240
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

147
147
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

36
36
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

192
192
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

137
137
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

132
132
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

89
89
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

411
411
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

324
324
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

128
128
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

127
127
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

91
91
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

32
32
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

161
161
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

192
192
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

41
41

Meer sportnieuws